Jump to content


Photo

Niveina vlažilna krema


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 15 May 2005 - 04:06 PM

Danes sem po Tv videla reklamo za Niveino vlažilno kremo. Videla katera? Kaj to je nova stvarca od Nivee? Uporablja katera?
V glavnem, rabim eno vlažilno kremo, ker imam na ličkih in okoli ust zelo suho kožo (da so že kar suhe lise), na čelu pa mastno. Trenutno uporabljam nekaj od Garnier. priporočate kaj?
LP
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 May 2005 - 04:09 PM

Če imaš zelo suho kožo, potem vlažilna krema ni zate. Potrebuješ
hranilno.

Kakšne ima pa kaj sestavine?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 15 May 2005 - 04:10 PM

Tale od Garnier? joj nimam je trenutno tukaj...Od Nivee pa sem komaj danes videla... Ker je full grozno, ko si včasih namažem puder, pol pa s eše tile "madeži" še bolj vidijo...Sam ne sme pa biti preveč mastna, ker potem pa..
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 May 2005 - 04:13 PM

Ne, ne , sestavine od Nivee. Sem malo iskala po netu in nisem našla.
Katero od Garnierja pa uporabljaš? TC je dovolj dobra za suho kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 04:14 PM

jaz priporočam:

Clinique Superdefense - za normalno do suho kožo ali pa zelo suho kožo- ta je baje zelo hranljiva (Limoni, Muller)
Alverde Jojoba - odlična za zelo suho kožo (dobiš jo izključno v DMih)
Eucerin Hydro Balance (lekarna)
Vichy Nutrilogie 1, 2 (lekarna)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 15 May 2005 - 04:15 PM

Total Comfort for Dry skin z dodatkom meda. Ona od Nivee pa je v obliki tude ni v kozarčku... Morda jo boš v prihodnjih dneh zasledila. Kakšen konkreten predlog glede nove kremce, da si k sebi spravim? LP
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#7 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 15 May 2005 - 04:19 PM

mislim da sem našla tole kremco:

- Dnevna krema za normalno in mešano kožo iz družine NIVEA Visage je posebej zasnovana za potrebe normalne in mešane kože. Kožo ves dan vlaži in ščiti ter jo ohranja svežo in voljno. Lahka tekstura se hitro vpije.

- Suhi in občutljivi koži običajno primanjkuje vlage, poleg tega pa se težko spopada s škodljivimi vplivi iz okolja. Dnevna krema za suho in občutljivo kožo iz družine NIVEA Visage je bila posebej zasnovana za potrebe suhe in občutljive kože, ki potrebuje vlažilne in blažilne učinkovine, da bi bila sposobna ohraniti naravno fiziološko ravnovesje

http://www.nivea.si/.....ro.php?pid=11

Na tej strani pa sem videla te obliže za čiščenje por.Pomaga?

LP
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 May 2005 - 04:48 PM

Žal suhi koži ni dovolj samo vlaženje (sem probala).
Pa si sigurna, da imaš precej suho kožo? Ker če ti je vlažilna krema dovolj, potem je koža normalna, lahko tudi malo dehidrirana.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 05:55 PM

Meni se zdi, da ima Vichy blazno kakovostno kozmetiko.

Imajo dve liniji za vlaženje kože, Nutrilogie je za suho kožo, Thermal S pa za izsušeno kožo.

Glede na to, da praviš, da je tvoja koža ponekod zelo suha, na T predelu pa mastna, pomeni da imaš mešano kožo in bi bilo mogoče v redu, da izbereš linijo Thermal S.

- Thermal S1: za izsušeno kožo, nežna in nemastna tekstura.

- Thermal S2: za zelo izsušeno kožo. Oljnata krema, zelo prijetna za uporabo.

- Thermal S Mat: za normalno in mešano kožo. Zelo sveža emulzija v obliki gela. Vlaži, hkrati pa daje koži mat videz.

IPB Image
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 May 2005 - 06:52 PM

Ta Thermal je res dobra.
Vendar tudi Vichy nima vse dobre kozmetike - npr. Normaderm je polomija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 06:57 PM

QUOTE(sonchika)
npr. Normaderm je polomija.


