Jump to content


Photo

nega skodranih las


  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#1 **mandarinca**

**mandarinca**

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 04 September 2008 - 01:48 PM

živjo!
Sem ziher da ma katera naravno skodrane lase biggrin.gif ...a uporablate kakšne posebne preparte al
navadne šampone? Ka pa kakšni izdelki sam za skodrane lase? Ima katera izkušnje?

  • 0

#2 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 04 September 2008 - 03:21 PM

Ker so skodrani lasje že po naravi bolj suhi in nagnjeni k cepljenju kot ravni, je nujno da poleg šampona uporabiš še kakšen hranilen balzam, ni nujno da je za skodrane lase, ker tudi ti preparati niso samo za skodrane lase, ampak pač za bolj suhe.
Poglej malo po ostalih temah... je bilo ze zelo dosti povedanega o tem... tudi sama imam naravno skodrane lase in poleg tega še beljene in sem s prebiranjem tega foruma res ogromno pripomogla k lepšim in negovanim lasem.
LP
  • 0

#3 **mandarinca**

**mandarinca**

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 04 September 2008 - 05:29 PM

ja pa res biggrin.gif ..aja zanima me kje se da kupiti te klasove silikonske kapljice...jih precej hvalijo, saj imam tudi sama težave s tem, da so puhasti.
Hvala!
  • 0

#4 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 04 September 2008 - 08:57 PM

Da se jih kupit v skoraj vsaki drogeriji kot so DM, Tuševe drogerije, Muller, Watsons pa tud v Mercatorjih sem jih js že vidla. Drugač pa ta Klas ni lih najbolj kvalitetna stvar.Raje si omisli kaj ki vsebuje olja, ker silikoni le dajo videz zdravih las, jih pa ne nahranijo in negujejo.
  • 0
Why so serious?

#5 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 05 September 2008 - 07:35 AM

Kot je že Barbarina napisala so skodrani lasje bolj suhi in nagnjeni k cepljenju. Zato je tudi nega takšnih las bolj zahtevna. Moji lasje so grozno zahtevni, saj so nekje vmes med skodranimi in ravnimi - kokr jim kak dan paše pač rolleyes.gif Js bi ti priporočila kak nežen, hranilen šampon (npr. Tigi Oatmeal & Honey, Revlon Vitaforce Interactives). Šamponiraj predvsem po lasišču, manj po laseh. Balzam ali maska za lase naj bo polna naravnih olj, proteinov, veliko aminokislinami in pantenolom, ki uravnava vlago v laseh. Js sem se po nasvetih dobljenih na forumu odločila za uporabo Tigijevega Oatmeal & Honey balzama in sem z njim zelo zadovoljna. Pomembno je, da lase češeš le ko so še mokri in jih pustiš, da se prosto posušijo na zraku (pa ne jih tikat tudi med sušenjem, da ne bodo meli frizz look biggrin.gif ) Osebno me je presenetil učinek Joicotovega K-Pak Intense Hydratorja, saj sem bil po uporabi popolnoma skodrana, čeprav imam ponavadi le valovite lase. Balzam namreč obljublja, da vrača vlago izrazito suhim in poškodovanim lasem, izboljša elasticnost, preprecuje staticnost in izboljša obvladljivost las. Na koncu uporabi še kakšen vlažilen leave-in balzam in oblikovalec za kodre. Meni je po učinku všeč tudi Got 2 Be pena za kodranje, ampak samo tako za občasno uporabo, saj naredi res močne kodre. Aja pa še to biggrin.gif zelo lepo pride, če si vsak pramen las posebej oviješ okoli prsta, ga potem snameš dol in pustiš, da se sam razvije medtem ko se suši thumbup.gif Fajn bi blo če si tudi občasno nardiš prewash s kokosovim oljem, ki ima vlažilni in krepčilni učinek na las in lasišče. Upam da sm ti kej pomagala...
  • 0
Why so serious?

#6 **mandarinca**

**mandarinca**

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 05 September 2008 - 02:12 PM

ja itak d si..hvala k si se tok pogobila.bom probala te stvari biggrin.gif

poglobila ne pogobila biggrin.gif .aja js sm drgač do zdej mela tale od nivee za suhe in obremenjene lase, pa je drgač dobr sam res mam pol take puhaste lase..tko d morm it kupt smile.gif
  • 0

#7 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 05 September 2008 - 02:42 PM

*mandarinca** tako kot ti je fire-fly že priporočila Tigi Oatmeal & Honey (ocena) je zakon kar se skodranih las tiče. Prav tako so tudi drugi Tigijevi balzami odlični prevsem Dumb Blonde in Brunnette Goddess. Za oblikovanje kodrov pa bi ti priporočila Tigijev Curls Rock Amplifier ocena je tu (klik). Pa probaj kakšno olje pred pranjem, naprimer kokosovo je odlično. Pred pranjem si lase namaži z oljem in pusti kakšno uro ali 2. Poglej mal med oceni, drugače je pa nekje tema kodri, pa se mi je ne da poiskat.
  • 0

#8 **mandarinca**

**mandarinca**

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 05 September 2008 - 06:34 PM

pol morjo bit pa tole res eni fajn izdelki če vsi tko hvaljo biggrin.gif grem že kuj ju3 kupt
  • 0

#9 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 07 September 2008 - 06:43 AM

Tigi O&H je res super izdelek, super za poškodovane/suhe lase ker vsebuje, veliko olj, protinov, aminokislin.
Zelo hranilna je še Logona Jojoba maska.
  • 0

#10 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 07 September 2008 - 01:16 PM

Za suhe lase so poleg Tigi Oatmeal&Honey kompleta in Logona jojoba maske odlični še: Lavera šampon vrtnica ali mango, Aubrey Organics Honeysuckle&Rose balzam in razna olja pred pranjem (meni je najboljše jojobino).
  • 0

#11 Dčva

Dčva

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts

Posted 20 September 2008 - 09:36 AM

Js mam pa bol ravne lase pa bi rada mela skodrane pa me zanima katere pene pa to je dobro da ti pridejo tk lepo vn pa če unčinkuje biggrin.gif FULL si želim met skodrane lasee!!!
  • 0
..*..тιιαχ..*..

