Jump to content


Stroški


  • Please log in to reply
1333 replies to this topic

#1

  • Guests

Posted 05 October 2012 - 11:43 AM

Kot sem obljubila, nova tema, o stroških. Sem bi lahko pisale vse kar se tega tiče, koliko imate stroškov recimo z elektriko, z vzdrževanjem, s plinom, s hrano in podobnimi vsakdanjimi rečmi, na kakšen način varčujete (recimo z električno energijo, s hrano, z bilo čem), kakšno kurjavo imate, plin, drva, kje nakupujete življenjske dobrine...

Torej res vse o vaših rednih stroških, varčevanjih in podobnem. Jaz prispevam ko bom imela malce več časa, da se razpišem ;)

Aja, pa temo sem ustvarila kar tukaj, ker večinoma leti na stroške bivanja, hm, potem sem malo zašla, oziroma razširila temo kar na splošne življenjske stroške - če je ful moteče, potem bi prosila za premik v temo "Vsi o vsem". Se opravičujem za morebitne nevšečnosti :closedeyes:
  • 0

#2 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23477 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 October 2012 - 12:00 PM

Mislim, da je tema kar pravilno postavljena.

Mi (4 osebe) imamo mesečno:
- elektrike (pomivalni stroj, pralni stroj, indukcija, sušilni stroj, pečica, ...) - 28€
- plin: /
- ogrenjanje - mestni toplovod. Pozimi so bile najvišje položnice za 55m2 - do 120€
- voda: porabimo cca 2m3 tople in 5m3 hladne vode
- upravnik (snaga, upravnik, vzdrževanje....): 60€
- RTV + internet + telefon: 12€ + 45€
- kredit 1: cca 400€
- kredit 2: cca 90€
- vrtec: cca 85€ (se mi zdi)
- mobitel: 17 - 20€ (če ni tujine)
- življenjsko + dodatno: vsak po 85€
- zavarovanja (avto + stanovanje): 66€

Perilo peremo 3-5x na teden (vsaj 2x med vikendom ko je poceni elektrika). Med tednom peremo po dragi tarifi.
Pomivalni stroj ima timer in se vklopi sam ob 22h. Peremo nekje na 2 do 3 dni. Čez vikend vsak dan.
Sušilec (če ga že uporabljava) vklopiva vedno po 22 uri.

Ker sem iz štromarske familije sem obsedena z ugašanjem luči. Prav tako z zapiranjem vode (norela sem, ko je moj pomival posodo na roke in je ves čas voda tekla zraven - zdaj se je odvadil).
Edino kar še vedno nisem kupila, je en podaljšek, na katerega bi priklopila vse TV zadeve (TV, video, DVD, pretvornik) in bi jih zvečer dejanko izklopila. Zdaj so ves čas na "v pripravljenosti".

Še gospodinsjke razdelitve

Pri nama ni obvezno, gre za preference :D

enako! Jaz imam čez pomivalni in pralni stroj (ven, not, obešanje).
on ima smeti, pomivanje po tleh.
ostalo je bolj odvisno od trenutka (sesanje, otroke, prehrana).
Kuham med vikednom načeloma jaz. Med tednom noben.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2012 - 12:03 PM

TV + internet: 39€
elektrika: cca 20-25€
komunala: 5€
plin: ne vem...plačujem 2x letno - na mesec v povprečju 10-15€
rtv: 12€ (al kolk je že)
upravljanje bloka (Zarja) povprečno nekje 25€

skupaj cca 120€
  • 0

#4 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2012 - 12:19 PM

Za 2 osebi:
ok. 40€ telefon, internet, tv
12 evrov rtv
elektrika trenutno okoli 30(pralni stroj, pečica, pomivalni, indukcija, klima) do ok. 100 pozimi, ko je zraven še ogrevanje
komunala in voda ok. 20
Upravnika nimamo.

Načeloma gledam, da stroji operejo po 22. uri zvečer ali zgodaj zjutraj.
Fant je kupil za radiatorje neke zadeve, ki se jih sprogramira kdaj ogrevajo, recimo dnevna se ogreje čez teden kake pol ure preden vstaneva, se izklopi in vklopi okoli štirih, pol ure preden prideva domov. Polno ogrevava okoli 75 kvadratov, eno sobo pa le na 18 stopinj, ker jo ne uporabljava.
letos imava namen na vsa okna dati tiste gume, da okna še bolj tesnijo. Fant se ogreva za neke folije, ki se jih nalepi na šipo in naj bi preprečevalo prenos toplega oz. hladnega zraka v notranjost za okoli 30 procenotv.
Pozimi ogrevava na okoli 22 stopinj, spalnico melankost manj, kopalnico na malo več.

