Jump to content


Photo

Jutranje ceremonialno vstajanje


  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#1 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 26 May 2005 - 06:29 AM

Sedaj pa mene zanima, kakšen je vaš jutranji vsakodnevni ritual.

Jaz sem ponavadi zbudim kakih 10 minutk pred budilko in se malo pojezim nad mojo prehitevajočo vgrajeno budilko biggrin.gif Ker imam tako preveč časa vžgem TV in si na CNN-u pogledam če je spet počila avto-bomba v Iraku in se je sesula kakšna borza. Vse drugo je klasika, s kavo in umivanjem ...


lp
Damjan
  • 0

#2 beba

beba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:ljubljana

Posted 26 May 2005 - 06:43 AM

Jaz nimam pa nobene budilke vgrajene.... hehehehe
Ponavadi podaljšam 15 minut kot je nastavljena ura. Potem pa v dir!!
Zjutraj nihče drug ne more v kopalnico... Hitr pod tuš, pa zobke umit... Pa lase u red spravt. Ponavdi mam problem kaj zjutraj obleč, takrat ko se mi pa mudi pa sploh ni važno kaj! Nase navlečem prvo stvar ki mi pride pod roke. Pol pa hitr v avto pa prot ljubljani 140km/uro. Ponavad je še gužva in potem se celo pot pizdim kok so vsi po vrst neumni, da ne znajo vozt itd..
No, ko pa končno prispem v službo pa lepo na izi.... heheheh
Najprej kavica... Pa ena čikica...
Pol pa mal delat... heheheh
  • 0

#3

  • Guests

Posted 26 May 2005 - 06:52 AM

Ma v bistvu nič posebnega. Najprej se borim s svojimi tremi budilkami, potem moram obvezno pocartat psa, ki pride v sobo (brez tega me ne izpusti naprej v kopalnico), popijem kozarec vode, pristavim vodo za čaj. Včasih poslušam radio (čeprav me novice v glavnem vedno spravijo v slabo voljo evil.gif), ponavadi si pa zavrtim kak dober cd, ki mi dvigne razpoloženje in zraven obvezno poplesavam po stanovanju, vedno, vsako jutro! oops.gif biggrin.gif Da bi zjutraj prižigala tv, mi niti na misel ne pride ... Zadnje leto in pol si celo pripravim zajtrk (sem se disciplinirala biggrin.gif) Aja, pred zajtrkom včasih malo potelovadim, če imam res dober dan, grem tečt (opomba: redko), drugače pa tuširanje, česanje, oblačenje in včasih make up, panično iskanje raznih malenkosti (npr. dežnika!) ... vse to je pa itak stalnica ...
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 May 2005 - 07:29 AM

Jaz se vedno zbudim 10 minut pred budilko. Uf, balzam. Ker je grozno, če mi začne telefon tečnariti - znorim.
No, potem se počasi odvlečem do kopalnice. Potem sledi zajtrk (vsaj 15 minut), potem pa še 10 minut kopalnice (make up, umivanje in podobno).
No, in po 30 minutah, odkar sem vstala, lahko grem v službo. Brez naglice. Lepo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 26 May 2005 - 08:40 AM

Jaz se zbudim tam okoli 3/4 ure preden je treba it od doma!smile.gif Ko mi začne zvonit mobitel se preprosto moram vstat, ker mam nagravžno melodijo za bujenje! Potem se počasi zvlečem do kuhinje - skuham kavo nekaj pojem. Potem se (trenutno) zbudita še mladička od kužike, ki ju je treba nest ven lulat. Med tem ko norita po dvorišču in opravljata svoje zadeve v miru spijem kavico. Potem pa tamaladva nesem v škatlo. No zdaj je na vrsti problem "kaj si naj oblečem", "pašejo te hlače k tej majčki" in podobno. Vse cote nesem v svojo zgornjo sobo in v kopalnico (vsak dan enak ritual: umivanje, zobje, ušesa, leče, krema). Pol se oblečem in se grem v spodnjo sobo namazat. Obut. In ga že šibam kam je pač treba it.
Nič na naglico, ker komaj hodim, ne da bi še hitela, ker pol se zgodi kaj takega, da si vlijem tekočino na leče na zobno ščetko in vsa zmedena gledam v smislu "nekaj sem nardila na roba, ampak ne vem kaj"! biggrin.gif
  • 0
user posted image

