Jump to content


Photo

Smučarija


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#41 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 October 2014 - 04:40 PM

Ja ponudba je zagotovo super. Hvala da si delila :).
Vidva bosta sla?
  • 0
Viens, reste ici!

#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 October 2014 - 04:52 PM

Verjetno bova šla, ja. Sva že bila lani in je bilo super. Kaj pa vidva?


  • 0

#43 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2014 - 12:04 AM

Upam, da mi letos uspe smučat še v Zermattu.


  • 0

#44 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 January 2015 - 04:36 PM

Letos sva ponovno izkoristila zgoraj omenjeno ponudbo 2for1 in sva se ponovno vrnila v Jungfrau region - KLIK za lansko poročilo. Letos sva za osrednjo bazo izbrala vasico Mürren, ki nama je lani žal ni uspelo obiskati. Majhno očarljivo vasico, ki leži na 1650m nadmorske višine, nama je skupaj z nad njo ležečimi smučišči uspelo dodobro raziskati.

tumblr_netx5x8rUx1r6i34po1_1280.jpg

 

Smučišča nad Mürrenom se nekako ločujejo na nižje ležeče, ki se razprostira prek treh vzpetin (Schilgrat, Allmendhubel in Maulerhubel) ter višje ležeči Birg. Oba dela sta med seboj povezana s črno progo "Kannonenrohr", ki pa je zahteva dobro smučarsko znanje. Proge so razen krajših odsekov na zgornjem delu dolge in široke. Ležijo nad gozdno mejo, zato jih obkroža le gola skala. Proge v spodnjem delu so mešanica širokih in ozkih, obkrožene z golo skalo, grmičevjem in drevesi.

Murren_pistemap.jpg

 

Snega sicer ob mojem obisku sicer ni bilo na pretek, vendar ga je bilo dovolj, da so bile proge dobro pripravljene. Izjema so bile le proge na prisojni strani Schilgrata, kjer se je na dveh progah na najbolj izpostavljenih delih že kazalo kamenje. Zaradi pomanjkanja snega tudi nista bila pripravljena snežni park za izvajanje akrobacij ter proga, na kateri si lahko posnel svoje smučanje. Glede na to, da je zadnji dan najinega bivanja močno snežilo, pričakujem, da bodo kmalu uredili tudi ti dve atrakciji.

Birg_Winter_2_1.jpg

 

 
Razgledi iz smučišč so, podobno kot drugje v tej regiji, čudoviti. Lep razgled na "velike tri" vrhove Eiger, Mönch in Jungfrau se ponuja iz vseh kotičkov. 
_H2A8383_1.jpg

 

Mürren je "car-free", to pomeni, da v vasi ni avtomobilov in da je dostopen samo z javnim prevozom: gondolo iz Stechelberga ali s kombinacijo gondole in vlaka iz Lauterbrunnena. Avtomobil sva zato pustila na urejenem parkirišču ob postaji gondole v Stechelbergu. Parkirnina na slednjem je znatno cenejša od parkirnine v parkirni hiši v Lauterbrunnenu. 

 

Iz Mürrena se lahko povzpneš na gorski vrh Schilthorn (2970m), kjer se nahaja restavracija Piz Gloria. ki je služila kot prizorišče šestega filma o Jamesu Bondu On Her Majesty's Secret Service. Turistični delavci so Bondovo dediščino dodobra izkoristili. Na razgledni ploščadi srečaš Bondovo podobo, ješ lahko Bondov zajtrk, v trgovini s spominki lahko kupiš 1001 proizvod z motivom Jamesa Bonda itd. 

tumblr_m6a6uxYcAR1r342lio1_500.jpg

 

Iz Schilthorna vodi do Birga tudi najbolj strma proga v tem smučarskem kompleksu - proga s 75% naklonom po kateri je v filmu v dolino pred zasledovalci pobegnil tudi Bond. 

 

tumblr_mmi1inO0kq1rjs36lo1_r1_500.jpg

 

Restavracija je ena izmed "vrtečih se restavracij", ki se v cc. 40 minutah zavrti, tako da lahko obiskovalec med obiskom občuduje čudovito gorsko panoramo. Hrana v restavraciji je lokaciji primerno draga, vendar je bil zajtrk, ki sva si ga privoščila okusen. Poleg tega je bil prav poseben občutek obedovati na skoraj 3000 m nadmorske višine. 

tumblr_mdn7nrmJE11qc91i1o1_500.jpg

 

Cena dnevne smučarske vozovnice je ob trenutnem tečaju CHF - EUR kar zasoljena - 63 CHF. Poldnevna karta (po 12. uri) stane 48 CHF.

