Jump to content


Photo

PIZZA


  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#181 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26036 posts
  • Gender:Female

Posted 21 July 2015 - 07:56 PM

Anouk, je zagotovo doma narejeno testo. ; )

Jina, jaz pa kakor mi zapaše, včasih tr00, včasih pita. : )

Gejba, Žitova mešanica je tudi meni všeč.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#182 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16544 posts
  • Gender:Male

Posted 03 October 2016 - 06:51 PM

http://siol.net/tren...m-gradom-426747

 

Jaz to v Slo. čakam že leta  :cry: Imam visoka pričakovanja.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#183 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13773 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2016 - 07:04 PM

V Divači še nisi bila?

Manjka dobra pizzeria v Ljubljani, to se pa strinjam.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#184 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2016 - 07:28 PM

Jaz imam najljubso picerijo v LJ in to se zdalec ni Garaza. Ta mi je v bistvu med slabsimi. Res pa je, da nisem bila tam ze leta.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#185 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 03 October 2016 - 09:30 PM

Ta nova picerija je odprta 5 ur na dan in še to so jo en dan zaprli prej, ker jim je zmanjkalo testa. Kakšni piceriji zmanjka testa????


  • 0

#186 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2016 - 10:07 PM

:lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#187 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16544 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2016 - 07:59 AM

V Divači še nisi bila?

Manjka dobra pizzeria v Ljubljani, to se pa strinjam.

 

Ne, že iz slike vidim, da ni prava. Težko grem v picerijo, ker sem vedno razočarana in ne hodim zdaj že dolgo. V Garaži sem jaz jedla eno najslabših. 

Jaz hočem prav napoletansko, tega pa ni nikjer.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#188 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13773 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2016 - 08:13 AM

No, če nisi pripravljena na kompromise te razumem :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#189 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13773 posts
  • Gender:Female

Posted 05 December 2016 - 09:24 PM

Včeraj sem delala pizzo po tem receptu: http://korenaintheki...gh-pizza-dough/

Testo je zelo dobro, jaz bi ga malo bolj solila. Ni mi ga uspelo tako razvleči kot je na linku, se mi je tudi malenkost strgalo. Vaja dela mojstra. Zgoraj se je super zapekla, spodaj žal ne, ker (še) nimam kamna. Sem dala v pečico litoželezno ponev, narobe obrnjeno, in nanjo pekač, a se ni zapekla. Priporočam!

Če pa rabi katera starter ga pa jaz večino mečem stran, ko ga hranim in ga komot podarim :D


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#190 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3484 posts
  • Gender:Male

Posted 06 December 2016 - 07:56 AM

V naši okolici je dobra picerija. Če se mi je zalušta, vedno gremo tja. Gre za picerijo Padrino v Slovenski Bistrici z že dolgo tradicijo (če se za picerijo sploh laho to reče). So jo pohvalili tudi moji gostje iz drugih koncev Slovenije. 

 

Sicer pa prisegamo na domače, glede na to, da imamo doma krušno peč. Pred prazniki jo bomo sigurno uporabili, takoj po novem letu pa zagotovo, ko ima fant rojstni dan. Takrat ponavadi vse kolege povabiva in pripraviva vse sestavini, nato si pa jo sami sestavijo.


  • 0

#191 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22442 posts
  • Gender:Female

Posted 06 December 2016 - 08:57 AM

Jaz imam najljubso picerijo v LJ in to se zdalec ni Garaza. Ta mi je v bistvu med slabsimi. Res pa je, da nisem bila tam ze leta.


Katera pa je tvoja najljubša?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#192 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 December 2016 - 01:11 PM

Dobra vila.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#193 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2017 - 12:09 PM

V Slovely Park konec meseca prihaja Verace 2.0.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#194 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2017 - 05:12 PM

Včeraj sva bila prvič v Verace in lahko potrdim, da so pice res vrhunske, boljših v Sloveniji ni. Edina moževa pripomba je bila, da je njegova preveč obložena s svežo rukolo. Boljše je, če se jo v tem primeru postreže posebej, s svežim sirom. Na slikah so mi pice izgledale izjemno majhne glede na naše povprečje, tako da me je velikost v živo presenetila. Nisem mogla pojesti cele. Kljub temu, da sem bila že konkretno sita, je pri meni vedno prostor za sladico. Izbrala sem tiramisu in lahko rečem, da boljšega v restavracijah še nisem jedla. Povsod so neki slabi približki (sprejemam predloge), njihov je pa res tak kot mora biti. Mož je naročil Semifreddo z meto, ki pa nama ni bil všeč. Imajo tudi cannoli, to bom pa naslednjič. V Slovely Parku. :)

Pohvalim še njihovo bogato izbiro vin in piv. 28 let sem rabila za spoznanje, da niso vsa piva zanič. :lol:

Ambient je kakršen je, niso nič kaj dosti spreminjali, odkar je bil tam Don Felipe, čeprav bi bilo dobrodošlo. Postrežba je bila pa zelo hitra in prijazna, klub temu da sem prebrala kar nekaj kritik. Mogoče so od odprtja že zamenjali osebje ali pa so bolj uvedeni.

 

Zgoraj je Primavera, spodaj Ortolana. Še en plus je, da si pico lahko sam sestaviš. 

 

5Bnr0MvA.jpg

 

XXvGxPEd.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#195 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3484 posts
  • Gender:Male

Posted 26 February 2017 - 06:45 PM

Meni, ki nimam rada tako debelega testa, sigurno ne bi bila všeč. Podpiram pa idejo, da si lahko pico sam sestaviš.
  • 0

#196 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2017 - 06:47 PM

Debel je rob, testo nikoli ne sme biti. To je prava napolitanska pica. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#197 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16544 posts
  • Gender:Male

Posted 26 February 2017 - 06:55 PM

Tako kot je Jina rekla, pa rob je bolj puhast. Imajo tudi obe zasciteni pici s strani EU. Tako da je to to. Jaz sem bila ze 6x 🤗

Sem pa bila pred meseci tudi v Etni in so bile na pici gobe iz slanice!!! in nasekljana sunka.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#198 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2017 - 07:39 PM

Katera ti je pa najboljša? :) Jaz poleg tistih z mesom edino morske ne bi naročila, ker se mi zdi greh, da uporabljajo zmrznjene morske sadeže. :o Tega pa pri nas res ni težko dobiti svežega.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#199 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 26 February 2017 - 09:17 PM

boljših v Sloveniji ni.

 

Eh :D

 

Bova šla poskusit, me zanima :) Zgledajo dobre pa sliši se dobro :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#200 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82787 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2017 - 09:22 PM

 

Eh :D

 

To pravim jaz, velika ljubiteljica pic, ki sem jih probala že nešteto in imamo picerijo v familiji. Sorry not sorry. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users