Jump to content


Photo

hujšaj z mano:)


  • Please log in to reply
2378 replies to this topic

#41 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 March 2005 - 05:45 PM

Tukaj imate napisanih veliko pametnih nasvetov glede diet:
http://www.maxximum-...t/phujsanje.php

Je pametno prebrati.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#42 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2005 - 10:39 AM

Ja kar zanimiv članek, čeprav... S svojim trenerjem sem govorila glede prehrane, razložil mi je kaj lahko jem in kaj ne. Na koncu ugotoviš, da ne smeš nič jesti ermm.gif Vedno so neke omejitve, neko štetje, gledaš kaj daš v usta. Ko se spomniš, da samo prehrani posvečaš toliko časa, me je minilo. Osebno mislim, da moraš jest vse, ampak v mejah normale. Zaužit 5 obrokov, pri čemer so majši oborki (jabolko, jogurt brez maščob itd).

Zanima me kaj si mislite o raznih energetskih napitkih, dodatkih hrani?

LP N
  • 0

#43 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 March 2005 - 11:22 AM

Verjetno ti je trener priporočal samo beljakovine. Tam pa res ne smeš jesti ničesar. Sama se trudim, ampak skoraj ne ratuje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#44 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2005 - 11:31 AM

Nadi nekateri trenerji res radi pretiravajo in ne znajo navodil nekak prilagodit ''navadnim smrtnikom'' ki se ne spoznamo toliko na vse skupaj.

Tisti, ki dela v našem fitnesu, mi je samo rekel, naj se čimbolj pazim ogljikovih hidratov in naj unašam več beljakovin, naj se odpovem grizljanju med obroki, sladkarijam, preveč mastni hrani in naj pojem veliko svežega sadja in zelenjave. To so čisto taki nasveti, ki jih vsi poznamo, pa se jih malokdo dejansko drži.

Brezveze da ti trener teži s štetjem kalorij in podobnim, ker človeka take stvari potem dejansko minejo ... bolj ko razmišljaš o tem, bolj neumno se ti zdi. rolleyes.gif

Osredotoči se predvsem na pametno izbiro ... namesto belega, polnozrnat kruh, namesto tistih mastnih skuta-jogurtov ki imajo polno enih dodatkov, lahek sadni jogurt (npr. Vitalinea), namesto ocvrtega zrezka, pusto belo meso (ki je tudi lahko odlično, če uporabiš fajn začimbe) in tako naprej ...
  • 0

#45 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2005 - 11:37 AM

Ja saj mi je ok opisal jedilnik, amapk vseeno, vsaka zelenjava ni dobra, tudi vsako sadje ne. Recimo: jedla naj bi predvse zeleno papriko, kar se sadja tiče grenivke, tuna je zelo zdrava, ampak tdui če že ješ tuno je še bolje če je v slanici itd. Full enih omejitve, se vma ne zdi. Pol se ti pa enkrat strga pa poješ tri kose čokladne torte ( hehe)

Sonchika, obdelala sva vse od beljakovin do OH. Samo pravim, da je kar dela s temi jedilniki, pa čas potrebuješ.

LP N
  • 0

#46 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 04 April 2005 - 09:57 AM

Enostavna formula za hujšanje je: za večerjo pojej res kaj lahkega (npr. jogurt, zelenjavo-MALO!), vendar nekaj moraš ker če ne se presnova ustavi in potem ko se telo navadi ne gre več dol, ampak nazaj gor.In punce moje GIBANJE. Vsak dan si zadajte da boste 30 minut migale. Lahko je to le hoja in dovlj je že to.

Potem res dobre so lune, kot ste že povedale.

Ali pa sprememba prehrane. Npr. dopoldan samo sadje, opoldan karkoli, zvečer pa samo zelenjava.


Kakorkoli že mora to postati del vašega življenja. Meni je uspelo, pa čeprav sem bila nekoč v kategoriji nesrečnic z odvečnimi kilogrami(gor/dol)
  • 0

#47 MaŁa

MaŁa

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 March 2006 - 02:55 PM

Mene pa zanima, če je že katera poskusila 90-dnevno dieto? in če je že kakšni so bili rezultati?
Hvala za odgovore
biggrin.gif
  • 0

#48 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 13 March 2006 - 05:25 PM

Jaz se kar lepo držim, manj OH in večkrat po malo. A ja pa še to, nikol se ne najem, kot boben.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#49

  • Guests

Posted 13 March 2006 - 08:25 PM

Js mam pa problem s temi ogljikovimi hidrati. Namrec - obozujem jih! biggrin.gif
Bel kruh, barilla spageti, riz, krompiiiiiiirrrrrr, ne morem brez teh stvari, pa mi tut nebi skodlo ce i zgubla kako kilo smile.gif
Zdaj sm se nekak odlocla, da neham s sladkarijami, oziroma zel omejim, ker malo pretiravam s tem, sam OHjem se pa res ne morem odpovedat.
  • 0