 

Hrana je v kočah, kjer sva se ustavila za prigrizek okusna. Če koga zanese v te konce, toplo priporočam kočo Schilthornhutte, ki na zunaj ne izgleda nič kaj posebnega, kolikor se je je vidlo ven iz snega, vendar je od znotraj lepo opremljena, vlada pa domača atmosfera. Povrh vsega je bila hrana, ki sva jo naročila izjemno okusna. 

 

Letos sva večino časa preživela na smučiščih nad Mürrenom, en dan pa sva smučala tudi na Kleine Scheidegg-Männlichen, kjer sva ujela tudi pogled na tekmo letošnjega svetovnega pokala.


  • 0

#45 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 January 2015 - 05:31 PM

Mi smo trenutno v Zell am See v Avstriji, danes smo se bolj kot ne drzali Schüttdorfa. Jaz sem itak v soli smucanja, ker ze 10 let nisem na smuckah stala (pa se takrat zgolj 3 dni). Moram rect, da imam proti pricakovanjem se nekaj refleksov v podzavesti in sem brez kaksnih tezav sla skozi vaje brez da bi se rabila kaj s tal pobirat :) Zaenkrat uzivamo, o prograh pa zal se ne vem dovolj, da bi lahko kaj komentirala. 

 

Zell-am-See_pistemap.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#46 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2015 - 05:41 PM

Mariborsko Pohorje

10841863_971625446199379_669489172053397

10926298_971711212857469_479241472824941


  • 0

#47 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17858 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 January 2015 - 08:48 PM

To ni bilo danes slikano, glede na to, da nič ne obratuje? :hmm:

 

Edit: vidim, da je bila info napačna.


  • 0

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 January 2015 - 10:10 PM

Flims Laax Falera je še en top smučarska destinacija. Dolge široke prostrane proge vseh težavnosti. Impresiven snow park. Toplo priporočam. 

flims-laax-falera_pistenplan_l2.jpg

0000143086-flims_laax_falera_winter.jpg

Laax2.jpg?sha=821682d1

laax_1_373a0089aa.jpg


  • 0

#49 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 February 2015 - 07:19 PM

Mariborsko Pohorje


  • 0

#50 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 19 February 2015 - 10:34 AM

Informacija za vse ki smučate na Salzburškem. Fant mi je sporočil, da bodo poleg nove gondole, ki je povezala Wagrain s Flachauom, Avstrijci povezali tudi Flachau s Zauchensee-jem. Za tiste, ki ste že bile tam veste, da smučišči nista najbolj blizu skupaj. Če jim bo tole uspelo tako hitro kot pri prvi povezavi, bo to noro. Nič več vožnje z avtobusom/avtom, med mojima najljubšima smučiščema :D


  • 0

#51 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 05 April 2015 - 03:01 PM

Povej še kaj o Jahorini :)

 

 

Bom kar sem napisala.

 

Mi smo bili 2 tedna nazaj 5 dni na Jahorini in smo bli totoalno navdušeni in smo se že zmenili, da bo zdaj to postalo tradiconalno. Bili smo torej na polovici marca, od nedelje do četrtka, da so se izognili gužvi. Do sobote je prej 2 tedna snežilo, tako da je bilo dol 2m svežega snega, od nedelje naprej je pa sijalo sonce - pogoji torej ne bi mogli biti boljši.

 

Smučišče je res lepo, sicer naj bi bilo ful majhno (kao samo 20km prog, za primerjavo jih ima Krvavec okrog 30), ampak niti malo ni dajalo takšnega vtisa. Mogoče zaradi odsotnosti gužve, ampak mi smo se FUL nasmučali, ful lepe proge, lepo urejene, pa vsem nam je bilo ful všeč, ker se da smučati tudi izven urejenih prog, pač cela planota je zasnežena, potem pa lahko smučaš po progi ali pa vmes med dvema progama po celcu.

 

Karta je bila naravnost smešno poceni, 3-dnevna celodnevna karta je bila 31€ (!!!) :lol: Res noro. Na Krvavcu toliko stane dnevna karta. :D Pijača in hrana sta isto ful poceni oz. veliko ceneje kot pri nas, za njihove razmere sicer še vedno drago, ampak v primerjavi z ostalimi cenami na smučiščih pa res ugodno. Je precej vožnje do tja, mi smo se vozili kakšnih 8 ur, smo bili pa v hotelu na smučišču, ki je bil spet precej ugoden (5* in polpenzion 150€ za 5 dni na osebo).

