Jump to content


Photo

Slovenske terme


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#21 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 December 2005 - 06:40 PM

Za te pa res prvič slišim. Očitno se ne reklamirajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#22 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 25 December 2005 - 11:30 PM

Kar se tiče bazenov:
-Olimia (najljubši zunanji bazen Termalija, všeč so mi tudi mini bazenčki v notranjem delu, ker je ful vroča voda)
-Čatež (zunanji so kul, ker so veliki, notranji pa nič posebnega, čeprav so precej veliki in to mi je všeč)
-Dolenjske toplice (bazena zunanja brezveze)
-Šmarješke toplice (prav čustveno sem bila navezana na uni leseni penzjonerski bazen)
-Žusterna (luškan notranji del)

Savne
-Olimia (čez tega savna parka ga ni in ga ne bo, enostavno idealno. Tam obožujem solno savno s himalajsko soljo, vijolično finsko in japonsko parno. Pa njihove programe z afrodiziakom in kočevskim medvedom biggrin.gif )
-Čatež (partizansko opremljeno, penzjonersko pohotna gužva starih dedotov, tuši obup, nobene diskretnosti, sta mi pa všeč topli in hladni bazenček ter infra savna)
-Zreče (podn, nič posebnega, le določene savne so ful dišeče, to je pa tut edino, kar mi je tam všeč)
-Dobrna (luškano, ni gužve ponavadi, lepe savne, ni pa mi všeč vodna ureditev-hladilni "bazen")
-Atlantis (takoj za Olimio naj savne..vse so super, le zunanje so si malo dolgočasne, ker so vse enake, vsaj meni, zelo ustrežljivo osebje)
-Dolenjske toplice (fajne, a ponavadi gužva k avtocesta, tam mi je najbolj všeč Japonska kopel, vroč bazen, k je tk vroč, da ne veš al bi šel al bi se obrnil ven)
-Šmarješke toplice (bila le enkrat, gužva, malo placa, nič posebnega, še posebej počivališče je kot v kurniku)
-Palace Portorož (favorit št.3, ful lepo opremljeno, lepe savne, ni take gužve, zelo estetsko)
  • 0

#23 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 November 2008 - 04:47 PM

Midva sva tokrat izbrala Terme Ptuj za krajši oddih v božičnih dneh in že komaj čakava, da mine še en dober mesec do odhoda. thumbup.gif
Odločila sva se kar za njihovo božično ponudbo, imava neomeje vstop v savne v termalnem delu in en vstop v savne v Welnesse hotela Primus, čeprav bova pomoje kar plačala in hodila v te savne, ker zna bit v termah gužva, če so dostopne vsem.

pa še nekaj fotk, midva sva čist neučakana že, pomoje bo super wub.gif :
IPB ImageIPB Image
IPB Image


  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 November 2008 - 06:45 PM

glede na razmerje ponudba/cena, se mi zdi vikend paket v Olimii najboljša izbira, čeprav niti ni tako zelo poceni. bazeni mi niso nič posebnega (pogrešam plavalni bazen, da lahko 3 zamahe naravnost narediš ne da se v kakega froca/bakico zabiješ rolleyes.gif), mi je všeč zunanji. savne so pa najboljše. wub.gif najraje mam rdečo finsko (dost mejhna, tak intimen filing je in plavo finsko (tut full mejhna, 2 lahko ležita, več ne), kjer je temperatura 100 stopinj, paše. smile.gif brunarica je tut super. dodatna ponudba na nivoju. zaenkrat me ostale perme ne mikajo.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 November 2008 - 09:13 PM

Midva greva čez tri tedne spet za en teden v toplice Olimija. Komaj čakam.