Za hrano porabiva različno, med 100 in 200 evri na mesec. 200 takrat, ko imava večje nakupe, kaj bolj na zalogo, praznovanja ipd. Kupujem pa večinoma v Hofru, Lidlu, Eurospinu. V Sparu in Leclercu le tisto, kar drugod ne dobim. V Mercator le za malico, v Tuša ne hodim. Hrane ne mečem stran, kupujem z mislijo na to kaj bom kuhala v prihajajočih dneh. Akcije me večinoma ne premamijo.

Veliko dava za bencin(dnevno narediva okoli 80 km), nanese na ok. 200 evrov.
O sušilnem stoju zaenkrat še ne razmišljam, tudi ne vem kam bi ga lahko dala.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#5 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2012 - 12:28 PM

Še delitev dela:
Jaz:
-kuham
-pospravljam kopalnico in kuhinjo
-dajem prati oblačila in večinoma sama obešam in pospravljam oblačila
-zalivam rože
-40% likam
-vozim :D
-imam čez hrano( jo plačam in vem kaj je potrebno kupiti), bencin in ostale stroške

Fant:
-ima čez položnice in na splošno finance
- plačuje kredit in vsa zavarovanja in varčevanja
-60% lika
-pometa oz. sesa in briše prah
-po kosilu pospravi kuhinjo
- vsake toliko(se po občutku izmenjujemo s sosedi) pomete in pomije stopnišče v hiši
-kuha kavo zjutraj :D


Za dihurja skrbiva oba.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#6 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2012 - 12:52 PM

Pri naju je tako:

Jaz čistim kuhinjo, likam, pomivam po tleh, brišem prah in dajem perilo prat.
On čisti kopalnico, sesa, skrbi za smeti in daje posodo prat. Ostalo se deli po občutku.

Stroški: Vsak da polovico najemnine, jaz plačam internet, on pa vse ostalo. Hrano in podobno kupujeva oba, ampak je ponavadi tako, da večje nakupe pokrije on (ali pa pol-pol), za manjše grem pa dostikrat jaz na hitro v tuš.

Za mačko skrbiva oba :D
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#7 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 October 2012 - 02:15 PM

Oba delava vse, edino samo jaz likam.

On da za najemnimo, oziroma včasih dava vsak pol, jaz imam pa vse ostale stroške, hrana, čistila, itd.

To je to, popolnoma nič ne komplicirava.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#8 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27035 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 October 2012 - 06:29 PM

sem obsedena z ugašanjem luči. Prav tako z zapiranjem vode (norela sem, ko je moj pomival posodo na roke in je ves čas voda tekla zraven - zdaj se je odvadil).
Edino kar še vedno nisem kupila, je en podaljšek, na katerega bi priklopila vse TV zadeve (TV, video, DVD, pretvornik) in bi jih zvečer dejanko izklopila. Zdaj so ves čas na "v pripravljenosti".
.

Podpis.
NORIM, če si kdo umiva zobe in tstih 5 minut voda na full teče v prazno. Pri cimrih opažam, da puščajo luči kar vse povprek, in potem hodim okoli in jih stalno ugašam, ker se nad njih nočem zgrnit naenkrat kot oblak. Pa na živce mi gre, ker ena cimra pere v Lj, ker 'ne bo porabila celega vikenda za pranje cunj' (ja valda, kot daje tega ena tona :roll: za to, da cunje vrže v stroj porabi 2 min, da jih obesi ravno ene 5 in da jih zloži, 10 min) in potem zalaufa stroj, v njem pa 3 majice. :surrender:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30690 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 October 2012 - 08:53 AM

Midva imava trenutko precej stroškov, ker plačujeva najemnino in kredit, že samo tega je 200 + 440 €.
Elektrike tukaj plačava cca 20 € (glede na porabo),
Siol trio je 40 €,
komunala 10 €
topla voda poleti cca 20 €, pozimi pa skupaj z ogrevanjem ogromno, čez 100 €, tudi 150 € sva dala pozimi v najhladnejših mesecih.
nekatere stroške plačujeva tudi v najini hiši, kamor se bova šele preselila - neki pavšal za elektriko, pa komunalni in telefonski priključek, kar nanese še cca 25 €.
Pol pa še dodatno zavarovanje, mobitel, življenjsko zavarovanje, v glavnem vsega tega pomoje nanese za 1000 €. Nisem nikoli točno seštevala :whistling:

Delitev teh stroškov ni formalno določena, ker pa je moj obrok kredita večji, plačuje fant še vse položnice za bajto in kar pride položnic za najem.
Stroške, ki jih lastnica sama odčita in kjer ni položnice, pa plačam jaz oz pozimi je dal tudi on zraven, ker je bilo veliko za ogrevanje.
Najemnino ponavadi pokrivava z denarjem, ki ga moj zaluži, ko občasno pomaga kolegu, ki postavlja na noge en biznis.
  • 0

