Jump to content


Photo

Kreme za sončenje


  • Please log in to reply
641 replies to this topic

#121 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16550 posts
  • Gender:Male

Posted 21 April 2011 - 08:45 AM

SPF je izračunan pri količini 2mg/cm2 kože. To je približno 30ml izdelka za telo na en nanos. Torej ena embalaža za 7 nanosov. Zdaj pa same presodite koliko ste pridne z mazanjem biggrin.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#122 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2011 - 09:45 AM

Joj, punce, ko mene sprašujete glede SPFja. Jaz 50ke ne uporabljam, največ je 30ka pa še to sam zdej, ko sem mela laserje in še to samo za obraz. Drugače sem prejšnja leta uporabljala za faco 15ko, za telo 20ko, ko sem šla že večkrat na morje pa 10ko.

Nisem pridna glede SPFjev pa še skoz se sončim. Jst sm čist rjava poleti.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#123 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 21 April 2011 - 09:48 AM

Jaz pod faktorjem 30 sploh ne razmišljam.
  • 0

#124 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2011 - 11:28 AM

Jaz tudi nisem še nikoli kupila manj kot 30 faktorja. Če je embalaža za 7 nanosov, potem nisem pridna. Pomoje sem jaz ene pol embalaže porabila v enem tednu. Včeraj pa sem brala, da kao ženska, ki tehta približno 63 kg, za 14-dnevne počitnice ob morju potrebuje 200 ml kreme.

Jaz sem se lani prvič malo sončila. laugh.gif Si pa vsako leto nabavim kremo in se namažem, ko grem poleti čez dan kam ven.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#125

  • Guests

Posted 21 April 2011 - 11:43 AM

Mene tudi ful hitro opece, letos me je ze dvakrat in sem posledicno ze precej rjava, ceprav je sele pomlad. Sem pa sicer precej bledolicna, od sonca se mi pa delajo zraven pigmentna znamenja, kar je seveda slabo. Sonca se pazim, vecinoma sem, ko je mocno, v senci, ampak povsem se pa itak ne da, ker pac... ze hoja po mestu je dovolj, da se te prime. Zdaj me pa zanima naslednje - drug teden grem v Amsterdam in ce bo sonce, to pomeni 5 dni prakticno cel dan na soncu. Katero kremo naj vzamem? Rabim 20 do maximalno 30 SPF (vec ne, ker je potem ze skodljivo), na morju uporabljam povsem naravne, po katerih si pac bel, ampak na plazi me to ne moti, v mestu je pa to malo hecno. Ima katera kaksno dobro alternativo? Da je krema vsaj priblizno naravna, pa po njej nisi cel bel? Od kemicnih krem in filtrov je stanje pigmentnih znamenj na moji kozi OBCUTNO slabse...
  • 0

#126 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 21 April 2011 - 12:23 PM

QUOTE(izabela @ 21. 4. 2011 - 12:43) View Post

Rabim 20 do maximalno 30 SPF (vec ne, ker je potem ze skodljivo)


Zakaj?
  • 0

#127 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 21 April 2011 - 12:27 PM

Pomojem so uni 50 SPFji preveč kemični.

Jaz mam poleg vsega še rahlo alergijo na sonce, naredijo se mi rdeče pikice/ mozoljčki.
Nimam še nove kreme, danes grem pogledat v milerja, čez vikend bom pa najbrž prebrala vse možne teme glede krem - una v milerju je bla zadnjič izropana ko sem jo hotla za obraz... Bom vidla če danes bo.

Drugače pa jaz se skoz mažem, zdajle se bom začela po rokah, obrazu vratu, tečt hodim ko gre sonce praktično že dol...Sonce mam rada, samo dokler ne sije name.
Sončim se pa sploh ne, meni je to muka.

Bleda sem kot stena, but I like it.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#128 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16550 posts
  • Gender:Male

Posted 21 April 2011 - 12:28 PM

Ni škodljivo, no smile.gif Ni razlogov zakaj bi bilo. Sploh pri mineralnih filtrih, kakršne iščeš ti. Če so nanodelci zelo majhni (in bi posledično lahko bili škodljivi), so lahko pri 10 ali 100, ampak je velikost zakonsko določena. Če škodljivost primerjaš z UV žarki, je vsa (večinoma brez osnove) panika glede filtrov odveč.

Mineralni filtri žal vsi po vrsti puščajo belo sled, so težki in jih je težko sprati. Ima pa večina naravnih in otroških krem te filtre. Do koliko denarja to iščeš?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#129 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 21 April 2011 - 12:30 PM

Podgana, a so kakšne une za faco od Clinique fajn?

Meni za obrez je pomembno da je kvalitetna, SPF 20-30. (lahko več....)

Mam suho kožo.

Za telo pa sun dance...? a je to v DM?
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#130 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 April 2011 - 12:31 PM

Jaz sem si letos za faco omislila Murad, bomo vidli kako bo.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#131 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 April 2011 - 12:34 PM

jaz imam za vsak dan za obraz Muradovo za normalno/mešano kožo s spf 15, za potovanja/na plaži pa Avene emulzijo spf 50, za telo pa mleko v razpršilu tut smz, da spf 50.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#132 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 21 April 2011 - 12:35 PM

QUOTE(Sally @ 21. 4. 2011 - 13:30) View Post


Za telo pa sun dance...? a je to v DM?


