Jump to content


Photo

Vprašanja


  • Please log in to reply
5573 replies to this topic

#4541 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 April 2017 - 04:02 PM

Jaz imam od njih razlicno, ene bolj fensi modre 34 in dvoje (svetlo in temno sive) jeans-style 36 (da lahko se debele zabe spodaj oblecem, ce je treba, haha). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4542 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 April 2017 - 04:25 PM

Meni so žabe pod hlačami nočna mora, imam za vsak letni čas primerne hlače. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4543 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 April 2017 - 04:42 PM

Meni pa niso noben problem, v hladnem delu leta (beri: temperature pod 5°C) imam vcasih spodaj kar smucarske zabe brez stopal, bmk. Za na kolo v vetru in dezju je to neprimerno bolje od ene plasti hlac. Mozno, da spremenim mnenje, ko/ce srecam optimalne hlace za take pogoje, do takrat mi je pa cisto vseeno, koliko plasti imam na sebi, dokler me ne zebe in se pocutim udobno. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4544 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15056 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 26 April 2017 - 04:51 PM

Jina, katere kavbojke so to, tocno?
  • 0
 

#4545 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 April 2017 - 05:19 PM

Te.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4546 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30698 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 May 2017 - 11:57 AM

Jina, če se ne motim, si pred kakšnim mesecem ali več nekje kupila pajkice, za katere si rekla, da so ti v dolžino super, se spomniš?

Katere so bile in kje si jih kupila?


  • 0

#4547 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 May 2017 - 12:30 PM

Nike ima dovolj dolge, ampak samo bombažne in pa Pro (je Ana omenila), dri-fit iz navadne linije so pa precej krajše. Meni se se bombažne med pranjem sicer malo skrčile.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4548 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 May 2017 - 12:38 PM

Potrjujem za Pro. Imam dvojne! :)
  • 0
Viens, reste ici!

#4549 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17853 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 May 2017 - 02:02 PM

Tiste, ki imate zelo tanka zapestja (ciljam na Sarah), ste mogoče poskusile Pandora zapestnico, ta ki je potem za charmse gor devat?


  • 0

#4550 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 May 2017 - 02:10 PM

Koliko imaš zapestje? Jaz si Pandoro že nekaj časa želim, nisem pa še sprobala. Ampak glede na navodila na spletni strani, mislim, da bi mi njihova najkrajša - 16cm, ustrezala. Ker moraš štet še dodatno dolžino za charmse gor dajat :)

Poročaj, če boš slučajno probala.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#4551 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 May 2017 - 02:24 PM

A to se še kar nosi? :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4552 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 May 2017 - 02:31 PM

Ne, ne več :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#4553 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 July 2017 - 09:30 PM

Že nekaj dni si razbijam glavo z vprašanjem, pa bom mogoče tukaj dobila kak nasvet.

 

- kaj obuti zdaj poleti za razgovor za službo?

 

Poletnih čevljev, da bi bili zaprti, nimam. Samo sandale pač. Balerinke? To mi je ful out, ampak drugega praktično nimam. A so še vedno tako "konzervativna" merila, da so za razgovor kavbojke, odprti sandali, krilo, ki ni vsaj do kolen etc nesprejemljivi ali je to že malo passé?

 

Za vsakršno mnenje bom hvaležna :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#4554 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 July 2017 - 09:47 PM

Jaz sem bila predlansko poletje skos po razgovorih in vedno obuta v odprte sandale, zdelo se mi je čisto normalno. Sicer v mojem fohu dress code ne obstaja, ampak jaz sem načeloma za take priložnosti vedno oblečena poslovno-elegantno.  


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4555 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2017 - 09:57 PM

Sandali itak.
  • 0

#4556 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30698 posts
  • Location:Primorska

Posted 11 July 2017 - 10:02 PM

Jaz sicer svoje sefice in veliko drugih zensk pri nas v firmi na visjih polozajih nikoli ne vidim v odprtih sandalih.
  • 0

#4557 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 July 2017 - 07:59 AM

Pravi poslovni dress code še vedno prepoveduje odprte čevlje (oz. mislim da lahko "en prst" ven gleda ali nekaj takega), kavbojke, prekratka krila (mislim da je najkrajše 5-7cm nad kolenom), dekolteji globlji od "podpasjke" (pazduhe).  Obvezen pa je nevpadljiv make-up.

 

Ampak je vse odvisno na kakšen razgovor greš, v kakšno podjetje in za kakšno delovno mesto.

 

Nam je Benedetti povedala, da imamo ženske tu bistveno več svobode, kot moški, čeprav je potrebno zelo pazit, da ne prestopimo meje. Imamo bistveno več možnosti za kombiniranje barv, vzorcev ... ampak zelo hitro lahko kdo smatra, da smo oblečene neprimerno.

 

Ko ni sestankov, sem v pisarni vedno v odprtih čevljih. Če je sestanek, obujem balerinke, ki jih imam nekje skrite (tudi za pozimi, ko pridem v zimskih čevljih in je potem v pisarni pretoplo).

Je bil pa poudarek, da je peta pri čevljih obvezna, neglede na višino ... kar pa jaz besno ignoriram :D

 

Lahko doma pogledam kaj sem si zapisala na seminarju in sporočim.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4558 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 July 2017 - 08:19 AM

Hvala Kami in ostale!

 

Saj jaz vem, da dress code prepoveduje odprte sandale, kratka krila etc ampak me je vseeno malo zanimalo koliko in kako se v praksi to prakticira. Bom videla, kaj imam doma pametnega, ker v sandalih potem raje ne bi.

 

Je pa za poslovnega sekretarja, javna uprava.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#4559 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 03 September 2017 - 03:01 PM

Kdaj imajo trgovine zimsko kolekcijo? Zanima me predvsem za Avstrijo. Iščem podatke, pa nisem nič konkretnega odkrila.

 

Hvala


  • 0

#4560 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22348 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2017 - 04:47 PM

Jaz sem tudi veliko hodila na razgovore in sem se oblekla različno, odvisno kam sem šla. Ne vem, ko sem šla recimo preko zavoda na razgovore za javna dela v šolo, knjižnico..., nisem šla v salonarjih in blazerju recimo, ker se mi ni zdelo potrebno. Tja bi šla tudi v kavbojkah. Na kakšna ministrstva ali državne organe, pa sem šla v salonarjih, balerinkah (ki jih sicer nikoli ne nosim) ali nizkih zaprtih čevljih z vezalkami, krilu do kolen ali bolj elegantnih hlačah in kaki srajci ali pa kar puloverju pozimi.

Jaz niti nimam prav kostima recimo in se nisem nikoli poglabljala v ta stroga pravila oblačenja. Ful kratkih kril in globokih dekoltejev pa tako ali tako nimam nikoli. Sem se včasih zelo obremenjevala, kaj obleči, ko sem prišla, pa so bili člani komisije recimo čisto normalno oblečeni. Med samimi kandidati sem pa tudi opažala malo takih, ki bi bili res strogo poslovno oblečeni.

Se pa tudi jaz pet bolj izogibam, sem imela salonarje res samo na par razgovorih. Pet namreč nisem vajena in ker sem na razgovorih itak vedno malo živčna, sem se vsakič bala, da bom kje zgrmela na tla. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users