#12 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 20 September 2008 - 09:56 AM

Nobena pena ti nebo skodrala lase, peno lahko kvečjemu naneseš na že skodrane lase, pač za ustrjevanje in poudarjanje kodrov.
Je pa meni osebno super pena Lorealo Elseve Locking(nekaj takega biggrin.gif ).
Super mi je ker vsebuje proteine kar je zelo redko pri penah.
  • 0

#13 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 20 September 2008 - 11:05 AM

Moji kodri stavkajo. V Angliji sem tri tedne uporabljala samo šampon in nič druga. Katastrofa vem ja, zdaj pa kodrov nikakor ne morem spraviti k življenju. Ko jih operem še zgledajo nekako, drugi dan pa groza. Upam da bodo ob izdatni negi kmalu prišli k sebi.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#14 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 20 September 2008 - 03:57 PM

QUOTE(november.rain @ 20. 9. 2008 - 10:56) View Post

Nobena pena ti nebo skodrala lase, peno lahko kvečjemu naneseš na že skodrane lase, pač za ustrjevanje in poudarjanje kodrov.
Je pa meni osebno super pena Lorealo Elseve Locking(nekaj takega biggrin.gif ).
Super mi je ker vsebuje proteine kar je zelo redko pri penah.



Uu, ravno včeraj sem videla to peno, pa je nisem vzela. Ima kaj podoben učinek kot od Tigija amplifier (neki takega)? Pa če je učinek opazen tudi pri naravnem sušenju las?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#15 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 20 September 2008 - 05:53 PM

Dčva, jaz pa takoj zamenjam s tabo! Bi takoj imela ravne. S skodranimi je 10krat več dela, nepraktični so pa še bolj suhi izgledajo. To vem, ker sem tudi sama imela včasih ravne, zdaj pa se mi (žal sad.gif ) vedno bolj valovijo.

Sama sem sprobala Tigi curls rock amplifier in da, učinkuje, tudi če si jih naravno posušiš - loči ti kodre oz. valove, nisem pa nad njim navdušena, ker naredi take zlepljene lase (pa sem nanesla samo en pritisk doze, imam pa ogromno las in čez ramena - tako da ne vem, zakaj bi bilo preveč). Ampak to je zgolj moje subjektivno mnenje, ker so mi na meni bolj všeč čim bolj ravni lasje.
  • 0

#16 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 20 September 2008 - 06:12 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 20. 9. 2008 - 16:57) View Post

Uu, ravno včeraj sem videla to peno, pa je nisem vzela. Ima kaj podoben učinek kot od Tigija amplifier (neki takega)? Pa če je učinek opazen tudi pri naravnem sušenju las?


Tigijeva zadeva vsebuje olja in se mi ne zdi tako utrjevalna kot tale penica.
Nebi vedela , ker nimam kodrov ima ravne lase uporabljam jo za kakšne štrleče laske, za zaščito konic, proti naelektrenim lasem in za volumen-to vse opravja z odliko.
  • 0

#17 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2008 - 07:01 PM

jaz za svoje kodre uporabljam čisto poceni in super zadevico - Pantene leave-in regenerator Perfect curls.
IPB Image

Stane okrog 2 eur, ful je dober, ker navlaži lase, jih ne zlima (pa tudi če daš fuuuul tega na lase) in res naredi lepe kodrčke, lase navlaži in nahrani, istočasno pa ne izgledajo mastni itd.. Imajo pa še tak balzam za volumen, ravnanje las pa za poškodovane lase,..
Ta zadeva je za moj las boljša kot vsi Tigiji in Joico skupaj thumbup.gif
  • 0

#18 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 20 September 2008 - 10:14 PM

Men osebno je novi favorit za definiranje kodrov že drugi teden Tigijev Curls Rock Leave-in Moisturizer. Js brez tega spšloh ne grem več nikamor thumbup.gif Pa še sestavine ma fajne biggrin.gif
  • 0
Why so serious?

#19 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 21 September 2008 - 06:46 AM

Aha, torej od Tigija odpade, ker mi je grdo, če ti zlepljen videz naredi. Bom od Pantena kupila za probo. smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#20 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 21 September 2008 - 09:44 AM

QUOTE(gospodična*mična @ 20. 9. 2008 - 20:01) View Post

jaz za svoje kodre uporabljam čisto poceni in super zadevico - Pantene leave-in regenerator Perfect curls.
IPB Image

Stane okrog 2 eur, ful je dober, ker navlaži lase, jih ne zlima (pa tudi če daš fuuuul tega na lase) in res naredi lepe kodrčke, lase navlaži in nahrani, istočasno pa ne izgledajo mastni itd.. Imajo pa še tak balzam za volumen, ravnanje las pa za poškodovane lase,..
Ta zadeva je za moj las boljša kot vsi Tigiji in Joico skupaj thumbup.gif


Js sem iemla tole zadevo ko sem imela lase kar precej daljše od polovice hrbta, pa mi je grozno zlepilo in obtežilo lase.
Pa kolker se spomnem itak vsebuje samo silikon pa konzervanse(ni sicer nek tipični silikon, seved vsebuje vodo in malo utrjevalce ampak po večini) biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users