Sicer pa ZELO priporočam bazen v Laškem - tisti novi, ki izgleda totalno vesoljsko. Izgleda kot radijski teleskop - ogromen, okrogel in pod kupolo, ki se odpre. Jaz sem bila enkrat kmalu po tem, ko so ga odprli in sem bila fascinirana.
Savne so mi pa najbolj všeč v Dobrni, ker imajo največjo infra savno pri nas - edino savno, ki jo prenesem. Finske so prevroče, turške pa preveč mokre. smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 November 2008 - 11:06 PM

hmm, meni je v Olimiu super v Svetu savn, drugo mi je pa čist tko... normalno. Super je prehod iz hotelov v Termalijo.
Bazeni mi niti niso všeč, če sem iskrena ermm.gif .
Glede Ptujskih term sem prebrala ogromno pohvalnega, tako da zna bit, da bodo prekosile Olimie. smile.gif

Pride pa 180 € na osebo: 3x polpenzion, kopalni plašč v uporabo, hotel je star eno leto, kopanje je neomejeno v termah in v bazenih hotela Primus, plus neomejen vstop v savne v termah in 1 vstop v savne wellnessa v hotelu. Men se sploh ne zdi tolk drago smile.gif ...
  • 0

#27 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2008 - 11:39 AM

QUOTE(_M_ @ 21. 11. 2008 - 23:06) View Post

hmm, meni je v Olimiu super v Svetu savn, drugo mi je pa čist tko... normalno. Super je prehod iz hotelov v Termalijo.
Bazeni mi niti niso všeč, če sem iskrena ermm.gif .
Glede Ptujskih term sem prebrala ogromno pohvalnega, tako da zna bit, da bodo prekosile Olimie. smile.gif

Pride pa 180 € na osebo: 3x polpenzion, kopalni plašč v uporabo, hotel je star eno leto, kopanje je neomejeno v termah in v bazenih hotela Primus, plus neomejen vstop v savne v termah in 1 vstop v savne wellnessa v hotelu. Men se sploh ne zdi tolk drago smile.gif ...


M glede na to, da bosta v Ptuju obvezno reskiraj malo denarja še za wellnes pakete v Primusu (afrodita itd). Sodelavko je njena prijateljica povabla na dnevno razvajanje z enim od paketov. So ju pa najprej sprejeli, dali plašče in copate. Nato so ju peljali v eno sobo, kjer sta uživali v kopeli, zraven pa postregli s skledo sadja in šampanjcem. V isti sobi je tudi privat savna. Po par urah so prišli po niju in ju odpeljali na masažo. Po masaži pa sta šle v bazene, kjer ju je čakala še podvodna masaža: lebdeli sta na vodi maser pa je z rokami pod vodo masiral hrbet. Ni mogla prehvalit, kak je bilo dobro. Cena pa je bila okol 200€ za obe.
  • 0

#28 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 November 2008 - 01:53 PM

O, super!!! Čeprav priznam, da jaz nisem ravno usekana na masaže, dosti bolj uživam v savnah, seveda ne v prenatrpanih, ampak v mirnem, intimnem ozračju, tako da ta welness definitivno bova obiskala, ampak ravno za masaže se pomoje ne bova odločila, kakšna reomantična kopel bi bla pa super thumbup.gif
  • 0

#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2008 - 08:06 PM

Savne na v ptujskih termah znajo bit preoblegane, ker so dostopne vsem obiskovalcem term. Razno nevzgojeno frocovje, ki nonstop odpira vrata savn zna bit zato precej moteče.
  • 0

#30 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 December 2008 - 09:13 PM

