Jump to content


Photo

Kje kupiti?


  • Please log in to reply
342 replies to this topic

#321 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25301 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 October 2023 - 12:22 PM

Midva imava vsak svojega - predvsem zato, ker se R precej spoti med spanjem in mi je všeč, da lahko samo zgornji del prevleke njegovega jogija dam oprat (dveh hkrati ne spravim v stroj, torej tudi ene velike verjetno ne bi - vsaj od tega ležišča). Delno pa zato, ker so ravno imeli akcijo 2 za 1 in sva vsak evro dvakrat obrnila, ko sva se selila v hišo ;))
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#322 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16960 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2023 - 01:02 PM

Mi2 imava enega velikega in mi je to super. Špranja vmes mi je moteča. Glede samega ležišča pa ni univerzalnega nasveta in bosta morala sprobat v fizični trgovini. Nama ustreza srednje trdo do trdo in skoraj idealnega sva našla v Harvey Normanu, Simmons Australe. Minus je, da nima pralne prevleke. Menda imajo vzmetnice z žepkastimi vzmetmi daljšo življenjsko dobo kot penaste oz. se manj posedajo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#323 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14811 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 20 October 2023 - 02:12 PM

Hehe, Anouk. Sem v podobni situaciji, tako po ‘obrokih’ kupujeva opremo, ce bi bila kaka taka akcija bi morda tudi tako vzela + nadvlozek, ceprav imava trenutno pralno prevleko cez, ker mali zraven spi.

Naj se samo dodam na tem mestu, da je ponudba lepih, simpl postelj pri nas ena velika zalost. Ali iveral in nek 2000’s dizajn, ali pa neke oblazinjene futuristicne zadeve. Pa se kaj vmes. Nic pametnega/lepega. Zara home ima eno ful lepo, pa za tistih par desk masive vprasljive manufakture pac ne dam 700 eur. Brez letvenega dela.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#324 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25301 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 October 2023 - 05:18 PM

Mene tista špranja vmes presenetljivo ne moti, če že, mi pride prav, da mu pokažem, kje se njegova polovica konča 😂 Včasih se prav raztegne ponoči na vse strani, pa otroka sta ista, haha.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#325 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14811 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 21 October 2023 - 03:37 AM

Hehe. Pri nam bo bolj kontra, bo on mene/naju s tamalim steral stran. :D
Potem ni panike, ce spi nekdo ‘na robu’/stiku teh jogijev? Verjetno se da tudi kaj nabavit za ublazit ta gap, kaksen vlozek po dolzini stika. Ugibam. Ali pac postejno ogrodje tako skupaj drzi, da ni luknje.

Any pros/cons za lateks lezisce? Gledam kombinacijo z vzmetni, pa brez.

Pa se to.. nimam pojma, kako izvest probo, igram/va se z idejo kar prek neta narocit, ker nimam zelje/volje z otrokom po trgovinah letat in sprobvat. Ceprav po drugi strani pri takem denarju ne bi bilo slabo stestirat parih lezisc, kako nam ustrezajo. Hmm. Gledam na Slovenska posteja in Meblo. Morda se Harvey Norman v Mb ali pa Vitapur trgovina.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#326 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25301 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 October 2023 - 04:08 AM

Hmm, nekatere znamke imajo možnost, da po naročilu izdelek določeno število dni doma testiras, potem ga pa lahko obdrži/zamenjaš/vrneš glede na izkušnjo. Dormeo ima (je imel? Bi bilo za preverit) tako pa pri nas na NL se neke druge. Meni vzmeti ne pašejo, pa zgornjih 5 cm mora bit mehkih kot putr, da me zaobjame, drugače spim kot na grahu in se zbudim cela razstelana. Sva se poskusila navaditi na čvrsta zepasta ležišča pa ni bilo šans. Dormeo sva tudi po testu doma zamenjala za najmehkejšega, ki so ga imeli (ga imava pri mojih doma in nama je zdaj ok). Na morju nisva hodila zraven izbirat po trgovinah in sta se mojadva malo zeznila, tako da smo naknadno kupili dva mehka nadvlozka (za obe veliki postelji) in je ogromna razlika.

