Jump to content


Photo

Rene Furterer


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2008 - 04:03 PM

Poznate to firmo?
Jaz sem nad njihovimi šamponi čisto navdušena smile.gif Do sedaj sem imela 3, vsi so bili super, najbolj pa sta mi všeč OKARA za barvane lase pa OKARA za kodraste. Imam zelo občutljivo lasišče in me je tudi po uporabi Lavere ful srbelo, tile mi pa lasišče popolnoma pomirijo, čeprav ima SLS na drugem mestu!
Jaz sem ful zadovoljna thumbup.gif

Zanima me, če je katera že sprobala kakšno masko (še posebej me zanima tista za suhe lase) in kako se ji zdi?
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 January 2008 - 04:22 PM

Enkrat sem te na forumu že spraševala, kje kupuješ to firmo in kakšne so cene, pa si menda spregledala vprašanje. Mene tudi zanima, se mi zdi tko na prvi pogled, da marsikaj obeta, ampak proizvodov ne poznam. Sem šla gledat, če so kje na forumu kakšne sestavine, pa ni nič od te firme. Bi se mogoče tebi dalo slikat/prepisat sestavine kakšnega šampona, da dobimo vsaj prvi vtis glede kvalitete? Pa cenovni rang me tudi zanima, za šampone in tudi za regeneratorje/maske, če mogoče veš. Sicer pa itak sklepam, da v Celju tega nikjer ne držijo, žal.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2008 - 05:11 PM

Ja najbrž sm spregledala ja, drugače bi sigurno napisala smile.gif
no recimo sestavine šampona OKARA za kodraste lase so:
water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, tea-cocoyl hydrolized collagen, glycol distearate, glycine soja (soybean) protein (glycine soja), alpha-isomethylionone, benzyl salicylate, citric acid, cocamide dea, cocamide mea, dmdm hydantoin, evernia frufruacea (treemoss) extract (evernia furfuracea), fragnance, hexyl cinammal, ...

men ful fine lase naredi, ga ne zamenjam thumbup.gif
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 January 2008 - 05:30 PM

Zelo dober šampon, če ne bi bilo SLES, bi bil pa enkraten. Kakšne so pa cene?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 January 2008 - 05:33 PM




Kje se torej lahko kupi ta firma?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 January 2008 - 05:37 PM

QUOTE(Jenna @ 17. 1. 2008 - 17:33) View Post

Kje se torej lahko kupi ta firma?

Mueller. Cene pa so tudi kar konkretne, se mi zdi.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2008 - 05:50 PM

jaz sem za tega dala 12 eur, kar se mi ne zdi toliko v primerjavi s Kerastase šamponi hmm.gif definitvno vredno denarja, meni odgovarja bolje kot katerikoli drug šampon. V kratkem si bom privoščila še masko oops.gif (maske so mal dražje, okrog 17 eur)
  • 0

#8 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 17 January 2008 - 09:07 PM

Ravno danes sem ga hotela kupit v Müllerju, samo se potem nisem odločila, ker se ne spoznam na sestavine. oops.gif laugh.gif

Mična, na kakšen način ti pa nrdi fine lase? Kakšen imaš pa tip las? smile.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#9 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2008 - 12:03 AM

imam ful goste, frizerji mi pravijo da imam tudi sam las ful debel, tko da so že v osnovi ful močni in gosti. Včasih sem imela ful frizzy lase, ki jih zdaj uspešno krotim. Sicer pa imam že po naravi suhe, valovite...poleg tega imam zelo občutljivo lasišče in ob skoraj vsakem eksperimentiranju s tem in onim šamoponom dobim prhljaj ali pa dermatitis. Teli šamponi mi pa super pašejo tudi v tem smislu. Seveda naredijo tudi las ful lep, ga ne obtežijo in ne mastijo...za zdaj sem sprobala OKARA šampone, tko da bom pri njih pomoje kar ostala, grem pa stavit, da so tudi drugi šamponi ful uredu, vsaj po sestavinah sodeč, ko sem zadnjič dalj časa preučevala en šampon za drugim.
Meni npr. še Lavera dela prhljaj, kar sicer nisem mogla nikoli razumet, pravtako Lavera plavica - po njej me blazno srbi lasišče. In pri izbiri šampona moram biti ful previdna že zaradi tega.. Rene Furterer mi je pa zakon thumbup.gif
  • 0

#10 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 19 January 2008 - 07:43 PM

Očitno imava zelo podobne lase, meni je zelo pomembno, da mi šampon ne zmasti las in oteži lasišča, kljub temu, da je namenjen suhim. Ampak pri večini šampon se zgodi ravno to. ermm.gif Naslednji teden bom šla še enkrat prečekirat, velik plus se mi zdi že to da ne draži lasišča, pomoje ga bom kr kupila. oops.gif Kako je pa z vonjem?
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#11 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2008 - 08:49 PM

zelo prijetno, sploh pa ne uno ful, kot nekateri šamponi. Všeč mi je, da vonj ni overpowering... že nasploh imam rada kozmetiko, ki ni preveč parfumirana. Za to imamo parfume smile.gif
  • 0

#12 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 20 January 2008 - 04:44 PM

Ko boš sprobala maske, poročaj. tongue.gif
  • 0
Memento mori.

