Jump to content


Photo

očala ali leče??


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#321 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 June 2007 - 08:53 PM

Je A. lepo napisala Coco*. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#322 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27043 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 June 2007 - 12:29 AM

LOL, včeraj sem ugotovila, da je tista raztopina za čisščenje (ja no, tista tekočina v glavnem) večnamenska in jo lahko uporabljam tudi za vlaženje oči.
Kako pogosto si vi to kapate v oko? Jst recimo si jih vsako uro, lol, ne vem, mam suhe učke.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#323 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30729 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 June 2007 - 04:59 AM

Jaz grem tud dans pogledat v optiko, kok bi me pršla sončna očala z dioptrijo,
pa spet se mal podat v izbiranje okvirjev (mi je postalo to prav všeč, ko sem si pred 2 tednoma izbrala nove okvurje za korekcijska očala tongue.gif )

No ja, računam, da bi dala nekje do 200 € največ za vse skupaj.
  • 0

#324 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 27 June 2007 - 08:43 AM

QUOTE(laLa° @ 26. 6. 2007 - 21:50) View Post

Amm Visinke ti nebojo pomagale. Ker leče ti oči sušijo, Visine kapljice pa niso namenjene vlaženju oči. Raje si kupi tiste, ki so prav za to.


tiste klasične visinke sploh niso za uporabnike kontaktnih leč ( zarad benzalkonijevega klorida). obstajajo sicer tud v obliki vial brez konzervansov, sam ne vem če se jih pr ns že da dobit.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#325 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 27 June 2007 - 11:39 AM

mislim, da celo na navodilih piše, da jih uporabniki leč ne smejo uporabljat...se mi zdi
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#326 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 11:48 AM

QUOTE(Coco* @ 27. 6. 2007 - 1:29) View Post

LOL, včeraj sem ugotovila, da je tista raztopina za čisščenje (ja no, tista tekočina v glavnem) večnamenska in jo lahko uporabljam tudi za vlaženje oči.
Kako pogosto si vi to kapate v oko? Jst recimo si jih vsako uro, lol, ne vem, mam suhe učke.


Ujoj tako pogosto? Jaz si oči skoraj nikoli ne vlažim. No razen, ko zaspim z lečami. Se mi zalepijo na oko in jih težko vn spravim, če jih ne namočim.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#327 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 June 2007 - 11:57 AM

Enako kot redkev. Malo je to v psihi coco biggrin.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#328 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 June 2007 - 11:58 AM


Meni je bilo včeraj povedano, da se leče lahko nosijo max 10 ur na dan. A ve, ki nosite leče, se tega držite ali ne?

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#329 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 June 2007 - 12:06 PM

Ne, dokler ne čutiš nekega pretiranega draženja ni panike, vlažiš si pa oči s kapljicami. Jasno je pa manj utrudljivo za oči, če leče nosiš čimmanj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#330 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 27 June 2007 - 12:10 PM

JAz jih nosim po cel dan, od začetka sem ful pazila, zdaj pa več ne, zjutraj si jih takoj dam noter, pa zvačer-predenj grem spat ven, tako da je to lahko tudi proti jutru, če grem ven.

Drugače pa razmišljam, da bi si jeseni zrihtala nova očala, in bi bila na očalih vsaj čez zimo.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#331 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 June 2007 - 12:14 PM

Jaz sem "na očalih" nekje od novembra pa vse do maja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#332 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 27 June 2007 - 03:58 PM

Tud jst se tega ne držim in jih uporablam od jutra, ko si jih dam tkoj ko vstanem notr, pa do zvečer, ko grem spat. Takrat, ko sem si leče rihtala, si očal nisem, tko d ostanejo leče. Pa tud ne morm, da bi jih pa po 10 urnem nošenju vn dala, ker brez leč ne morm dobr funkcionirat--ne vidm dobr brez njih smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#333 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 June 2007 - 04:06 PM

QUOTE(Jenna @ 27. 6. 2007 - 12:58) View Post

Meni je bilo včeraj povedano, da se leče lahko nosijo max 10 ur na dan. A ve, ki nosite leče, se tega držite ali ne?


oops.gif oops.gif To je misija nemogoče pri meni. Ko me začnejo žulit jih dam ven, ampak to ni rpej, ko ob 1h zjutraj ..

  • 0
Viens, reste ici!

#334 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 June 2007 - 04:09 PM



Saj se mi je zdelo, da je to neizvedljivo in da se tega takorekoč nobeden ne drži. Sem pa dobila filing, da so nasploh okulisti in zdravniki ful proti lečam.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#335 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 27 June 2007 - 04:23 PM

ja, to pa res. Mene je prvič zdravnica dobesedno nadrla, kako mi lahko kaj takega pride na misel. Da sploh za take primerke kot sem jaz ni priporočljivo, in da mi jih odsvetuje. Ampak jaz sem potem šla drugam, ker očala sem res ful sovražila, in jih nisem hotla nosit, sam se mi je ful diptrija slabšala, zdaj se pa kar stabilizira.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#336 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2007 - 02:21 PM

Meni je okulistka pravzaprav priporočala leče, ker se mi je dioptrija ful večala. Očala pač ne stojijo na istem mestu in potem se oko muči. Leča pa se premika skupaj z očesom in ne pride do tega.
Očala pa nosim ponavadi od zjutraj, ko vstanem pa dokler grem prvič vn. Potem jih zamenjam z lečami in jih nosim do spanja. Ko je šola imam leče recimo od 8ih do 12ih. Pa mi ne predstavlja nobenega problema. Očala pa imam s premajhno dioptrijo. Okulistka je rekla, da ne rabim novih, ker jih itak ne nosim.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#337 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2007 - 10:16 PM

Hm, meni je rekla, da so očala slabša zato, kr more oko premagat neko razdaljo do očal al neki takega, leča je pa že gor hmm.gif
Leče pa jst nosim tko kot redkvica, dam si jih noter, ko grem vn, vn pa zvečir, preden grem spat, včasih pa malo prej, če vem, da ne bom več nikamor šla. Vlažim si jih pa ne nikoli.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#338 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25717 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2007 - 07:06 AM

Ja men je to isto reku optik. Pri lečah je "popravek" direktno na očesu in kakršni koli premiki ne utrujajo očesa. Pri očalih pa pač mal postran pogledaš, tam ni več šipce in se mora oko spet privadit na to dioptrijo oz. se mora trudit fokusirat. In zarad te logike, naj bi se dioptrija hitreje slabšala pri nošenju očal kot pa pri nošenju lečk.

Aja...pa tut kar se kapljic tiče - jaz mam čist navadno tekočino za shranjevanje. Sem jo dala v eno uno dozico s kapalko in to nosim s sabo. Not si pa kapnem, ko čutim, da se mi je očka izsušila.
  • 0

#339 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27043 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 29 June 2007 - 03:20 PM

Zakaj jst med nošenjem leč pri straneh vidim megleno? huh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#340 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25717 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2007 - 03:29 PM

Ks čudna!

Iskreno ne vem... pejt v optiko pa vpraši smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users