Jump to content


Photo

Krema / lotion / mleko za telo


  • Please log in to reply
555 replies to this topic

#521 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2020 - 03:01 PM

Za otroka Bepanthol losjon izmenjaje z Afroditinim “Jojoba oil” mlekom za telo, ker mi je sam Bepanthol premalo “bogat”.
Zase pa kar enako kot vse leto - LRP Lipkar AP+.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#522 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 12:50 PM

Katera ve, Lipkar Baume AP+M je najbrž nadomestil Lipkar Baume AP+?

https://www.laroche-...P-M-p11860.aspx

Sestavine +M so delno spremenjene, 1/3 INCI seznama (začetek) je enaka kot pri AP.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#523 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 04 August 2020 - 04:54 PM

Ne vem, kam naj vtaknem: kaj uporabljate za nego po sončenju, sploh za otroke?  Ne mislim zdaj celodnevnega praženja, ampak normalni izpostavljenosti, sploh na morju, ko smo v vodi pa na plaži? Nekaj naravnega bi, še kaj priporočate razen aloe vere?

 

Bepanthol losjon zaradi pomirjujočega dekspantenola. Sicer pa je vsak losjon/krema OK, bistveno je, da z losjonom navlažiš izsušeno kožo, ki jo povzročita sonce in slana voda ter tako omogočiš čim hitrejšo regeneracijo. Tako da, če izbrani losjon/kremo koža kar posrka, pomeni, da je prelahek za kožo. Idealno je najti nekaj, kar koža ne posrka v trenutku, hkrati pa ne stoji na koži. Bonus sestavine, ki pomagajo pri opeklinah so poleg pantenola npr. aloja, kamilica, sladki koren.

 

Ne bi prisegala na naravno v kombinaciji s soncem. Predvsem zaradi eteričnih olj in kakšnih rastlinskih izvlečkov, ki imajo fototoksičen potencial in v stiku z UV žarki sprožijo srbeče izpuščaje. Če že, čisti gel aloje, ampak zna biti premalo in bo potrebno čez nanesti še kaj bolj hranilnega.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#524 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 05:03 PM

Ja, točno to se meni zgodi pri Bepantholu, saj je fajn, ampak v trenutku izgine s kože.

Kot rečeno, LRP Lipkar AP+ mi je zadnja leta idealen. Ravno prav se ga vpije in ravno prav ga ostane na koži.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#525 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 04 August 2020 - 05:12 PM

LRP Lipkar AP+ je super izbira, bazira na karitejevem maslu, ki je fajn hranilno, vsebuje niacinamid in produkte fermentacije probiotikov, ki pomirjajo kožo ter ne vsebuje dišav. Na splošno eden izmed najkvalitetnejših izdelkov za občutljivo kožo glede na sestavine, ga pa še nisem na svoji koži testirala, tako da nimam občutka, za kako masten izdelek gre.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#526 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 05:28 PM

👍

Je zmerno masten, ampak res ne obleži na koži, vsaj na moji ne.
Nasplošno mi ustreza karitejevo maslo, čistega nanašam na vrat in določene dele obraza, pa imam sicer mešano kožo, ki ne prenese olj.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#527 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 04 August 2020 - 05:33 PM

Jap, meni tudi zelo paše karitejevo maslo, pa imam kožo, ki je nagnjena k mašenju por. Mogoče dam temu losjonu v bolj zimskih mesecih priložnost, najprej se moram znebiti enormnih zalog kozmetike, ki jo že imam doma  :D


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#528 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22281 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 05:39 PM

Planet, a si kaj ugotovila, LRP Lipikar Baume AP+ ni več?
Jaz sem ga zadnji dve zimi kupila za tamalo. Je pediatrinja v posvetovalnici svetovala za suhe in hrapave predele kože pozimi in je kar pomagal. Na sebi pa ga nisem probala. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#529 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2020 - 05:44 PM

Izgubljena :D

Marmelada, nisem, v lekarni mi pa tudi ni znala svetovati (ni niti opazila, da imajo novo embalažo). :/
Sem vzela sicer tega +M in po prvi uporabi ne opazim razlike v primerjavi z AP+. Se bom ob priliki spet pozanimala; ko naletim na drugo farmacevtko. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#530 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 August 2020 - 04:45 PM

Hvala, sem kar Lipikar vzela, losjon, ker je manj bogat kot balm. Nam vsem pomaga, hvala ora za priporočilo. ❤ Tamaladva itak nucata, jaz se pa bolj iz navade flockam. Hvala, Izgubljena, za bolj obširno razlago.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#531 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28936 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 August 2020 - 01:29 PM

Včeraj sem spet kupila Lipikar mleko, je zdaj nova verzija še z ureo in mi je še bolj všeč, ker je bolj mazljiv.  Namazala sem se ob cca sedmih zjutraj pa imam še vedno lepo navlaženo kožo, tudi diši lepo, nežno, sem že naveličana vseh odišavljenih krem za telo. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#532 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2020 - 03:27 PM

So Butters masla res tako fina in fajn?

Je katera imela tega iz cupuacu masla?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#533 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2020 - 04:40 PM

Ful fajn se mažejo, res so kot malce stopljen puter. Nisem imela pa tega, ki ga omenjaš.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#534 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2020 - 05:57 PM

Hvala😊
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#535 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 24 November 2020 - 06:07 PM

Ste opazile kakšen poseben učinek teh masel? Jaz namreč nisem. Lepo dišijo, da bi mi pa kožo prav ekstra nahranili pa nisem opazila. Od cupuacu masel sem imela enega z vonjem ananasa.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#536 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 November 2020 - 06:12 PM

Jaz sem mami kupila nekaj njihovih stvari in niso nic posebnega. Ima pa ona ekstremno suho kozo (prav neko kozno bolezen, ne spomnim se zdaj).
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#537 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2020 - 07:09 PM

Jaz nimam zelo suhe kože.

Ne maram pa masel, ki rabijo celo večnost, da se razmažejo in da si potem splozek kot riba. Recimo Lush masla mi niso bila všeč. 


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#538 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 November 2020 - 07:57 AM

Jaz imam od Butters s karitejem, se ne razmažejo tako, da bi ne bil masen. Baje se belly butter-ji bolje razmažejo. Imam kar nekaj njihovih izdelkov pa me niso prepričali.


  • 0

#539 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 November 2020 - 10:19 AM

Vonj se obdrzi? Jaz se ze leta nisem namazala, haha. Najbrz od nosecnosti. Priporocate kaj drugega? Da malo disi pa da je kaj od njega.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#540 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 November 2020 - 10:41 AM

Meni so najboljsa TBS masla, nobeno drugo se ne razmaze in vpije tako lepo.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users