Jump to content


Photo

Svetlinovo olje in kapsule


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#41 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 12:39 AM

Ola, super je tole slišat!!! Jst bom tudi poskusila s tem.
  • 0

#42 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 19 January 2010 - 08:23 AM

To je res super. Upam, da bo to olje imelo takšen učinek tudi pri meni. smile.gif
Koliko olja (ali mg) pa moramo jemati, da ima učinek?
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#43 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 09:04 AM

Jaz si nameravam ta teden tudi nabavit svetlinovo olje. Se pa še odločam med Melvitinimi kapsulami in čistim oljem. V Biotopicu v Celju imajo olje v posameznih flaškicah, mislim da stane okrog 12 €, ne spomnim pa se več, kolk točno ga je notri, se mi zdi da 200ml al celo manj. Računala sem, da se cenovno bolj splačajo kapsule, po drugi strani bi pa raje mela olje, ker ni nobenih dodatkov zraven. A v Sanolaborju mislite da se dobi olje? Nisem se še pozanimala.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#44 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 10:44 AM

Jap, v Biotopicu je 12,70€ 200ml. Bom kar tega nabavla. Tole bo zadoščalo za mesec in pol, torej ne pride dosti dražje od Melvitinih kapsul. Klicala sem pa tudi v trgovino Bio Si v Celju, kjer sicer nimajo svetlinovega olja v tekočini, mi je pa prodajalka povedala, da je Arganovo olje še boljše kot svetlinovo, za razne kožne težave. Ima katera izkušnje tudi s tem?

  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#45 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 11:02 AM

^^

Tega iz Biotopica imam jaz, narocim preko interneta, 5 steklenick po 200 ml, skupaj s postnino cca 60 EUR (si deliva s fotrom). Ze vec kot en teden cakam na novo posiljko, pa je ni, Marmelada, da nisi vsega pokupila? laugh.gif

Cebelica Maja, pijem zvrhano cajno zlicko zjutraj in zvecer (imam cca 64 kg in 184 cm), foter, ki je tezji (cca 100 kg in cca 180 cm) pije nekoliko vec - polno jedilno zlico.

Z arganovim oljem nimam izkusenj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#46 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 11:37 AM

Nisem še sploh kupila, tako da nisem jaz kriva za zamudo. tongue.gif Ma sej bom kar svetlinovo kupla, sicer se bom spet 100 let odločala med enim in drugim. smile.gif Zaradi takih komplimentov temu olju imam visoka pričakovanja. Upam, da se bo tudi pri meni tako dobro obneslo. Po več letih bi končno rada spet mela kožo brez luskic (čeprav je letos na srečo stanje precej boljše kot lani ob takem času). Kolk mg pa imata npr 2 čajni žlički? Nekje sem prebrala, da se naj bi uživalo kao 500 mg dnevno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#47 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 12:13 PM

biggrin.gif

Za cajno zlicko sem nasla podatke, da meri od 1 - 6 g (6 g je ze zajeten kup materiala na njej), po moji oceni spijem 2 x 1 g, torej se veselo predoziram. biggrin.gif

Upam, da ti bo dobro delo, jaz sem ga zacela jemati kar tako kot splosni dodatek k prehrani (po tistem, ko sem prebrala, koliko blagodejnih ucinkov ima).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#48 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 02:48 PM

A bi bila torej ena čajna žlička dnevno dovolj, al misliš, da bi bilo premalo? No sej navsezadnje pa zarad nekega naravnega olja ne more bit nič narobe. smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#49 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 08:24 PM

Odvisno od tvojih telesnih mer. laugh.gif Salo na stran, ce si zasledila, da je 500 mg priporocena dnevna kolicina, je torej ena cajna zlicka na dan cisto dovolj. V dobrem mesecu bi morala zaslediti prve spremembe, sicer povecaj vnos.



