Jump to content


Photo

SPLOŠNA RAZPRAVA o KNJIGAH in priporočila


  • Please log in to reply
1519 replies to this topic

#21 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 31 March 2005 - 11:57 PM

Meni najljubša knjiga kar sem jih prebrala je definitivno QUO VADIS, napisal jo je Henryk Sinkiewicz. Zgodovinski roman, ki govori o preganjanju kristjanov v času Nerona. Je pa kar debela knjiga, ima enih 600 strani, vendar je zlahka nisem odložila.
Všeč mi je bil tudi Metulj (pred kratkim sem ga brala), tudi Alamut Vladimirja Bartola je dobra, pa seveda Mi otroci s postaje zoo - sem jo tudi ene dvakrat prebrala.
Če se omejim samo na ljubezenske romane, mi je bila všeč Zimska vrtnica, nevem več kdo jo je napisal
Zdaj prebiram Botra - 1. del, naslednja pa bo najbrž Alkimist (ker jo večina zelo hvali).
No ja, vsaka knjiga je po svoje lepa, jaz sem jih prebrala kar veliko, nikakor pa ne morem dokončati Zločin in kazen - jo berem že nekaj let oops.gif !

lp, tinca
  • 0

#22 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 April 2005 - 01:18 AM

Priznam, da ful premalo berem. Tudi zato, ker mi je ful malo stvari berljivih. Je pa tudi res, da preferiram raje kakšen kvaliteten slikosuk.

Meni fejvorit knjige, ki sem jih prebrala:
Vinko Moderndorfer: Tek za rdečo hudičevko
Vinko Moderndorfer: Tarok pri Mariji
Slavenka Drakulić: Okus po moškem
Oscar Wilde: Slika Doriana Graya
Paulo Coelho: Veronika se odloči umreti
Daniel Keyes: Rože za Algernona
Dostojevski: Zločin in kazen


Že lep cajt pa se spravljam k knjigi Bratje Karamazovi od Dostojevskega.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#23 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 April 2005 - 11:22 AM

[quote="Nikita007"]
[b]Vinko Moderndorfer: Tek za rdečo hudičevko

če ti je bla ta knjiga tako všeč, ti svetujem še naslednjo knjigo: jan wolkers: 'turški sad' - med njima je neverjetna podobnost, samo, da je wolkersova izšla tm nekje leta 1978 (slovenski prevod), od vinkota pa, hm, enih 20 let kasneje. in potem reče naša profesorica za sodobni slovenski roman, da si je wolkers sposodil kaj od moderndorferja?????? ah, pustimo to.

Oscar Wilde: Slika Doriana Graya

ravnokar v tretje berem tole wildovo mojstrovino (v angleščini, prevoda se lotim kasneje) ... in jo seveda razumem drugače kot takrat, ko sem jo morala prebrati za maturo pri angleščini.

  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 April 2005 - 12:25 PM

nikita, my mistake, ker sem dobesedno prevajala naslov knjige jana wolkersa, slovenski naslov se glasi 'turška slast'. se opravičujem.
  • 0

#25 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 April 2005 - 12:28 PM

Hvala za nasvet. Čez 14 dni, ko moram knjige vrnit (za študij), bom v knjižnici potipala za to knjigo (u, zaj sem na Cobissu preverila in jo imajo, super!).

Aja, še to te bi vprašala oz. prosila... ker si poznavalka oz. ljubiteljica knjig... da mi poveš še za kakšne dobre knjige, s kurbarijo oz. erotiko oops.gif ... te so še edine, ki me najbolj pritegnejo. :=)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 April 2005 - 01:23 PM

hm, ne bi vedla, ker takih knjig malo berem ... jeanette winterson ma kako nežno erotično pasažo, v sln je prevedena sam ena njena knjiga, in sicer 'pomarančne niso edini sad'. če pa ti ni problem brat v angleščini, pa komot pobrskaš še za ostalimi njenimi knjigami. markiz de sade? oops.gif henry miller? to mi mogoče lahko probala.
  • 0

#27 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 04 April 2005 - 04:13 PM

Priporočam:

- Shakespeare- Othelo
- Življenje je tvoje
- Slika Doriana Graya
- Shakespeare na splošno oops.gif oops.gif - men je tak fajni
- 7000 dni v Sibiriji- full kruta, žalostna iz časov Stalina ipd...ampak mene pač zgodovina zanima
-Cankar od A do Ž- men so socialne zvrsti blizu...ja, pa Voranc smile.gif
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#28 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 April 2005 - 04:46 PM

nikita, mogoče lahko probaš tut z zgodbo 'kokakola' od aleša čara, ki jo najdeš v njegovi zbirki kratke proze z naslovom 'v okvari' ali v antologiji slovenske kratke proze z naslovom 'o čem govorimo'. ni glih blazno fukiš, ma pa potencialne elemente 'šokiranja', predvsem v zvezi s s&m. več pa ne povem!!!! (znam itak na pamet, ker bom diplomo delala iz tega ... smile.gif )
  • 0

#29 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 April 2005 - 05:18 PM

Špela, ful ti hvala za predloge, bom tudi to čekirala. Tudi s&m me zanima. oops.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#30 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 April 2005 - 05:45 PM

pa še kdaj .... smile.gif
  • 0

#31 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 04 April 2005 - 08:39 PM

