Jump to content


Photo

Krčne žile


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2007 - 11:31 AM

Sem pregledala malo forum, če je mogoče že katera odprla to temo in ker je nism našla, sem se odločila da jo odprem.

S krčnimi žilami je po večini baje tako, da so dedne. Js sicer nimam nekih ful velikih problemov še z njimi, pa sem se vseeno odločila, da bom temu začela posvečati malo več pozornosti. Edino kar se mi je začelo dogajati je, da me zelo pogosto bolijo noge, na čase pa srbijo in velikokrat me čisto brez razloga zagrabi krč v stopalo. poredko se dogaja tudi to, da mi kakšna kapilara sem in tja poči in to na začetku zelo peče, kasneje pa srbi za znoret.

Glede tega sem se malo pozanimala na okoli pri strokovnjakih, da se razumemo. Vglavnem sem dobila nasvet, naj si noge mažem s kostanjevo kremo, ter da naj se izogibam nošenju črnih žab. Baje, da pomaga tudi, če si med spanjem privzdigneš stopala.

Če ima katera kake podobne probleme, lahko kej napiše, ali pa če ima kak dober nasvet za odpravljanje teh težav. Zaželjene so kakoršnekoli informacije za odpravljanje in lajšanje teh težav:)
  • 0

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 June 2007 - 11:37 AM

Jaz samo sporočam, da se jih da enostavno operacijsko odstranit. Se pa znajo nato v nekem času zopet pojavit.
  • 0

#3 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 June 2007 - 11:48 AM

Luciferka, nekaj standardnih-
-ne križaj in spodvijaj nog (to tko isto velja za celulit),ko sm vidla temo krčne žile sm takoj odkiržala noge laugh.gif
-izogibaj se vročini
- naj nog tam spodi ne tišči kaka elastika
- oblivaj si noge z mrzlo vodo, da okrepiš malo

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 June 2007 - 05:32 PM

Preventiva pri krčnih živah je razgibano življenje, čimmanj dolgotrajnega sedenja (malo vstani in se sprehodi) in dolgotrajnega stanja na miru. Kaka masaža bi znala pomagat, pa to kar je napisla rea.
Tista z črnimi žabmi je pa bosa, a zdaj je pa že barva žab pomembna al kako? rolleyes.gif

Zdej pri krčih pomaga magnezij (Donat Mg, Magnezijeve šumeče tablete - tu spet vprašanje koliko šumeče tablete sploh pomagajo), pa razgibavanje, masaža, telovadba. Načeloma se krči pojavljajo ali zaradi preobremenjenosti mišic/vezi, ali pa nasprotno - zaradi "neutrjenosti".
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 June 2007 - 06:35 PM

No jz sm ravno po vadbi opazla, da mi je kaka kapilara počla, ker me svisnko zasrbi in zapeče, ampak najbrž le slučaj?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#6 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2007 - 06:52 PM

Men se to z žabami zdi tudi butasto. Js itak nosm v večini črne žabe in jih mam tud še naprej namen nosit, ne glede na to, da so eni 100% prepričani v to, da to škoduje.

Drugače pa hodmi na sprehode in tudi doma ne posedam cele dneve, (ne morm bit js skoz na mir). Edin kar se bom mogla potrudit je, da pri sedenju ne bom sedela ves čas s prekrižanimi nogami.

Kr se pa razgibavanja tiče pa itak delam vsak dan pilates, no zdej sem ga sicer malo zanemarila (zard tiste krizice), tako da je možno, da me tudi zardi tega ful boli. Prej sem izvaljala pilates skorej vsak dan, pol pa na lepem kar nič. Aja pa popedenala sem si kolo, tako da se bom zdej res lahko večkrat z njim rekreirala- ne bo več izgovorov, da se ne da vozit:)
  • 0

#7 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 24 June 2007 - 08:40 AM

QUOTE(luciferka @ 23. 6. 2007 - 19:52)  

Men se to z žabami zdi tudi butasto. Js itak nosm v večini črne žabe in jih mam tud še naprej namen nosit, ne glede na to, da so eni 100% prepričani v to, da to škoduje.

Drugače pa hodmi na sprehode in tudi doma ne posedam cele dneve, (ne morm bit js skoz na mir). Edin kar se bom mogla potrudit je, da pri sedenju ne bom sedela ves čas s prekrižanimi nogami.

Kr se pa razgibavanja tiče pa itak delam vsak dan pilates, no zdej sem ga sicer malo zanemarila (zard tiste krizice), tako da je možno, da me tudi zardi tega ful boli. Prej sem izvaljala pilates skorej vsak dan, pol pa na lepem kar nič. Aja pa popedenala sem si kolo, tako da se bom zdej res lahko večkrat z njim rekreirala- ne bo več izgovorov, da se ne da vozit:)


Škoduje ti vse kar je opeto na nogi. Tk da ja, žabe tudi, opeta kavbojke... A te zebe, da nosiš žabe? Tam kjer imaš žile ne smeš masirat, tam samo s kremo namažeš.
  • 0
IPB Image

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 June 2007 - 10:50 AM

Ampak zakaj črne žabe? biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 June 2007 - 01:30 PM

ja jz si to razlagam tko, da pač tko kokr ti je čez črne majce polet bl vroče (+temno modre) ti je hitrej vroče v stopala a ne, in tiste k smo nagnjene k pokanju žilc, je kakršna koli vročina strup, okolje splošno, ne prav sončenje, zadosti je že ko bomo sedele v kempu kje ko bo vore k hudič pa čeprav se naumo sončle, men je to taka jeba prou bed mi je zrd nog.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#10 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 24 June 2007 - 01:59 PM

Jaz sem jih prvič opazila lani junija, ko je bila tista vročina. Tudi, ko sem prišla s faksa domov, so me noge bolele. Na srečo jih je malo na zadnji strani nog pod kolensko jamo (ne vem a se prav reče tko)

Jaz dam poleti doma, ko sedim noge vodoravno in mi ful odleže.

