Jump to content


Photo

Lasje so eno obdobje ravni, drugič močno valoviti ali kodrasti


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 03 July 2008 - 06:35 PM


Hej!

Zanima me, če imate kakšne izkušnje s tem, da se vam lasje kar spremenijo in za dalj časa "zravnajo" ali obratno? Zakaj do tega sploh pride? (pa izzvzemimo nosečnost ali menopavzo, ko do tega pride zaradi hormnonskih sprememb).

Sama sem imela kot otrok čisto ravne lase kot stena, v pubereti pa močno valovite (ne kodraste, ampak recimo zelo opazne valove sem imela) ter postali so suhi in za oblikovat težavni, tam pri 15-ih pa so se mi spet čisto zravnali in postali prav za veselje pogledat gladki, tudi oblikovala sem jih veliko lažje - tako je bilo do dvajsetega leta nekje. Bili so res ravni, da sem si jih lahko naravno posušila.

Sedaj pa že nekaj časa opažam, da skorajda že konkuriram kodrolaskam - imam močne valove, ki me sicer ne motijo, ker ne izgledajo ravno grdo ... Toda to je prav čudno. hmm.gif Enako se dogaja moji mami, sestri in nečakinji. Moja mama je dobila prav luštne rahle kodrčke (takšne, ki jih imajo punce, ko si zjutraj razpletejo kitke, ki so jih imele čez noč), prej pa je imela dolgo časa špagete.
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 July 2008 - 06:58 PM

Tudi meni se je to zgodilo. V otroštvu sem imela ravne lase, ko sem prišla na fax, so se mi skodrali, zdaj se pa spet ravnajo. Očitno jim je dolgčas...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 July 2008 - 07:38 PM

Zakaj se meni ne kodrajo. rolleyes.gif

Ko sem bila majhna sem imela nekaj časa valovite, amapk res opazno valovite. Dokler so bili krajši, tam nekje do ušes. Čim so daljši mi samo ravno padejo, z zgolj kakim nedefiniranim valom posredi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#4 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16169 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 July 2008 - 10:04 AM

V OŠ sem imela ravne lase, še če sem jih navila ni bilo nekega efekta. Potem pa sem se v osmem razredu postrigla na kratko in približno dve leti furala kratke lase. Odkar si spet puščam dolge pa se mi nenormalno kravžlajo. Pred približno dvema mesecema sem vdarila paž in se mi zdi da so še bolj skravžlani.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#5 piiiqiii

piiiqiii

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 397 posts

Posted 04 July 2008 - 10:32 AM

kot otrok sm mela špagete pol sm se pa na kratko postrigla zdej mam pa valovite,mal je odvisno kakšno frizuro furaš in pa odvisno od las,npr. moj fant je meu čist blond laske do 5 leta pol pa skoz bol tmne zdej ma ognjeno črne tongue.gif
mogoče se ti res med nosečnostjo in menopavzo to spremeni sam se ti tudi v puberteti(takrat mislem,da se največ,sej konc koncev sej se cev spremeniš: telo, u faco si drgačn sej po eni strani je logika da se ti tut lasje nekoliko spremenijo,zdej enim na žalostn na slabše enim pa pač na boljše smile.gif )
  • 0
IPB Image
Being just friends with you is hard,
but I couldnt imagine if I didnt have you in my life at all.

#6 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 04 July 2008 - 01:03 PM

Jaz sem tudi ko sem bila mala mela čist ravne lase, ko da bi si jih likala. Zdaj pri 18 mam pa kodre, pa ne tako malo bolj valovite, ampak močne kodre. Zato mam zdej raje dolge lase (do sredine hrbta), da kodri niso tako intenzivni. Kodrat so se mi pa začeli kakšne 3-4 leta nazaj. Smo pa vsi v družini kodrasti, kar moj brat ful ne mara in si lase vsak dan lika.
  • 0

#7 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 04 July 2008 - 03:45 PM

Jaz sem tudi imela čisto ravne, ko sem bila mlajša. Zgledala sem kot polizana krava. Se mi zdi, da so se mi začeli kodrati, ko sem se začela barvati na blond. Od takrat niso bili nikoli več ravni, ampak valoviti. Trenutno se pa ubadam z drugim problemom, namreč na koncu se mi vihajo na ven huh.gif To mi je grozno. Mogoče je kriva dolžina, ker konice padajo na rame. Komaj čakam, da preraste to.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#8 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 05 July 2008 - 10:24 AM

Godess kako dolge lase pa ma tvoj brat da si jih lika? Men so pa na tipih tko simpatični kodri love.gif
  • 0
Why so serious?