Evo me, sem že nazaj, tako da bom par besed napisala...
Bila sva v hotelu Primus, ki ima tudi svoj bazen (notranji + zunanji, džakuziji...) in tukaj nama je bilo ful ful všeč smile.gif ;
vse je novo, zelo čisto, ni bilo pretirane gužve, do bazenov dostopaš lepo v kopalnem plašču (te čaka v sobi), okrog bazena je dovolj prostora in ležalnikov, skratka super, res.
Savne so sploh nekaj posebnega, vse tipi topi urejeno v rimskem slogu, prijetna zatemnitev, celoten prostor, namenjen savnanju, je razporejen nekako v 3 nivoje, čisto zgoraj je samopostrežni kotiček, kjer si gostje sami postrežejo z vodo, čajem, jabolki, potem se po stopnicah spustiš niže do počivališča, kjer je na voljo precej udobnih ležalnikov, po dva ali trije so ločeni z nežnimi zavesami, tako da izpade ful intimno oops.gif
Čisto spodaj pa vstopiš v prostor, kjer so savne in na sredini velik džakuzi, pa ogrevano počivališče - laconium - okrog in okrog, sta pa dve finski savni, ena aroma turška, solna in blatna ter ledena jama. Ozračje je res prijetno in umirjeno, midva sva enkrat imela tako srečo, da sva bila celi dve uri noter skoraj sama thumbup.gif, drugič pa je bilo malo več obiskovalcev, ampak vseeno ni bilo gužve, se mi zdi, da smo se kar nekako brez besed sporazumeli, kdaj je kakšen par vstopil v kakšno savno oops.gif

No, same Terme čez cesto pa mi niso preveč všeč, zrak mi je prevroč, bazeni so sicer čisto povprečni, najbolj čudno se mi je pa zdelo v tistih brezplačnih savnah zrave bazenov, kjer pride folk kar tako malo, v kopalkah in te čudno gleda, če si brez, pa govorijo vse križem na ves glas...a-a, ni to zame relaksacija ermm.gif
sem šla kar ven, ker mi je začelo kar presedat, ko se jih je noter nabasalo enih 5...
  • 0

#31 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 27 December 2008 - 06:00 PM

M, kaj naga si bila v brezplačnih savnah ali zavita v brisačo? Tja res pridejo vsi povprek in ni glih intimnega vzdušja. Pač se posavnaš in greš ven. Vsi so pa v kopalkah zato, ker boš ziher srečal vsaj nekoga, ki ga dobro poznaš in vsaj 5 ljudi, ki jih poznaš na videz in nočeš, da te vidijo nagi biggrin.gif . V Primosu pa še nisem bila.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#32

  • Guests

Posted 02 May 2009 - 07:49 PM

Hodi kdo v Snovik? Sem slišala, da je nočno kopanje fajn, pa fotke sem zdaj gledala na njihovi spletni strani in so bazeni kar ok, kmalu bodo pa odprli tudi zunanjega. Ker je blizu Lj. (27 km), bi res šla večkrat, samo me prej zanima še kakšno mnenje. Sem bila zdaj v enih termah v Italiji in sem se čisto navdušila nad termalno vodo in masažnimi zunanjimi bazeni. Je bil dež, 11 stopinj, mi pa lepo notri v topli vodi, super!

Savne me niti ne zanimajo, bolj bazeni. Sem malo brala komentarje za nazaj in me zanimajo še kakšne terme v Slo., kjer so ok bazeni (večji in masažni) in kjer ni prevelike gneče.
  • 0

#33 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 May 2009 - 11:39 AM

Mogoče Laško, zdaj s tistim novim delom? Moja sestra & fant sta bila navdušena...
Snovik je meni dokaj od rok, sem bila le enkrat, pa me ni posebej navdušilo, res pa je, da zna bit nočno kopanje fajn smile.gif

Midva sva že mal razmišljala, da se bova enkrat na zimo odpravila spet v Olimie ali pa mogoče celo v Tuhelj na HR, tam sva bila poleti za nekaj dni in je super!!! thumbup.gif Menda so tudi savne krasne, pa cene so ugodne, precej bolj od npr. Olimia.
Zdaj sta bila dva družinska prijatelja za 3 dni in sta plačala 188 € za oba, kar je ful poceni, je pa res, da je bila Last minute ponudba do konca aprila.
  • 0