#13 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 January 2009 - 09:44 PM

Malo osvežujem tole temo. Kje torej kupit Rene Furterer izdelke?

Omenjeno je bilo, da jih prodajajo v Mullerju, ampak v mariborskem jih jaz nisem zasledila. Sem jih spregledala ali jih res nimajo? Bi rada sprobala šampon proti prhljaju in kakšno masko.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#14 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 17 January 2009 - 09:15 AM

Js sm jih vidla v Nami. Me je prodajalka vztrajno prepričevala, da je to popolnoma naravna kozmetika...
  • 0
Why so serious?

#15 soraya

soraya

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 688 posts

Posted 17 January 2009 - 09:43 AM

Dilema, lahko kupiš tudi prek spleta, drugače pa imajo to firmo v Mullerju v Lj. Meni je svetoven šampon (Rene Furterer Curbicia shampoo/mask ) - super proti masnemu lasišču. Sem sporbala že vse šampone proti masnim lasem (Alverde, Aubrey Organics..), pa ni bilo nobenega efekat. Tale šampon je pa za mene res najboljši. Super in nežno odstrani maščobo (za kar nekaj dni in tudi mislim, da se mi zdaj več ne mastijo tako kot prej). Lasje (pa tudi kopalnica) potem še dolgo prijetno dišijo po eteričnih oljih.
  • 0
IPB Image

#16 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 17 January 2009 - 11:31 AM

Uh, Soraya, zdej si mi pa lušte nardila s tem šamponom... biggrin.gif Če je res tok dobr za mastno lasišče, ga bom šla pa pogledat v Mullerja. Sem imela vedno filing, da imajo pri tej firmi bolj šampone/balzame/maske za suhe, poškodovane lase...
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#17 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 19 January 2009 - 06:28 PM

V ljubljanskem Mullerju imajo Rene Furterer izdelke, ja. Sama imam glede na opis podoben tip las kot Mična, zato bom kar sprobala podobne zadeve kot Mična biggrin.gif Najbolj pa me moti, ker imam predvsem pozimi zelo suho lasišče, ki me srbi. Prhljaja nisem imela še nikoli v življenju, vendar me res moti to srbenje, ki se mi pojavi tretji dan po pranju hmm.gif
  • 0

#18 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2009 - 12:54 AM

Meni je linija OKARA enkratna! smile.gif Probaj ;)
  • 0

#19 FlowerPower

FlowerPower

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 285 posts

Posted 15 February 2009 - 11:15 PM

Hmmm... Tole firmo imajo tudi v Mullerju, Nami, Max-ju...Naj bi bila naravna in namenjena posebni negi zahtevnih las in lasišča. V ta namen imajo tudi nekaj prirejenih linij - npr. za prhljaj, suho ali mastno lasišče, suhe lase itd... V tujini (npr. Franciji) jo porodajajo celo v lekarnah.

No,moje mnenje o teh produktih pa žal ni nič kaj spodbudno... Večina šamponov, balzamov, mask in tretmajev za konice je namreč ZELO silikonskih (mislim, da celo nima nobenega nesilikonskega balzama ali maske) in prav nič kaj naravnih... Vsi izdelki sicer prečudovito dišijo, predvsem karitejeva linija za (zelo) suhe lase ima res lep meden vonj;).

Sama sem preizkusla tudi nekaj njihovih izdelkov (karitejev šampon za zelo suhe lase in karitejevo masko, masko anti-frizz, kapljice za konice in šampon za volumen) in moram rečit, da je bil učinek dokaj povprečen. Sicer umiti lasje, vendar po balzamu/maski nič kaj posebej negovani in gladki, tudi česanje ni bilo najlažje. Glede na ceno (okoli 10E/šamponi in cca. 25E maska) torej podpovprečno... Tudi kapljice za konice niso kaj prida, so namreč zelo tekoče in jih je tako malce težje nanašat, zraven tega pustijo na laseh tak čuden masten sloj, tudi če jih uporabite zelo malo.

Sicer je pa res, da nisem preizkusila okara šampona in drugih izdelkov, ki jih tukaj hvalite. Vrjamem, da nekateri izdelki odstopajo od povprečja, sama zgleda nisem imela srečne roke pri izbiri sad.gif...

Se opavičujem vsem, ki sem jih morda s tem postom razočarala ali celo užalila..
  • 0

#20 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 16 February 2009 - 09:37 AM

^^ Ne vem zakaj bi bil kdo zaradi tega užaljen ali razočaran.


Drugače pa imam jaz tale Rene Furterer Curbicia shampoo/mask in sem ga do zdaj dala dvakrat na glavo, ker naj bi se dajalo enkrat na teden. Ne opazim nobenega učinka še, pusti pa po pranju res spucane in tudi puste lase.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users