Jump to content


Photo

5 dogodkov v življenju


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 July 2007 - 10:11 PM

sweetka - se strinjam, da so vse stvari pomembne takrat, ko se zgodijo (isto jaz pravim za odločitve: v trenutku odločitve so pač najprimernejše in na podlagi tega se odločiš, četudi se ti lahko čez čas zazdi, da so bile udarjene mimo), vendar še vedno mislim, da imajo določene stvari globlji pomen in večji impact na nadaljne življenje, odločitve kot katere druge in so vsaj meni vredne izpostavljanja. so pa več ali manj seveda vse del naših življenj, če smo le kolikor toliko konsistentni. smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#22 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 05 July 2007 - 10:12 PM

ma maš prav , sam pri men je blo več slabega kot dobrega, nato raje pozabim biggrin.gif čimprej, ne da bi kam to pisala. Za dobre stvari, ki upam da me nekje le dočakajo se pa še trudim, tongue.gif
  • 0

#23 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 07 July 2007 - 10:33 PM

Za mojo mladost je za sedaj tole smile.gif

+ uspešno končana osnovna in glasbena šola
+ to, da sem članica enga super orkestra, v katerem je večina ljudi fuul pozitivno normalnih in res super fajn za karkoli, pijačko, pogovor, prevažanje sem ter tja ( biggrin.gif ) ... to mi res ful pomeni, da imam lahko zagotovljen en hobi za v nadalnja leta, v katerem starost ni ovira in pa to, da sem pač preko glasbe in seveda tudi orkestra spoznala veliko fajn ljudi
- zelo velika večina totalnih bedakov na osnovni šoli, ki sem jo dala zdaj k sreči že mimo
- čist totalni minus pa mi je odnos s starši .. saj so fajn, se imamo radi itd., ampak nismo sposobni pogovora, niti enega kratkega, v katerem bi se udeleženca/i nekam vsedla/i in o vsebini pogovora tudi malo razmislila/i ... na splošno to v vsakem prepiru povem, samo ni noben zainterisiran (razen sestra, samo je tudi to bolj tko) za kakšen majhen premik v tej smeri
- čeprav se kao to mene ne tiče, sem totalno razočarana nad mojo starejšo sestro .. kako se je lahko v ene 6ih letih, odkar je poročena, tako uničila, zapustila ...pa čeprav jih nima niti čez 30. Zarad njenega zelo slabega odnosa z možom trpimo z njo tudi vsi ostali in zaradi njene živčnosti smo živčni tudi ostali .. stres se prenaša in tako še večkrat pride do raznih prepirov predvsem med mami in mano ali očetom in mani .. za vse postanem jaz še bolj kriva, tako da mi je na koncu že kar vseeno, za kaj me obtožijo, ker itak pač .. na koga bo pa letelo to zadrževanje stresa, žalosti in nevemčesa še v sebi, kot name rolleyes.gif
+ upanje, da bom novo šolsko leto spoznala veliko prijetnih ljudi v gimnaziji
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#24 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 12 August 2007 - 07:16 PM

OK PRI MOJIH DOBRI 20-IH ( ALI SLABIH 21-IH):

-sprejeta na fax, na katerega sm si želela,ko mi je spodletelo nekje drugje
-obupala nad poklicno maturo ( vse je za nekaj dobro)
-študentsko delo, ki ga bom opravljala 6 mesecev ( in sm ponosna na to da sem )
-spoznala da nekaterih ljudi ne potrebujem v svojemu življenju
-da sem se uspela zelo umaknit od določenega dela sorodstva, ki mi me je spravljal samo v slabo voljo


  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#25 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25272 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 August 2007 - 04:28 PM

- vrtčevsko obdobje in sosed, s katerim sva se bajno razumela (skos sva bla skupej, nerazdružljiva), prve zaljubljenosti in občutek, da maš prave prjatle, na katere se lahko zaneseš
- Megina smrt
- nož v hrbet od takratne najboljše prijateljice
- ugotovitev, da se samo s trudom nikamor ne pride, če stvari ne štimajo (konec takratne zveze)
- pogruntala, kaj hočem v življenju (poklicno&osebno), izoblikovala svoje mnenje o nekaterih vsakodnevno aktualnih temah, ki so mi postale modus vivendi


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#26 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2012 - 11:41 PM

Obujam prastaro temo:
5 mojih dogodkov v kronoloskem vrstnem redu:

- spoznala fanta
- preselila v Švico
- babičina bolezen in smrt
- preselila v UK
- niz dogodkov v zadnjem letu, ki so močno vplivali name

