Jump to content


Photo

Kruh


  • Please log in to reply
499 replies to this topic

#1 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 06 April 2005 - 06:06 PM

Kaksnega najraje jeste?Meni so vsi vsec koruzni,polbeli,sirove strucke,polnozrnati... biggrin.gif Aja pa zanima me ce ga jeste pri kosilu,vecerji...?
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#2 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 06 April 2005 - 06:20 PM

Jst jem večinoma črn kruh, pa zadnje čase posegam tud po polnozrnatem. Belega se pa poskušam čimbolj izogibat, ker ni ravno zdrav. Običajno ga pa jem za malico v obliki kakšnega lahkega sendviča.
  • 0
IPB Image

#3 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 06 April 2005 - 06:22 PM

najboljši od vseh ki sem ga jedla je bil na eni turistični kmetiji v log. dolino....črn kruh iz krušne peči... drugače mi je full dober tudi stoletni in polbeli,belih nemaram!...drugače pa žemlice, sirove, sezamove, grahamove, sončke, ....
ah,....jst brez kruha nemorem oops.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 April 2005 - 06:36 PM

Jaz kruha, tako kot nekateri, poleg kosila ne jem. Jem ga kot malico (npr. z namazom, klobasami, sirom, ipd.)
Drugače pa ga ni čez domačega iz krušne peči ja... kar samega tega jem. Drugače pa so mi dobre skutine žemljice, pa bagete. Veliko pojem tudi toasta.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 April 2005 - 07:01 PM

Največ jem polnozrnatega, ki se ga kupi v DM.
Drugače pa ata peče tak božanski koruzni kruh (trgovinski mi je zanič). Domač je pa sladek...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 April 2005 - 04:27 PM

Jaz imam skoraj vse vrste kruha rada, samo je pa res, da ga zelo redko jem.
  • 0

#7 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 12 April 2005 - 07:56 PM

ubistvi si ga kar sama spečm.... pol pa izbiram al bo črn al bo polnozrnat pa učasih nrdim še kako sirivko pa čabato pa rugličke.
najrajš mam pa črnga
  • 0

#8 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 April 2005 - 09:10 PM

Obožujem črno štručko ali pa polnozrnato. Zadnje čase razmišljam o aparatu za peko. A ga ima katera? Pravijo, da je super. Vsak dan sveže pečen kruh.

LP N
  • 0

#9 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 13 April 2005 - 03:02 PM

QUOTE(Nadi)
Obožujem črno štručko ali pa polnozrnato. Zadnje čase razmišljam o aparatu za peko. A ga ima katera? Pravijo, da je super. Vsak dan sveže pečen kruh.

LP N


an jst rajš nrdim r na roke(mislm ga ublikujm pa to) kr mislm d ta aparat kr mal skvar kruh oops.gif
  • 0

#10 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 13 April 2005 - 03:30 PM

Jaz tudi nocem ta aparat za peko kruha.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#11 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 April 2005 - 06:41 PM

Ok, pol sm očitno sam jest ta "hitra kuharca" laugh.gif
  • 0

#12 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 13 April 2005 - 07:09 PM

jst se tud stjem med ta hitre, biggrin.gif ,....sploh pa zato k nimam tok moci za pregnest testo oops.gif ,...mi ne rata in pika.....tudi testo za burek zmesam z mikserjem 8)
  • 0

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 April 2005 - 09:52 PM

kako koruzno pecivo, korenina mi je zakon kruh, kak kifeljček, bel kruh mi paše zraven solatk ... pa mami je dons najdla enga res polnozrnatega, ki ni sam s tremi sezamčki posut, ampak prou iz polnozrnate moke, njam je dober.
  • 0

#14 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 24 April 2005 - 04:26 PM

Belega kruha sem se cisto odvadila. Mi je vsec, ampak je bil povzrocitelj odvecnih kilogramov.
Sem pa nora na SOSEDOVO pecivo. mmmmmmm. polnozrnata posebna strucka. Mjami. Brez vsega jo pojem! wink.gif
  • 0

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 April 2005 - 09:53 PM

bel kruh z olivnim oljem in origanom je tut dober.
  • 0

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 April 2005 - 03:27 PM

Meni je pa mama čez vikend spekla kruh in sem si ga nesla v Ljubljano in je grozno dober. Jem ga kar samega ali pa z Becelom. Je pa res čist nekaj drugega...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 26 April 2005 - 03:28 PM

Polnozrnati kruhi ... katerikoli, najboljši so tisti z malo bolj močno prepraženimi semeni. Boljši kot potica ... mljask

lp
Damjan
  • 0

#18 MARELICA

MARELICA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 186 posts
  • Location:LJUBLJANA
  • Interests:SODOBNA TEHNOLOGIJA, DELO Z LJUDMI...

Posted 03 August 2005 - 07:38 AM

Jaz ne jem drugega kruha kot iz pekača. Mmmmm ful je dobr. Včasih ampak res včasih kupim olivno štručko ali bigo v maxiju, drugače pa le naš kruh. Pa primorci imajo dober kruh.
  • 0

#19 mandy*

mandy*

    sramežljivec

  • Člani
  • 44 posts
  • Location:nikjer

Posted 03 August 2005 - 07:59 AM

Obožujem kruh vseh vrst. Najrajši pa imam polnozrnatega, posutega s semeni.
  • 0
mandy*

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 August 2005 - 08:18 AM

Uff jaz tud obožujem kruh. biggrin.gif

Najraje jem polnozrnatega (baronov hlebček ... mmm) rada imam olivne ciabatte, koruzni kruh in pa razne štručke ... najboljše so še vroče sirove, kakšna makovka ali štručka s sezamom in podobno. Je pa pri teh štručkah zame velik plus, če so polnozrnate ker belega/polbelega kruha ne maram, se mi zdi tak plastičen in drobljiv in ga tko v hlebcu nikoli ne jem.

Najboljši kruh pa je zame tisti, ki ga spečeta sestra in teta. Obe imata ful pekovsko žilico in tisti njun kruh je tako slasten (sploh vroč) da ga vedno jem kar samega. wink.gif

Drugače pa pomoje tko v povprečju jem kruh kar dostkrat, recimo da vsak drugi dan. Če ga jem, si ga privoščim za zajtrk, kakšen kos s poljubnim namazom. Včasih pa ga zamenjam za polnozrnat kornfleks. biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users