#6 katya

katya

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 234 posts
  • Location:kamnik

Posted 26 May 2005 - 09:08 AM

jst imam tud tak ritual vstanem zbudim se 10 min pred budilko pocasi vstanem se pretegnem skuham kavico se odvlecem do kopalnice vmes popijem par pozirkov in pa seveda obvezno poslusanje ponovitve dnevnika da vidmo kaj smo zamudili potem se zacne oblacenje(odvisno od razpolozenja) nato ze 20 min prepozno odhitim do avta in pol guuuuuzva in seveda popluvam vse voznike (zakaj glih takrat k se men mudi vsi vozjo pocasi evil.gif ) in pol koncno pridem do sluzbe (seveda 20 min prepozn oops.gif ) ampak se vedno prehitim sefa wink.gif
  • 0

#7 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 May 2005 - 09:09 AM

že tako ali tako mam dve uri naštimani, da minimalno prehitevata, budilko pa naštimano tako, da lahko po zvonenju vsaj še za 15-30 minut pospim (v tem času si naštimam kakšno fajn muziko), pa ni panike. sledi dviganje rolete, skok v kopalnico (umijem zobe in obraz, očistim obraz, nanesem kremo, roke umijem in namažem z losjonom), nazaj v sobo se oblečt. skok v kuhinjo, da si pripravim čaj in kaj malega za pod zob, vmes mal okoli skačem, da si pripravim še vse potrebno za odhod, nato spijem čaj ob pregledovanju foruma in mejlov, nato še enkrat umit in namazat roke pa hop! na pot .... to je, če sem doma, ob petkovih jutrih se že tradicionalno zbujam pri fantu, tm je pa vsak teden drugač .... biggrin.gif
  • 0

#8 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 26 May 2005 - 04:51 PM

Kadar vstanem ko mi zvoni budilka:
1. veliko skodelico mleka v mikrovalovko
2. spijem kozarec vode
3. wc + oblačenje spodnjega dela uniforme
4. mleko pripravljeno, lahko ga zaužijem, ponavadi še s čim (kruh, musli, cornflakes..)+ branje dnevnega časopisa
5. jutranje pranje zob, obraza...no ja prebujanje z mrzlo vodo..
6. oblačenje zgornjega dela uniforme (ponavadi, se še kaj polijem ko jem ali se umivam, tako da moram nazadnje to storiti)
7. obuvanje
vse to opravim v pol ure

Kadar ne vstanem ko mi zvoni budilka spustim 1. in 4. točko, točki 3. in 6. združim, opravljeno v petih do desetih minutah.

.....aja, kave nikoli ne pijem sama, tako da jo spijem šele v službi.
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 May 2005 - 08:30 PM

Letos delam gimnazijo po izpitih, tako da vstanem takrat, ko se mi zazdi in niti minuto prej. biggrin.gif

Po navadi se zbudim okoli desetih in si naštimam kakšno fajn musko, nato pa poležavam in se pretegujem še dodatnih 15-30 minut.

Potem se končno zvlečem iz postelje, dam musko na ful in odplešem v kopalnico, kjer se stuširam, operem zobe, obraz opljuskam z mrzlo vodo in vanj temeljito vmasiram vlažilno kremo. Dekorativno kozmetiko pa uporabljam samo ob vikendih zvečer, ko se odpravim ven, tako da to opravilo med tednom odpade in sem v kopalnici konec v 15-20 minutah. Iz kopalnice nato še hitro skočim v sobo, kjer se oblečem in to je vse.
  • 0

#10 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 May 2005 - 05:28 PM

jz se pa zbudim kadar pač se,ker si ne štimam budilke,ker imam faks vedno popoldne. Grem na starnišče lulat,direkt v kopalnco zobe umit in obraz,še vedno v pižami grem v kuhinjo nardit si čaj,pol grem na računalnik in tam spijem čaj,potem grem polulat čaj biggrin.gif se obelčm v športna oblačila in gremn na orbitrek,potem se grem stušat in potem oblečt če grem vn,če pa ne grem ven,sem pa kar še v pižami biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#11 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 28 May 2005 - 01:49 AM

