Jump to content


Photo

Airbnb, Booking & ostale platforme za rezervacijo nastanitev


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#41 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 September 2012 - 03:13 PM

No, za vračilo deposita je tako, kot sem rekla, pri nama je bil obračunan skupaj z ostalim.

Za cancellation policy mi je pa potem čudno, ker je odvisen od hosta, ne od strani. Kar mi je nelogično, glede na to, da on itak denarja takrat še ne dobi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#42 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 September 2012 - 03:20 PM

Nimam pojma, meni je HouseTrip way boljši, boljši sistem ima od tega Airbnbja, očitno.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#43 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 07 September 2012 - 03:40 PM

Jaz sem zdaj za foro na HouseTrip šla iskat prenočišče za isti datum in v istem mestu, kot sem rezervirala na AirBNB, in je fuul dražja ponudba (oz. morda je manj ponudbe).

V glavnem, hvala obema za razjasnitev!
  • 0

#44 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 September 2012 - 04:06 PM

Meni HouseTrip ni čisto nič simpatičen, pa res je veliko manj oglasov in še ti so večinoma dražji.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#45 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 September 2012 - 07:43 PM

Meni Security deposit-a niso obračunali ob strošku rezervacije, ampak so ga avtomatsko trgali s kartice približno 3 dni prej (sem dobila o tem tudi obvestilo na mail). Potem ti pa zelo hitro po odhodu nazaj povrnejo, če le vse štima. Kolikor vem, se pri AirBNB nič ne plačuje "na roke", ampak vse preko portala.
  • 0

#46 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 August 2013 - 07:52 AM

Jaz sem povsem izgubljena glede airbnb. Izbrala sem stanovanje, lastnica je izbiro pre-approvala, kaj pa zdej? Poslala sem ji sporočilo, da potrjujem rezervacijo. A zdej plačam al kako? 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#47 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2013 - 07:53 AM

Ja, plačaš.


  • 0

#48 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 August 2013 - 07:59 AM

Qrac, sem preveč v limitu na kartici, ne potrgne, bo moral M. plačat. :lol:


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#49 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2016 - 02:21 PM

A je katera že oddajala stanovanje prek airbnb?


  • 0

#50 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2016 - 05:03 PM

Kolegica oddaja oz. je oddajala (ne celo stanovanje pač pa večjo sobo), z letošnjim študijskim letom pa mislim, da ima nekoga stalnega noter.
Airbnbju moraš plačat nek odstotek, mislim da 10% ali nekaj takega. Finančno se ji je splačalo, ker je imela v času visoke sezone toliko obiska, da je skozi celo leto zaslužila v povprečju toliko kot bi sicer (če bi stalno oddajala v najem).
Je pa ful dela, stalno je treba menjavati in prati posteljnino, pospravljat, pa bit pripravljen da ti lahko pridejo gosti katerikoli del dneva.
Te kaj specifičnega zanima?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#51 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2016 - 09:24 PM

Hvala Matilda. Nic posebnega, samo tipam teren. A je imela kaksno slabo izkusnjo?
  • 0

#52 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2016 - 09:30 PM

Nekaj ja, samo pri ful prometa bi bil praktično čudež, če bi bili vsi gosti super. Enkrat je imela eno Američanko več kot 1 mesec, pa se je ženska ob nemogočih urah hodila tuširat in zraven prepevala, da se je zbudila še ta kolegica v sosednji sobi. Predenj je pa odšla, ji je iz vitrine steklenico šampanjca ukradla, kar je kolegica opazila šele kasneje. Pa nekateri folk pač ne pospravi za sabo in je potem več dela itd...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#53 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 February 2016 - 12:35 PM

Svašta. 

 

Hvala za odgovor. :)


  • 0

#54 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2017 - 06:49 PM

Še eno vprašanje. Kako ponavadi plačujete nastanitve preko Airbnb, šele na kraju samem, že ob rezervaciji...? En gostitelj ponuja kar v redu popust (pač brez cleaning in service fee), ampak bi rad plačilo celotnega zneska preko Airbnb že vnaprej, vendar cvikam, če je to varno.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#55 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 March 2017 - 06:53 PM

A se da preko Airbnb plačat na licu mesta sploh? :D Mislim, da ne?

Jaz sem vedno vnaprej plačala. Oz Airbnb itak funkcionira tako, da host ne dobi denarja, preden se ti prvi dan ne bookiraš na mestu.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#56 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2017 - 07:03 PM

Verjetno res ne. :D V bistvu prvič Airbnb uporabljam. Lani sem sicer gledala sobo v Londonu, ampak sem se potem zmenila kar preko maila in šele na licu mesta plačala vse.

Aha no to me je zanimalo, ali je možno, da ti plačaš celotno vsoto v naprej, potem pa te nategnejo in ostaneš brez stanovanja in denarja. Ampak če denar ne gre direkt gostitelju, je drugače.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#57 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 March 2017 - 07:07 PM

Ne ne, pomoje ni te bojazni. Airbnb je kar fajn zavarovan, no.

Jaz sem do sedaj praktično vedno, ko sem kam šla, preko te strani gostovala in ni bilo nikoli nobenih nevšečnosti.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#58 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 March 2017 - 07:31 PM

Še eno vprašanje. Kako ponavadi plačujete nastanitve preko Airbnb, šele na kraju samem, že ob rezervaciji...? En gostitelj ponuja kar v redu popust (pač brez cleaning in service fee), ampak bi rad plačilo celotnega zneska preko Airbnb že vnaprej, vendar cvikam, če je to varno.

 

Je varno, ker je AirBnb agencija, ki te tudi ščiti pred scami.

Host dobi svoj denar šele en dan po tem ko se ti check-inaš, nič prej.


  • 0
Viens, reste ici!

#59 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 March 2017 - 07:44 PM

Mogoce jaz narobe razumem, ampak ce ti ponuja popust brez cleaning & service fees, to pomeni, da gres dejansko mimo strani in mu placas "na roko" - v tem primeru te AirBnb nic ne sciti, ker jih dejansko zaobides (ne placas uporabe njihove storitve). Ce placas pa preko strani, pride malo vec, ampak vsaj fajn spis do takrat (saj verjetno se kdaj tudi izide, ampak nic ni lustno nekam pripotovat in ugotovit, da nimas kje spat in v zadnjem momentu iskat - in drago placevat - nadomestne nocitve). Kot so ze druge punce omenile, pa v tem primeru gostitelj sele po check-inu dobi nakazan denar od AirBnb-ja. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#60 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2017 - 08:05 PM

Kako naj bi pa sploh šla transakcija preko Airbnb skozi, brez service in cleaning fee-ja? Razen če misli nakazilo na njegov račun, tega se pa jaz ne bi šla. V tem primeru mu lahko kvečjemu predlagaš plačilo ob prihodu.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users