Jump to content


Photo

Frizerji in friz. saloni (MARIBOR)


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#41 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2008 - 03:40 PM

Dolg las.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 October 2008 - 07:06 PM

Hvala. smile.gif Edino za Vojkota me še vedno zanima. hmm.gif Salon ima lep, ko sem se mimo sprehajala. Če je tudi tako dober frizer. hmm.gif
  • 0

#43 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 01 October 2008 - 07:29 PM

Nikomur, ampak res nikomur ne priporočam salona Inga, Ingo neki tazga (upam, da sem si pravilno zapomnila). Strigla sem se zaradi ene modne revije, model me je totalno zastrigu, las še zdej nisem k seb spravila. cry.gif Grozljivo, v glavnem. down.gif
  • 0

#44 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 02 October 2008 - 06:53 AM

QUOTE(Kalypso @ 1. 10. 2008 - 14:41) View Post

Aja pa nekaj me še zanima. Lasje dolžine nekje do ramen spadajo v kategorijo striženja dolg ali kratek las?


To je čist odvisno od frizerja. Eni so namreč fajn in ti računajo bl ta poceni, torej srednjo dolžino, spet drugi pa hočjo samo zaslužit in ti računajo stričšenje dolgih las. Sploh pa tega ne štekam...prideš recimo samo na striženje konic in ti zaračunajo striženje dolgih las, recimo 24 evrov. Potem pa se pride ena postrižt na neko odštekano krajšo frizuro, ki zahteva dosti več dela in časa, pa ji zaračunajo kratko striženje 15 evrov.... Po moje je to kr neki in bi saloni moral imet posebej tud za računat striženje konic za nas študentke, ki se trudimo imet dolge laske biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Why so serious?

#45 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 02 October 2008 - 10:06 AM

QUOTE(Plain Jane @ 1. 10. 2008 - 20:29) View Post

Nikomur, ampak res nikomur ne priporočam salona Inga, Ingo neki tazga (upam, da sem si pravilno zapomnila). Strigla sem se zaradi ene modne revije, model me je totalno zastrigu, las še zdej nisem k seb spravila. cry.gif Grozljivo, v glavnem. down.gif


Kdaj pa si se strigla? ohmy.gif

Jaz se nikoli, nikoli več ne bi šla strič k nekemu ala modernemu frizerju , da me potem čisto oskubi al pa bognedaj, zabrije, sredi glave pa bi mi štrlel en pramen dolgih las? Jaz (osel) ne bi šla še drugič na led.
  • 0

#46 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2008 - 04:44 PM

Maja enkrat. cry.gif Potem sem šla k svoji frizerki in je rekla, da se je tole en bolj učil na meni, in da je res grozljivo. Komi je neki prebavljivega spacala skupi. Ampak mam še zmer ful stanjšane lase. sad.gif
  • 0

#47 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 03 October 2008 - 12:58 PM

Ene frizerje bi blo treba naučit (ker sem opazila, da jih veliko tega ne ve), da je preveč stanjšan las 100krat bolj nagnjen k cepljenju; ne glede na kvaliteto tanjšanja s filirkami se las bolj stanjša ob konicah, posledica je da je manj odporen in se cepi ... In učinek je ravno obraten od željenega: lasje štrlijo v luft in ti grejo v širino, namesto da bi izgledali tanjši. Pravi frizer mora presoditi, koliko se stanjša.Jaz sem se pa čudila lani, zakaj imam kar naprej razcepljene ij kot sračje gnezdo. Hvalabogu imam sposobno, na svojem področju izobraženo frizerko, ki res dela s srcem in pazi, da ti jih ne uniči preveč (pa še cenovno ugodno za povrh; za barvanje, striženje, fenanje, malo stanjšanja dam 20 EUR). Odkar hodim k njen, imam dokaj normalne lase, prej pa sem imela kar naprej izsušene in štrleče in scepljene. Že kot srednješolka sem hodila k njej in sem vedno imela lepe lase, potem pa sem jo zarad študija v LJ zamenjala in hodila nekam drugam in imela takoj zjebane lase . Zdaj pa sem že spet pr njej in je ne zamenjam.