  • 0

#27 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2012 - 07:48 AM

meni se je v zadnjih parih letih zgodilo toliko prelomnic, da bom napisala samo te (drugače jih ne bi bilo 5 ampak 15 ali 20):
- selitev iz Ljubljane v manjši kraj
- prenova stanovanje (kredit in vse kar paše zraven)
- rojstvo Gala
- izguba službe in brezposelnost
- odločitev za magisterij
  • 0

#28 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23498 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 15 October 2012 - 07:58 AM

Moji so nekako:
- spoznala fanta, s katerim si nekako zamišljam, da bi lahko preživela življenje
- odselila se od staršev
- kupila svoje stanovanje (vsaj 1/2 njega )
- dobila kar solidno službo, čeprav bi šla rada naprej
- letos šla prvič na "orenk" dopust kamor sem si res želela


pri meni se ni nič bistveno spremenilo
- še vedno z istim "fantom"
- še vedno ista služba
- rojstvo otrok
- preseljeni v večje stanovanje, kar je rešilo/obnovilo najino vezo
- njegove prijatelje sem vzela za svoje in smo skupaj super banda, čeprav imamo manj časa za druženje
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#29 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13739 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2012 - 08:09 AM

očijeva smrt
spoznala mojega fanta
izbira faksa
dopust dve leti nazaj
nakup dihurjev
moja samostojnost

Pod tale zapis se ne bi več v celoti podpisala, zato popravljam-razvrščeno je kronološko.

1. Očijeva smrt
2. Nakup mojih zdaj že pokojnih dihurjev in vseh stvari, ki sta me naučila in dala
3. Končanje zveze z bivšim-ena najboljših odločitev sploh!
4. Služba
5. Spoznala svojega fanta
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#30 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 October 2012 - 09:03 AM

Jaz bi pa težko na takšen način določila prelomnice, enostavno zato,ker npr. dejstvo, da sem spoznala fanta zame ni bila ne vem kakšna prelomnica, ker sva bila sošolca in se je to takrat še ful prepletalo.

Je bilo pa zame definitivno prelomno leto 2011, iz naslednjih razlogov:

1. ločitev staršev, ki me je totalno sesula
2. faks in ponavljanje letnika
3. #2 in problemi, ki jih je to prineslo sabo
4. prvič sem postala res ful nezadovoljna s svojo težo, kar mi je ful spremenil življenje

5. prepir z bivšo najboljšo prijateljico maja, od takrat je vse drugače
  • 0

After all this time?

Always.


#31 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2012 - 11:38 AM

Hmm, ne vem za koliko let nazaj se štejejo ti prelomni dogodki, bom napisala za zadnjih 7-8 let.
- izbira faksa in problemi s faksom
- prepis na drug faks in to, da sem šla čisto sama študirat v bolj oddaljen kraj
- konec zveze z bivšim fantom in spoznala sem sedanjega fanta
- dobri koncerti in festivali
- bolezen prijateljice
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30721 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 October 2012 - 06:09 PM

Obdobje pred 6,7 leti:
* prekinitev dolgoletne zveze z bivšim fantom
* začetek nove zveze
* zaposlitev v službi, kjer sem še danes

Zadnje leto, dve:
* na prvem mestu definitivno dejstvo, da sem postala teta in to dvakrat, sploh prva nečakinja mi je noro prirasla k srcu, vse bi naredila zanjo
* selitev (dokončna) od doma
* nakup in začetek obnove hiše lansko leto
  • 0

#33 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 October 2012 - 06:23 PM

jaz bi nujno dodala še potovanja, čeprav niso neka blazna prelomnica. mi pa dajejo največ, me bogatijo, silijo izven okvirov znanega, navdajajo z najmočnejšimi čustvi.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#34 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3447 posts
  • Gender:Male

Posted 15 October 2012 - 06:33 PM

Še mojih 5:

-spoznala fanta
-diploma
-PDI
-skupno življenje s fantom v "svojem" stanovanju
-služba na sodišču (čeprav le za določen čas)
  • 0

#35 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82499 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 September 2016 - 06:50 PM

Osvežujem temo, ker se mi zdi zanimiva in smo ravno razpravljale o pomenu diplome v tem smislu.

