Jump to content


Photo

Namig za premik :)


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 09 July 2010 - 03:27 PM

Takole je - kar nekaj tem obstaja o potovanjih, ampk nobena v kateri bi si izmenjavali ideje, kam skočit na en KRATEK a kvaliteten izlet, recimo za dan ali dva.. tko da, v poštev pridejo bližnji kraji ( Slovenija, Hrvaška, Italija, Madžarska, Avstrija ).

Midva s fantom nameravava nekam iti za oddih po izpitnem obdobju in bi šla rada na izlet nekam v sosednjo državo, k v Sloveniji sva skos, tko da nama paše še mal ven pokukat smile.gif Pa tudi nasploh, mislim da bi marsikomu prišla kdaj pa kdaj prav kakšna ideja za izlet, tako da predlagam, da kdor ima idejo jo napiše, doda zraven državo, mogoče par besed iz lastnih izkušenj ali pa kakšen link, slikca....

Nekaj idej:
- Mirabilandija (Italija): nisem še bila, sem pa slišala, da je kar fajn..
IPB Image

- Aqualand (Italija):
IPB Image

- Gardaland (Italija): mislim, da tu ni potrebno slik in razlag smile.gif

- Gardsko jezero (Italija); to je blizu Gardalanda, midva sva šla v kraj Sirmione in je blo zlooooo lepo; se čuti tist italjanski pridih, pa tako bolj srednjeveško mi je vse skupaj delovalo.. jaz sem bila navdušena smile.gif
IPB Image
IPB Image

- Benetke (Italija): mislim, da komentar ni potreben smile.gif
IPB Image

- Toscana (Italija): nisem še bila, mogoče je bila katera od vas? Pravijo, da se spača it pogledat, znana je namreč po zlo lepih planotah - pa še mal pristnih začimbic nabavit smile.gif Razmišljam, če bi šla v Firence...
Evo link od enega zanimivega potopisa o potepanju po Toscani: http://freeweb.siol....ana_potopis.htm
IPB Image
IPB Image


- Plitvička jezera (Hrvaška): ste tudi najbrž že vsi slišali zanje..
IPB Image


Upam, da tale tema zaživi, tko da kar z idejami na plano smile.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#2 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 09 July 2010 - 05:52 PM

Kul tema! Bi se pa lahko uporabila tudi za izlete po Sloveniji, ali pač?

Ko si ravno omenila Gardsko jezero - pred dnevi je ena blogerka objavila en prispevek o oddihu tam, evo link do bed&breakfasta, če bo katero mikalo: klik

Jaz zdajle sicer nimam časa, bom drugič razmislila in kaj konkretnega napisala. Mi pa na pamet pade Zagreb, ful je blizu, a kljub temu ogromno mojih znancev še ni bilo tam. Zna bit kul izletek.

IPB Image

Pa mogoče Kumrovec, rojstni kraj Tita.
  • 0

#3 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 09 July 2010 - 07:08 PM

QUOTE(Freya_ @ 9. 7. 2010 - 18:52)  

Kul tema! Bi se pa lahko uporabila tudi za izlete po Sloveniji, ali pač?

Seveda! smile.gif

Ej jst sm tut hotla en link objavit, sam je bil link dolg kkšne tri vrste, da bi pa tko k maš ti nardila, da napišeš "klik" in lahko klikneš na tisto, pa ne znam.. Mi poveš prosm kako se to nardi? smile.gif

Drgač pa ja, jst komi čakam na še kkšne ideje.. Jst tut še nism bla v Zagrebu, tko da, je varjanta!

Glede Gardskega jezera je pa tko, da sva šla midva v Gardaland in sva tam v eni vasici tut prespala (nisva nč vnaprej rezervirala prenočišča, sva kr sprot najdla eno k nama je oddala sobo za 35 eur, naslednji dan sva pa spočita krenila k jezeru, se tam mal sprehodila, najedla (seveda pristne italijanske lazanje, mmm), nahranila račke in labode... čist tko mal u izi, neplaniran izlet (razen zabaviščnega parka seveda:)) in je izpadlo vrhunsko!
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#4 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 10 July 2010 - 09:13 AM

Klikni uno slikco nad poljem za tekst, taka ikona je kao svet pa neki belega spredaj (6. po vrsti)biggrin.gif ko greš z miško čez napiše vstavi povezavo, najprej skopiraš link, pol pa svoj tekst (klik or sth) smile.gif
  • 0

#5 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 10 July 2010 - 09:40 AM

QUOTE(Freya_ @ 9. 7. 2010 - 18:52)  

Pa mogoče Kumrovec, rojstni kraj Tita.


