Jump to content


Menjava kreme ali ne?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 04 June 2005 - 12:56 PM

Mene pa zanima, ali je pametno, da vsake toliko menjaš kremo za obraz, ali je bolje, da vztrajaš pri eni, ki ti recimo povsem ustreza?

Namreč nekaj sem slišala o tem, da se pač koža preveč navadi na eno kremo in potem se njen učinek niti ne pozna več itd.

Torej, vaše strokovno ali laično mnenje o tem me zanima. wink.gif
  • 0

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 04 June 2005 - 01:01 PM

meni je bilo svetovano, da naj kremo menjam po potrebi, ie: za pozimi naj imam eno hranilno (ki je mal bolj 'orng'), ker je treba kožo zaščititi pred mrazom in vetrom, poleti pa vlažilno in s faktorjem, ker je vroče in rabi koža več vlage. je pa varianta, da si mislila tko, da če skos uporabljaš eno te isto kremo recimo, ne vem, pet let, in če jo je pametno zamenjat? men se zdi, da ja, da ni nič narobe, če se vsake tolko pač krema (ali pa katerikoli od negovalnih/dekorativnih pripomočkov) zamenja. večkrat sem slišala, da je to celo priporočljivo. wink.gif pa tut kože nimaš skos enake, tko, da bi blo vredno zamenjat kremo, če/ko opaziš kakšne spremembe.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#3

  • Guests

Posted 04 June 2005 - 01:07 PM

Sem mislila bolj to drugo, ja. Pozimi imam itak drgačno kremo kot poleti, ampak sem mislila tako recimo, če je fajn, da imaš npr. eno zimo eno kremo, naslednjo zimo pa kakšno drugo (in isto za poletje) itd.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 June 2005 - 02:23 PM

Če ti ena krema ustreza in je dovolj kvalitetna za kožo, potem je ni potrebno menjavati. Sicer se boš pa čez nekaj časa tako naveličala kreme in jo boš zamenjala.
Koža se ti pa ne bo navadila.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 June 2005 - 04:46 PM

Če mi ne odgovarja jih kar zamenam. Pravijo tudi, da je bolje, da uporabljaš celotno linijo enega proizvajalca. Torej vse od tonika, do čistilnega mleka, kreme itd od istega proizvajalca. Verjetno je bolje, ampak če mi en izdelek ne odgovarja ga pač zamenjam z drugim...včasih kar prepogosto wink.gif
  • 0

#6 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 June 2005 - 04:57 PM

Jaz sem zdaj lep čas uporabljala izključno kremce od Vichy-ja. Zdaj pa sem se malo 'izobrazila' in ugotovila, da bi blo za poletje fino met kakšno z več zaščite pred soncem in to in tako sem si nabavila SuperDefence. Za pozimi in ponoči pa imam še skos od Vichy-ja Nutrilogie in Thermal S Mat.
Kar se pa tiče tega, da moraš imet nujno vse od istega proizvajalca - baje to naj ne bi držalo (tudi jaz sem bila takšnega prepričanja). Vsaka firma ima svoje dobre in slabe proizvode. In zakaj bi nujno moral uporabljati slabe in dobre od ene firme, če pa lahko iz vsake samo dobre zadeve potegneš? Meni npr. od Vichy-ja totalno ne ustreza gel za umivanje obraza - blazno mi izsuši kožo, ne očisti lepo, grozno draži oči in nasplošno je katastrofalen; pa npr. samoporjavitveni sprej mi zdaj v primerjavi z Diorjem izpade precej švoh (glede mazljivosti in obstojnosti... smrdijo po nanosu en dan itak vsi, brez izjeme). Mi pa ful pašejo kremce, losjoni, geli za tuširanje (Nutrilogie, Thermal, Lipidiose). Tako da treba kombinirati...

Če pa ti ena kremca ful paše na kožo, pa ne vem, zakaj jo menjavati. Razen, če odkriješ katero še boljšo (sodeč po sestavinah, ki bi ustrezale tvojemu tipu kože)... ne pa zdaj samo zato, ker se ti zazdi, da že predolgo eno uporabljaš.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#7

  • Guests

Posted 04 June 2005 - 05:19 PM

QUOTE(sonchika)
Koža se ti pa ne bo navadila.


Aha, no saj to je tisto, kar sem pač slišala. Da se koža navadi in da krema ni več učinkovita ipd. Če se ne, potem je pa kul. smile.gif

Drugače pa tudi sama ne uporabljam vsega iz iste kolekcije oz. od istega proizvajalca. Niso vsi za vse izdelke najboljši. Se strinjam z Nadi in Jenno glede tega, da pač zamenjaš, če ti zadeva ne odgovarja.

No, hvala za vse nasvete do sedaj!
  • 0

#8 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 04 June 2005 - 08:27 PM

Jaz zamenjam kremo vsaj 2x letno. Na dve leti pa menjam celo kolekcijo. Seveda lahko ostane kak "favorit", ki pa ga uporabljam kar nekaj let. In potem najdem še kaj boljšega...

lpj
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users