Jump to content


Photo

Težave z mehurjem


  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#41 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2007 - 07:24 PM

QUOTE(besweety_inside @ 25. 4. 2007 - 20:16) View Post

Zanimivo, ker men je ena svetovala, ki se kao spozna na to, sem jo vprašala s čim si naj , oz z katerim čajem si lah pomagam pri nečisti koži. In je rekla, da je koprivin full ok za kri, čisti kri itd...no in da ga naj spijem liter na dan biggrin.gif Je pa res močnega okusa, in mi ni nevemkako pasalo cel liter spit. Tko da ne vem .

Ja ja, za čistit kri je ful fajn. Niti ne vem več kako je ta čaj sem zašel smile.gif

hecno, meni je tudi ena, ki se ''spozna'' na te zeliščarske zadeve rekla, da bi bilo preveč, če bi ga spila liter na dan. Je zgleda dobro imet čimveč informacij in se odločiti na lastno pest, tudi tu vsak drugače svetuje.

Meni nima preveč močnega okusa, bi ga kamot lahko spila liter, obstaja pa možnost, da bi se kaj kmalu naveličala okusa. Je pa še dodala, da lahko 2x uporabiš koprivo za čaj, tako kot pri zelenem.


Grem si ga skuhat, si me shecala tongue.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#42 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 25 April 2007 - 07:29 PM

hehe, fajn, jaz ga rada- koprivo mešam z ognjičem, če je pa to dobro za mehur pa ne vem biggrin.gif
  • 0

#43 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2007 - 07:31 PM

Sicer je pa za mehur fajni bezeg. Super odvajalna zadeva kar se lulanja tiče. In najbolji v kombinaciji z lipo in lamonco happy.gif


lahko kaj več o ognjiču poveš?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#44 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 25 April 2007 - 07:37 PM

ej delam v trgovinci v kateri imamo vse polno teh čajev-naravnih , zdaj na pamet za ognjič ne vem točno zakaj je, je pa se mi zdi, tud dober za kri čistit in kao za kombinacijo z koprivo je ok. Žolč, jetra, na to učinkuje dobro, okus ma men fini , Bolj podrobno pa povem naslednje dni, mam v službi skripto, kjer točno vse piše , za vsak čaj zakaj je. Bova pa nadaljevali v kateri temi od čajev raje, da ne bomo smetil tukaj a ne biggrin.gif
  • 0

#45 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2007 - 07:38 PM

deal wink.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#46 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 03 August 2007 - 10:51 AM

moja babica ma raka na mehurju in zj se ji je že ful razširu. zdravniki pravjo da ne morjo nč več narest, da je preslabotna za operacijo, obsevanje, kemoterapijo, da telo vse zavrača (skos bruha). zj jo hočjo kar dam dat. a kdo ve za karkoli, kar bi loh pomagal (alternativa whatever...), vsaj da ji zmanjša bolečine pa da ne bo bruhala, ker te dohtarji so nesposobni!
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#47 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 03 August 2007 - 11:24 AM

rada bi samo rekla, da tudi dohtarji niso vsemogočni in včasih od njih pričakujemo dobesedno čarovnije, čeprav razumem, da te boli, ko jo gledaš, kako trpi.

mojemu dedku so v zadnjih stadijih lajšali bolečine z morfijem, slišala pa sem, da se v te namene uporablja tudi marihuana.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#48 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 01:41 PM

Lahko ji daš paracetamol tablete, proti bolečinam.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#49 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 April 2008 - 02:47 PM

Spet se oglašam.

Namreč vsake toliko se mi pojavi ena stvar, ki mi sploh ni jasno kaj je in od česa pride.