Glede tiste luknje med dvema pa ... Malo je odvisno od vzmetnice samih, ene so zaključene bolj na okroglo, druge dost na oglato (Emma recimo, ne vem če to imate v Slo). Pri slednjih se skoraj ne čuti luknje vmes. Midva sva to izbrala za posteljo za goste, ker je posteljno dno tudi ločeno narejeno in posebej nastavljas naklon za noge/hrbet, da lahko še bolj udobno bereš/gledaš TV, heh. Pa zato, ker nama je fajn fleksibilnost, da lahko po potrebi eno od vzmetnic dava na posteljo/tla v otroško sobo, kadar je sila in rabiva spat v sobi pri eni ali drugi. Ampak to je mogoče bolj specifična situacija, ne rabi vsak tega 🤷‍♀️

Kaj imata pa zdaj oz. na čem sta prej spala? Vama je ustrezalo? Par bi jih bilo vseeno fajn sprobal, da vsaj približno veš, v katero smer se nagibas. Malo se potem seveda tudi sčasoma navadiš, ampak pri princeskah kot sem jaz je to bolj omejeno ;)).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#327 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16522 posts
  • Gender:Male

Posted 21 October 2023 - 04:24 AM

Ja, se da! Sem videla pri svaku, drugace ne bi vedela, da obstaja zascita za luknjo: https://jysk.si/spal...zisci-dreamzone
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#328 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16960 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2023 - 05:27 PM

Pa Ikea ma tud.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#329 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30781 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 November 2023 - 08:26 AM

Za zgornji prostor bi kupila eno sedežno vrečo, tamala je parkrat izrazila željo in tudi jaz sem si včasih to želela, pa je nisem imela kam dat. Ima katera izkušnje z Jabooz znamko ali katerokoli drugo?


  • 0

#330 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 28 November 2023 - 01:09 PM

Ja, midva sva imela Jabooz, dve veliki vreči in dva tabureja. Je bilo vse ok, sva jih imela kar nekaj let, namesto kavča. Ko sem rodila, pa sva jih prodala zaradi pomanjkanja prostora, ker so res ful placa zavzele. 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#331 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14811 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 12 February 2024 - 03:07 PM

S katerimi tiskalniki ste zadovoljne, kje nabaviti? 

 

Follow up na ležišče - vzela sva lateks ležišči, 80x200, vsak svojo trdoto, naročila na spletni strani  Zelena trgovina. Zadovoljna. Mene ta gap na sredini niti ne moti, je pa res, da spi otrok na sredini/pri meni in se bolj ali manj kar držim svoje polovice. :D


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#332 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25301 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 12 February 2024 - 03:32 PM

Brother :)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#333 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16522 posts
  • Gender:Male

Posted 12 February 2024 - 05:19 PM

Mi imamo tudi Brother. Doma navadnega, ki samo tiska dvostransko, na firmi pa s skenerjem in faksom.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#334 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25974 posts
  • Gender:Female

Posted 12 February 2024 - 06:06 PM

Jaz imam dva HP (službena), ma sta stara 10 let in ne vem več, kje smo ju kupili. Nimam pripomb though.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#335 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30781 posts
  • Location:Primorska

Posted 12 February 2024 - 06:10 PM

Mi pa Epsona, tud dela BP že cca 4 leta (mislim, da smo nabavili malo pred corono ali ravno nekje takrat).
  • 0

#336 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23534 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 February 2024 - 08:13 AM

Jaz imam seveda Ricoh  :ph34r:(ink) multifunkcijska, printa obojestransko  


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#337 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45477 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 February 2024 - 10:30 AM

Jaz imam enega cheap Epsona. Ni vrhunski, ampak za to kar potrebujemo sprintat, povsem zadostuje. Pa se kartuse so relativno poceni v primerjavi z drugimi printerji.
  • 0

#338 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14811 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 February 2024 - 07:36 PM

No sej lih to me zanima - kartuse in kateri model/tip printerja je okej. Mi smo imeli ze vse nastete znamke, pa povsod kake komplikcije v jeseni njihovega relativno kratkega zivljenja.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#339 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25974 posts
  • Gender:Female

Posted 15 February 2024 - 03:17 PM

Moj je bolj za “industrijsko uporabo”, pa star že, ti vseeno napišem: HP Officejet Pro X551dw (edit: še to sem pozabila, kartuše imamo prilagojene, da se lahko polnijo. Torej kupim samo barvo, ne celotne kartuše. Barvo smo naročili v litrskih plastenkah nekje na Kitajskem. Še pred korono.)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#340 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25301 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 February 2024 - 03:27 PM

Aja? Jaz imam brotherja se iz študentskih let, sem z njim naprintala malo morje člankov in knjig (tista avtomatska funkcija obojestranskega tiska je zlata vredna). Dela kot urica. Kartuše lahko kupiš tudi no name, ni problem. Sem pa res rabila samo črno-belo, tako da se v druge tipe nisem poglabljala. HP smo imeli prej doma dva ali tri različne in je bil skos z nečim problem, tako da sem se od te znamke v mislih poslovila. Pa še božjastno.drage kartuše so bile.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users