Ampak enemu frizerju ki se mu ne da in bi rad čimprej končal, je seveda najlažje, da ti čimbolj stanjša.
  • 0

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2008 - 09:08 PM

reddish ancha, kje pa dela tvoja frizerka, če ni skrivnost.
  • 0

#49 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 October 2008 - 12:12 AM

Kok pa daš pr Marko Matjažu za striženje ( in pač, predvidevam tud pranje in fen oz. likalnik) ?
(Pa kok maš dolge lase?)

Jz sm mela frizerko v MM k me je ful dbr postrigla pa res pocen (tko ene 4 čuke) sam je ni več tm.
Zdj pa ne hodm tja.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 October 2008 - 11:16 AM

Jaz bi tudi rada našla v MB en fajn frizerski salon. Rada bi frizerja/frizerko, ki zna res dobro svetovat glede izbire barve las (glede na barvo polti, oči).
Ob enem ne sme bit nemarno drag, ker za barvanje dolgih las in striženje konic res ne bi dala več kot 40€.
Aham, zdej vidim, da je blondi omenjala frizerski studio Smiljan Škarica, da je kao dober. Sem šla mal gledat na spletno stran in se mi zdijo cene dokaj sprejemljive:

Striženje: od 28 do 30€
Barvanje: od 25 do 31€
Pramenanje: od 19 do 40€

Prikažejo tudi frizuro na računalniškem simulatorju. Zdej sem tle izbrskala še bolj konkreten cenik:

http://www.smiljansk...image/Cenik.pdf

Zdej ko sem se malo poglobila vidim, da ni glih poceni, no.
Jaz bi dala za barvanje in striženje nekje 60€, če bi hotela namesto barvanja pramene, pa še kakšnih 10€ več. Mal predrago mi je tole ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16160 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 October 2008 - 12:33 PM

Meni je precej fajn Joca v Račah. Imajo neke normalne cene, zadnjič opazila tudi da prodajajo Tigi izdelke. Edino moti me, da ne naročajo. Če imaš avto ni problema, za avtobus pa ne vem. Ziher vozijo v rače, samo se trenutno ne spomnim kje bi bila najbližja postaja. smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#52 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 October 2008 - 01:48 PM

Jz sm dala dans 50 eur za striženje. (pač pranje, striženje, sušenje, pa nanešeni proizvodi) pr miču.

Ma fora je, k mi pr stevotu 100x bol strižejo ( oz. njegovi frizerji in tud mam enga na igriški k mi je zakon pa dam za striženje ene 25 eur, drgač majo po rangih tud pr stevotu pač od najnižjega do najvišjega, in ta moj je sicer bolj med nizkimi, zato je taka cena, ker je to za fr. salon stevo pocen 25 eur),
sam dans nism mela časa it do tja ampak sem šla usput do babi k miču in sm misla, da bom tud dala tok ker pa babi hod sm kjer sm bla jz dans, in da tud ene 25 eur ( spet bolj nizki rang, sam jo dobr postriže in sm misla da bom mela jz tud njega in pač tok dala, sam on ni delu dans in je bla sam šefica salona in sm dala 50 eur. :S :S )
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#53 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 October 2008 - 03:33 PM

Stevo je men kot tip prav grozen, a ni no?

Pa zanč sem spremlajal kolegico, ki se je šla postrič k njim v glavni salon (kao je ena vadila na njej, zato je blo striženje zastonj) in sem mela priliko opazovat kako delajo tam. Uglavnem kaotično. Enega tipa so z mašinco "strigli" za kak cm, dva in je noter odsedel kar dobro uro, vsi ostali so bli not precej dlje od njega. Frizerji stalno laufajo od enega do drugega, si kao pomagajo med seboj, posvetujejo se pol ure, med delom te kar pustijo pa grejo stran za kake 15min po parkrat... Pa vse to kljub striktnemu naročanju za striženje, te sploh ne vzamejo če nisi naročen.
Jaz nimam živcev sedet po dve, tri ure pri frizerju, pobarvajo pa pošišajo te pa tako kot skoraj kjerkoli drugje. Neorganizirani uglavnem.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#54 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 04 October 2008 - 04:17 PM

Jaz sem dons dala 78€ (strašno poceni,nazadnje je blo mau čez 100...)
Mi je pa narastek razbarval,postrigel,fen frizura,pranje,pa v bistvu barval celo glavo.
Naslednjič sem se odločila da grem samo narastek posvetlit,pa tud če bom bolj rumenkasta,kot sem bla nazadnje,bmk, ker ta cena je ubitačna.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#55 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18176 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 October 2008 - 07:00 PM