Ful bi ti bila hvaležna, če lahko tole malo argumentiraš, ker me zelo zanima. wink.gif
  • 0

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 07:22 PM

No, na enem forumu pa so čisto popljuvali Vichy kozmetiko (tudi kao ena izšolana kozmetičarka).
Sploh izdelek THERMAL S MAT - da je alkoholna bomba, sodeč po sestavinah. ermm.gif
Čeprav... jaz ga uporabljam za čez dan in mi blaaazno paše (pa tudi ostali izdelki od Vichy so mi blazno pomagali). Ampak sem v fazi menjavanja s Clinique Superdefense.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 May 2005 - 07:31 PM

jz tkole pravim, za mastno kožo, ki nima izsušene povrhnjice je absolutno dobro da en izdelek iz nege (mleko oz. gel, tonik, krema) vsebuje alkohol. ker nobena druga KUS ne odstrani tako dobro in dolgotrajno odvečnega loja na povrhnjici. tko da.... vse k jih jz poznam k so uporabljal normaderm je vsem ful pomagal in niso mel nobenih problemov s to linijo. je pa res da ko se stanje vidno izboljša je fajn linijo zamenjat za kako drugo, ki bi to stanje vzdrževala. npr, kaj zelo vlažilnega ali hranilnega, še boljše je pa oboje. suha koža pa definitvno potrebuje vlažilno in hranilno kremo.
  • 0
lp, Martina

#14 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 15 May 2005 - 07:43 PM

Koliko pa stane ta Vichy kremca?
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#15 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 07:47 PM

QUOTE(Nikita007)
No, na enem forumu pa so čisto popljuvali Vichy kozmetiko (tudi kao ena izšolana kozmetičarka).
Sploh izdelek THERMAL S MAT - da je alkoholna bomba, sodeč po sestavinah. ermm.gif
Čeprav... jaz ga uporabljam za čez dan in mi blaaazno paše (pa tudi ostali izdelki od Vichy so mi blazno pomagali). Ampak sem v fazi menjavanja s Clinique Superdefense.


Mene pa nekaj ful zanima ... zakaj so vsi ful proti alkoholu v kremah? Kaj je na njem tako slabega, da ga kreme kao ne bi smele vsebovat (vsaj ne veliko)? Kakšne so njegove slabe strani?
  • 0

#16 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 May 2005 - 07:49 PM

alkohol zelo izsuši kožo in jo zelo iritira, zato je priporočljiv za res zelo mastno kožo ker je bolj debela in skoraj nič občutljiva. pazit je treba le na ne greš z izdelkom ki vsebuje alkohol čez vnet mozoljček ker zna grozno peči pa še bolj se vname potem
  • 0
lp, Martina

#17 TejaF

TejaF

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 158 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:glasba

Posted 15 May 2005 - 07:51 PM

Kak pa se naj ogrcov znebim? Kaj tista domača maska tud pomaga?
  • 0
...:::Najtežje je gledati nekoga, ki ga ljubiš, vendar ljubi drugega:::....

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 07:54 PM

QUOTE(DiLeMa)
QUOTE(Nikita007)
No, na enem forumu pa so čisto popljuvali Vichy kozmetiko (tudi kao ena izšolana kozmetičarka).
Sploh izdelek THERMAL S MAT - da je alkoholna bomba, sodeč po sestavinah. ermm.gif
Čeprav... jaz ga uporabljam za čez dan in mi blaaazno paše (pa tudi ostali izdelki od Vichy so mi blazno pomagali). Ampak sem v fazi menjavanja s Clinique Superdefense.

Mene pa nekaj ful zanima ... zakaj so vsi ful proti alkoholu v kremah? Kaj je na njem tako slabega, da ga kreme kao ne bi smele vsebovat (vsaj ne veliko)? Kakšne so njegove slabe strani?

Deluje agresivno na kožo... ti jo izsuši. Kaj več pa ne bi vedla. V glavnem, ni dobro, da je na prvih mestih pri sestavinah alkohol napisan... ker lahko pusti posledice na koži. Kaj bolj podrobno pa žal ne bi vedla. :clown:
(je pa res, da mene po nanosu kremc Vichy rahlo peče koža)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 May 2005 - 08:07 PM

Hm ... jaz sem vedno bolj zmedena.

Mislim, da imam mešan tip kože ... včasih mi jo okoli nosu malo zateguje, tudi lica moram kar fajn mazat, da koža ni izsušena in hrapava na otip, medtem ko ima T predel nekoliko masten sijaj, na čelu in bradi pa se mi občasno pojavljajo tudi posamezni mozolji (imam takšne izbruhe mozoljev vsake toliko časa) čeprav drugače nisem ravno nagnjena k mozoljavosti. Imam tudi kar nekaj črnih pik (na nosu, nekaj tudi na bradi in čelu) tako da sem razmišljala, da bi si kupila Vichy-jev Normaderm, ki pa je tle naletel na kar precej kritik ...

Kaj naj potem nabavim, da bo v redu? Pa prosim naj bo cena razumna, ne bi dala za kremo več kot 3 - 4 tisočake.
  • 0

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 May 2005 - 08:29 PM

Hm, morda kaj od Clinians? Sem slišala, da ima neke kremce za mešan tip kože... mešan do masten in mešan do suh. Nekaj v tem smislu...
Drugače pa probaj z Vichy Normaderm. Morda bo pa tebi zadeva pasala.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users