Ma eno raziskavo sem nasla na netu izpred parih let, kjer pise, da naj bi za optimalen ucinek svetlinovega olja poleg uzivali se olivno in omega 3. Dodatno opozarja, da:

"Moram opozoriti na dejstvo, da so nenasičene maščobne kisline zelo občutljive na
škodljivo delovanje prostih radikalov, ter na to, da se med njihovo presnovo tudi ustvarjajo prosti
radikali.
Da bi ohranili njihove ugodne učinke, ter nevtralizirali potencialno škodljive, je
nujno ob njihovem uživanju sočasno jemati (v istem obroku) tudi preparate z
antioksidativnim delovanjem, ki nevtralizirajo proste radikale."


http://goriska.zdruz.....novo olje.pdf




Pa se tole na enem forumu:

"Pomembni sta obe maščobni kislini: linolna in gama-linolenska
Dobro je, da sta poleg navedbe svetlinovega olja še posebej napisani vsebnosti teh dveh MK. V primeru pomanjkanja linolne kisline, se na njeno mesto v lipidnih strukturah kože vgradi oleinska kislina posledica: neželene spremembe v zaščitni funkciji kože. Svetlinovo olje samo vsebuje tudi nekaj oleinske kisline, vendar pri hkratnem vnosu linolne to ni problematično (problem je pri pomanjkanju linolne). Linolna in gama-linolenska sta omega-6 maščobni kislini; zelo priporočljivo je, da ob peroralnem jemanju nanašamo te MK tudi topikalno (torej v obliki krem, losjonov..).

Glede prevodov: po angleško je linolna linoleic, gama-linolenska pa gama-linolenic..in sem že nekajkrat zasledila narobne prevode, tako da je na koncu bilo že kar vse linolenska."






Tako da kar tako se ni za šopat s temi recmi.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 January 2010 - 09:20 PM

Kateri pa so preparati z antioksidativnim delovanjem, k bi jih človek jedu skupaj s svetlinom?
  • 0

#51 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 09:42 PM

klik

biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#52 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 January 2010 - 09:45 PM

Ok Ok, hvala. Sm mela bolj v mislih, da bo kdo reku, da je to paprika al pa pomaranča al pa kej tazga whistling.gif aveš, da vzameš to olje pa še tist antioksidant... biggrin.gif
  • 0

#53 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 09:53 PM

vitamin c ;) torej limona ;)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#54 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 January 2010 - 09:56 PM

tongue.gif wink.gif
  • 0

#55 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 09:58 PM

smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#56 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2010 - 10:48 AM

Tale članek o tem, da moraš hkrati uživati tudi antioksidante sem tudi jaz prebrala. smile.gif Planet, katerega ti uživaš poleg? A lahko uživam kar multivitaminske tablete ali je bolje, da npr samo vitamin C? Gledala sem pa tale 2 izdelka:
IPB Image IPB Image

  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#57 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2010 - 11:03 AM

Jaz imam vitamin C v prahu, sipam v roiboos caj in pijem vsak dan. Ali pa ozmem limono. : ) Prav hkratno s svetlinovim oljem ne vnasam nicesar - v smislu, da bi najprej popila zlicko olja in takoj se limono ali kaj podobnega.
Kar se tice tega ali je bolje uzivati samo vitamin C ali multivitaminske tablete - meni se zdi vseeno, lahko pa, da cesa ne vem. smile.gif Naceloma se izogibam tablet ipd., tako da..navijam za limono. ;)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#58 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2010 - 11:04 AM

Limona nima veliko vitamina C. Več ga imajo jagode ali kivi, papaja... Ogromno ga ima acerola. Sicer so pa multivitaminske tablete čisto ok. Ali pa kupi vitamin c v prahu in ga raztopi v kozarcu vode (DM - 1,65€ za 100g).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#59 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2010 - 11:19 AM

Uf, zanimive stvari. Jutri grem pogledat v BTC če imajo svetlinovo olje in kupim.

_Planet_ a eno stekleničko imaš pribl. za en mesec?? Ali še manj?
  • 0

#60 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25842 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2010 - 12:11 PM

^^

Eno steklenicko imam za cca mesec in pol. Racunaj, steklenica vsebuje 200 ml, pijem cca 2 ml na dan, 200/2 = 100.



Tocno ja Podgana, kivi! Sej pravim, jaz kombiniram limone in vitamin C v prahu, raztopljen v caju. Dovolj je. smile.gif


  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users