 

Definitivno najboljša izkušnja tega smučanja in mojega življenja nasploh je pa bilo, ko smo si izposodili motorne sanke. To se mi zdi taka "once in a lifetime" stvar, ki je ne počneš lih vsak dan, je bilo precej drago (50€/sanke, torej 25 na osebo), ker nas je bilo 6 smo prosili za popust, ki ga sicer nismo dobili, nas je pa zato vozil okrog eno uro namesto 30min in je bilo res spektakularno. Peljal nas je na eno planino nad Sarajevom, kjer ni bilo ničesar razen nekaj sledi od sank, najlepše možno vreme in sonce, ki se je lesketalo, res wow. Nora izkušnja, vredna vsakega centa. Se ne more primerjat s tisto izposojo na Rogli, ko se lahko 15min v krogu voziš. :D

 

All in all, nore počitnice, super smučišče, same nove 6-sede povsod, hitre in urejene, par super barov na smučišču, nobene gužvein vse smešno poceni. Sicer niso glih Alpe, ampak res priporočam.

 

 

Pa še slikce.

img3620.jpg

 

img3692.jpg

 

img3807.jpg

 

img3818.jpg

 

img3828.jpg

 

Tole je pa s sank. Nerealno, kot da bi bili na oblakih, nekje med soncem in zemljo.

 

img3785.jpg

 

Še filmček (smo meli GoPro) <3

 

https://youtu.be/adUWwlvbRKs


  • 1

After all this time?

Always.


#52 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17858 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 April 2015 - 06:14 PM

Super! Slike sem že na fb občudovala :). Je tud kaj strmih prog?


  • 0

#53 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 November 2015 - 01:12 PM

Upam, da mi letos uspe smučat še v Zermattu.

Lansko sezono mi žal ni uspelo v Zermatt, sva pa šla smučat tja pretekli vikend in je bilo FENOMENALNO. Sonce in nebo brez oblačka, top pripravljene proge, super sneg, čudoviti razgledi na Matterhorn in okoliške gore... TOP. Kljub temu, da je bilo odprtih samo 31 km prog od 350 km, je bilo več kot dovolj smučanja za ves dan. Čeprav je dnevna smučarska karta tudi izven sezone precej zasoljena, mi ni žal niti centa. Je bil res super dan. 

article-2521900-19DFB5C700000578-713_634

Pa moram rečt, da mi je Matterhorn noro všeč. S svojo posebno obliko res izstopa. 

 

 

panorama_6011.jpg


  • 0

#54 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 December 2015 - 12:24 PM

Če koga mika smuka v Švici, Jungfrauregion ima spet akcijo, 2 za ceno 1

 

Ski pass and hotel for two persons for the price of one. 
The Jungfrau Ski Region in the Bernese Oberland with the Eiger, Mönch and Jungfrau offers you promising and diverse winter activities.

You enjoy your ski vacation for two, but only pay for one person. The following services are included: 
- 2 night stay including Breakfast 
- 3-day Jungfrau Sportpass 
-  Service, taxes and 8% VAT.

The offer is valid from 13 to 19 December 2014, 3 to 30 January and from 7 March to end of season 2015.

 
10712846_764819046912328_224079494077873

http://www.jungfrau..../2for1-package/

 

Se definitivno splača, ker so sicer cene precej zasoljene. 

 

Če koga zanima, letos imajo spet to akcijo 2 za ceno 1: 

http://www.jungfrau....package-2fuer1/


  • 0

#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 January 2016 - 03:01 PM

Lansko sezono mi žal ni uspelo v Zermatt, sva pa šla smučat tja pretekli vikend in je bilo FENOMENALNO. Sonce in nebo brez oblačka, top pripravljene proge, super sneg, čudoviti razgledi na Matterhorn in okoliške gore... TOP. Kljub temu, da je bilo odprtih samo 31 km prog od 350 km, je bilo več kot dovolj smučanja za ves dan. Čeprav je dnevna smučarska karta tudi izven sezone precej zasoljena, mi ni žal niti centa. Je bil res super dan. 

 

Pa moram rečt, da mi je Matterhorn noro všeč. S svojo posebno obliko res izstopa. 

