Jump to content


Photo

Nizek pritisk


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2008 - 08:09 PM

Zadnji teden je grozno, komaj živim. Danes sem si ponovno izmerila pritisk - 96/52 sem ga imela cry.gif
Imate kak nasvet, kako premagovati to težavo? Razen da popijem hektolitre kave mi zaenkrat ne pomaga nič drugega.
  • 0

#2 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 31 July 2008 - 08:27 PM

Tudi jaz imam nizek pritisk in je res bed.Lahka hrana,nič mastnega ali mesnega,oz pač zmanjšaš...vse kar se dolgo prebavlja ni ok.Kava ti pa hitro dvgne pritisk ampak tudi zaradi tega hitro pade in je še večja razlika..Sedaj ko je tako soparno je težje vzdržati.Vročina pa nizek pritisk ne gresta glih skupaj..
  • 0

#3 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 31 July 2008 - 08:48 PM

veliko je treba pit, vode, jasno. pa kava tudi pomaga, men jo je celo zdravnica priporočila
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#4 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10537 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2008 - 09:06 PM

Jaz imam tud nizek pritisk in sem skoz zmatrana in zaspana, predvsem zaspana. Vstajam okrog 7h in sem ob 10h čist zaspana, sam posteljo vidim smile.gif
Zdravnik mi je reku, da za tablete še ni zadost nizek, da nej se pa trudim popit kakšno kavo in naj pijem velik vode. Pa reku mi je še, naj kej več slanih stvari pojem. Zdej popijem kakšno kavo pa je malenkost boljš, vsaj za kakni dve uri.

Gospodična, tole je res nizko, kar si namerila; mislm da če se bo nadaljeval, morš k zdravniku. Sploh, če ti kava nič ne pomaga.
  • 0

#5 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 31 July 2008 - 09:08 PM

js mam skos tak pritisk, pa ni nihče nič kaj zaskrbljen. huje je, če je pritisk previsok. za ljudi z nizkim pritiskom pa itak pravijo, da bodo imeli dolgo in zaspano življenje, kaj hujšega pa ne smile.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#6 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10537 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2008 - 09:09 PM

Ojej. blink.gif
  • 0

#7 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 31 July 2008 - 09:18 PM

ja kva? laugh.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#8 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10537 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 July 2008 - 09:25 PM

Men ne gre pod 100 pa sm crknjena, kako ti živiš? biggrin.gif
  • 0

#9 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 31 July 2008 - 09:36 PM

šopam se s kavo, pa začuda sm se nekak prilagodila. je pa res, da nism lih strašno živahen človek. čeprov... ma ne veeeem biggrin.gif . kava!
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#10 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2008 - 11:12 PM

Pri nizkemu pritisku pomagajo redna aerobna vadba, nekoliko bolj slana hrana, poživila, itd.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#11 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 07:19 AM

jaz imam tudi skrajno nizek pritisk. moj rekord: 90/45.
v glavnem trpim ob vsaki spremembi vremena, ob vsaki spremembi pritiska, sedaj ob tej sopari in stalnem kuhanju a bo deževalo ali ne pa itak po službi samo še na kavč padem.
s čim si pomagam? z ničemer, pijem kavo (ki jo imam hvala bogu zelo rada, ampak sem uživanje sedaj omejila na 2 do 3 na dan).

moram pa priznat, da odkar jemljem kontracecijske tabletke, je moj pritisk še vedno nizek, ampak se približuje normali (100/70). ampak na počutje pa ne vpliva!
  • 0

#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 07:59 AM

jst mam tud ful nizek pritisk.... ravno zadnjič sem ga merila - 100/56. Pač sem malo bolj zaspane sorte. Bolje kot pa da bi trpela zaradi previsokega pritiska in zaradi tega prezgodaj začela jemati tablete proti pritisku. Zdravnik ti lahko da nekaj za zviševanje pritiska, vendar ne vem, če ti bo.... Poizkusi kakšne guarana bombone - naravni kofein. Ali pa prave čaje in kavo. Energijskih pijač bi se jaz izogibala, ker so polne svinjarij in cukra.
  • 0

#13 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 01 August 2008 - 08:04 AM

Ma jaz mam kontracepcijske,pa te naj bi kao zviševale,tko da si sploh nočem mislet kok bi ga imela brez,ker z ga imam 90/60. Pa tud dost nižje gre še...In ko gre nižje sem taka,kot da bi me nekdo povozil.
Meni energijski napitki ne pomagajo,verjeli ali ne,po redbulu sem jaz tako zaspana da adijo pamet in po kavi tudi.
Poleg tega se mi energijske pijače zdijo skrajno škodljive in jih ne konzumiram...res pa je da zadnje čase namesto sladkih stvari veliko raje jem slano,mmmm.