Ja, men je tut to fuul nenormalna cena blink.gif 70€ za barvanje/pramenanje, striženje dolgih las (samo konic da nebo pomote, ampak to so vseeno dolgi lasje, k mu je res fuul razlika a striže konice na dolgih alpa kratkih laseh, ane rolleyes.gif )pa pranje glave, dodatke, sušenje, likanje. In mi je ful smešn k se tipi prtožujejo " O bed kr dou sm 14 € za striženje, ponavad je pa 10 sad.gif ," pa se loh sam smejim k pomislm kašne cene so za ženske. V sredo grem v Joicota v diamanta, zihr bo spet okrog 50€ samo za striženje (pobarvala sem se rajš spet sama, da mu dam še 30€ za isto kar loh tut doma nardim, pf rolleyes.gif )
  • 0

After all this time?

Always.


#56 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 04 October 2008 - 08:21 PM

...
  • 0

#57 *Angel in the night.

*Angel in the night.

    sramežljivec

  • Člani
  • 19 posts

Posted 05 October 2008 - 02:48 PM

helouu. sem iz ljubljane in hodim v Lassano. zmeraj mi za striženje konic in skrajšanje frfruja nakoncu zaračuna kar 30€ in več! to je postalo pošastno drago. res pa, da mam dolge lase in mi zaračuna friuro DOLGIH LAS. Drugače pa sm kar zadovolna glede njihovega dela. sicer pa, glede Simpla... enkrat in edinkrat sm šla tja. opazila sem, da tam znajo uporabljati samo likalnik. je res brezveze, saj si lase lahko tudi doma zlikam. glede cen pa tam semizdi ni tako drago.
Lp, L.
  • 0

#58

  • Guests

Posted 05 October 2008 - 03:23 PM

Jaz dam za barvanje in striženje pri MM 50€. Se mi zdi, da je kr poceni in tud zadovoljna sem vedno s končno frizurco.
  • 0

#59 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 06 October 2008 - 04:16 PM

QUOTE(Kalypso @ 3. 10. 2008 - 22:08) View Post

reddish ancha, kje pa dela tvoja frizerka, če ni skrivnost.


Dela v Jalovcu pri Makolah - salon ima na svojem domu (okolica Slovenske Bistrice). V bistvu bogu za hrbtom -še jaz se kar nekaj časa furam tja (saj to je tudi eden od vzrokov, zakja je tako poceni) - ampak za moje pojme dela ful kvalitetno, pa še dodatno se izobražuje, mi večkrat kakšno stvar razloži - skratka, res se vidi, da obvada prakso in teorijo, in da ni neka glupa frizerka. In zato se z vesečljem usedem v avto ter peljem tistih 20 min. In obvlada oboje -tako bolj moderne odštekane frizurce kot bolj tradicionalne ter vedno upošteva tvoje želje.To je edina frizerka, h kateri grem z veseljem. Pa še pozna moje lase in približno ve, kaj mi lahko škoduje, kaj ne ... Nečakinja se je zadnjič blanžirala in črne na rdečo, se strigla na željeno moderno čupco, fenala, likala - pa dala za vse skupak 22 EUR. Pooleg tega iam lase skoraj enake, čisto nič uničene. V kakšnem bolj znanem salonu ne bi prišla pod 100 EUR z vsem tem.

Ne vem no, moja kolegica hodi redno k nekemu znanemu in dragemu frizerjo, pa se mi ne zdi nič kaj posebnega to kar ima. Jaz ful ne dam neke baš na neka znana frizerska imena pač.

Sicer pa sem bila, ko sem bila rdeča, pri frizerju vsakih 6 tednov, zdaj ko pa imam neko bolj človeško in obstojno barvo (pa še narastek se ne bo tako grozno videl) pa bom pomojem samo na kakšne 3 mesece. Strigla se vsaj še pol leta ne bom niti mm, da ja končno pridem do željenih dolgih las.
  • 0

#60 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16160 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 March 2009 - 12:26 PM

Ancha lahko malo bolj podrobno razližiš kje ima ta salon. Hvala. smile.gif

Aja, Nutella kateri je ta salon v Poljčanah?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users