 

 

panorama_6011.jpg

 

Sem bila decembra še 1x v Zermattu in je bilo še enkrat fenomenalno. Odprte so bile proge na vseh treh predelih: Rothorn, Gornergrat in Matterhorn glacier paradies, tako da je bilo več kot preveč prog za presmučat. :) Proge so super, naprave po večini tud, razgledi iz smučišč pa so wow. Grem marca še enkrat. :)

 

Tukaj pa je še nekaj mojih fotk: 


  • 1

#56 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 January 2016 - 03:33 PM

Tisti, ki hodite smučat v Trbiž, a se da kje tam kaj pametnega pojest? Mogoče kakšna pizzerija?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#57 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2016 - 01:43 PM

Včeraj sva smučala v Engelbergu in ugotavljam, da sem ful razvajena, kar se tiče smučišč, ker me je Engelberg kar malce razočaral. Glede na to kaj vse ponuja v poletnem in zimskem času, je smučanje še najmanj impresivno. Kolikor super je bilo sankanje lansko in predlansko leto, toliko slabše je bilo letošnje smučanje. Sicer je bilo povsem ok, ampak me je motilo, da proge niso najbolje povezane. Da prideš iz enega na drugi konec traja celo večnost. Iz najvišjega dela - Titlis, lahko prideš v nižji del smučišča samo preko ne najbolje urejene hardcore povezave. Tudi tako številčno gledano, ni veliko urejenih prog. Je pa ogromno ljudi smučalo izven urejenih smučišč. Teren je boljda idealen za takšno smučanje. 

xlarge.jpg

Gneča je bila glede na počitnice pričakovana, se je pa na smučiščih kar nekako porazgubila. Veliko je bilo tujcev - več kot na drugih švicarskih smučiščih. 

Naprave so ok, ne izstopajo ne v pozitivnem, ne v negativnem smislu. Nekaj je novih, nekaj je starih, kot skoraj povsod drugod. Glede na gnečo, so bile dobro pretočne in nikjer ni bilo pretiranega čakanja.

12530717_879083185537555_2000364522_n.jp

Povrh vsega je bil včeraj na višje ležečih progah ful mehak sneg, ki se je hitro nabral v kupe. Proti popoldnevu so se zato nekatere proge bolj spominjale na free-style hrib z grbinami. V spodnjem delu, kjer je na progah mešanica naravnega in umetnega snega je bilo bolje. 

Je pa pokrajina čudovita. Razgledi iz najvišjih točk so dih jemajoči. 

12547137_1535865870037982_1565623470_n.j

12543269_1501241260183346_746054745_n.jp

12424484_877970955653537_1844380202_n.jp

 

  • 1

#58 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2016 - 12:26 PM

Flumserberg je še eno idilično švicarsko smučarsko središče, ki se nahaja v lepem kotičku švicarskih Alp, visoko nad Walensee-jem. 

flumserberg_2010-02-06_049.jpg

 

Sicer ima Flumserberg dobre proge, ki so med seboj dobro povezane, ampak izjemno slabo infrastrukturo. Nekatere naprave so presenetljivo stare in dotrajane, medtem ko so druge novejše ok. Vse po vrsti pa izjemno slabo požirajo množico, ki se na smučišče zgrne med vikendi. Zaradi bližine Züricha je med vikendi je množica skorajda neizogibna. 

piste-map-flumserberg-a317.jpg

 

Glede na to kaj vse ponuja Flumserberg, je cena smučarske vozovnice zasoljena - 62 CHF. Sploh če primerjam z drugimi švicarskimi smučišči, kot npr. Grindelwald-Wengen (ki sta IMO top), kjer lahko smučaš za samo frank več. Smučala v Flumserbergu najverjetneje ne bom več, se bom pa zagotovo vrnila tja še v toplejših mesecih. Narava je namreč čudovita. 

Skigebiet_mit_Churfirsten.jpg

Flumserberg-Switzerland.jpg

screen_shot_2013-07-19_at_11-2.png

ChurfirstenundSee.jpg

1156102984.jpg


  • 0

#59 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 September 2016 - 07:37 PM

Mi smo ravno rezervirali smucanje v Avstriji - Mühlbach am Hochkönig. Prideta se moja starsa za podaljsan vikend zraven :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#60 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2016 - 07:56 AM

že? Ste pa hitri. 😀
Midva bova verjetno spet sla sama smucat za podaljsan vikend. Destinacija je se neznana. S fotrom načrtujemo marca za dan oz. dva v St Moritz. Če se nam koncno uspe uskladit s kolegi pa se z njimi nekam za cel teden. Ampak to zadnje dvomim, da nam bo uspelo, ker vedno ena od punc zataji.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users