To glede žab mi pa ni jasno, a ne obstajajo prav neke nogavice proti krčnim žilam?
Pomaga tudi knajpanje- izmenično oblivanje z toplo in hladno vodo.
  • 0

#11 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 June 2007 - 03:15 PM

Ne, knajpanje odpade, samo mrzla voda, da žile okrepi.kakršnekol sprembe z vročino ne sedejo na noge s krčnimi žilami
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#12 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 June 2007 - 01:05 PM

Jaz imam pa na enem mestu na nogi vidne podkožne kapilare (ki izgledajo kot kakšna majhna modrica). cry.gif
Je pa dedno - imata moja mama in babica vse polno tega. cry.gif
Pa ne vem če se da sploh kaj naredit proti temu (glede na to, da imam to v genih). cry.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#13 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 26 June 2007 - 01:21 PM

Po moje, se ne da nič. Js mam cele noge take. Še po stegnih se mi vidjo kapilare. To je vrjetno tud od polti odvisno. Js sem bolj prosojne polti, se čist vse vidi, pa še tanko kožo mam baje.
  • 0

#14 sonadora

sonadora

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts

Posted 28 July 2007 - 10:44 AM

Za vzpodbujanje venskega pretoka naj bi bila najbolj primerna redna hoja (ker npr. športi pri katerih se gre za ''sunkovite'' gibe npr. rokomet, tenis, ipd. povzročajo neenakomeren ponavljajoč pritisk, kar naj bi bilo slabo za vene... nekako tako mi je bilo razloženo).
Bi pa še vedno rada vedela koliko te hoje bi bilo dovolj, recimo minimalno 30 min vsak dan??
  • 0

#15 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 28 July 2007 - 10:58 AM

pa kostanjeva krema baje pomaga.
  • 0

#16 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 28 July 2007 - 11:20 AM

Jst mam eno grdo grdo žilo čez desno koleno in me svinjsko boli na čase (PMS,...). Zbiram pogum za operacijo, ker zgleda nagravžno. V lekarni mi je dala Hepan gel, ki ga si ga mažeš po delu, kjer je žila (moreš pazit, da maseš proti srcu!). To s kostanjevo kremo sem slišala in mi je v lekarni rekla, da ni tko zlo učinkovito - bolj preventiva.
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#17 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 02 August 2007 - 12:10 PM

a delaš bolj večinoma stoječe delo?

predlagam ti, da večkrat na dan postaviš noge v zrak. sveča ali stoja na glavi sta za to idealni. če ne gre, je dovolj, da jih daš visoko v zrak tudi če si na kavču. gre namreč za to, da stara kri, ki se je nabrala v teh nožnih žilah, odteče nazaj proti srcu in vanjo priteče čim več sveže krvi, obogatene s kisikom in hranljivimi snovmi. tudi visoke pete, dolgotrajna in nepravilna stoječa drža. predlagam ti tudi, da si čimvečkrat bosa..

fsm
  • 0

#18 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 13 August 2007 - 09:23 AM

Jst sedaj že več kot 3 tedne trpim za bolečinami v gležnjih. Sicer to verjetno niso krčne žile krive, ampak bolečine pa so. Te se pojavijo večinoma zvečer in zaradi njih ne morem spat. En gleženj mi večkrat žalostno poči, ko ga malo razmigam. Poskusla sem met noge izven odeje, da bi bilo bolj mrzlo, pa nč ne pomaga. A je mela katera take ali podobne težave?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 August 2007 - 10:01 AM

Jaz mam neke težave zaradi napačne rabe (balet). Poskrbi da imaš udobno obutev, za stopala je sicer dobro da hodiš bosa (oz. taka hoja krepi vezi v stopalu in nekaj malega v gležnju), vedno jih imej na toplem (!), masiraj in malo opazuj, a se ti težave pojavjo po določeni aktivnosti, kje te boli itd. Mislim vzrokov je ful, eno bi bla prekomerna teža (ne pri tebi jasno), slaba sama struktura kosti in vezi (prirojene napake), napačna hoja, visoke pete, itd.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 29 February 2008 - 08:57 AM

Bom vprašala kr tle.

Jst sicer nimam krčnih žil kolkor vem, ampak v zadnji dveh tednih me je ponoči že ene 5x-7x primu krč v nogo. Pred tem sm imela take težave zelo redko, mogoče 2 krča v nogi na leto. Sm brala da je to menda zaradi pomanjkanja magnezija in da bi blo dobro jest magnezijeve tablete, ampak po drugi strani sm na tem forumu brala, da pride od teh tablet malo nič v telo. Kaj je zdej res in priporočljivo in ali obstajajo še druge, temačnejše razlage za moje trpljenje??
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users