Jump to content


Photo

Modrostni Zobje


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#81 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 12 January 2011 - 01:20 PM

^^ Jaz sem odlašala z "naročilom", ker sem hotela naciljat lih zimske praznike oz. začetek januarja. Pa me ni prišla na vrsto. Sem pol konec decembra klicala v Postojno in me je hotela naročit točno na sredi januarja (samo 3 tedne čakalne ohmy.gif), ko zaradi izpitov ne morem, pa me je pol presedlala na 02.02. . Mi je pa kolegica tudi ful pohvalila tega, zobozdravnica pa tudi. Bomo vidli. ermm.gif

QUOTE(Kinky @ 12. 1. 2011 - 13:03) View Post

Braun, pridem na obisk s kišto pive in viskijem. laugh.gif

biggrin.gif Ok, jaz bom pa pripravila banjice sladoleda. biggrin.gif

QUOTE(Braunkopf @ 12. 1. 2011 - 13:19) View Post

Pa me ni prišla na vrsto.

slap.gif

Nisem prišla na vrsto, sem hotela napisat. oops.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#82 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 January 2011 - 01:44 PM

QUOTE(Kinky @ 12. 1. 2011 - 13:03) View Post

Braun, pridem na obisk s kišto pive in viskijem. laugh.gif

sploh na močne analgetike je to super ideja. jaz sm bla ko zadeta smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#83 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 12 January 2011 - 01:45 PM

Ow raaajt, se pravi, da rabimo samo pol kište. Noted. laugh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#84 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 12 January 2011 - 01:48 PM

Odvisno kateri analgetiki to so. Mislim, da alko na te navadne (Saridon, lekadol, Nalgesin) ne učinkuje.

Sam se bo res treba založit s pijačo, sladoledom in čtivom, če bom par dni doma. cry.gif Mikser imamo pa na srečo lih nov, ker tastari je že banane komaj miksal. down.gif

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#85 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 January 2011 - 01:52 PM

QUOTE(Braunkopf @ 12. 1. 2011 - 13:48) View Post

Mislim, da alko na te navadne (Saridon, lekadol, Nalgesin) ne učinkuje.
Motiš se. Na Lekadol učinkuje. wink.gif Kolegica je bila od kozarca Malibuja koma.

  • 0

#86 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 January 2011 - 02:07 PM

meni je on dal neke druga, samo se ne spomnim kaj točno smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#87 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2011 - 05:20 PM

QUOTE(PurePoison @ 12. 1. 2011 - 13:03) View Post
Hvala, Ančka. Si bom zapomnila. smile.gif Ko sem se šla jaz naročit, je imel 5 mesecev za čakat, pa se mi je zdelo čisto znosno.


Uf, potem se je pa vrsta zmanjšala...ko sem se šla jaz naročit za prvič, sem čakala od oktobra do maja (8 mesecev), potem me je pa maja naročil za januarja (9 mesecev). smile.gif

  • 0

#88 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 08:40 PM

A ima mogoče kdo informacijo, koliko je cena za izkles modrostnega zoba (spodaj) pri Dr. Sotošku - samoplačniško?
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#89 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 09:35 PM

Mogoče ti kaj pomaga okvirno...Zdaj pri puljenju drugega spodnjega modrostnega sem dobila poleg izvida še račun, koliko bi bilo za plačat. Sem pa š k enemu, ki je na koncesijo. Cena je 127 € (okrog 120 izklesovanje zoba, okrog 2€ osnovi pregled in okrog 5 € kirurška oskrba po posegu).
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#90 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 09:42 PM

Joj, mene to mogoče še čaka. :cry1: Zaenkrat bodo počakali eno leto, pa se potem odločili glede na to, da so si prostor v kosti sicer že izborili, ampak je pa problem zaradi ozkega medzobnega prostora in mi jih modrostni še bolj tiščijo skupaj. Poleg tega imam pa še zavite korenine in je to po njenih besedah kar zahteven poseg in okrevanje temu primerno. :wacko: Ko vse skupaj berem, sploh to škrtanje čeljusti :o pa... Jaz bi narkozo. :cry:
  • 0

#91 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 09:51 PM

Zakaj točno je sploh dobro dat modrostne ven, če ti ne delajo težav in če imaš dovolj prostora in vse? Prejšnja zobozdravnica je rekla, da če me ne motijo, jih ni treba pulit. Moja nova zobozdravnica pa me je na vsak način prepričevala, da jih je treba dat ven, ker bi prej ali slej baje začelo bolet. Zato sem se naročila in so mi izpulili 3. Motil pa me je samo eden, ki ga je bilo samo malo videt ven in mi je šla hrana pod dlesen. Eden pa mi je zrasel in mi je kirurg nazadnje rekel, da bi bilo najbolje še tega izpulit. Ker če se že lotiš, je najbolje kar vse štiri. Na srečo pa mi ni bilo treba drobit zob, ker so mi vsi rasli lepo naravnost. Pri dveh je bila sicer ena korenina zavita in se je malo bolj matral, ampak mi je vsak zob spravil ven prej, kot v 10 minutah.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#92 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 09:52 PM

Zato, ker je problem zaradi že tako ozkega medzobnega prostora. Čeprav prostor pa že imajo v kosti, tako da ne vem.


