Jump to content


Photo

Šivanje


  • Please log in to reply
340 replies to this topic

#1 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 April 2007 - 12:59 PM

smile.gif

Odprla sem novo temo, ker takšne še nimamo. Zanima me, če kaj šivate doma, si mogoče same šivate vsa oblačila, iz kje jemljete kroje ?

Jaz hodim na tečaj, če malo pa ga končam in res sem vesela, da sem se končno naučila šivat. Zanima me pa, od kod ve jemljete kroje ? Jaz jih iz burde ampak vseeno pa ni vedno v burdi vseh krojev, ki bi jih želela imeti.

Trenutno sem v fazi šivanja tega :

IPB Image

ampak še nisem našla primernega kroja. Ima katera kako idejo kje bi ga lahko dobila ? huh.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#2 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 April 2007 - 01:57 PM

Včasih vem, da so imele Burde take zadevščine (teta je vse živo ven potegnila in potem samo malo prilagodila). Zdaj pa nimam pojma ali to sploh še obstaja pri nas in ali je vsebina še vedno ista.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 13 April 2007 - 05:49 PM

full dobro Ana, vse pohvale da si se naučila šivat, men nikol ni ratalo, sem prevelik štor in preveč leva smile.gif
imam pa doma šivalni stroj, in upam da se še kdaj naučim. Ker mora bit carsko, maš ful velik za oblečt, pa ni treba nosit drugim hlač krajšat in podobno smile.gif
Moja teta, ki je šivilja, večinoma iz burd jemlje kroje.
  • 0

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 April 2007 - 05:59 PM

Pa nisi šla na noben tečaj al pa kaj podobnega ?
  • 0
Viens, reste ici!

#5 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 13 April 2007 - 06:31 PM

ne biggrin.gif

Mal me je sestrična učila in to vse zaman- ker mi doma mašina niti ne dela prav. Nama nič ni ratalo smile.gif A so kake knjige, jaz bi se to kr sama poleti učila, ko bom bolj pri cajtu.....
a misliš da se iz knjig ne bi dalo kake osnove naučit?
tečaj stane ne? koliko?
  • 0

#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45345 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 April 2007 - 07:06 PM

Samo se sploh splača šivat? A ni brago včasih skoraj dražje kot pa že narejena majčka? No, pustimo ob strani tisto, da je to čisto za tebe narejeno in nihče nima enakega oblačila.
  • 0

#7 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 13 April 2007 - 07:38 PM

jaz tuki na keš sploh ne pomislim, če se splača al ne, splača se itak ne, bolj ma pri men prednost to, da si lah nardiš kaj ti paše, barva, oblika, velikost, predvsem pa malenkosti, kaki šali, rutice, hlače skrajšaš itd. Pa ne vem , privlači me tole šivanje že od nekdaj, a kaj ko sem leva biggrin.gif
  • 0

#8 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2007 - 07:39 PM


Mami zna ful fajn šivat. Mamo doma tudi šivalni stroj. Samo jaz nimam pojma o tem pa bom enkrat prosila mami, naj me nauči. =)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#9 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 April 2007 - 07:42 PM

Iz knjige se boš bolj težko kaj naučila, ker ti more nekdo pokazat. Odvisno v kateri tečaj greš, jaz hodim k Elni in je 30k. Polovična cena, če kupiš stroj, tak da se res splača. Jaz grem še na nadaljevalnega in izpopolnjevalnega. Glede se splača/se ne splača, ... kakih majčk z naramnicami itd, se res ne splača šivat, ker jih doma ne moreš nardit tak, kot so narete tiste v trgovini. Se pa splača šivat hlače, jakne, plašče.. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#10 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 19 April 2007 - 06:02 PM

Jaz bi se tudi full rada naučila šivat. Ana v kateri tečaj ti to hodiš & če mi lahko prosim malo opišeš kako to poteka.

Sem že velikokrat mislila začet šivat, ampak se nisem pol neka spravla k temu.

Kupila bi si tudi šivalni stroj. Kateri mislite da bi bil najbolši & po dokaj zmerni ceni ? .. Sej ne rabi bit neki presežek sam pač neki da nebo crkno pri prvem šivanju smile.gif

EDIT: Malo sem zdaj gledla po burdi samo nikjer ne najdem teh krojev cry.gif
  • 0

#11 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2007 - 05:23 PM

js maaam ful idej kak bi kej sešila si in to ampak sem še začetnik na stroju in tem...drgač mam kr neki oblek narisanih in to....pa burd mamo tok doma da sam gleaš lahk...se bom spravla kj delat...mogoče mi pa kej uspe biggrin.gif
  • 0

#12 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 29 April 2007 - 05:59 PM

kak mate lahko burdo doma ? .. Jaz sem skozi mislila da je to spl. stran oops.gif