[quote=\"Jenna\"][quote=tinca]3. wc + oblačenje spodnjega dela uniforme
6. oblačenje zgornjega dela uniforme[/quote]
tinca, a si nemara policajka? IPB Image
[quote]

neeeeeee......imam pa veliko stikov s policijo - službeno.
  • 0

#12 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 May 2005 - 01:07 PM

QUOTE(tinca)


neeeeeee......imam pa veliko stikov s policijo - službeno.


sam zakaj pa rabš pol tok uniforme?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#13 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 May 2005 - 08:30 PM

Vstanem okrog 6h. Ta prva stvar ki jo naredim je lulanje, OBVEZNO! Tuširanje, umivanje zob, mazanje, med mazanjem kuhanje kave. Pojem zajtrk, spijem kavo in grem v službo.
  • 0

#14 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 May 2005 - 08:35 PM

QUOTE(Nadi)
Ta prva stvar ki jo naredim je lulanje, OBVEZNO!


Ja pri meni je tudi wc na prvem mestu smile.gif Pa še leče si moram najprej vstavit. Vstanem drugač ob pol sedmih, zajtrk včasih kar preskočim, nato se grem namazat (največ kakšnih 5 min), če si naredim še kakšno frizuro, oblačenje, zalivanje mojih rožic in odhod v šolo...
  • 0

#15 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 30 May 2005 - 05:40 PM

QUOTE(rea)
QUOTE(tinca)


neeeeeee......imam pa veliko stikov s policijo - službeno.


sam zakaj pa rabš pol tok uniforme?



....no, veš, nimajo samo policaji uniforme.......pa naj bo "službena obleka".
  • 0

#16 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 30 May 2005 - 05:53 PM

QUOTE(tinca)
QUOTE(rea)
QUOTE(tinca)


neeeeeee......imam pa veliko stikov s policijo - službeno.


sam zakaj pa rabš pol tok uniforme?



....no, veš, nimajo samo policaji uniforme.......pa naj bo \"službena obleka\".

vem.... rolleyes.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#17 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 01 June 2005 - 01:17 PM

Zjutri ponavad vstanem kake pol urce preden grem v šolo (se pravi ob 6.15). Najprej se v postl fajn pretegnem, pol se oblečem, šibam na wc, potem si pogrejem mleko, si nardim čokolino, spijem kozarec vode/soka, pojem, šibam nazaj v kopalnico (tam si umijem zobe, obraz si osvežim z ledeno mrzlo vodo - to me še dodatno prebudi, se namažem s kremo - pudra zdele polet ne uporabljam, potem sledi maskara, pa črtalo, na konc še labela oz. lipglos). No potem se obujem in oblečem jakno, če je zuni mrzl, še enkrat pregledam, če mam v torbi vse in čist predn grem, grem še enkrat na wc (moja grda razvada!!!!). No to bi blo to. Ob 6.45 šibam peš na bus, medtem se dokončno prebudim, po pa uživam v šoli!!! biggrin.gif
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#18 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 June 2005 - 04:48 PM

Ce grem zgodaj na fax ali v sluzbo:
Jaz pa prvo skocim v zrak, saj imam tako tecno melodijo za zvonenje na mobitelu, da jo morm takoj ugasnt. Potem obvezno lulat, se stusirat (+ lase umit na par dni), namzat prvo s kremo po obrazu (takoj, saj me cene koza ful zateguje), potem po telesu. Potem grem v svojo sobo, porabim nekaj cajta za fasado (beri: mejkap ;)), potem pa oblect, pa zajtrk pojest. Potem pa pride pocasi na vrsto umivanje zob (+ce se pri tem popackam - kar ni redko - se enkrat preoblect oops.gif). Se enkrat pogledam, ce je mejkap vsaj priblizno v redu, nato vse zmecem v torbo (ponavadi pol stvari pozabim), pred odhodom obvezno se enkrat lulat in potem lauf, lauf na bus (ki mi skoraj zmeraj pred nosom odpelje).

Ce nimam obveznosti:
Ponavadi me vseeno budilka zbudi (cene bi pomoje ceu dan prespala), potem grem pa obvezno lulat. Naprej pa vse ob svojem cajtu (se zna tusiranje in podobno zavleci tut do vecera ;) )
  • 0

#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 June 2005 - 04:59 PM

[quote=espea]
budilj

biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 June 2005 - 09:45 PM

[quote=rea][quote=espea]
budilj

biggrin.gif[/quote]

Uf, matr smo pikolovski. Najboljs bo, da bom od sedaj naprej kar tih. :|
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users