Jump to content


Photo

Bosonoga obutev


  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#1 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 02 September 2022 - 08:11 AM

Ne vem, kam dati, bom kar sem, mogoče se kasneje naredi nova tema (ali je že?)

Zadnje čase se ful govori o bosonogi obutvi, Alenka Košir in Tixi imata veliko na to temo na IG.
Koliko vas je tukaj takih, ki nosite bosonogo? In katere znamke priporočate? Jaz imam v službi Anatomic superge in so mi super. Razmišljam tudi o drugih čevljih, v katerih sem veliko časa, ker sem zdaj po dopustu, ko sem bila večino časa bosa ali v japonkah, obula navadne superge, in so mi noro neudobne in mam filing, da mi stisne prste. Pa imam sicer ful ozko nogo.

Drugače otroku večinoma kupujem bosonogo, ker ima dva prstka ful skupaj, malo enega čez drugega in se mu bo mogoče lahko popravilo, če bo imel bosonoge.
  • 0

#2 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 02 September 2022 - 08:40 AM

Jaz jih nosim, za punci tudi kupujem. Nosim pa zaradi tega, ker imam ful široko nogo in visok nart in že med bosonogimi težko najdem prave zase.
  • 0

#3 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 02 September 2022 - 09:11 AM

Mi smo zaceli,ker ima E plosko stopalo, najprej jaz ima E, lani sva si ona na Zalanu Merrelke vzela, tezko potem kaj drugega sploh se nosis 😁. Mi pa Merrelke postajajo preozke zdaj po enem letu.
  • 0

#4 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 02 September 2022 - 09:50 AM

Jaz in tamaledva nosimo bf, v dveh letih nisem dala en dan navadnih gor. Se razvadis :).

Nosim pa Anatomic superge, ene lepse superge imam Groudies Ibiza, pa gleznarje, ki povsod pasejo, Groundies Odessa, pa wildling ene zimske, potem pa dvojne poletne, ki so narejeni po meri.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#5 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 02 September 2022 - 10:25 AM

Jaz pocasi prehajam in so Anatomics super, Merrelke imajo pa res tako nic od podplata, da jih ne morem imet cisto vsak dan. Naprej bom menjavala glede na to, katere bom nove cevlje kupovala verejetno, ne bom zdaj na mah vse obutve zamenjala. Se najvecje pomisleke imam glede zimske obutve,ker tudi po snegu veliko hodimo in imajo zaradi manj profila slabsi grip.
  • 0

#6 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 03 September 2022 - 08:50 PM

Sem se spomnila, da imam še sportne Freet in te se mi zdijo tudi super za prehod, ker imajo debelejsi podplat, drugace so pa res super, jaz jih zelo rada nosim, model Pace.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#7 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2022 - 09:02 PM

Jaz imam Freet Mudee (pohodne) in Motus, Feelgrounds platnene, Feelmax Osma, Peerko Triangle, Belenka Nord, Tikki sandale in Xero sandale...ter Anatomic balerinke, ki mi pa ne ustrezajo, ker imam feeling, da mi palec rinejo noter.
Včeraj sem dobila pošiljko Shapen balerink, ki pa so mi žal premajhne (mere na strani niso enake realnim) in še previsok nart imam...zato jih bom morala žal vrniti.

Drugače pa....so to v bistvu vsi čevlji, ki jih premorem.
  • 0

#8 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 03 September 2022 - 09:39 PM

Fajn bi bilo, da ima bosonoga obutev svojo temo
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#9 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 September 2022 - 05:50 AM

By popular demand :)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#10 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 September 2022 - 12:24 PM

imajo kje v LJ tudi trgovino? 

Moj bi rabil nekaj takega, ker ima tudi zelo široko nogo


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#11 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2022 - 01:22 PM

Ja, Solemio na Bizjakovi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 September 2022 - 02:03 PM

najlepša hvala


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2022 - 04:05 PM

Meni so Feelgrounds lepe, mi dejansko izgledajo kot običajne.
Se pa strinjam s Tixi glede bosonoge obutve kao za službo, bosonoge balerinke so mi vse obupno grde, pa tudi običajne balerinke mi že tako ali tako niso všeč.
Lepe so mi bile eni Belenka sandali, ki jih je imela Alenka Košir.

Jaz imam željo enkrat ene superge nabavit in sandale. Moram pa najprej premeri stopala, da sploh vidim, kaj naj bi mi ustrezalo. Še najbolje bi bilo, če bi šla kdaj v Solemio.

Se mi pa vseeno zdi to draga zadeva. Tixi je za dvojne superge dala 300 eur. Meni je to ful. Pa dvomim, da ima kdo res samo ene sandale, ene superge in še ene čevlje. Anatomic so cenejše, vse ostalo, kar sem gledala, pa je okrog 100 eur ali še več.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2022 - 04:16 PM

Mene sploh ne pritegnejo, zaradi cen še toliko manj. 100 - 150 € za čevlje ne bi dala niti če bi mi bili celo všeč. Pa čevljev s čisto ravnim podplatom nikoli nisem marala, veliko bolj udobno za hodit mi je, če je peta kakšen cm ali dva dvignjena.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2022 - 04:25 PM

Jaz si jih pa želim probat, ker me res zanima, kakšna je razlika.
Jaz ne vem, kdaj sem nazadnje dala več kot 100 eur za čevlje. Najbrž za pohodne Salomon že veliko let nazaj. Ne predstavljam si, da bi celo poletje nosila res samo ene sandale, pa celo leto samo ene superge, za 2 para pa daš takoj tudi 200 eur.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#16 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 September 2022 - 04:39 PM

Meni se ne zdijo spet tako dragi. Imam tudi drazje, ampak recimo zimske in imam samo ene in nosim samo te. Tudi zato, ker so dovolj siroki. Mi je pa pogled na deformacije stopal res odbijajoc. Kupim si jih pa ne, ker smo vsi skoz bosi. Niti nogavic ne nosimo, tako da bi rekla , da recimo I. nosi cevlje v povprecju 3 ure na dan, poleti pa se to ne.
Dragi so zato, ker je v skupini o bosonogi ena neskoncna debata o nekvaliteti in kratki zivljenjski dobi. Te res mine. Pac jaz sem 10+ let kinda person za tak denar.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2022 - 05:09 PM

Pac jaz sem 10+ let kinda person za tak denar.

 

Enako.

A res, meni tudi bf ne delujejo prav vzdržljivi. Me ful zanima, kako hitro bi jih zgonil mož pri vseh km hoje in kolesarjenja, glede na to, da mu še tako robustni čevlji ne zdržijo več kot eno sezono/leto.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 05 September 2022 - 07:19 PM

No jaz lahko porocam, da so Merrelke zdrzale ful vec,kot bi kdajkoli pripisala tako minimalisticnemu copatu, da o cevljih za punci niti ne zacnem. Ocitno so obrabe manjse,ker jih ne unicujes sam s svojo nogo,ker se valda prilegajo kot nogavica in silijo k pravilni hoji. Sama bf ni resitev.
  • 0

#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2022 - 08:22 PM

Jaz sem še vse kupila z nekim popustom.
Za tiste, ki ne spremljamo Tixi...kaj je rekla glede te obutve za v službo?

150€ na par obutve je tudi meni too much. Izbiram v rangu 60-100.
  • 0

#20 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2022 - 08:51 PM

Nic, ker dela od doma in ne rabi. Meni se sicer marsikateri bf zdijo primerni tudi za v pisarno. 🤷🏼♀
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users