Jump to content


Photo

KANA-naravna barva za lase


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#201 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13712 posts
  • Gender:Female

Posted 25 October 2010 - 02:13 PM

se mi zdi ja, moja sestra tud kavo not da.
vsaka kana naredi ovoj.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#202 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 25 October 2010 - 02:29 PM

hvala, bom šla v kratkem po eno
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#203 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 28 October 2010 - 11:06 AM

Prvi poskus z Lushevo kano je za mano thumbup.gif ! Odtenek Marron.
V mešanico sem dodala črno kavo namesto vode, malo jabolčnega kisa in nekaj olivnega olja. S tem oljem so nepotrebne komplikacije, ker začne odtekati od glave, pri spiranju pa je to edina stvar, ki mi je zapcala banjo, tako da ga bom naslednjič izpustila.
Porabila sem malo več od dveh kock (1/3), kar je bilo zame premalo, nisem pobarvala vseh las. Naslednjič bom zribala celo preostalo količino. Ribanje je bilo čisto enostavno. Meni je smrdel edino kis notri, drugače pa je vse skupaj zelo lepo dišalo.
Glavo sem dobro povila v dve vrečki in šla z no spat, popolnoma brez težav. Na laseh je bila 12 ur! Spiranje ni bilo težavno, sem pa morala uporabiti šampon - z enim šamponiranjem se mi olivno olje ni spralo z las, kar je bila zopet največja packarija. Ostalo brez težav!
Barva se ni prvi dan pokazala v pravi luči, sedaj po dveh dneh pa se že kažejo tsti pravi, lepi odtenki. Barva je zelo topla. Nobenih vijoličnih tonov, se pa posveti na temnejšo podlago bolj na pravo kostanjevo, na svetlejši podlagi (pobeljeni lasje od sonca) pa na lisičje rjavo z zlatim leskom.
Sama nega - odlično! Tudi suhi in poškodovani lasje so v veliko boljšem stanju. Veliko manj mi izpadajo, lasišče je kano odlično preneslo. Zelo lep lesk. Komaj čakam, da se pobarvam spet, ker bi rada nanesla kano na vse lase in da vidim tisto intenzivnejšo globino barve, ki jo prinese samo večkratno barvanje.
Ni mi žal, da sem jo preizkusila, čeprav nisem še dobila točno takšnih odtenkov kot sem si želela...
Dodajanje olivnega olja pa je res nepotebna packarija.
  • 0

#204 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 28 October 2010 - 11:25 AM

Nujno: Kok stane Logonina kana? Pri lushevi sem po eno kupovala, je pri tej tud zadost ena? Se jo dobi v sanolaborju?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#205 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13712 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2010 - 11:28 AM

Pri Lushevi res, ker ima zraven že kokosovo olje če se ne motim. Jaz dam vmes med kano še malo balzama, na glavi pa pustim 3 ure.

Neytiri, kupi 2 kani. pakirana je po 100g, stane pa se mi zdi da okol 8€. Samo Logonina ni 100% kana smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#206 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 28 October 2010 - 11:30 AM

Potem ceneje z lushevo pridem skozi. So mullerjeve sploh kaj slabše od logoninih, a ni tok razlike? Če je ni, bi potem magar raj sestri rekla, da jih gre iskatv mullerja, sem zdaj manj v lj down.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#207 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13712 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2010 - 11:33 AM

Jst sem logonino samo enkrat probala, sestra večkrat in ni bila zadovoljna(intenzivnost, obstojnost). jaz že lep čas kupujem Mullerjevo, res pa je da ne rjavo. Mogoče probaj najprej na enem pramenu las.
Stane pa malenkost manj kot 4€
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#208 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 28 October 2010 - 11:38 AM