#9 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 05 July 2008 - 11:03 AM

fire-fly brat ma lase dolge približno 10 cm, nima ful dolgih. Tolk ma dolge da težko vid čez sprednje lase. Sej men so tud kodri ful simpatični na fantih, tak mal ''I don't care how my hair look'' style tongue.gif. Ga mal zajebavam pa mu včasih rečem, da ma frizer še 2 ure odprto biggrin.gif . si pa ful uničuje lae s tem likanje, pa mu nikakor ne morem dopovedat, da naj tega ne dela. Ma kaj češ, puberteta pa tako.
  • 0

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 July 2008 - 11:30 AM

Kolko pa je star? oops.gif

No jaz sem imela v otroštvu popolnoma gladke, ravne lase in imam jih še zdaj. Nič ne kaže na to, da bi se mi mogoče začeli kodrat. verymad.gif
Moja mama pa je imela v otroštvu lase do riti in ful skodrane .. take lokne je mela. Potem pa je rodila sestro in so se ji popolnoma zravnali.
  • 0
Viens, reste ici!

#11 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 05 July 2008 - 11:47 AM

Ana 15 je star.
  • 0

#12 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 05 July 2008 - 12:25 PM

Jaz ne štekam, zakaj se vsi moški ko majo kodraste tak sekirajo zarad kordov ... Meni so pa nekaj posebnega - taka redkost pri moških, se mi zdi.
  • 0

#13 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 July 2008 - 12:31 PM

Goddess, predstavi mi ga, hoho. laugh.gif


Ne, ampak resno, kodrčki na tipu so taaaako lepi. Sploh ne štekam, kako si jih lahko lika, to je zločin! ohmy.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#14 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 05 July 2008 - 05:55 PM


Coco* laugh.gif . Pobič je drugač že zaseden tongue.gif . Ej če ti ga rata prepričat, da naj si neha likat lase se lahko kaj zmenva tongue.gif .
  • 0

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 July 2008 - 09:38 AM

Goddes držim pesti da bo brateca minilo likanje. Kravžli so najbolj na moškem.

Kaj bi jst dala za kravžle.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 06 July 2008 - 04:30 PM

Bom njegovo punco podkupila, naj mu reče da so kodrčki ful fukiš, pa bo mogoče nehal biggrin.gif . Ful mi je hecno ko ma likalnik že kr pr polstli laugh.gif
  • 0

#17 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 06 July 2008 - 06:24 PM

jst sm mela kot mjhn otrok čist rumene in popolnoma kodraste lase. Ko sm bla v vrcu sm mela še samo mal valovite. V OŠ sm mela dost valovite in ne ravno kodrastih. Zdj mam paa spet nekako ravne, ampak vseen mal valovite.
Baarvo mam pa zdj čist spremenjeno in dost temmno rjavo.
Je pa kodranje tut zlo odvisno od dolžine las.
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#18 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 06 July 2008 - 06:28 PM

QUOTE(Podgana @ 4. 7. 2008 - 16:45)  

Jaz sem tudi imela čisto ravne, ko sem bila mlajša. Zgledala sem kot polizana krava. Se mi zdi, da so se mi začeli kodrati, ko sem se začela barvati na blond. Od takrat niso bili nikoli več ravni, ampak valoviti. Trenutno se pa ubadam z drugim problemom, namreč na koncu se mi vihajo na ven huh.gif To mi je grozno. Mogoče je kriva dolžina, ker konice padajo na rame. Komaj čakam, da preraste to.


Samo to je kar logično. Si si jih začela blanžirat, pa so postali bolj suhi, lažji, pa so se začeli mal kravžlat. smile.gif

  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#19 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 07 July 2008 - 05:54 PM

Pri meni velja tudi: ko imam popolnoma zdrave, se čisto zravnajo.

Še ena tolažba puncam, ki si želijo kodrastih (a zamenjamo smile.gif z ravnimi je 100krat manj dela (sušenje, oblikovanje itd.) plus privoščiš si lahko vse možne pričeske, ki obstajajo plus več leska imajo ponavadi za ravne. Kakšno pričesko si lahko privoščim recimo jaz, ki imam ful valovite? Nič. Samo navadni laske pa en paž pob strani. Nobene druge ne bi mogla vzdževat.
  • 0

#20

  • Guests

Posted 07 July 2008 - 10:48 PM

Js sm mela pa kot otrok skor bele in feeejst skravzlane lase. Pol v OS nekje so se mi pa zaceli ravnat in sem mela pol celo OS dolge cez sredino hrbta in take lepo valovite. Z gimnazijo je slo pa vse skup v maloro. So se mi poslabsali ful, dobro, nisem niti skrbela za njih, ampak so se mi tut cist zravnali in pobarvali v tako psenicno blont. Se zdaj zalujem za svetlo blont kodrcki iz slik. Ah ja. IPB Image
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users