?? laugh.gif To je pa res destinacija pa pol ... twisted.gif
  • 0

#6 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 July 2010 - 09:42 AM

What? Jaz sem bila tam. Celo majčko mam. sleep.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#7 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16474 posts
  • Gender:Male

Posted 10 July 2010 - 10:41 AM

Grad Devin v Italiji je skoraj kičast, ampak je lep izlet za en dan.

IPB Image
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#8 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 10 July 2010 - 12:36 PM

O ful dobr, men so gradovi všeč - če so le dovolj ohranjeni, da je kaj videti.. tole bi blo fajn za kkšen izlet s kolegico; shoping u Trstu in ogled tega grada thumbup.gif Sem videla na netu, da je v bližini Trsta namreč..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30691 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 July 2010 - 12:44 PM

A ni to tam, kjer gre tud tista Rilkejeva pot? Tam sva bla midva lansko leto... pa se mi ni zdel, da je Trst blizu, hehe tongue.gif
  • 0

#10 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 10 July 2010 - 12:48 PM

Ok, sem šla zdejle mal bol v detajle proučevat tole destinacijo in ja, prej sm površno prebrala - je na severu Tržaškega zaliva in NE PRI TRSTU oops.gif biggrin.gif se pardoniram smile.gif

Podgana, tvoj predlog bom opremila še s parimi zadevami, da bo mal več informacij, pa bolj pregledno, ko se nabere mal več predlogov.. Upam, da ne zameriš.

- grad Devin ("Duino"), Italija: nisem še bila, mogoče lahko kaj več o njem pove Podgana, sem pa našla nekaj linkov: Klik1 , Klik2] , Klik3
In še slikca: IPB Image
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#11 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16474 posts
  • Gender:Male

Posted 10 July 2010 - 12:58 PM

Trst je zelo blizu. Okoli 20km nazaj proti slo. meji. Tam je tudi Rilkejeva pot, ja smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#12 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 10 July 2010 - 01:19 PM

QUOTE(sajk @ 10. 7. 2010 - 10:40)  

?? laugh.gif To je pa res destinacija pa pol ... twisted.gif


Ej! Za ljudi, ki jih zanima zgodovina, zna bit prav kul destinacija. tongue.gif
  • 0

#13 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 12 July 2010 - 08:09 AM

Nobenih drugih idej...?
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 July 2010 - 09:37 AM

Graz, Avstrija - to mesto je večinoma destinacija shopping izletov, ampak poleg trgovin ima tudi simpatično staro mestno jedro, ki bi se ga IMO splačalo raziskat. Meni ga sicer še ni uspelo, tako da kaj podrobnejšega o mestnih znamenitostih ne vem povedat.
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#15

  • Guests

Posted 12 July 2010 - 09:45 AM

Letos planirava dopust bolj per partes, tako da je v planu nekaj vikend izletov. Zaenkrat sva šla na Dunaj, če bo vse po planih, pade še Bratislava in Zagreb. smile.gif Za vikend se splača tudi Budimpešta, pa še res lepa je.
  • 0

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 August 2010 - 06:05 PM

QUOTE(PurePoison @ 12. 7. 2010 - 10:45)  

Za vikend se splača tudi Budimpešta, pa še res lepa je.
Prikimavam. smile.gif

  • 0

#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82437 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 August 2010 - 07:14 PM



QUOTE(Kalypso @ 12. 7. 2010 - 10:37)  

IPB Image


Kunsthaus priporočam vsem, ki jih vsaj malo zanima umetnost. Čudovit razstavni prostor in arhitektura, da dol padeš. Sploh zvečer / ponoči izgleda super.

IPB Image


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 12 August 2010 - 10:31 AM

Lignano (Italija), ful bi šla thumbup.gif

IPB Image

München (meni je bil zelo všeč!)

IPB Image

San Marino

IPB Image
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#19 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27035 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 August 2010 - 02:36 PM

Ooo, Lignano, mi smo šli z vrtcem tja! Ful je bilo lepo mesto, živalski vrt krasen, v spominu imam ene veeelike mlake s krasnimi, velikimi lokvanji. smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 August 2010 - 02:55 PM

San Marino je lušn kraj za izlet. thumbup.gif

Grad Eggenberg - leži na obrobju Graza, od 1. avgusta 2010 je vpisan na UNESCOv seznam kulturne dediščine.
IPB Image
http://www.museum-jo...hloss_eggenberg
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users