Jump to content


Photo

POMOČ pri izbiri šampona


  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#41 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2008 - 07:35 PM

Essential care šampon s čajevo mirto. Jaz sem ga sicer uporabljala zaradi prhljaja, ga pa je uporabljala tudi moja mami, ki ima zelo hitro mastne lase in si jih mora umivati na dva dni. Pri njej se je ful dobro obnesel, lasje so se ji resnično manj mastili..mogoče bi bilo pa dobro probat? smile.gif
  • 0

#42 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 17 December 2008 - 10:52 AM

Mična, koliko pa stane tale šampon?
  • 0

#43 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 December 2008 - 10:55 AM

19,50€
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#44 mima

mima

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 22 December 2008 - 12:00 PM

Živjo! jaz pa moram povedat, da nimam teh težav. Lase si umivam večinoma vsake štiri dni in mi niso nič pretirano mastni. Zato gre pa zahvala mojem šamponu. thumbup.gif
  • 0

#45 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 28 December 2008 - 01:15 PM


Mene lasišče tudi po Laveri -plavica zlo srbi huh.gif
In kaj mi še preostane? Groza....
kar probam, vse škoduje...

Sem si en čas umivala z šamponom, ki se mi je zdel tudi kvaliteten, ne dražeč od frizerke; mi ga je
dala mičkeno na poskušnjo. Od Kemon je; Liding šampon. Imela je še staro verzijo, zdaj so ga obnovili in ima za moje pojme slabše sestavine. In mi je še dala to staro verzijo.
Ima bolj kvalitetne reči; Joico in ostale temu podobne reči.
Z njim sem si lepo umivala 5x in zopet srbelo. 2x ok lasišče, lepo nežno in nič dražilo.. Nato pa spet.
Sem si zdaj umila prvič z Lavero plavico in me je začelo takoj kmalu tekom dneva srbeti nazaj.
Lasje so tudi se mi zdi že tekom dneva mastni.

Kaj meniš DiLema?
Hvala za vsakršno pomoč.

  • 0

#46 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 December 2008 - 01:28 PM

Sara, zdej pa res ne vem, kaj bi ti še priporočala. A tebi Oronazol ni pomagal? Meni je ta šampon pravi čudež, dobesedno. Je res, da ne pomaga že ob pvi uporabi, ampak jaz ga uporabljam tko, da si izključno z njim perem lase en mesec in ob vsakem pranju pustim učinkovat 5 minut, pa imam potem čudovito lasišče, pomirjeno, krasno. Samo se mi zdi, da sem nekje zasledila, da tebi ni pomagal. hmm.gif

A lase/lasišče res temeljito spereš po šamponiranju? Mene vedno srbi, če ne sperem ultra fejst. Jaz lase spiram zihr najmanj 3 minute pod močnim curkom vode.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#47 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2008 - 01:24 AM

Zanimivo, da te plavica srbi...ker je res ultra nežna zadeva hmm.gif
  • 0

#48 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 29 December 2008 - 11:30 AM


UU, si bila res hitra DiLema...sploh nisem potem včeraj več gledala. Hvala ti za tako hitro pomoč smile.gif
Oronazol mi je en čas lepo štimal, ugajal -razen tega, da grozno hitro spere barvo. Potem pa zopet srbeče lasišče ja. Tko da ga ne smem več imet.

Lasišče se mi zdi, da si dovolj sperem. Bom pa še vseeno pri tem bolj pozorna; da ga bom res še bolj sprala. Pa bom povedala, kako se bo odzivalo.

Mična...ja, tudi meni ni jasno, kaj je s to mojo glavo ermm.gif

  • 0

#49 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 29 December 2008 - 08:33 PM

Lasišče čim bolj speri, da na njem ne bo niti sledi šampona, pa še to - nikar ne nanašaj balzamov na lasišče...naj bo še tako dober, meni je vsak balzam naredil iz lasišča pravo štalo.
Aja pa živci - baje je prhljaj in podobno zelo stresno pogojeno... poročaj, kako boš zrihtala smile.gif
  • 0

#50 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 29 December 2008 - 09:29 PM

Sicer ne vem kako je to dobro za tvoje lasišče oziroma kako se bo to tebi dopadlo, ampak js že neki časa perem lase po no poo metodi. Gre za pranje s sodo bikarbono namesto s šamponom. Tko da najboljš da ti Dilema oceni al bi lahk to slabo vplivalo na tvoje lasišče in se potem odločiš al bi probala al ne. Men namreč naredi ful mehke in lepe lase ter lepo očisti lasišče in lase.
  • 0
Why so serious?

#51 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 30 December 2008 - 09:21 AM


Mična, bom poročala, kako se bo lasišče vnaprej obnašalo. Hvala za pomoč in nasvete.

Enako tebi Fire-fly...bo še DiLema ja presodila glede pranja z Sodo. Tega še pomislila nisem, da je tudi to možno za pranje lasišča. Uf, kaj vse imamo to ljudje, da se uporablja za različne stvari.
A ti si imela tudi občutljivo lasišče in te je srbelo po vsaki stvari? Kateri šamponi so tebi škodovali?