 

- premagala motnjo hranjenja in spremenila način prehranjevanja, odnos do sebe

- sprejeta na Akademijo

- spoznala moža

- operacija, izboljšanje samopodobe

- izguba babic

- prehod v realen svet po diplomi

- spoznanje, da ne rabiš veliko prijateljev, ampak tiste prave

- selitev od doma; spoznanje, koliko mi pomeni družina, spremembe v odnosih z bližnjimi

- spoznanje, kaj me poklicno in v prostem času resnično veseli in na kakšen način priti do osebnega zadovoljstva

- poroka in z njo poglobljena čustva in dojemanje odnosa, še večja povezanost in predanost

 

Verjetno se z leti pomen teh dogodkov in sprememb, ki jih dojemamo kot prelomnice, tudi nemalo spremeni. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#36 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25272 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 September 2016 - 07:44 PM

V kronoloskem vrstnem redu:

 

- domace zivali, ki so za vedno pustile odtise v mojih spominih

- krog prijateljev, ki sem ga izoblikovala v casu OS/SS in mi je dal obcutek sprejetosti in pripadnosti

- odlocitev, da postanem veganka

- selitev od doma zaradi studija v MB in s tem povezan obcutek svobode, izoblikovanje osebnosti, razsiritev kroga znancev in interesov ter njihova prakticna aplikacija

- spoznanje C. in potovanje v Kanado - v bistvu celotno najino razmerje, ker sem se toliko naucila in osebnostno zrastla in hkrati sla na tobogan vseh mogocih custev, od evforije do depresije

- selitev v tujino + nadaljevanje studija in vse, kar mi je to dalo in prineslo - vkljucno s spremembo kulture, iskanjem novega prostora pod soncem in druzbe

- preskok iz prijateljskega v romanticno razmerje z R., topel sprejem njegove druzine

- bolezen in studijski premor, ki je prinesel zmedo, slabo vest, strah in dvome o mojih sposobnostih

- referendum o druzinskem zakoniku in gnev, ki se je izlocal po druzbenih medijih, na racun katerega zdaj mnogo - tudi bliznjih - ljudi vidim v precej drugacni luci, kar se odseva tudi v nasih osebnih odnosih

- selitev v hiso, ki je nekako simbolno oznacila zrelost in resnost najinega razmerja (ceprav je bila to delno tudi pragmaticna resitev)

- zakljucevanje studija

- domace zivali, ki so za vedno pustile odtise v mojih spominih


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#37 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82499 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 September 2016 - 07:46 PM

+ 1 na prvo (in zadnjo ;)).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#38 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25272 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 September 2016 - 08:29 PM

Ups, zdaj sele vidim, da sem ocitno skopirala prvo vrstico in jo je spodaj nalepilo :) Mogoce bom morala zdaj res kaj v tej smeri ukrepat, da si ne bom kronologije porusila, heh.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#39 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15080 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 September 2016 - 08:39 PM

Ce more ze bit kronolosko..

Dogodek x in spoznanje osebe x
Selitev na svoje
Redna sluzba
Otrok
Petega dogodka pa se nimam.
  • 0
 

#40 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14788 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 16 September 2016 - 09:15 PM

2016

- prvič v življenju se nečemu resnično zavežem (z vso odgovornostjo) in čutim nazaj enakovredno zavezanost,

in ostanem, kjer sem vsaj za obdobje naslednjega leta, nova (prva prava) služba, M.

postavljanje na svoje noge, neodvisnost/samostojnost/samozadostnost.

 

2015

- selitev nazaj v Lj,

nova poznanstva, tkanje novih/globokih povezav z ožjim + novim krogom ljudi

s težkim srcem, omahaje zapustila staro in vstopila v novo delovno okolje, kjer je nova, čisto drugačna ekipa

 

2014

- selitev v skupno stanovanje s takratnim partnerjem,

počasno oddaljevanje, razhod, obdobje pobiranja po razhodu, obdobje zbliževanja in ponovne odtujenosti,

vse stopnje prebolevanja, ki so se ponovile ene 3x, za popenit, ampak je že bilo potrebno

 

2013

- bila sprejeta v kreativno ekipo,

ki je postala moj delovni kolektiv, odkrila neke nove frekvence delovanja, s katerimi sem se prvič po faksu čutila povezano, v 'elementu',

od takrat se krog takih ljudi širi in krog vseh, ki mi ne pašejo, brezkompromisno oža

 

2013

- konec faksa, selitev iz Lj

začasni projekti, šok ob počasnem tipanju realnega sveta,  zdravstvene težave, selitev iz Lj v Ve,

krhanje mojih že tako načetih temeljev, kdo sem, kaj počnem, kako to počnem

 

2007

- sprejeta na faks, selitev v Lj,

ki mi je bil pisan na kožo, spoznala krog svojih ljudi, našla sem svojo 'nišo' v življenju,

potovanja, druženja, odpiranje novih svetov, v katere sem blazno previdno/zadržano vstopala

 

2004

- vstop v dolgoletno zvezo,

preoblikovanje mene/njega, iskanje svojega izraza,

prvič doživela občutek absolutne brezpogojne predanosti in bližine


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users