Jump to content


Photo

Modrostni Zobje


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#141 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 20 May 2016 - 10:03 PM

Jaz sem bila zdaj na ortopanu, ker julija končno snamem aparat, pa mi je rekla, da moram vse tri čim prej ven dat. En je delno zunaj, zgornja dva pa sva v kosti.

Kaj veste, kje so čim krajše čakalne dobe na napotnico? (kraj mi ni tako zelo pomemben)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#142 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 31 May 2016 - 07:43 PM

Sem šla danes na pregled k dr. Sotošku na Vič. Sem obupno razočarana. Kot prvo mi je po telefonu nekje okvirno rekel, da bom na poseg čakala; ja, več mesecev... Sem mu še prav rekla, no, pač, a približno eno leto ali koliko, da vem, kam iti pa ni pritrdil. Pa po telefonu in po mailu je deloval čisto fajn.

 

Danes pa pridem na pregled in nas je pregledoval tako na hitro, da ga dejansko nisi smel vprašat niti dveh vprašanj ne. Pri drugem je prav prekinil in sestri rekel, naj drugega pokliče not... Na izvidu vidim, da vratnih bezgavk nimam povečanih. Khm, glede na to, da mi je samo za sekundo v usta pogledal, še za ta ne ve kaj dosti, kaj šele za vrat.. Aja, datum imam pa točno čez 365 dni.

 

Res sem razočarana, no. Upam, da bo vsaj poseg opravil vredu.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#143 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 31 May 2016 - 09:33 PM

Meni je bil do zdaj zakon. Res pa ni klepetave sorte.


  • 0

#144 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 June 2016 - 08:33 AM

Sem šla danes na pregled k dr. Sotošku na Vič. Sem obupno razočarana. Kot prvo mi je po telefonu nekje okvirno rekel, da bom na poseg čakala; ja, več mesecev... Sem mu še prav rekla, no, pač, a približno eno leto ali koliko, da vem, kam iti pa ni pritrdil. Pa po telefonu in po mailu je deloval čisto fajn.

 

Danes pa pridem na pregled in nas je pregledoval tako na hitro, da ga dejansko nisi smel vprašat niti dveh vprašanj ne. Pri drugem je prav prekinil in sestri rekel, naj drugega pokliče not... Na izvidu vidim, da vratnih bezgavk nimam povečanih. Khm, glede na to, da mi je samo za sekundo v usta pogledal, še za ta ne ve kaj dosti, kaj šele za vrat.. Aja, datum imam pa točno čez 365 dni.

 

Res sem razočarana, no. Upam, da bo vsaj poseg opravil vredu.

 

Ja, cakalne dobe so pac take, ce nimas napotnice pod nujno. Jaz sem tudi preklicala takrat pol Slovenije, pa s koncesijo nikjer kaj dosti prej ne prides na vrsto. Za it brez brez koncesije sem bila pa preskrta :D, sem raje pocakala na datum (itak se mi tudi ni prav hudo mudilo, da bi sla na mucilni stol rej in prostovoljno in se fajn placala za to :P).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#145 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 June 2016 - 09:25 AM

Jaz sem na stomatoloski cakala tocno 6 mesecev in prisla na vrsto marca. Spulili so mi modrostnega zgoraj levo. Na stolu sem bila 50 minut z odprtimi usti, v sobici 15 kvadratov sta dva stola, en zdravnik, okrog se pa drenja 15 studentov. Meni je slo ze vse na zivce, ker sem imela komplicirano ekstrakcijo, studentka mi ni mogla zagrabit zoba, sem bila prav preznojena po celem telesu. No potem je koncno prisla ena punca in opravila v dveh minutah. Zdravniku se pa jebe in se dere na tiste studentke in tud na paciente (vmes so se na sosednjem stolu zamenjali trije).
No, naredila mi je lepo in nisem imela nobenih problemov kasneje.
  • 0

#146 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 June 2016 - 10:39 AM

Pri meni je tudi prvic ful trajalo, isto se je neka punca matrala in ji nikakor ni slo, potem je pa zdravnik prevzel in je bilo precej hitreje konec. Drugic, ko sem bila, sem jim pa ze na zacetku rekla, da imam ful strah pred posegom in da sem prejsnjic med posegom bila cisto iz sebe, hiperventilirala in svicala kot konj, iz ambulante prisla tresoca in imela se kake 2 dni fajn muskelfiber v rokah zaradi oklepanja rocajev. Pa itak mi je bilo hecno, da sta dva stola v ambulanti, okrog pa ogromno ljudi (par jih je sedelo po kotih in so z velikim nasmehom opazovali celotno dogajanje, tisto je bilo malo creepy). 

 

Anyway, drugic so bili potem ekstra uvidevni vsi po vrsti, cela ekipa, in so se zamenjali po potrebi - cim recimo prvi punci ni slo, je dokaj hitro vskocil nekdo drug (starejsi, bolj izkusen), pa skos so spremljali moje reakcije in temu prilagajali delo. Tista punca je sploh skos spremljala moje reakcije in me sprasevala, ce sem ok/rabim pavzo/ ce lahko nadaljujejo, povedala, kaj se dogaja ipd. Nikoli pa ni bilo nobenega dretja v ambulanti, niti nisem dobila obcutka, da bi se znasali drug nad drugem. Celjenje je pa tudi potekalo brez tezav (prve 2-3 dni sem vzela par lekadolog/ibuprofenov, potem pa niti po tem ni bilo vec potrebe), tako da sem bila ful vesela, da sem tako na hitro bila fertik z vsem skupaj. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#147 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2016 - 09:05 AM

Sem šla danes na pregled k dr. Sotošku na Vič. Sem obupno razočarana. Kot prvo mi je po telefonu nekje okvirno rekel, da bom na poseg čakala; ja, več mesecev... Sem mu še prav rekla, no, pač, a približno eno leto ali koliko, da vem, kam iti pa ni pritrdil. Pa po telefonu in po mailu je deloval čisto fajn.

 

Danes pa pridem na pregled in nas je pregledoval tako na hitro, da ga dejansko nisi smel vprašat niti dveh vprašanj ne. Pri drugem je prav prekinil in sestri rekel, naj drugega pokliče not... Na izvidu vidim, da vratnih bezgavk nimam povečanih. Khm, glede na to, da mi je samo za sekundo v usta pogledal, še za ta ne ve kaj dosti, kaj šele za vrat.. Aja, datum imam pa točno čez 365 dni.

 

Res sem razočarana, no. Upam, da bo vsaj poseg opravil vredu.

 

Jaz nisem mogla čakati (zaradi bolečin), zato sem plačala in sem dobila termin v roku enega tedna. Ni ravno sonček, ampak je pa svoje delo opravil res dobro in profesionalno.... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#148 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2016 - 04:36 PM

Ne morem mimo tega, o čemer pišeta Frida in Anouk, sem pred leti doživela nekaj podobnega (ne pri zobozdravniku) in me še danes spreletava srh ob spominih na tiste dni. Razumem, da se morajo študentje nekje učiti, ampak, a se pacienta prej kaj vpraša, vsaj opozori?! Jaz sem bila v takšnem šoku, da ob pogledu na ordinacijo, polno ljudi, nisem spravila iz sebe niti besede. Že tako sem imela delo sama s seboj in s svojim nezdravim stanjem, potem pa še to. Da ne govorim, da so vpričo mene postavljali razne diagnoze, kot da me ni poleg. Kar tlak se mi dvigne, še danes. Brrrr. 💀🔫
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users