Jump to content


Photo

mastna koža s suho povrhnjico?


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 29 October 2006 - 07:58 PM

Pozdravljeni!!!
No jz bi rabila eno pomoč. Imam zlo mastno kožo na T-predelih. Ko pa si hočem dat gor puder se mi kar luskice nardijo,pol pa se mi koža spet zmasti ampak luskice so še vedn vidne. Nevem kaj je zdj. A imam mastno kožo z suho povrhnjico?? Pa kake kreme,maske bi mi priporočal??? sedaj pa uporablam od garniera total fresh.

Lp
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 October 2006 - 07:45 AM

Najprej piling. Potem pa zelo vlažilne kreme. Stavim na Avon M24. Tonik je v redu. A kreme ne uporabljaš?
Kot maska je dobra Balea multivitaminska.
Dajte mi še predloge, katera je dobra vlažilna krema.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 30 October 2006 - 07:48 AM

Možno, da imaš, kot si rekla, mastno kožo s suho povrhnjico. Tudi jaz sem pred časom imela tak problem. Rešila sem ga tako, da sem (predvsem ponoči) uporabljala kremo, ki dobro vlaži. Tudi čez dan uporabljaj kremo, ki bo kožo navlažila. Preagresivne kreme za mastno kožo bodo suhost povrhnjice samo povečale. Tudi puder in maska za kožo ne smeta biti preagresivna. Pilinga si ne delaj prepogosto (jaz sem si ga takrat 1x na mesec). Po pilingu oz. maski pa obvezno nanesi zelo hranljivo kremo (ne mastno).

Kreme, ki sem jih uporabljala so: Avon Moisture 24 (predvsem po pilingu oz. maski, ker lepo navlaži kožo... lahko jo uporabljaš tudi ponoči oz. podnevi), Decleorjeva dnevna krema za mešano/mastno kožo in Clarinsovi nočna ter dnevna krema (predvsem potem, ko je bila koža koliko toliko že v redu).
Najbolj pa ti bi priporočala Cosmerbino rjavo kremo. Po mojem bi kar hitro rešila tvoje težave. Pobrskaj malo po forumu, o njeje je bilo že veliko napisanega.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#4 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 30 October 2006 - 09:16 AM

Ja sonchika. Sj sm napisala da uporablam od garniera total fresh kremco biggrin.gif Sej dans grem iskat to baleino masko.

Hvala fabulous za ta odgovor. Bom malo pogledala za uno kremo k si jo napisala.

Lp
  • 0

#5 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16933 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2006 - 10:31 AM

Dobra vlažilna maska je tud od Montagne Jeunesse jagodna. Pa od Eveline.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#6 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 30 October 2006 - 05:13 PM

No prej sm si kupila to masko od baleje. Pa me neki zanima. Doma sm nasla se eno masko. In sicer... uno od garniera z kumaricami. Pa me zanima če lahk dam prvo to masko z kumaricami pol pa še uno od baleje.
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 October 2006 - 05:57 PM

Tiste s kumaricami raje ne, ker vsebuje glino. In ti bo še bolj popila vlago iz kože.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 30 October 2006 - 06:47 PM

Aha okej smile.gif
Sam neki me še zanima tongue.gif Sorry k tok tezim.
Kdaj si lahk dam differin gor?? po maski al pred???
  • 0

#9 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16933 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2006 - 07:51 PM

Hm, glede kombiniranja mask z Differinom pa ne vem...Jst bi rekla, da najprej na očiščeno kožo( nujno uporabljat nežni čistilni gel/peno ipd.) namažeš Differin (na tanko!), potem kako uro počakaš in nato masko.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 October 2006 - 07:10 AM

Ja, kaj pa ne poveš, da uporabljaš Differin?
Potem pa rabiš kaj bolj mastnega, ker samo vlažilne kreme ne bodo zadostovale.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Pupa

Pupa

    sramežljivec

  • Člani
  • 64 posts

Posted 31 October 2006 - 04:47 PM

Hmm.. sam kaj pol se mi ne bo koža še bolj zmastila???
  • 0

#12 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 31 October 2006 - 05:09 PM

kaj je mozno da ima pac slab puder, ki izsusi kozo? ne vem, ne spoznam se na take stvari smile.gif

btw.. mastna koža S suho povrhnjico tongue.gif
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 October 2006 - 06:24 PM

Če uporablja D, je zelo verjetno, da je to krivec, ker zelo izsuši kožo.
Jojoba zelo na tanko zvečer po moje ne bi smela škodovati.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 01 November 2006 - 12:12 PM

okej, še moj problem.. jst sm res že čist obupana in pojma nimam kaj nej nardim.. torej:
mam zlo, ampak res zlo suho kožo. na nosu mam hrasto ker se mi koža tok lušč, po celem obrazu mam kr luske
ampak hrati se mi na vrhu čela, čist ob lasišču pa na sencih delajo podkožni mozolji, pa čez celo čelo mam dot mozoljčkov
potem že kkšna 2 mesca se mi nad nosom, med obema obrvema dela ena stvar-zgleda k mozolj samo se ga ne da stisnt, in vedno se nardi na istem mestu
pa po bradi mam mejhne mozoljčke, čeprou če potegnem z roko čez mam kožo tok suho da se mi delajo luskice...
prej sm uporablala Garnier Comfort, pa mi je te kreme zmanjkal in bi mogla it kupt novo.. a lahko ekra svetuje kkšno prosm?
mela sm nekje do konca poletja zlo lepo, čisto kožo, brez nepravilnosti, zdej pa v roku enega mesca takšni izbruhi mozoljev pa suha koža da sm že čist obupana..
naročena sem sicer tut k dermatologu, ampak to je šele 15. novembra
tkod a prosm punce, če katera ve kaj bi lahko nardila..
cry.gif cry.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#15 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 01 November 2006 - 04:30 PM

Cosmerbina rjava krema. Pošči malo po forumu. Po mojem bi ti pomagala, ker kožo nahrani, hkrati pa je proti nečistočam.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#16 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 01 November 2006 - 06:51 PM

hvala, sm pogledala, grem ju3 v Sanolabor v Citypark..
super, hvala wink.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 November 2006 - 07:49 PM

Jaz bi ti morda predlagala pregled pri zdravniku. Najprej probaj s cosmerbo, potem pa pregled, če ne bo boljše.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 01 November 2006 - 07:53 PM

ja sej sem naročena pri dermatologu, ampak to je šele čez 14 dni tko da rabm eno kremo pa to ane.. hvala, jz upam da mi bo tale Cosmerba res pomagala ermm.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 01 November 2006 - 07:55 PM

Če ne bi pa jojba ziher morala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 07 November 2006 - 05:37 PM

QUOTE(fabulous @ 30. 10. 2006 - 7:48) View Post


...Kreme, ki sem jih uporabljala so: Avon Moisture 24 (predvsem po pilingu oz. maski, ker lepo navlaži kožo... lahko jo uporabljaš tudi ponoči oz. podnevi), Decleorjeva dnevna krema za mešano/mastno kožo in Clarinsovi nočna ter dnevna krema (predvsem potem, ko je bila koža koliko toliko že v redu).
...


To kar si napisala za Decleorjevo kremoje res treba pazit. Koža in pore morajo biti čiste. Ker ti dejansko zapira pore in potem doživiš pravi izbruh mozoljev, če jo napačno uporabiš.

  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users