Jest tut blaaaazno rada berem knjige, če le najdem čas, poleti to bolj pride v poštev... Tukaj so pa ene izmed mojih naj naj knjig:

- praktično vsi romani od Victorie Holt ker je res neverjetna pisateljica, še posebej nevem kakšna perjanica že ( oops.gif )

- gejša mi je bla tut ful osupljiva knjiga

- trilogija ognjenega vetra je zakon, čeprau se do 3. dela še nisem dokopala oops.gif

- alamut ti tut tko lepo ponazori kaj lahko naedi vera...

nikita, mislim da si ti omenjala, ena izmesd zadnjih erotičnih knjig je bila "Pred spanjem si stokrat počešem lase". Res neverjetna knjiga, če so ti všeč take zvrsti ti bo ta ful všeč. Pa na podobno foro je narejena tudi "Živo zažgana" samo da tam govori o enem dekletu ki j obegnila iz njihove islamske al kere vere že, pa kako tam obravnavajo in mučjo ženske.... to knjigo zaenkat še iščem, je skos izposojena

Tele bi ble nekak pr vrhu sam sm sigurn pozabla tut kkšno fajno tongue.gif
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#32 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 09 April 2005 - 04:54 PM

Zadnje case ne berem veliko. Prevec je za faks, da bi se brala. V gimnaziji sem pa precej, zato so mi v glavnem v spominu ostale klasike.
Naudusena sem nad Shakespearom ( ne berem rada prevodov, ampak kar direkt iz anglescine - za take knjige imam vedno denar. Othello, Hamlet, King Lear, Macbeth, As you like it, Taming of the Shrew, R&J...).

Vsec mi je tudi Kafka, se posebaj Proces - nekaj zame
Pa A.Camus - Tujec,...pa absurdne Sartre - Zaprta vrata, Ionesco - Plesata Pevka, Beckett - Cakajoc Godota.
Pa Dostojevski - Zlocin in Kazen.
Zadnja avtobiografija : Hillary Clinton - blazno simpaticna.
Kalipso - zanimiv po svoje.
Od mladih nog, sem imela rada Dnevnik Anne Frank. Tudi Bridget Jones je knjiga boljsa od filma. Prav tako Zelena Milja.
DaVincijeva sifra, super!
Proust - V swannovem svetu.

Ni mi pa vsec kaksen Bukowski naprimer.
Tudi Veronika se odloci umreti name ni naredil prevelikega vtisa...
  • 0

#33 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 April 2005 - 10:51 AM

kalipso je bla men zakon knjiga, ker sem jo brala ravno ob pravem času ... ko so se mi dogajale podobne reči kot junakinji ... od irene svetek je tut fajn 'od blizu'.
  • 0

#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 April 2005 - 01:17 PM

v odgovor katyi ....

dost berem, knjiga na nek način moj fetiš, da o poklicni ni študijski deformaciji niti ne govorim. smile.gif večinoma berem v angleščini, od slovenske produkcije spremljam predvsem najnovejši tok kratke proze, pa tut kak fajn roman se najde vmes. o avtorjih sem verjetno že pisala nekje zgoraj. vsak večer preden grem spat, preberem enih 20 strani, da se mal zrelaksiram. od strokovne literature mam predvsem pri književnosti dost za opravit s stvarmi, ki me zanimajo, tko, da mi tut tega ni težko brat. smile.gif statistično ne bi znala opredelit, kok knjig si recimo kupim letno, ampak v grobem vsaj dve ali tri na leto. predvsem romane, paperback, v angleščini. obožujem second hand bookstores in knjižnice. smile.gif

  • 0

#35 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 21 April 2005 - 08:10 PM

IPB Image


ok...mene ste zdej čist zmedle......umm...mene še vedn zanima...a je kera brala tole?
j.r.r Tolkien The Lord of the Rings, The hobbit in The Silmarillion

IPB Image

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#36 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 April 2005 - 09:27 PM

markiz,ja....
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#37 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 02 May 2005 - 02:24 PM

Jaz sem pa na dopustu ponovno prebrala 1. in 2. del knjige Bridget Jones, Dnevnik in Na robu pameti. Mi je full zapasal, lahka vsebina, možgani na paši, sonček smile.gif
  • 0

#38 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 May 2005 - 08:41 PM

knjiga Kiparka.....bolno ampak uredu
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#39 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 03 May 2005 - 02:21 PM

Jst pa že dolgo nism prebrala nobene knjige. Nekak ne najdem časa... oops.gif Sicer je bla pa zadnja knjiga, ki sem jo prebrala, Bridget Jones's Diary (v angleščini) par mesecev nazaj in mi je bla super.
Všeč so mi pa knjige, pri katerih se lahko tud nasmejim. biggrin.gif A mi svetujete kakšno tako?
  • 0
IPB Image

#40 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 03 May 2005 - 02:23 PM

jadran krt biggrin.gif twisted.gif
jst sm jo brala v osnovni šoli...in lani....hehehe...morem priznat...kr neki za pasit možgane

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users