Jump to content


Photo

ODSTRANJEVANJE BRAZGOTINIC


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1 saša_s

saša_s

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:maribor

Posted 11 February 2006 - 01:27 AM

Lep pozdrav,
že kar nekja časa prebiram ta forum vendar sem se šele sedaj registrirala in oglasila ko potrebujem pomoč. Sicer pa hvala za veliko koristnih informacij do zdaj, te teme pa še nisem zasledila.
Odpravljam se na odstranjevanje brazgotinic (in madežev ki so nastali zaradi mozoljev in stskanja) in razmišljam o mikrodermoabraziji ki naj bi jo izvajali z segretimi kristali tako da naj ne bi bila tako zelo agresivna je bolj kot piling in se rezultati vidijo šele čez čas (jaz naj bi hodila enkrat na mesec eno leto cena pa je okrog 12 000 z nego). Bolj pa se nagibam k pilingu s sadnimi kislinami enkrat na teden. ki odstranjujeje brazgotinice in svetli madeže. Hodila naj bi enkrat na teden kjer bi mi kozmetičarka eno minuto in pri vsakem nadaljnem obisku eno minuto (do 10 min) dlje vtirala serum. V tem obdobju pa naj bi uporabljal neko posebno kozmetiko cena s kozmetiko vred je okrog 55 000. Izvaja se lahko samo takrat ko ni močnega sonca torej bi zdaj lovila zadnji vlak.
Tretja možnost pa je zeleni piling o katerem se še nisem uspela pozanimati ampak je dosti možnosti da je popolnoma enak drugi možnosti le da ima drugačno ime.
Moja koža pa je mastna in občutljiva (tako mi je kozmetičarka rekla jaz sem do zdaj verjela da imam mešano kožo).
Zelo vesela bi bila kakšnih inormacij ali izkušenj, saj vse te storitve izvajajo kozmetičarke, ki s tem tudi zaslužijo zato je vse najboljše in neškodljivo skratka oh in ah, zame pa je to kar velika odločitev.
Hvala,
bom pa sporočila kako sem se odločila in kakšni so rezultati.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 February 2006 - 08:49 AM

Mikrodermoabrazija ne vem s čim se izvaja, ampak vem, da gre za odstranitev zgornjega dela kože. KOža je po tem silno razdražena, rdeča in precej peče. Ampak ko se obnovi, izgleda lepša.
Piling s sadnimi kislinami ni pa nič drugega kot kemični piling, kjer se v večini uporablja glikolna kislina. Izdelki za domačo uporabo vsebujejo do 10% te glikolne kisline (Avon CP), kozmetičerke uporabljajo še nekoliko višjo koncentracijo. Tu gre tudi dejansko za odstranitev odmrle kože, ker pa je koncentracija višja, pa tudi dela zdrave kože. Zato po tem ne smeš na sonce. In moraš še nekaj časa po posegih uporabljati kremo z UV zaščito.
To je zgolj teoretično. Kako pa izgleda v praksi, pa ne vem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 11 February 2006 - 12:16 PM

No, jaz sem se odločla za t.i. biološki piling, ki je v resnici navaden kislinski piling, ki ga je izvajala moja kozmetičarka. Vsak teden, bila sem nekajkrat, za en obisk odštela 11k. Tudi sama mam mešano/mastno, občutljivo kožo. Koža je bila res lepša, bolj sijoča, ampak po enem letu se sploh ne pozna, da bi kaj delala. Brazgotine še vedno mam, sicer manj vidne, ampak pomoje zato, ker počasi bledijo.
Najprej se prepričaj, da je tvoja kozmetičarka res vredna zaupanja, ker s takimi stvarmi se ni za igrat. Poznam eno punco, ki ji je kozmetičarka predolgo pustila kisline gor in je bila nato milo rečeno cela v krastah. Kozmetičarka ti lahko naredi ogromno škode, kar se mnogi sploh ne zavedajo. Ko ti daje kisline na obraz te koža peče in skeli, to je normalno, ampak samo do neke mere. Če bi se sama še enkrat odločala, bi raje šparala denar in kožo samo primerno negovala, ker brazgotine izredno počasi same izginjajo. Sama bom počakala še kako leto in če bodo brazgotine še vedno tukaj, bom šla na laserski poseg, kar se mi zdi še najbolj učinkovita metoda. Dobro premisli in če nisi popolnoma prepričana še raje počakaj, vsaj to poletje. Dosti sreče! wink.gif
  • 0

#4 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 11 February 2006 - 12:23 PM

kolko pa stane laserski poseg?
  • 0

#5 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 11 February 2006 - 12:51 PM

Odvisno je od tvojega stanja, pa od tega kolkokrat moreš it. Na pregled greš, pa ti povejo okvirno ceno. smile.gif
  • 0