Hvala za vašo pomoč smile.gif

  • 0

#52 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 30 December 2008 - 03:06 PM

No poo metoda je čist kul, vsekakor ni nič škodljivega.
Je pa res, da mene odbija, ker ni nikjer med umivanjem nobene pene in imaš občutek, kot bi si lase pral samo z vodo. No, ampak baje deluje, probat se splača.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#53 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 30 December 2008 - 09:21 PM

Js sicer nisem mela občutljivega lasišča, sem mela pa mastno lasišče in suhe, naelektrene lase. Sedaj mi pa lasje res lpo padejo in n štrlijo več tko štrenasto okol biggrin.gif To sem ti pa predlagala ker pač ni nič kemije not, sam soda in voda in bi znalo odgovarjat tvojemu lasišču. Upam da ti bo pomagalo thumbup.gif
  • 0
Why so serious?

#54 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 16 January 2009 - 06:41 PM

Da mal poročam o mojem lasišču.
Moram reči, da sem od konca decembra še kar vztrajala na šamponu Lavera -plavica in čutim, da se je
lasišče malo bolj umirilo. Par dni me je še zelo srbelo, a se je potem kar nekako pomirilo. Verjetno mi ga je plavica res umirila. Tudi spiram si jih enako kot prej, da res fino sperem.

Sedaj si umivam lase lahko tudi na 3 dni, en dan dlje drži, da niso tako mastni. Predvsem pa, da me ne srbi lasišče že po parih urah po umivanju.
Umivanje s šamponom je krasno, lasje se mi nič bolj ne zmastijo in kar mi je res zlo všeč; je to -da mi pusti mehke lase. Kot je tudi DiLema povedala, da ni treba nič nanesti balzama, ker resnično pusti lepe lase.
In tudi nič dodatno ne navlaži; ravno prav.

Če bo moje lasišče tako lepo reagiralo še naprej; bom pa res končno srečnica, da sem le našla en šampon, ki mi ne bi dražil dodatno lasišča smile.gif

Lahko samo DiLema še tole vprašam? Misliš morda, kaj bi pa me dražilo pri Lush trdem šamponu Soak@Float? Kaj bi blo v njem dražeče; morda namesto Sodium Laureth Sulfate -pa tista druga sestavina, ki je namesto Laureth Sulfate; da je pri meni tudi dražilo....Ali kaj bi še lahko bilo?
Hvala še enkrat za vso tvojo potrpežljivost pri dajanju nasvetov wink.gif

  • 0

#55 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 January 2009 - 07:46 PM

Soak&Float se zdi meni čisto preveč agresiven, enostavno mi ne paše in mi tudi ni pomagal pri prhljaju in razdraženosti lasišča.
Ne vem točno povedat kaj bi dražilo, če se prav spomnim ima agresivne čistilce, ki ne pašejo na občutljivo lasišče. Poleg tega bi lahko dražil še kakšen izvleček, ki ti morda ne ustreza. Tle lahko samo ugibam ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#56 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 10 March 2009 - 01:57 PM

Da se malo javim glede mojega lasišča. Moram se ti DiLema[i] res zahvalit za tvojo prijazno pomoč.
Naj ti povem, da se mi je lasišče končno opomoglo. Nič več ni razdraženo. Lavera - PLAVICA mi torej zaenkrat ugaja in mi je lasišče res lepo umirila. Po umivanju me več ne srbi lasišče kot me je prej vedno. Tudi prhljaja imam morda kaj manj; pri tem je še različno. Včasih nastane več, drugič manj.

Zdaj bo že kmalu dva meseca, kar imam še kar prvo flaško; nabavila sem si že drugo smile.gif In zanimivo; v Celju je res cenejši šampon; za več kot en euro.
Je Ljubljana res dražja pri tem šamponu. Sem ga pred dvema tednoma kupila zdaj v Celju v Biotop-u in je cenejši ja.

Torej DiLeMa: najlepša ti hvala za pomoč. Upam, da mi bo lasišče zdaj končno dalo mir.
Če se mi kaj naveliča: mi lahko poveš, kateri bi potem bil lahko podoben temu, da bi lahko tudi menjavala potem vmes?

Enga velikega lupčka ti pošiljam kiss1.gif

  • 0

#57 chicken

chicken

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 14 March 2009 - 07:40 AM

V kateri trgovini pa sa da kupit tale šampon Lavera ? hmm.gif
  • 0

#58 sara28

sara28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts

Posted 14 March 2009 - 09:55 AM


Chicken, šamponi Lavera se lahko kupijo v Celju - Biotop (kot sem že napisala v mojem zadnjem postu) in Ljubljana - v Kalčku.
Za ti dve lokaciji vem; ostalo ti pa ne vem povedat.
Bo morda še katera kaj vedela povedat, kje jih imajo še kaj drugje po Sloveniji smile.gif

  • 0

#59 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 March 2009 - 10:32 AM

V Celju na dveh lokacijah, že omenjeni Biotop na glavnem trgu, pa tudi Biotopic v prvem nadstropju City Centra.

Sara, me zelo veseli, da ti plavica ustreza! wink.gif

Šampona, ki bi bil podoben plavici, pa ne poznam. Morda edino Aubrey Organics Selenium šampon, je izredno učinkovit proti prhljaju, vendar pa ne naredi tako mehkih las kot plavica.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#60

  • Guests

Posted 14 March 2009 - 11:51 AM

V Ljubljani sem Lavero videla tudi v Mercatorju v Supernovi.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users