  • 0

#93 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 10:01 PM

Hvala, Marmelada. Samo kolikor vem, so cene čisto različne - odvisno, kam greš. Sotošek je baje med dražjimi... ampak je tudi kvaliteten. Sprašujem pa zato, ker sem našla samo stare podatke (nekje piše, da je 250 eur, drugje, da je 120).

Prej ko daš modrostne zobe ven (tudi, če še niso izrasli in če ne delajo težav), boljše je.

Modrostni zobje, tudi če ne bolijo, so lahko vir okužbe - tako dlesni kot globljih infekcij. Lahko poškodujejo sedmice.
Lahko vplivajo celo na hormonsko ravnovesje v telesu!

Najbolj idealno je, da jih odstraniš nekje do 25. leta. Po tem so živci manj elastični in se lahko med puljenjem trajno poškodujejo (da ne čutiš pol jezika ali brade/ustnice). Kost pred 25. letom tudi še ni tako zgoščena in korenine zoba niso tako dolge in vraščene - zato je odstranitev lažja.

Jaz imam še enega, ampak ga bi rada čim prej dala ven, ker mi povzroča glavobole + premaknil mi je ostalo zobovje, ker raste pod kotom. :(
Tako da bom kar plačala. Predolgo sem odlašala, zdaj pa komaj čakam, da se ga znebim, ker so same težave. :(
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#94 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 November 2012 - 10:04 PM

Jaz imam vse 4 :ph34r: Ampak mi zaenkrat ne povzročajo težav.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#95 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2012 - 10:09 PM

Hvala za razlago Immortelle, nisem vedela. No jaz bom s tem zadnjim še malo počakala. Je pa ta že izrasel in ga bo enostavno izpulit, je rekel dohtar. Pa še zgoraj je, tako da ne bo panike.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#96 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2012 - 10:17 PM

Jaz imam vse 4 :ph34r: Ampak mi zaenkrat ne povzročajo težav.


Jaz tudi, me je pa ob zadnji rundi rasti tako bolelo, da sem mislila, da bo treba ruvat. :S Na srečo je minilo v parih dneh.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#97 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 November 2012 - 10:22 PM

Eh zakaj pišemo z majhnimi, saj je tema "modrostni zobje" :D

Meni je rekla, da dokler mi ne povzročajo težav (ipak je te, ki so čisto zadaj, nekoliko težje ščetkati), jih nomo pustili. Tako da ja.. zanekrat imam še vse, bomo vidli kako bo. Jih imam pa že ful let, res so mi vsi štirje zelo zgodaj pognali že.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#98 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2012 - 12:26 PM

Uf, jaz imam pa samo zgoraj zasnove, ampak še nista pognala ven. Te zasnove imam že 7 let, očitno ne bosta zrastla. Je pa kirurg prišel na idejo, da jih kar vzame ven, da ne bomo nič več čakali :/ Tako da imam naslednje leto enkrat poseg in me je kar strah, sploh zato ker nimam nobenih težav, nič me ne moti, ampak očitno so kar problematični, če lahko povzročajo tako zmedo v telesu, nisem vedela.
  • 0

#99 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2012 - 01:51 PM

kaor jaz vem so mnenja o modrostnih zobeh deljena. nekateri pravijo, da so popolnoma nepotrebni in da jih je treba odstranit. nekateri se s tem ne strinjajo. moj zobozdravnik je pristaš puljenja (baje, da je brezbolečinski) in mi je tudi grozil, da jih bova dala ven. stvar je v tem, da imam zgornje, spodaj pa ne. na eni strani ni niti zasnove, na drugi pa je in to pod ostalimi zobmi. sicer zob ne raste (staje je že 12 lt identično), ampak bo vseeno potrebno odstranit. kot mi je razložol naj bi bilo tudi škodljivo ribsanje zoba in dlesni. če je kaj na tem, ne vem, ampak tako mi je bilo rečeno. v glavnem, zboram pogum in energijo za puljenje (oz. klesanje).
  • 0

#100 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2012 - 08:36 PM

Jaz grem še zadnji modrostnik dat ven v ponedeljek. 

Strah me zaenkrat (še) ni. 

 

Sem si pa dala dodatno narediti CB CT (3D rentgen) zoba in okolice, da se boljše vidijo korenine in potek živcev.

Plačala sem 90€ za to, ampak mi je vredno... raje dam ta denar, kot da se mi poškoduje živec (pri meni obstaja visok riziko za poškodbo). 

 

Držite pesti, da bo šlo vse ok... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users