Ja.
  • 0

#133

  • Guests

Posted 21 April 2011 - 12:39 PM

Podgana, pri cisto naravnih kremah itak nima veze skodljivost, ker je prakticno ni, pri kremah, ki niso povsem naravne, pa z visanjem faktorja visajo vsebnost kemicnih sestavin, ki so skodljive. Pa ce mas se tu ugovor, ti lahko sluzim kot prakticni primer - kaksna je bla moja koza po uporabi teh faktorjev (visji, kot je bil, slabse je blo) in kaksna je po mineralnih blokerjih.

Glavna stvar, zakaj ne rabim vec kot 20-30SPF, je pa tole:

QUOTE
From the Journal of The National Cancer Institute:
According to Weinstock, the cap on SPF labeling is not a major issue for the public as a whole. "I think that if the general public uses SPF 30 or greater, that's sufficient." As Weinstock explained, SPF is a reciprocal function: SPF 15 lets in 1/15 of the burning rays; SPF 30 lets in 1/30; and SPF 50 lets in 1/50. Therefore, the difference between SPF 30 and SPF 50 is only a difference of 97% effectiveness versus 98% effectiveness. "That little bit may be important to some people who have particular sensitivity," said Weinstock. "But, to the general public, it really is not that critical."




SPF 20 ma 95% ucinkovitost, 30 97%, 50 98% in tako naprej. Placas pa kar fajn vec za faktor 50.

Denar - do 20€, recimo.
  • 0

#134 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16550 posts
  • Gender:Male

Posted 21 April 2011 - 12:55 PM

To je vse jasno. Problem je v količini (2mg/cm2 kože - samo pri taki ima namreč krema s 30 97% zaščito). To smo danes že debatirale, sicer ti pa pri faktorju nisem ugovarjala, ker se mi zdi 30 dovolj tongue.gif
Za hiperpigmentacije se mineralni res večkrat boljše obnesejo.

Spomnila sem se na L'occitanovo linijo Do Brasil. Popolnoma naravna seveda ni (že filtri niso), ne boš pa bela smile.gif

Sally, žal ne vem. Kolikor berem, so zelo zadovoljne s Super City Block linijo. Kvalitetno sončno linijo ima tudi Shiseido npr.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#135 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2011 - 02:04 PM

QUOTE(Sarah @ 21. 4. 2011 - 13:31) View Post

Jaz sem si letos za faco omislila Murad, bomo vidli kako bo.

Muradov sunblock je top!
  • 0

#136 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 21 April 2011 - 02:05 PM

Saj to je ja, količina. Jaz si na obraz, tako za it ven in za pod puder ne maram mazati kilo sončne kreme gor. Lani sem imela Avene emulzijo spf 50. Letos bom spet Avene vzela, najbrž spet 50ko, ker mi bolj pašr, da si malo bolj na tanko namažem kemo. Sicer bi pa 30. To sem pa tudi že brala, da med faktorjem 30 in 50 skoraj ni razlike, če seveda dovolj na debelo naneseš kremo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#137 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2011 - 02:21 AM

Je katera že imela kreme za sončenje Alverde? So zanesljive?

Prebrala sem članek na planetu lepote o tem, kako škodljivi naj bi bili UV filtri Octocrylene, Octyl methoxycinnamate ( = octinoxate = ethylhexyl methoxycinnamate) in Oxybenzone ( = benzophenone-3) in sem potem šla gledat sestavine izdelkov za sončenje in so res zelo redki, ki ne vsebjejo nobenega od teh treh. Zato razmišljam, da bi prešla raje na kakšne naravne proizvajalce krem za sončenje. Ah, saj človek ne ve več, kaj bi. Najprej ful vzpodbujat uporabo izdelkov za sončenje, zdaj pa ugotovijo, da so zelo škodljivi... ermm.gif hmm.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#138 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 03 July 2011 - 07:58 AM

Alverde nisem uporabljala, imam še kar oni Pink Bits.

Se pa tudi sama vedno bolj nagibam k naravnim kremam za sončenje, zna biti to naslednji nakup. Pa nasploh sem vedno bolj nakolnjena naravni kozmetiki.
  • 0

#139 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30828 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 July 2011 - 02:01 PM

jaz bom drugo leto najbrž nabavila La Roche Posay varianto za občutljivo otroško kožo...
tale DM-ova Sundance ima zdej notr alkohol in se ga ful čuti, bljek... ermm.gif
  • 0

#140 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22470 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2011 - 10:04 PM

Jaz sploh ne več...enkrat pravijo tako, drugič drugače. Edino za obraz ne vem, če bi ravno uporabljala te naravne kreme za sončenje, ker so verjetno vse po vrsti ful mastne. Za na morje mi to še ne bi bil tak problem, za tako za ven, za pod puder pa ne bi bilo ravno fajn.

Bom še malo pogledala ostale naravne znamke. Ampak nekaj ful denarja pa spet ne bi dala za sončno kremo, ker so mi še vsako leto ostajale.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users