#10 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 07:51 AM

no , pa začnimo.
v gospodinjstvu smo trije:
kredit 1: 400 € (+ 50 € za zavarovanje)
kredit 2: 85 €
elektrika: okoli 40 €
vrtec: 210 €
potem so pa razna življenska zavarovanja, ki so bila sklenjena v boljših časih: 80 € (za oba) in vzajemna 29 € (x2)
zavarovanje za avto in nepremičnino: 44 € na mesec (10 obrokov)
mobitel: cca. 40 € za vsakega (moj ima delno pokrit mobitel v službi, vendar pa tisto pokrije samo polovične sroške)

ogrevava na kurilno olje, porabica okoli 600 litrov na sezono.
tankava cca. 2 tanka na mesece (okoli 150 €)

v glavnem življenje je drago.
  • 0

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 October 2012 - 07:55 AM

mobitel: cca. 40 € za vsakega



Precej plačuješ za mobitel. Jaz dam največ 15 evrov (če ne grem slučajno kam v tujino).
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 07:59 AM

aja, evo...pozabila sem na vzajemno in življenjsko zavarovanje - cca 130€ mesečno...pa zavarovanje za stanovanje in za avto...cca 50€ mesečno. Mobitel 17€, tankam 2x mesečno po cca 65€.
  • 0

#13 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 08:24 AM

Precej plačuješ za mobitel. Jaz dam največ 15 evrov (če ne grem slučajno kam v tujino).


imam nek simobilov paket, ki stane 32 €. pa precej nanese klicanje v tujino, samo povezava pride 33 centov. seveda pa kličem mamo, sploh če kaj nujno rabim. drugače pa hb za skype.
  • 0

#14 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 October 2012 - 08:25 AM

Aha, vse jasno. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#15 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 08:31 AM

ja, žal nimam več študentskega paketa. vse ostalo je pa kar tam okoli 30€. z mnjavo k simobilu sem pa še znižala stroške, ker sem na mobitelu imela osnove sicer 33€, ampak po 45€ na mesec nisem prišla.

aja, k stroškom sem pozabila dopisat še stroške za T-2 (telefon, internet TV): 42 €/mesec (variira, ker se telefonski pogovori plačujejo posebaj, ampak to je malenost 1 do 2 na mesec €)
  • 0

#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2012 - 09:49 AM

Toliko kot imate nekatere vseh stroškov skupaj midva plačujeva samo za najemnino. :wacko:
  • 0

#17 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 October 2012 - 09:58 AM

OK, so pa najbrž tudi plače v Švici višje od naših?

Moja prijateljica živi v Luksemburgu in daje 1000 evrov samo za najemnino, brez stoškov.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45414 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2012 - 10:30 AM

Imaš prav, plače so višje, ampak življenje je drago. Zato se mi vedno ko se vrnem v Slovenijo zdi vse tako smešno poceni...
  • 0

#19 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 11 October 2012 - 06:49 PM

Najemnine in ostalih stroškov s stanovanjem nimama, ker živima pri njegovih, ki tudi krijejo vse stroške (elektriko, vodo), kurimo pa itak na drva.
Plačujema:
Ario (trojček): mislim, da je 43€ + klici
Zavarovanja: 28€ za vsakega vzajemna + 15€ še zame = 71€
Vrtec: mislim, da je 35€ od kar je v višji skupini (do zdaj pa 50€)
Mobitel: 12 (jaz) + 17 (K.) = 29€
Računalnik na obroke: 20€
Kredit za avto: 323€
Tankamo veliko, povprečno 150€ na mesec, če ne gremo nikamor, samo za trgovino, tamalega v vrtec in enkrat na teden k mojim na obisk.
Hrana: cca. 50€ na teden, kupujemo v glavnem v Hoferju, kakšno malenkost v Mercatorju, meso nabavljam enkrat na teden v PP :)

Doma delam popolnoma vse sama, fant ima preko ogromno drugega fizičnega dela in ga ne obremenjujem z gospodinjstvom, izjema je sedaj, ko zaradi mojega "stanja" ne zmorem kakšnega večjega podviga npr. brisanje tal.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#20 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 11 October 2012 - 08:57 PM

Sva 2 v gospodinjstvu. Imava najeto hišo. Najini stroški so:
-najemnina (nimam pojma koliko je, plačuje fant)
-elektrika (40-60 eur)
-voda (15-20 eur)
-komunala (12 eur)
-tv+net (35 eur)
-imava talno gretje, tako da ni stroškov s kurilnim oljem

Fant ima samo služben tel, tako da mu to podjetje plačuje, jaz imam simobil 17 eur.
Natankam za cca. 250 eur na mesec.
V trgovini porabimo približno 50 eur na teden.
Ker fant plača najemnino, plačam jaz stroške. Večino gospodinjskih opravil opravim jaz, ker moj veliko dela in prihaja pozno domov. Drugače pa on kuha, kosi travo in postori kaj tehničnega po hiši in okoli nje.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users