Jump to content


Photo

sončna krema, ki ne maši por


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 05 January 2006 - 09:59 AM

A poznate kakšno dobro sončno kremo, ki ne maši por? Da nisi po njej ves mozoljast? Saj imam Superdefense, ki ima SPF 15, samo za cele dneve smučanja to ne bo dovolj.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 January 2006 - 10:23 AM

Pri sončni kremi je to težko vprašanje. Sama sem imela eno kremo, ki ni bila komedogena, pa mi je vseeno mašila pore.
Kaj pa če si SD namažeš večkrat?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 05 January 2006 - 10:58 AM

Ja, saj verjetno, da se bom kar s SD namazala. Samo fajn bi bilo dobiti tudi kakšno sončno - tudi za poleti. Imam eno od Eucerina doma in bom ob priliki prepisala sestavine.
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 January 2006 - 11:57 AM

Jaz sem imela to poletje kremo za sončenje od Avene, ki je kao namenjena posebaj mešani koži in naj ne bi mašila por in sem bila ful zadovoljna.

Je iste bele teksture kot večina krem za sončenje, ampak že na otip ni tako mastna in se takoj razmaže in vpije. Ima tudi ful prijeten vonj in kožo ful lepo navlaži ... js sm mela ful lepo, gladko in napeto polt po tej kremi.

Je pa res, da se mi je vseeno spustil en mozoljček, ampak to ni nič proti temu, kako moja koža reagira na druge kreme za sončenje. Drugače nimam sploh težav z mozolji (striktno uporabljam lahke, nekomedogene kreme) je pa moja koža vseeno neverjetno nagnjena k mašenju por in po drugih kremah za sončenje sem bila taka, kot bi me čebele napikale. rolleyes.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Tinkica

Tinkica

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 17 June 2006 - 03:41 PM

Koliko pa stane tale kremica?
  • 0

#6 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 17 June 2006 - 04:49 PM

A je kaka druga krema, ki jo uporabljate za obraz...poleg omenjenih?
  • 0

#7 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22365 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2006 - 05:20 PM

Jaz sem si tudi hotela kupit kremo od Avene, s faktorjem 20. Ves čas sem mislila, da obstaja prav nek oil free gel, ampak je pa samo tista emulzija, ki ima tudi neko komedogeno sestavino in pa titanium dioxide, zato je nisem kupila. Najbrž se bom odločila za Waterproof solar spray spf 25 od Dermalogice al pa od Murada eno. Drago...ampak ne najdem nobene druge zame primerne sad.gif

Aja...nekaj me zanima...Jaz se ne sončim, ne hodim na morje, soncu sem izpostavljena, le ko grem ven in se pač sprehajam okoli. V tem primeru bi bil faktor 25 več kot dovolj, a ne?
Te kreme, ki so namenjene za sončenje, a naj bi se jih uporabljalo samo poleti, ali lahko tudi čez celo leto? Ali je bolje za čez leto imet eno obično vlažilno z zaščitnim faktorjem? A je za čez leto faktor 25 previsok?
  • 0

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 June 2006 - 05:50 PM

QUOTE(pika)
A je kaka druga krema, ki jo uporabljate za obraz...poleg omenjenih?


jaz mam l'occitanov kremni gel za sončenje za telo in obraz. mi je všeč.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 June 2006 - 06:21 PM

25 faktor ni ne vem kako visok. UV zaščito je dobro, da imamo celo leto, ker sonce tudi sije čez celo leto. Ali imaš kakšno vlažilno kremo z UV faktorjem ali prav kremo za sončenje, ni bistveno. Samo da ima dobro zaščito.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22365 posts
  • Gender:Female

Posted 18 June 2006 - 01:27 PM

QUOTE(sonchika)
25 faktor ni ne vem kako visok. UV zaščito je dobro, da imamo celo leto, ker sonce tudi sije čez celo leto. Ali imaš kakšno vlažilno kremo z UV faktorjem ali prav kremo za sončenje, ni bistveno. Samo da ima dobro zaščito.


Kaj svetuješ, ali naj kupim nekaj s faktorjem 25 in to uporabljam čez celo leto, glede na to, da sem tudi poleti zelo malo na soncu, ali naj za poleti raje spf 30? ermm.gif
  • 0

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 June 2006 - 04:10 PM

Raje 30. Čez oblake in meglo pride 70% UV sevanja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22365 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2006 - 11:09 PM

Kriza! Sam še to se manjka. Potem lahko dam kar celo premoženje, pa še ker moram met obvezno tako kremo, ki ne maši por in je brez mineralnih filtrov...takih je pa bolj malo in so ponavadi mastno drage. evil.gif
Odslej bom hodila ven samo ponoči.
  • 0

#13 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2006 - 01:22 PM

Jst bi tud rabla tako.. Ker men se nardi toook mozoljev od krem za obraz, ki so namenjene za sončenje...

Ampak rabla bi tako, ki bi bla tko za na plažo pa to ermm.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#14 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 22 June 2006 - 01:29 PM

A tista od Coppertone (je tudi v temi Sestavine) bi bla tudi za obraz?? Ker piše OIL FREE, pa da ne maši itd.??
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#15 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 22 June 2006 - 01:45 PM

Sej smo že tam(sestavine) govorile o tem:krema ne maši por in naj ne bi bila mastana,treba je pa probat, če ti ustreza. Saj vsakumu ne paše ista krema.
  • 0

#16 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 June 2006 - 01:47 PM

Jst sm zdej k sm bla na morju uporabljala kremo za obraz Amai (faktor 15) in mi ni nč mašila por. Pa tut sonchika jo je ocenila kot nekomedogeno in dobro.
  • 0

#17 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10575 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 June 2006 - 03:41 PM

Kaj pa pomeni, če je neka krema komedogena? Se opravičujem, ampak res ne vem. wink.gif
  • 0

#18 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 22 June 2006 - 03:53 PM

QUOTE(Frida Kahlo)
Kaj pa pomeni, če je neka krema komedogena? Se opravičujem, ampak res ne vem. wink.gif


Pomeni, da vsebuje kake take sestavine, ki ti povzročajo mozolje, če je tvoja koža že naravno mastna in nagnjena k mozoljem (se zgodi, da ti lahko mašijo pore, odvisno od kože). V primeru normalne in suhe kože, so komedogene sestavine neškodljive.
Tolko vem, za kaj bolj podrobnega pa se bo še katera druga oglasla.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#19 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 22 June 2006 - 03:56 PM

da maši pore
  • 0

#20 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10575 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 June 2006 - 03:57 PM

ooooo super
Kok sta hitre!
Hvala obema za odgovor.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users