Jump to content


Photo

Svetlinovo olje in kapsule


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#81 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2010 - 07:50 PM

Da, da, direktno s kriznega zarisca, a ne, Marmelada? smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#82 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22446 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2010 - 10:11 AM

Se razume! biggrin.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#83 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 01:03 PM

Hmmm, foter klical za svetlinovo olje, ker ga se sedaj ni dobil, pa je spotoma se malo poklepetal s prijaznim gospodom na drugi strani zice. smile.gif Olja je zmanjkalo in ga en cas ni bilo, sedaj ga imajo spet. Menda je pred kratkim nekdo odnesel zadnji dve steklenici. Marmelada? laugh.gif laugh.gif

OK, salo na stran, prijazni gospod se ocitno spozna na to, kar prodaja in mu je povedal par zadev:

- pridejo meseci, ko ne prodajo nic tega olja, potem pa ljudje preberejo nek clanek in pokupijo vse (sounds familiar? lol smile.gif ),

- cudil se je, da ga uporabljamo notranje smile.gif je rekel, da sicer s tem ni nic narobe, da je primerno, ampak, da ima zelo blagodejen ucinek tudi, ce ga mazes na kozo (sej smo se ze pogovarjale o nanasanju tovrstnih krem na kozo),

- da naj se ga ne uziva vec kot nekaj kapljic na dan; ocitno najbolje, da se zacnem drzati tistih 500 mg, ki si jih navedla ti, Marmelada,

- da naj se ga ne uziva predolgo neprekinjeno, ker se telo navadi in ne bo vec ucinka; torej das cez kuro in potem za en cas prekines,

- da je (spet pricakovano) olje v kapsulah problematicno, ker je rafinirano in torej izgubi veliko svojih dobrih lastnosti - sej logicno, bolj je predelano, vec je moznosti, da unicis ucinkovino - podobno kot pri cajih v filter vreckah, ki so upraseni in zato pride do oksidacije ucinkovine, ki tako postane nicvredna; nekje sem brala, zakaj nekaterih cajev ne smes preliti z vrelo vodo, ampak z nekoliko ohlajeno...ker je v vreli vodi prevec zracnih mehurckov, ki privedejo do oksidacije obcutljivih ucinkovin v caju...svasta..ok, ce pac pijes caj zaradi okusa, ma jaz ga pijem predvsem zaradi zdravja, za okus imam cokolado lol. laugh.gif

Ce se se cesa spomnim, dopisem.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#84 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2010 - 03:19 PM

V bistvu je natrosil en kup nekih bedarij.
Ne vidim problema kupiti visoko kakovostno nerafinirano hladno stiskano olje v kapsulah.
Ne vem česa naj bi se telo navadilo? Olja samega, omega 6 ali vitamina E? Olja že tako pojemo dosti, ne vem zakaj bi kakovostnega jedli le par kapljic (raje očitno žlico sončničnega na solato). Omega 6 maščobe so esencialne in jih je potrebno uživati vsak dan (so kar dobro zastopne v današnji prehrani, omega 3 malo manj). Od vitamina E ni nihče umrl (mogoče bi komu odpovedala jetra, če bi jedel čistega na žlico) in ga je spet treba uživati vsak dan.

Itak vsaka firma goni svoje. Zadnjič sem v slo. reviji videla reklamo za omega 3 v kasulah in je pisalo, da imajo le oni popolno mešanico ribjih maščob (med njimi tudi tjulnjevo olje cry.gif s tem, da je le-to v EU prepovedano, če se ne motim) in kako bi morali jemati samo omega 3 in 9 (ja pa ja), ker so 6 nevarne za telo. Očitno vsak hodi na neka svoja predavanja.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#85 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 26 January 2010 - 03:27 PM

_Planet_, ful koristne informacije, hvala! Jaz svetlinovo olje trenutno jemljem v kapuslah-najprej sm po eno na dan, zdej pa kar 2 kakšen teden (imam 1000mg). Ampak naslednjič bom pa vzela kar v steklenički- kje pa se ga to kupi?
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#86 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6522 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 03:30 PM

Hmm ja, sej ne veš komu verjet, če povsod neki drugače piše. Ljudje se potem odločimo, komu bomo zaupali.
Ampak jaz že iz principa bi raje vzela olje naravno in ne v kapsulah. Res da je v kapsulah bolj praktično, samo nikoli ne veš, kaj je zares noter. ...
Mah ne vem. Vsi samo neki zavajajo.
  • 0

#87 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2010 - 03:44 PM

Saj nikjer ne veš točno kaj vse ima še zraven. Edino ovoj je problem pri kapsulah. Ampak tudi tu se lahko odločiš za manjše zlo. Sicer se tudi meni zdi boljše olje v steklenički, na žlico, ampak ne more stric rečt, da je olje v kapsulah rafinirano smile.gif

Čebelica Maja, eno stran nazaj imaš ta podatek.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#88 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 03:49 PM

Vec info, lazje se odlocis, na koncu imas tako ali tako svojo glavo, ampak nikoli ne skodi slisati se cesa vec. I guess.