Gre za eno tako napetost v mehurju, ki je malo podobna pač tisti običajni, ko je mehur poln vode. To napetost občutim nekako na vrhu mehurja, kjer se stika s prepono (ziher je kaka prepona ali pa mišičevje tam, da pomaga stiskat?), kmalu zatem me začne na tej zgornji strani močno špikat, kar se včasih prelevi v prave krče (naj niti ne omenjam kako zelo to boli!), ki zajamejo skoraj cel mehur, včasih včasih pa se znajo razširit tudi na presredek in danko (tole je embarrassing pisat rolleyes.gif).
Za vnetje mehurja 90% ne more it, ker me ledvice ne bolijo, hrbet in noge imam vedno na toplem, lulam normalno, nič me ne peče, niti ne boli (večino časa, dokler pač ne pride ta "napad"), tudi vodo pijem normalno. Zgolj pojavi se ta bolečina, brez kakšnega predhodnjega opozorila.
Brusnice imam posušena ravno doma in jih zobam že nekaj časa, pa se ta napetost v mehurju lih ta teden pojavlja skoraj vsak dan, medtem ko se je pa prej zgolj enkrat na recimo pol leta. Ima katera podobne težave?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#50

  • Guests

Posted 23 April 2008 - 04:18 PM

Crna, kaj takega pa prvič slišim. blink.gif Po mojem je najbolje, da se odpraviš k zdravniku, ker je tole jako čudno. hmm.gif
  • 0

#51 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 April 2008 - 06:25 PM

A maš mogoče težave z obstipacijo?
  • 0

#52 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 April 2008 - 06:28 PM

To je pa???
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#53 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 April 2008 - 06:30 PM

Zaprtje. (nism hotla pametna izpast)
  • 0

#54 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 April 2008 - 06:34 PM

Aja to, a ni to ... nekaj drugega, ampak zelo podobno. Ma saj je vseeno. Nisem zaprta. Pa, kolkor sem se s kolegicami pogovarjala se tudi njim kdaj to zgodi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#55 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 April 2008 - 06:38 PM

Se dogaja tudi meni. Ogromno pojem in zelo hitro prebavim in mam občutek kot da ta hrana pride nekak do konca prebavil in začne pol tam zastajat in tiščat na mehur, jajčnike itd. Zdravnica me je že kdaj svetovala hojo po stopnicah kadar me začne tko bolet. Fora je, ko ti hodiš po stopnicah (po možnosi vsako drugo) napenjaš mišice medeničnega dna in le to pol pomagajo potisniti hrano naprej. Sledijo vetrovi in nato bolečina postopoma izgine.
  • 0

#56 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 April 2008 - 06:39 PM

Joj, zdaj ko si napisala za kolegice, sem pomislila tudi pri sebi in je res, da sem tudi sama to že doživela! ohmy.gif
Resnično neprijeten, boleč občutek. Kot nekakšen krč.
Ne morem rečt, na koliko časa se pojavi in kaj bi bilo s tem povezano. Pride in gre. ermm.gif

Ti maš to tak pogosto ali kaj? O, boga...
Le kaj bi to blo. Pomanjkanje kalcija ali magnezija, kar povzroča mišične krče? Nimam pojma...

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#57 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 April 2008 - 06:40 PM

Ja, ampak pri meni to ni to, ker nisem zaprta. (pa beseda ki sem jo imela v mislih je konstipacija, kolkor vem je to zaprtje)
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#58 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 April 2008 - 06:42 PM

To je zapeka (podobno itak). Nevem, še vseen lahk probaš hodit, škodval ti verjetno nebo. Ker če bi šlo za mišične krče zarad pomanjkana maglezija bi pomojem bli krči tud drugje.

  • 0

#59 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 April 2008 - 06:49 PM

Možno da je magnezij, ker sem imela včasih ful težave s krči v mečih, pa še danes če napnem stopalo bi me zgrabil (prej pač popustim). Ja hodim lahko, samo me takrat še bolj boli.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#60 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 23 April 2008 - 06:56 PM

Ženske smo res čudna bitja,nkol nism benga dedca slišala d bi u to smer jamrau smile.gif . Aja pe še hotla sm oment, da ni nekih hudih mišic, sploh pa ne do presredka, edin lahko nam kkšn živec nagaja.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users