Jump to content


Photo

Vegan-friendly oblacila in obutev


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#61 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2017 - 02:52 PM

Žalosti me to :( Mati mi je rekla, da sem nora, ker nočem usnja. Bom pogledala s.Oliver, ampak sumim, da v fizični trgovini ne bo nič pametnega, zimske čevlje za več sezon bi pa najraje prej probala. Trenutno imam še vedno Asosve usnjene, ki sem jih kupila kake 6 let nazaj in se je zdaj luknja naredila v njih. Jih nesem popravit, ker so drugače še vedno za nosit, ampak niso pa najbolj topli in bi v vsakem primeru potrebovala nove.

Plašči pa dvomim, tisti topli imajo praktično vsi nekaj volne, bo veliko več izbire med bundami.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#62 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2017 - 03:42 PM

s.Oliver spletna trgovina ima brezplačno dostavo in vračilo :) V trgovinah je res bolj bedna izbira, komaj da imajo kaj obutve. Nekaj je še v Massu, ampak ful manj kot na netu. Jaz sem šla probat v trgovino par modelov, da sem preverila številko, potem sem pa kar naročila in je bilo ok. Imam pa zaenkrat 4 pare s.Oliver in bom sigurno še kaj pri njih kupila, ker je sicer večina neusnjenega ful zanič. Čim je malo bolj kvalitetno narejeno, je takoj vsaj malo usnja noter.

 

Za bundo sem se pa jaz letos kar namatrala, pa sem morala potem sklenit en kompromis. Sem iskala kaj ekstra toplega do kolen, pa obvezno pas ali vsaj kakšen štrik v pasu, ker ne maram v trupu vrečastih zadev, se mi zdi, da me manj grejejo. Pa seveda brez puha in perja, in če sem vklopila še estetski faktor, ni ostalo praktično nič :D


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#63 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 December 2017 - 03:50 PM

Ja, pri cevljih je res tako - ce je ze ostalo brez usnja in kaksnih grozotnih 'okraskov' in naveskov, je pa vlozek usnjen  :rtfm: .

 

Za plasc sem gledala v 2nd hand shopih, ce bi kaj nasla, ampak moje stevilke ponavadi ne dobijo v obtok (tam sem manj izbircna glede materialov, ker bi se stvari drugace itak zavrgle). Mogoce bi morala Marktplaats malo cekirat, ampak potem bi spet morala za vsako znamko posebej stevilke vedet in si poskusat predstavljat, kako bo izpadlo. Zaenkrat mi je bunda se ok in bo tudi ziher se par sezon uporabna, ampak ne bi bilo narobe imet enega plasca na strani, da imas vse priloznosti pokrite. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#64 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 December 2017 - 03:58 PM

Če boš kaj v LJ, je v naših second hand trgovinah kar nekaj plaščev. Ena kolegica (tudi veganka) ima praktično vso garderobo od tam. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#65 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 December 2017 - 04:02 PM

Kul, bom pogledala, ko bom spet kaj v Slo, hvala :) 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#66 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2017 - 04:52 PM

Jaz sem preveč izbirčna, da bi lahko imela večino garderobe iz 2nd hand, na vsake toliko zavijem tja in kaj najdem.

 

Tile čevlji so mi najbolj sprejemljivi

https://www.soliver....ntColor&vav=549

 

Imela bi črne, pa jih nimajo v 39. Kakšne so pa številke? Mogoče bi 40 ustrezala, sploh s dvojnimi/debelimi štumfi.

Bordeaux pa ne vidim dobro, kakšna barva sploh je, deluje mi ful temno siva?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#67 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2017 - 12:04 PM

Sem dobila te zgornje čevlje v črni. Dostava je bila res hitra, 5 dni od naročila.
So mi kot uliti, delujejo res kvalitetno, sem se pa bala, da ne bojo dovolj topli, pa imajo znotraj malo tople podloge.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#68 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 December 2017 - 12:20 PM

Koliko si narocila stevilko? So vezalke za okras?
  • 0
 

#69 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2017 - 01:32 PM

39. So normalne številke, jaz imam skoraj pri vseh čevljih 39. Vezalke niso samo za okras.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users