EDIT: Med maminimi starimi revijami sem jaz tudi eno burdo našla laugh.gif biggrin.gif
  • 0

#13 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 April 2007 - 06:26 PM

Ravno danes sem si enga torbčka zašila. Rožast zelo. ^^ Lejpi mi je.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#14 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 29 April 2007 - 07:34 PM

Cveta slikee biggrin.gif wub.gif
  • 0

#15 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2007 - 07:45 PM

QUOTE(*Tia* @ 29. 4. 2007 - 18:59) View Post
kak mate lahko burdo doma ? .. Jaz sem skozi mislila da je to spl. stran oops.gif

EDIT: Med maminimi starimi revijami sem jaz tudi eno burdo našla laugh.gif biggrin.gif



laugh.gif laugh.gif Ja tia...Burda je revija laugh.gif

  • 0

#16 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 29 April 2007 - 07:55 PM

js sm se pa se tut zdej neki spravlam šivat sam na roke mi ne gre glih ...kar nardim ni pol ničemur podobno tko da ...sam stroj se nam je neki pokvaru pa ga mormo paopravt pol se bom pa mal bl resno spravla šivat..fulbi si rada kej sešila,zdej prvo na vrsti bo torba sm si blago pa to use naštimala zdej pa čakam na stroj....in najbrš bom še čakala down.gif biggrin.gif
  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#17 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 April 2007 - 08:20 PM


Je taka čist obična oblika. Blago je ful tako lepo, rožasto. Mi bo pasalo k mojmu balonarčku, ko je take svetle barve. No, tako zgleda:

IPB Image


Pa dve rožce sm iz blaga nardila:

IPB Image

Podlaga je pa taka, lahko se tud na tej strani nosi. :

IPB Image

smile.gif Mam še en kup čednih krpic doma, morda bom jutri tud kej nardila.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#18 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 29 April 2007 - 08:38 PM

Ročna znam super, samo na mašino me malo zaje*ava, haha biggrin.gif
V bistvu me je mama učila že ko sem bla čisto majhna, sem pol Barbikam šivala oblekice iz starih krpic in najlonk happy.gif V drugem razredu me je plest naučila. Ampak pol se je nekako zanimanje zgubilo, časa ni blo več tolko, imela sem tisoč drugih stvari za počet, tko da se je vse to nekako zgubilo .. In posledično sem tudi zgoraj omenjene stvari pozabla. oops.gif Lani sem se spravla šivat torbo, blago je blo fantastično, ampak sem ful hitro zgubila živce in je mogla moja profi mama use skupaj zaključit, heh. To poletje se bom spet spravla učit, sem si obljubla. oops.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#19 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 April 2007 - 01:13 PM



To torbico je enkrat cvetka objavila in od takrat mi ne gre iz glave. Ful me zanima po kakšnem modelu si jo naredila, tisto kako je narejen ročaj mi pa ne gre v glavo. A maš to kakšen poseben model al pa če bi mi narisala skico kako se to naredi. Pomoje bi lahko prepričalo mami da mi jo sešije.

Attached Files


  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#20 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14742 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 April 2007 - 02:14 PM

hehe, kak fino happy.gif grem gor po njo da se spomnim laugh.gif

IPB Image

..

hm. biggrin.gif

Nikol nimam nobenga modela, mal improviziram, ko sem v takem filingu. Nardi se čist simpl, najprej pač torbica, take oblike kot jo želiš met. Moja je spodaj nareta tko da je malo zaokrožena, ni ravno odrezana.

IPB Image

Pol sm v isti velikosti izdelala podlago. Narediš še naramnice; dva dolga tanka trakca; dolžina in širina čist po lastnih željah. Moje so široke tam nekje 2 centi, 2,3 centi. Treba je robe lepo polikat, da se lahko kar skupaj prišije in ni treba obračat celga trakca, nevem kk naj to razložim.

IPB Image

No, pol ko maš vse zmerjeno, kk bi rada mela dolžino in koliko naj bojo odmaknjene. Nato pa samo obrneš podlogo na pravo stran, tako da se ne vidijo šivi, pa jo daš noter v torbico, tako da zgleda že kar nekak podobno končnemu izdelku. Podloga je noter, naštimaš si kam grejo naramnice, pa zašiješ skupaj. Podloga je fajn fiksirana noter, pa lepo je prišito gor. Malo se celo rob vidi. lahko pa prišiješ tudi nižje, da se ne vidi.

IPB Image


IPB Image


Sem prilepla malo več slikic zraven, da se vidi malo kako je nareta. Tle sem ti pa narisala, sam nevem če ti bo kej pomagalo. laugh.gif

IPB Image


Velik sreče! smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users