#34

  • Guests

Posted 03 May 2009 - 07:49 PM

M, hvala! Bom malo pogledala tole zadevo na Hrvašem, prvič slišim. smile.gif
V kratkem bom šla pa v Snovik, ker mi je res najbližje. Poročam! wink.gif
  • 0

#35 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 24 September 2009 - 10:42 PM

Odgovor iz druge teme:

Ja, prejšnji teden sva bla s fantom v termah 3000. Sej drugač same terme so mi čist všeč, se ne morem nič pritožvat, samo apartma pa.. Bla sva v apartmaju trobentica, to je malo stran od hotelov pa od samega termalnega dela. In na fotkah zgleda sam apartma ful lepše, kot je v resnici, vse je ful staro, pa tko.. Mislim da si ne zasluži štirih zvezdic, kot jih pomoje ima.
Sej ostalo mi je blo pa super, ful mi je blo všeč, da maš za zajtrk in večerjo samopostrežni bife in res lahko ješ kar ti paše. Pa Prekmurje je lepo, ful ravnine, fajn za kolesarit, tečt in tko.
Aja, un tanov hotel Livada zgleda pa reees lepo, sam je pa kr dražji, se mi zdi.
  • 0

#36 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 September 2009 - 11:00 PM

Kateri sploh so apartmaji Trobentica?
Ti?
IPB Image

ali ti?
IPB Image

V prvi smo letovali prvih par let, takoj zatem ko so jih zgradili, drugi so že tam odkar pomnim, da smo hodili v Moravske toplice (preden so postale Terme 3000).
  • 0

#37 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2009 - 11:02 PM

Hvala, Limona! Sem imela tudi jaz ugledano to nastanitev. Aha, lahko zivis v apartmaju in imas "organizirano prehrano"? Pod apartma si vedno predstavljam, da moras sam kuhati in glede na to, da iscem absolutni relax bi se rada izognila tudi kuhanju/pospravljanju. Jaaaa pa kolo in po Prekmurju. Nisem se bila nikoli v tistem koncu Slovenije.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#38 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 24 September 2009 - 11:17 PM

Kalypso, prva slika so apartmaji Trobentica. Tisti drugi so pa v živo še bolj češki. laugh.gif

Planet, s tem je tako-če si v apartmaju, potem lahko hodiš jest v bližnji hotel, midva sva mela polpenzion in sva hodila jest v hotel Termal (zajtrk in večerja). Tko da ni treba nič kuhat, na bazen pač vzameš še kakšno malenkost. Sicer maš pa tud tam v termah neko samopostrežno restavracijo, sam midva tam ponavad nisva nič. Tam v restavraciji tega hotela je pa super, men ful ustreza to, da si lahko naložiš kar ti paše in kolikor pač hočeš. Ful me moti to, kot je ponavadi v drugih termah, da ti za večerjo prinesejo na krožniku za ene tri sestradane ljudi hrane, po možnosti še kakšno ful težko hrano in pol nimaš kam dat. V glavnem, to mi je blo ful všeč, res veliko izbire in dobro in se nimam kaj pritoževat. Hja, hrana je pač pomembna. smile.gif

Aja, ko si omenila kolo-če maš svojega, raje vzemi tistega s sabo, ker midva sva si tam izposodila in sva dobila ena res smešna staromamska kolesa laugh.gif
  • 0

#39 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2009 - 11:42 PM

Limona, kul! Tudi mene malo skrbi hrana, ker sem slisala ze od parih, da te znajo v termah pridno pitati, kar mi pa ne ustreza.

Kolesi bi vzela svoji s seboj ja. smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#40 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 25 September 2009 - 10:01 AM

Princeska, v Termah Olimia pomoje ziher ne bosta razočarana;
midva greva tja decembra, sem rekla, da si jih privoščiva letos ne glede na vse, ker nama je bilo tam najbolj fajn od vseh term, kjer sva bila thumbup.gif

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users