Kaj čmo,če je to da ljudje z nizkim pritiskom dlje živijo...huraj! Drugače pa sem tud jaz večino svojega življenja brez energije,hehe (od kje pa naj jo jemljem?) ampak ko se pa vživim v neko športno aktivnost mi je pa ne primanjkuje in tudi počutim se veeelliiiko bolje,tako da bi rekla da je odgovor za ljudi z nizkim pritiskom res športna aktivnost,ker se sama po neki športni dejavnosti običajno počutim kot dab i se ponovno rodila.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#14 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 01 August 2008 - 08:11 AM

No js mam tut probleme s pritiskom - prenizek, kar me zelo moti če na hitro vstane, ker pol me kar zmanjka.
moj rekord: 80/40, nisem pa še mela višiga od 125/75 ohmy.gif
sm že prašala zdravnico kaj nej nardim pa je rekla da to z leti mine. ohmy.gif ja samo to čakat je tut težko ravn tko k menstruacijske krče do poroda ohmy.gif

^^ podpis pod drugi odstavek od Sally
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#15 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 08:11 AM

definitivno športna aktivnost zvišuje pritisk, na zrdav in ne na instant način.
energijskim napitkom a.k.a. kemiji se pa tudi jaz izogibam. ne pomagajo, po njih mi je slabo, pa še ne vem kako dobri mi niso. saj kdaj popijem kakšen redbull, ampak je to bolj izjema in pravilo.

in ja, ljudje z nizkim pritiskom imamo dolgo, počasno in tudi trpeče življenje. (to mi je zadnjič povedala medicinska sestra pri ginekologu, vendar pa sva se strinjali, da vsaj umreš ne od nizkega pritiska.)


btw: ni nujno, da nizek pritisk z leti mine. moj oče je že v zrelih letih, pa ima že celo življenje nizek pritisk. (doma je najboljše, ko ob spremembi vremena vsi samo poležavamo, se smilimo samim sebi in razlagamo, da je to nizek pritisk).
  • 0

#16 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 01 August 2008 - 09:55 AM

Pomaga gibanje, šport na svežem zraku, kaki razposajeni otročiči ali žvalce ki te gonijo naokrog. Zeleni, črni čaj, kava...Pa previdnost pri vstajanju ne škodi. wink.gif Dolgo stanja na mestu pa ne koristi.
  • 0
IPB Image

#17 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 09:59 AM

dolgo stanje na mestu ob dnevu, ko je že tako nizek pritisk, pri meni povzroči omedlavanje! enostavno se mi zavrti, v ušesih zaslišim pokanje in zlezem skupaj!
  • 0

#18 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 01 August 2008 - 10:52 AM


Imam tudi sama problem z nizkim pritiskom (to sem podedovala po mami).
Problem je npr. na vlaku če stojim, se mi začne meglit pred očmi in šumeti v ušesih, pa skoraj skup padem. Zato sem se naučila da počepnem takrat pa je malo bolje. (kot je že supergirl napisala)

Paziti moram tudi, da prehitro ne vstanem. Probleme z zaspanostjo sicer nimam.
Ne vem, s tem imam zadnji dve leti probleme, prej nikoli.

  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#19 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2008 - 11:18 AM

Meni pa pomaga, če nekajkrat zelo globoko vdihnem.
  • 0

#20 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 August 2008 - 02:21 PM

js mam tud nizek pritisk, ampak nimam nobenih problemov. me pa vedno na zdravniških pregledih sprašujejo, če kdaj skupej padem (nisem bla nikol niti na tem, da bi mi kej šumelo v ušesih al pa se mi tema delala).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users