Jump to content


Photo

Pekinezer/Pekinčan


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 March 2006 - 03:03 PM

.
PEKINGESE - Pekinčan ( Pekinški dvorni pes ) biggrin.gif

Malen je, živahan pas s jakim kostima, koje deluju groteskno. biggrin.gif:D:D Odlučan je i samouveren, bogato odlakan. Dok hoda čini se kao da se valja po tlu.Glava je masivna, široka i plosnata u čeonom delu, čak i lice je plosnatog izgleda. Uši su nisko postavljene, jako razmaknute, kao i oči. Dlaka na vratu je grivasta, slična dvostrukom krznu. Poddlaka je gusta, obrasla ravnom krovnom dlakom. Dozvoljene su sve boje krzna. Što je pekinezer manji, to je cjenjeniji. Visina - od 15 do 25 cm, težina - od 1,5 do 6 kg.Pse su uzgajali u kineskoj carskoj palači i pažljivo su ih negovali. Pasminu je opisala careva udovica Tsze-Hi i time je postavila prvi standard. Prve primerke su u Englesku doveli 1860. godine. 1898. godine nastao je europski standard za pekinezera o kojem su govorili da je "pas za fine Ijude". Jako je pametan i samouveren, sposoban je postati obiteljski tiranin. Toliko je malen, da ga možemo nositi u naručju. Oprezan je i neustrašiv, robustan i odlučan - dakle, nije razmaženko ili pas za decu. Štenetu treba puno Ijubavi, a odrastao pas je uvek malo suzdržan. Potrebna mu je pažljiva nega i kvalitetna prehrana. U takvim okolnostima može doživeti veliku starost. Pas je za individualiste. Pekinezer je pas za razonodu i zabavu, a istovremeno je dobar čuvar. Potrebno mu je puno nege, treba mu čistiti i zube kako bi spriječili ispadanje.

IPB Image
IPB Image

DOMOVINA: Kitajska

PATRONAT: Velika Britanija

DATUM OBJAVE ORIGINALNEGA STANDARDA: 24.06.1987

UPORABNOST: družabni psi

KRATEK ZGODOVINSKI ORIS: je ena najstarejših znanih pasem, ki je dobila ime po glavnem mestu Kitajske, pekinžan. Pasma je nastala v zvezi z verovanjem v Budo in v Konfucijeve nauke in je tipična predstavnica psov, ki so podobni malim levom.
Mnogo legend in zgodb se plete okrog nastanka teh psov, današnja zgodovina pa jih postavlja daleč nazaj v 7. stoletje pred našim štetjem. V kitajskih pisanih dokumentih iz prvega stoletja našega štetja lahko najdemo zapise o teh psih. Pse so stoletja dolgo in ljubosumno čuvali in so živeli v palačah Prepovedanega mesta. Zanje je skrbelo mnogo služabnikov. Zunaj Kitajske jih niso poznali. Krajo teh psov pa so vselej kaznovali s smrtjo. Kitajci so šli celo tako daleč, da so tu in tam nekaj psov podarili odličnikom iz drugih dežel, toda zaradi stekla, ki so ga dobili s hrano, ti psi niso preživeli poti. Skriti pred zunanjim svetom, živeč v sobanah palače in na vrtovih, so bili znani v treh različicah; kot levji pes, sončni pes in pritlikavi psiček, ki se še danes pojavlja v nekaterih leglih. Šele leta 1860 je v nemirih, ko je posredovala angleška vojska, le-ta ukradla pet psov in jih pripeljala v Veliko Britanijo. Enega med njimi je med drugim dobila tudi kraljica Viktorija. Evropska vzreja se prične 1896. Ti psi se v stoletjih svojega bivanja niso veliko spremenili, kar vidimo na mnogih papirusih in bambusovih slikarijah, med drugim jih je videl tudi Marco Polo, ko je obiskal tiste kraje.

SPLOŠEN IZGLED: majhen, dobrih proporcij, robusten pes, ponosen.

POSEBNOSTI: levji izgled, živahen in inteligenten.

ZNAČAJ: brez strahu, zvest, zadržan, vendar ni strahopeten in ne napadalen.

IPB Image

IPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 22 February 2007 - 10:08 AM

V tej temi bi vas prosila da vsi lastniki tega kužka nalepite nekaj slik(pekinezerjev)! thumbup.gif
Malo mi je nerodno,ampak...zdaj se že za tega psa zanimam!(nakup) oops.gif oops.gif oops.gif

Attached Files


  • 0
IPB Image

#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 February 2007 - 01:31 PM

Pa sej dobro, da se prej pozanimaš in ne kupiš prvega, ki ti ga pomolijo pred nos. Jaz bi isto poskušala zbrat čimveč informacij o pasmah. Ampak ti polagam na srce, da psa ne izbiraj samo glede na izgled, ampak predvsem po karakterju.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 February 2007 - 01:40 PM


Jaz mam doma pekinezerko. So precej svojeglavi psi, leni, cartljivi (ko njim paše, se podrazumeva), veliko spijo, s tendencami po tiraniji, znajo tudi biti živčni (no, to sem bolj opisovala mojo psičko, haha, ampak mislim, da tudi to kar v splošnem drži). Da pa imajo, kot vsi majhni psi, manjvrednostni kompleks, pa ni treba posebej poudarjati. Pes je primeren za stanovanje. Je pa največ odvisno od tega, v kakšnem okolju je vzgojen in živi.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 01 April 2007 - 08:38 AM

Slike...? wink.gif
  • 0
IPB Image

#6 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 01 April 2007 - 10:03 AM

am kaj pa je narobe če si premisliš??jaz sem si eno 20 krat premisla ko sem gledala slike,pa tudi drugače,sem bla pač mlajša in sem hotla met takega kužka ki mi bo všeč..pa zard tega naša lela ni trpela niti minute. blink.gif ,res čudno kakšne predstave mate eni-luminelle. lol1.gif
kar se tiče karakterja pa se itak moraš prilagodit in ga vzgojit v pridnega in ljubečega kužka.
Tudi vsak ni isti,ga pa spoznaš.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users