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 11 February 2006 - 04:21 PM

QUOTE(Blondi)
Odvisno je od tvojega stanja, pa od tega kolkokrat moreš it. Na pregled greš, pa ti povejo okvirno ceno. smile.gif


Sporoči nam, ko ti bodo povedali okvirno ceno, prosim...
  • 0

#7 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 11 February 2006 - 06:42 PM

Heh, veš da. Samo to bo čez kako leto (če) biggrin.gif
  • 0

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 February 2006 - 06:53 PM

tudi jaz imam nekja malih brzagotin, ki so ostale kot posledica stiskanja mozoljev. Če pozna katera kakšno dobro kozmetičarko s priporočili, se priporočam.
  • 0

#9 Tinatana

Tinatana

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 20 March 2006 - 11:33 AM

Kaj pa silikonski gel DERAMTIX, ki ga prodajajo v lekarnah. Cena za 150 ml tubo je sicer 10.000 SIT, ampak je super! smile.gif Za stare in sveže brazgotine.
  • 0

#10 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 20 March 2006 - 01:35 PM

QUOTE(Tinatana)
Kaj pa silikonski gel DERAMTIX, ki ga prodajajo v lekarnah. Cena za 150 ml tubo je sicer 10.000 SIT, ampak je super! smile.gif Za stare in sveže brazgotine.


10.000 SIT ermm.gif: To je ful. Si ga ti probala?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#11 ivan ban

ivan ban

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 06 April 2006 - 08:31 AM

Dermatix se dobi tudi ceneje. Jaz sem ga našel na lekarnar.com in stane 9.600, je pa ena tuba 15 ml dovolj za 2 meseca pri brazgotini, ki je velika od 5 do 7 cm. Meni je full pomagal in sem čisto navdušen. Sem mislil, da moja brazgotina ne bo nikoli izginila, in zdaj je skoraj da več ni.

Se je splačalo!! tongue.gif


LP, Ivek
  • 0

#12 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 April 2006 - 08:33 AM

ivan ban, a je bila tvoja brazgotina sveža ali že stara?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 April 2006 - 11:03 AM

Men je pomagal dr derm(contrakel) krema za nego brazgotin.Pa cenejša krema je.(30 ml)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 06 April 2006 - 11:06 AM

Ja tudi jaz sem imela in Kontrakel in Contratubeks, pa sta bila še kar o.k., sam majhna brazgotinica al pa velika od kakšne operacije je razlika.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#15 ivan ban

ivan ban

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 07 April 2006 - 07:47 AM

QUOTE(\\"Verja\\")
ivan ban, a je bila tvoja brazgotina sveža ali že stara?


Čao!

Saj ne vem točno kako jo naj opredelim. Po padcu se mi je naredila krasta, ki je sčasoma odpadla. Potem je blo vse skupaj redeče, motit pa me je začele šele čez 2-3 medece. Takrat sem začel mazat z Dermatixom, in je v 2 mesecih bilo že dosti bolje.
Na noben način pa ni Dermatix enak kot Kontrakel ali Contratubex, saj je sam princip delovanja drugačen. Najbolj je podoben silikonskim obližem. Na sploh pa če te zanima kaj več, imajo spletno stran www.dermatix.net kjer so tudi slikice prej in potem, tudi za 2 leti stare brazgotine in pa stran www.lekarnar.com, kjer je napisano za kaj se uporablja tudi v slovenščini.

LP, Ivek
  • 0

#16 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 April 2006 - 08:07 AM

A se dobi ta krema tudi na recept?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#17 ivan ban

ivan ban

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 11 April 2006 - 10:17 AM

Kolikor je meni znano, se Dermatix gela ne dobi na recept, ampak tudi drugih krem ali obližev se ne dobi na recept. Tko je v prosti prodaji. Je pa ga očitno sedaj mogoče kupiti preko neta v spletni lekarni www.lekarnar.com. Tam tudi več piše o samem gelu.

LP, Ivek twisted.gif
  • 0

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 11 April 2006 - 10:26 AM

Tole je pomoje fajn zadeva, jaz ko bom imela 10k odveč (to še nevem kdaj bo) si ga bom kupila.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#19 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 11 April 2006 - 10:38 AM

včasih sem mela po desnem licu fullll ogrcev in to enga zravn drugega...zdaj ma so mi zginl ampak mam take luknice tam...pa na bradi tud...in se kr fajn vidi...kot da bi mi kdo z iglo not pikal...pa je za mene full moteče..kaj naj naredim???? ermm.gif
  • 0
Memento mori.

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 April 2006 - 10:57 AM

Trenutno ne moreš narediti nič. Počakaj, da se zacelijo, če pa to ne bo pomagalo, pa pomagajo AHA kisline. Samo sklepam, da si še precej mlada, ne?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users