Ok, kul, bom šla potem kar po mullerjevo, hvala smile.gif . A falit ne morem škatlice, oz. sestra, če ji rečem, da je od mullerja, pa gor piše kana?, naravna barva za lase?.. verjetno imajo kakšen temno rjav odtenek ane? Če je kakšna svetlejša rjava, je ne bi, da ne bo ful narastka, črne pa tud ne, da ne bo še temnejša kot sedaj.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#209 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13712 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2010 - 11:45 AM

henna bo pisal, rjav odtenek je samo en. taka svetlo rjava škatla s silhueto frizure v ustrezni barvi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#210 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 28 October 2010 - 11:48 AM

Aha, ok. Upam, da ne bo presvetlo prijelo na narastku smile.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#211 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14774 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 28 October 2010 - 05:18 PM

^meni pa ta kana ni niič prijela, nada! Mislim, da je rjava samo ena, sem upala, da mi bo malo potemnila pa je ostal praktično isti odtenek, rdeče-oranžen pigment. :/ Mi je pa lusheva ftw!

Edit: ah, ko nič ne berem. Je že frčica napisala, da je samo ena rjava. Ja. (:
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#212 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 28 October 2010 - 09:26 PM

Ok, spet sem si premislila po tem zadnjem postu oops.gif . Ne bi istega kot zdaj, samo še z več oranžnega pigmenta.


Menda obstaja neka prozorna kana? Sej imam prav v spominu, ANE (joj, upam, da ja biggrin.gif )? Da bi si jest samo narastek z navadno barvo pobarvala in dala to prozorno kano gor sam zafiling krepkejših las..
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#213 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 29 October 2010 - 12:00 PM

Ja, obstaja, logona jo ima, za krepitev las smile.gif
  • 0

#214 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 29 October 2010 - 04:31 PM

Okej, tenks, bom šla potem ponjo biggrin.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#215 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2010 - 11:33 AM

Pred leti me je Hevea barvala z eno kano iz Mullerja. V spominu imam, da me je najbolj odbijal vonj las. Še nekaj tednov po barvanju so mi lasje smrdeli po slami. Kljub temu me je zdej spet prešinolo, da bi probala kano. Prebrala sem poste za nazaj in ugotovila, da tista reč s katero sem se barvala ni čista kana, ampak nekakšna mešanica. Sedaj bi probala z rdečo kano iz Lusha. Zanima me, če je tudi pri tej kani prisoten neprijeten vonj? V sestavinah navajajo rožmarin in klinčke... Mogoče prekrijejo slamo? smile.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#216 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14774 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 October 2010 - 01:04 PM

^ Da, precej. Ima sicer zaradi teh olj in dišavnic kana sama po sebi ful specifičen vonj, čisto drugačen od drugih kan/rastlinskih pigmentov.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#217 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2010 - 01:23 PM

biggrin.gif
kaj to pomeni:
a ) precej smrdi
b ) precej prekrije vonj
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#218 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14774 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 October 2010 - 01:45 PM

Vonj lusheve kane je čisto drugačen, diši po teh začimbnicah, eteričnih oljih in jaz ne zaznavam tistega slamnatega vonja kot pri ostalih kanah. Se pravi, bolje mi diši, ne smrdi mi, tudi lasje kmalu - po 2-3 izpiranjih - izgubijo ta rastlinski vonj po kani.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#219 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2010 - 01:58 PM

Aha tako, hvala za pojasnilo smile.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#220 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 02 November 2010 - 11:29 PM

meni je Lusheva Marron ful lepo dišala - neka kombinacija, kave, limone in klinčkov in še nečesa. Še po večih pranjih ko zmočim lase zavoham ta vonj.

a mogoče katera ve kako grejo skupaj kana oz barvanje redno z njo in silikoni? namreč še ne uporabljam kakšnih dodatkov na silikonski bazi, me pa en mika (tisti Orofluido), ampak se bojim da bi mi silikoni zapacali lase - jih zaprli al kaj in potem barvanje s kano ne bi več bilo tako uspešno.
Kakšna mnenja?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users