#50 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 March 2006 - 09:38 PM

Hjah ... ali boste spremenile način prehranjevanja ... in to trajno ... ali pa ne boste ničesar dosegle. Čisto preprosto. Te akcije za hujšanje so kratkotrajne, same veste da dobite vse nazaj, z dodatkom vred. Temu se reče jojo efekt ... to tudi veste. Pride pa do tega zato, ker se telo navadi da dobi malo hrane in zato tisto ki jo dobi, dosti bolje izkoristi. In pol ko taka bejba polna načrtov začne "normalno jest" ... saj razumete ... hehe twisted.gif
  • 0

#51 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 March 2006 - 08:34 AM

QUOTE(sajk)
Hjah ... ali boste spremenile način prehranjevanja ... in to trajno ... ali pa ne boste ničesar dosegle. Čisto preprosto. Te akcije za hujšanje so kratkotrajne, same veste da dobite vse nazaj, z dodatkom vred. Temu se reče jojo efekt ... to tudi veste. Pride pa do tega zato, ker se telo navadi da dobi malo hrane in zato tisto ki jo dobi, dosti bolje izkoristi. In pol ko taka bejba polna načrtov začne \"normalno jest\" ... saj razumete ... hehe twisted.gif


Ja tudi sama se pregrešim.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#52 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 17 March 2006 - 12:34 AM

No ... danes izvedel za nov recept, ki ga kanim sprobat. Če bo le dovolj volje - povezano je z bolj zgodnim vstajanjem in pa seveda prej je treba posledično spat. Napitek z ekstraktom zelenega čaja, z l-karnitinom, kofeinom, taurinom itd ... popiješ pred zajtrkom in greš 20-25min hodit - na tešče pred zajtrkom. Pulz držiš na okoli 70. Ta komplikacija zato, ker je to edini način topljenja maščob ne da bi izgubljal še vsaj nekaj mišične mase. biggrin.gif
  • 0

#53 RaZ00rka

RaZ00rka

    sramežljivec

  • Člani
  • 45 posts

Posted 17 March 2006 - 12:55 AM

sajk.. sam mau več seksa, pa se bojo usi kilogramčki na svojem mestu twisted.gif
  • 0
born to be wild...

#54 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 March 2006 - 07:16 AM

Kar se tiče diet. Sajk ima prav - če je dieta stroga in ne dopušča jesti skoraj nič, bodo kile prišle nazaj.
Sama imam nekoliko drugačne izkušnje.
Sama sem dala čez 90 dnevno, ki pa mi je všeč, ker sem se navadila prehranjevati večinoma zelenjavo in sadje in je tudi počutje boljše.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#55 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 17 March 2006 - 09:11 AM

Lani sem tudi jaz šla skoz 90 dnevno ločevalno dieto, vendar sem vzdržala samo 1 mesec, pa sem zgubila cca. 6-7 kg... počasi so prišle nazaj...

Odvadila sem se (v večini) da ne maram pomfrija poleg mesa oz. da mešam stvari skupaj... se pa še vedno zgodi...

pred kakim mesecem in pol sem ponovno šla to dieto skozi... pa sem vzdržala cca. 4 dni... na sadni dan me je skoraj pobralo... Zdaj spijem cca. 1l - 1,5l tekočine/dan - > kar je zame velik uspeh, skušam jesti več sadja in zelenjave, ne jem več tako obilnih obrokov jem pa cca. 4 - 5 dnevno, ko se mi zalušta sladkega rada pojem temno čokolado, dve vrstici, vseeno manj, kot pa če bi pojedla milko, ker takrat snedem celo...

Bolje se počutim, vendar se mi zdi da se ne premikam nikamor s to kilažo...
  • 0

#56 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 March 2006 - 09:15 AM

Glavno je, da se naredi klik v glavi. Priznam, pri meni še ni prišlo do klika, bo pa enkrat. Slej ko prej.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#57 spelca

spelca

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 17 March 2006 - 10:49 AM

Lep pozdrav, punce! Rada bi vam dala nekaj pametnih nasvetov:
1. Nobena dieta ne pomaga dolgoročno!!!!!! Mogoce boste res izgubile nekaj kilogramov, vendar je velika vrjetnost da jih boste dobile nazaj!!.
2. jest imam vedno pri sebi falsko z vodo in ce me kdaj mika kaj pojesti, popijem na eks 3 dcl vode in te kmalu lahkota mine!!!SE PRAVI, POPIJTE VELIKO VODE!
3. Tako kot je rekla romy: ni vazno koliko pojes, vazno je da to pokuris kar pojes! Poznam kar nekaj poklicnih sportnikov, ki med pocitnicami ne trenirajo nic in se zredijo kot pujseki, ker isto jejo, vendar nic ne migajo.
4. Najboljse je telovadit zjutraj, ker potem telo cel dan kuri tisto kar boste pojedle. Sej orbitrek pa to je fajn, bi bilo pa zelo zelo dobro, ce bi se spravle ven na zrak tect!!! Ce veliko teces, baje postanes "odvisnik" (baje kemijsko dokazano)od teka, tko da boste cez nekaj casa tekle zaradi "odvisnosti" in ne zaradi hujsanja!!!
5. Treba je jesti ranoliko hrano in sem spadajo tudi OH in mascobe, VENDAR VSE V ZMERNIH KOLICINAH!!!
6. To, da nehate jesti ob 18 je zelo dobro, vendar jest grem spat sele ob 24 in ne bi zdrzala do takrat brez jest, zato jem vcasih tudi ob 20.00, vendar probam nehat jest ob 19-19.30!
7. Ni nujno koliko kg shujšate, važno je da shujšate do tiste točke, ko se boste počutile fajn v svoji koži.

