Jump to content


Photo

Mastni lasje


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#21 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 November 2005 - 09:09 AM

Čičerika so take kroglice podobne grahu samo dosti večje in se lahko jejo kot priloga ali pa zraven solate.. wink.gif . Mogoče ti zato čičerikino hehe
  • 0
Viens, reste ici!

#22 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 05 November 2005 - 10:57 AM

Pazi, da jih na sušiš z vročo temeraturo pri lasišču. Vedno se izogibaj dajanja preparatov na lasišče. Probaj si jih umivati brez šampona, ker je vsak dan zares preveč. Malo zdrži, da prideš vsaj na vsak drugi ali tretji dan.
  • 0

#23 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 26 November 2005 - 10:15 AM

Na pomoč! cry.gif
Lasje so se mi začeli zelo mastit...umivam si jih 2-3 krat na tedn in imam že dan potem, ko si jih umijem grozno mastne! Nasvet?
  • 0

#24 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2005 - 10:20 AM

QUOTE(TASH)
Na pomoč! cry.gif
Lasje so se mi začeli zelo mastit...umivam si jih 2-3 krat na tedn in imam že dan potem, ko si jih umijem grozno mastne! Nasvet?


kater šampon pa uporabljaš???

ker meni so se res FUL mastile, ko sem uporabljala gliss kurove in fructisove. zdej imam pa johnsonov baby šampon in mi ne masti. men pomaga!
  • 0

#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 November 2005 - 10:20 AM

Nekaterim pomaga, če zmanjšajo pranje las na 1X tedensko, baje se potem lojnice umirijo ... čeprav pa spet druge pravijo, da jim to ni pomagalo.

Drugače pa ... pač peri si lase vsak drug dan, sam glej da uporabiš res extra nežen šampon (baby šampon ali takšen, ki je namenjen pogostemu umivanju) in las ne spiraj z vročo vodo, poleg tega jih tudi ne suši s fenom, ker vsaka toplota samo vzpodbuja delovanje žlez lojnic.

Lahko pa da je problem mastenja tudi v kakšnem novem preparatu ... si mogoče v kratkem menjala šampon, balzam?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#26 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 26 November 2005 - 10:23 AM

Večinoma uporabljam Tigi in Baby od Nivee - in prej nikoli( :!: ) nisem mela mastnih las rolleyes.gif
  • 0

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 November 2005 - 10:23 AM

Mogoče gre samo za obdobje, ki bo kmalu minilo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2005 - 10:26 AM

ja, to je pa puberteta. se bolj mastijo lasje, men so se tud full. sam zdej mam eetaq kontracepcijske, tko da je mal boljš tud zaradi tega.
  • 0

#29 cvetka5

cvetka5

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 01 December 2005 - 11:27 PM

glede otroških šamponov;sama mam tud dokaj mastne lase, vendar so se mi po uporabi otroškega šampona začeli še bolj mastiti. Bila sem pri strokovnjakinji za lasišče in mi je razložila, da odrasel človek pod nobenim pogojem ne bi smel uporabljati otroškega šampona, saj je le ta, prilagojen PH-ju, ki ga ima otroško lasišče in ne odraslo. Tudi če naj bi sprva pomagal, bi bile dolgoročno posledice uporabe za lasišče slabe.
Odkar ga sama ne uporabljam se mi lasje ful manj mastijo. wink.gif
  • 0

#30 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2005 - 12:26 AM

Cvetka5, hvala ker si nevede pomagala. Že dalj časa sem se odločala za otroški šampon, pa nikoli nisem bila 100 % ali naj ali ne.... Sedaj vem, da ga ne bom.
OT, kaj pa potem otroški gel za prhanje? Je s tem isto?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 December 2005 - 07:47 AM

Otroški šamponi se od navadnih razlikujejo v tem, da ne vsebujejo mila, ampak bolj blaga čistila sredstva. Možno je tudi, da imajo drugačen pH. Saj ga lahko probaš, če ti pa ne ustreza, ga pa nehaj uporabljati. Kakšne hujše škode verjetno ne bo - enako kot pri gelu za tuširanje. Te gele tudi sama rada uporabljam, ker niso parfumirani, niso agresivni in se ne penijo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 mišKa

mišKa

    sramežljivec

  • Člani
  • 75 posts
  • Location:my 0wn little crazy w0rld

Posted 03 December 2005 - 06:06 PM

a to da si lase sušiš s fenom kj pospešuje maščenje??al mogoč zmanjšuje??al nč ne vpliva? biggrin.gif jst si jih vedno sušim naravno.ker mi s fenom precej bolj izpadajo pa pol mam scufane pa... ermm.gif ker mam izredno tanke lase.pa tut precj hitr mastne ermm.gif tko da ste me zj prepričal da probam brezov šampon biggrin.gif
  • 0
...i had these dreams that i'ma learn t0 play guitar...maybe cr0ss the c0untry...bec0me a r0ck star...

#33 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 03 December 2005 - 07:27 PM

Ja če si lase fenaš se bolj zmastijo ker to pospeši delovanje žlez lojnic.
  • 0
Viens, reste ici!

#34 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 06 December 2005 - 10:18 PM

Frendica je pohvalila šampon Recept za mastne lase, baje ji ratajo mastni en dan kasneje.
Ga je katera že probala?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#35 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 07 December 2005 - 01:34 PM

Šampon Recept za mastne lase uporabljam tudi jaz in sem zadovoljna, 1X na teden pa uporabim še losjon od Recepta, prav tako za mastne lase. Ko sem prvič uporabla ta losjon sem bla mal začudena, ker so bli po uporabi lasje bolj "trdi" (ne znam prav razložit), pa tudi več volumna so imel in seveda se niso tko hitro zmastil. Ga pa uporabim samo 1x/teden. Tudi sama mam probleme z mastnimi lasmi, mislim pa da je najboljše take lase čim manj "mučit" z navijanjem, česanjem, z raznimi penami in geli... Na vsakih nekaj pranj pa si lase operem s kakim otroškim (npr. od Nivee ali Johnsona) da si "odpočijejo". Meni je pomagalo tudi, da sem si dala narediti nekaj pramenov, ker potem ti barvani lasje nekako "popijejo" mal več maščobe...no ne vem, meni je pomagalo...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#36 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 December 2005 - 01:36 PM

Meni je tudi kolegica omenila, da se ji lasje odkar ji jih barvam, manj mastijo ... verjetno zato, ker se od barvanja malo izsušijo? Pravi, da ji barvanje zelo fajn razmasti lasišče.

Bo že nekaj na tem ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#37 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 07 December 2005 - 01:46 PM

jap, men isto to pomaga. biggrin.gif ksn mesc po barvanju mam ful mn mastne kokr drgač biggrin.gif
  • 0

#38 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 December 2005 - 01:47 PM

Mogoče se men zato takorekoč nič ne mastijo, ker jih skos mučim z barvanjem. biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#39 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 14 September 2010 - 07:38 PM

uffff tale tema je pa zastarela biggrin.gif no en pametn link sm našla proti mastnim lasem biggrin.gif


  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#40 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2010 - 02:22 PM

Mene pa zanima, če ma kera izkušnje s kakim šamponom za mastne lase? Namreč zadnje čase se mi blazno mastijo, seveda takoj ta zgornji. Brala sem, da obstaja Phyto šampon za seboregulacijo, pozna kera?

IPB Image
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users