Logicno, da vsak speljuje vodo na svoj mlin. Glede na to, da nisem govorila sama s stricem, ne vem, kako tocno se je izrazil, po fotrovem pripovedovanju sta pac klepetala, nihce ni nikogar v nic prepriceval, pac povedal svoje mnenje. Jaz tudi raje vzamem cimmanj obdelane zadeve, ce imam na razpolago vec proizvodov. Seveda pa nikoli ne mores do potankosti vedeti, kaj das v usta, sej se tega ne ves, kaj vse v dezju pade na domaco solato. Pach.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#89 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2010 - 03:58 PM

Nisem tako ostro mislila. Verjamem, da ni nihče nikogar prepričeval. Samo malo je celotna zadeva smešna. Me spominja na tisto, ko ti teta v drogeriji predava, da so v kremah za po 50. leti tako močne sestavine, da niso primerne za mlado kožo, ker se jih potem prehitro navadi laugh.gif

Se pa strinjam s tem, da vsakomur svoje in po svoje smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#90 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 04:10 PM

Ja, mogoce imas prav, meni ni zvenelo smesno, nimam pa trenutno casa, da bi se poglabljala v zadevo.

Sem v vsakem primeru skepticna glede uzivanja dodatkov prehrani na dolgi rok, ceprav jih telo potrebuje. Eno je, ce ti enako "ucinkovino" zauzijes s hrano, drugo, ce jo zauzijes izolirano. V to smer sem razmisljala, niti ne toliko o tem, da se telo navadi, ampak, da je koncentrirano vnasanje dolocene izolirane "ucinkovine" na dolgi rok lahko vprasljivo. V eni drugi temi sem lepila linke v zvezi s problemom jemanja zelezovih dodatkov. Recimo za vitamin C vem, da ga visek izlocimo z urinom, z zelezom ni tako.
Ne vem, kako je z mascobnimi kislinami, se poucim ob priliki.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#91 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 26 January 2010 - 04:10 PM

Je Biotopic samo v Celju? sad.gif
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#92 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 05:23 PM

^^

Zna biti ja, ceprav morda se da to olje dobiti se kje drugje, ali pa od kaksnega drugega proizvajalca. Zaenkrat ga se nisem zasledila, ampak se mi zdi cudno, da pri vseh oljih, ki jih dobis v raznih trgovinah (z "alternativno" prehrano) ravno svetlinovega ne bi imeli.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#93 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22446 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 06:00 PM

Hehe, planet ne, jaz sem kupila samo eno flaškico. smile.gif Nisem bila jaz tisti krivec. smile.gif Jaz sem prodajalko vprašala, koliko naj ga spijem dnevno in mi je rekla, da 1 čajno žličko. Ena čajna polna žlička olja pa ima 1 gram približno...po Planetinih informacijah. Zdaj pa ne vem ali bi blo bolje, če bi samo pol žličke dnevno, ali že preveč kompliciram? laugh.gif Hmm, koliko časa pa naj bi trajala ta kura in koliko časa potem pavza? V tistem članku, kjer piše, da naj bi se ga uživalo 500 mg dnevno piše, da naj se ga uživa vsaj 2 meseca in to na tešče. V trgovini pa mi je rekla, da je vseeno, kdaj ga spijem, najbolje pred spanjem. Tako da to pomoje ni bistveno. Pomagalo pa naj bi tudi pri prebavi in lajšanju predmenstrualnih težav...to dvoje me tudi zelo zanima, če mi bo kaj pomagalo.
Jaz sem se tudi odločila za čisto olje, brez nepotrebnih dodatkov. Okus mi je sicer rahlo zoprn, ampak se bom navadla, ni panike. Pa še preračunala sem, da je cenovno precej bolj ugodno, kot kapsule. Če pijem eno žličko na dan, mi bo steklenička zadoščala za kake 3 mesece.
Biotopic je samo v Celju, kolikor vem. Mogoče se olje dobi tudi v kaki drugi trgovini z naravnimi izdelki, nisem preverjala.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#94 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 06:03 PM

^^

biggrin.gif

Jaz ne bi komplicirala, pac pij toliko, kolikor ti je rekla in kolikor si se namenila, ocitno ima vsak vir svoje info. Ja, sej to smo se ze pogovarjali, da olje posredno vpliva na npr. lepo kozo (se pravi preko uravnovesanja hormonov), tako da ni izkljuceno, da ti ne bo pomagalo tudi v tej smeri.
Glede kure in pavze nimam pojma, jaz to delam po obcutku, sicer sedaj kar nocem nehati, ker hocem ohraniti lepo kozo. biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#95 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22446 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2010 - 06:11 PM

Ja sej, bom kar po občutku. To stekleničko bom popila in mogoče bom potem naredila 1 mesec pavzo al pa kaj takega. Bom še videla, zdaj sem itak šele začela s pitjem.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#96 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13775 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2010 - 07:53 PM

Svetlinovih kapsul je tud v Melviti zmanjkalo laugh.gif ste vse pokupile laugh.gif
jaz jih jemljem en mesec, sem tud KT nehala jemat pa zaenkrat dobro vplivajo na kožo, vsaj zdi se mi tako
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#97 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 28 January 2010 - 09:52 PM

Tudi jaz sem dva dni nazaj nehala jemat KT. tongue.gif
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#98 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10705 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2010 - 10:12 PM

Men je pa zdej mal bad jest te kapsule, k je Planetka napisala tist o sproščanju prostih radikalov...
  • 0

#99 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26043 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2010 - 10:26 PM

Jes se antioksidante poleg in je, sej so jih punce kar nekaj nastele (poleg ocitno nizkoucinkovitih zloglasnih limon : )).
In ne pretiravas z uzivanjem, kot smo se ze pogovarjale par postov visje.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#100 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10705 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2010 - 10:29 PM

Ma ja, sej vem smile.gif
Hvala!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users