Uh, upam da sem vam kaj pomagala. Ce bo pa ketera tekla v okolici Rožnika, se pa mogoče kdaj srečamo, ker bom tudi jest zacela tečt!!
  • 0

#58 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2006 - 11:02 AM

QUOTE(spelca)
3. Tako kot je rekla romy: ni vazno koliko pojes, vazno je da to pokuris kar pojes! Poznam kar nekaj poklicnih sportnikov, ki med pocitnicami ne trenirajo nic in se zredijo kot pujseki, ker isto jejo, vendar nic ne migajo.
a če boš pojedla 5000 kalorij, boš sposobna toliko pokuriti? 1500-2000 max na dan. Tu ima predvsem veze to, da ni važno s čim prekoračiš mejo. Lahko se prenaješ mesa, čokolade, biločesa,zelenjave, pa bo vseeno še preveč kalorij.

4. Najboljse je telovadit zjutraj, ker potem telo cel dan kuri tisto kar boste pojedle.
Uf, to bi se bilo treba še bolj podrobno se seznanit s tem, ravno včeraj sem nekje zasledila, da je jutranja telovadba 'larifari'... Ne me vzet za besedo, da zdej tko pa je, jaz sem samo tako prebrala ...

5. Treba je jesti ranoliko hrano in sem spadajo tudi OH in mascobe, VENDAR VSE V ZMERNIH KOLICINAH!!!
Se strinjam, maščobe morajo biti esencialne (oljčno olje, laneno olje,...), preproste ne pridejo v poštev.

7. Ni nujno koliko kg shujšate, važno je da shujšate do tiste točke, ko se boste počutile fajn v svoji koži.
wink.gif

  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#59 spelca

spelca

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 17 March 2006 - 04:14 PM

Urska!

Ves, da nisem mislila s tem da kakrkoli pojes tudi pokuris... s tem sem hotla samo povedat, da ti ni treba stradat ko hujsas (kar veliko punc pocne)... ce jes v normalnih kolicinah in zraven telovadis, je to to!

Glede jutranje telovadbe ne vem ce ja larifari, ker je vsaka telovadba koristna, kadarkoli pac je. Sama pri sebi sem ugotovila, da ce se zjutraj rekreiras, se cel dan dobro pocutis in si dobre volje!!
  • 0

#60 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82169 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 March 2006 - 08:42 PM

QUOTE(*simoncy*)
Uh, najprej hvala vsem, da ste se odzvale na to temo-sm kr presenečena tongue.gif

Jst sm že probala tist način, da se odpoveš kruhu, testeninam..Vendar sem potli spet nazaj dobila kile..
Delitvena dieta: supr se sliš, pa zihr je ful učinkovito, samo jst zihr da ne bi zdržala ob tem sad.gif

Držim pa se hujšanja z luno: kadar je kak krajec, polna luna, mlaj.. tisti dan pijem samo vodo, ali nesladkan čaj...

Sicr sm pa pred enim tednom začela mal čuden način hujšanja, pa bi vas vprašala kako se vam zdi: preden grem jest, grem za 10 minut teči na orbitrek, pa ko pojem spet 10 minut teka, pa 50 trebušnih, 50 počepov, potli neke vaje za roke...
A se vam zdi, da je to dober način? En dan sem se pregrešila in nisem telovadila, zato sem drug dan toliko več... Sedaj se samo bojim, da ne bom prehitro obupala nad tem načinom: ker se mi zdi dokaj uredu-tudi ne prezahteven..
Zame je zahtevno le to, k babica vsak teden kaj dobrega speče, pa se moram temu upirat-komi zdržim, pa upam da bom zdržala še naprej rolleyes.gif

Na kakšne načine ste že vse hujšale, pa kater način vam je najbolj ustrezal..?


Potem ko poješ,nikakor ne smeš telovadit :!: In to vsaj uro in pol do dve,ker gre energija,namenjena prebavljanju hrane takrat v mišice (se pravi hrane sploh ne prebaviš takrat).
Sicer so mi pa povedal da mam anoreksijo,tko da kkšnih nasvetov ne bom dajala. ermm.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users