Jump to content


Photo

Faith in Nature


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2007 - 07:01 PM

IPB Image

Sicer imamo temo ''naravna kozmetika'', ampak ker so nekatere firme naravne kozmetike bolj popularne in zastopane pri nas, se mi zdi prav, da imajo svojo temo, zato odpiram tudi tole za Faith in Nature. Splošna tema o naravni kozmetiki pa naj služi bolj za splošne pogovore, polemike o učinkovitosti naravnega, slabostih in prednostih v primerjavi z bolj umetnimi zadevami in podobno.

Pred nekaj dnevi sem prvič naročila nekaj izdelkov Faith in Nature, paket sem dvignila danes in žal še nisem uspela ničesar sprobat. Naročala sem preko spletne strani Vegea, ki je tudi edina spletna stran pri nas, kjer se da naročit izdelke te znamke. http://www.vegea.si/

Najprej moram pohvalit, da so mi zadeve dostavili kar hitro, naročila sem v nedeljo zvečer in v torek popoldne me je listek že čakal v nabiralniku. Vsak proizvod je bil tudi zelo dobro zavit oz. obložen, zraven pa sem tudi dobila kar 4 testerje in sicer balzame za lase lavander & geranium, seaweed in hemp & meadowfoam in šampon hemp & meadowfoam.

Jaz sem drugače v svoji pošiljki naročila dva balzama za lase, ginkgo biloba in neem & propolis, potem gel za tuširanje organska čokolada in pa vlažilni losjon za telo. Vse lepo in prav, poslali so mi zahtevano, je pa tle nekaj, kar me je strašno zmotilo in česar si sploh ne znam razložit - mene je vsak od teh dveh balzamov prišel 5,56€ za 200ml, potem pa sem brala Jennino oceno Faith in Nature balzama, ki ga je kupila v Kalčku in ona je za 400ml balzama dala manj, kot jaz za 200ml - plačala je 5,51€. Tle je še njena ocena: http://www2.lepa-si....showtopic=11800

Jaz si tega sploh ne znam razložit, mi lahko morda kdo pove, od kod hudiča takšna razlika? Jaz sem kar gledala ko tele v nova vrata, ko sem to opazila. Tudi recimo na original tuji Faith in Nature spletni strani sploh nimajo 200ml pakung šamponov in balzamov, ampak je najmanj 400ml.

Mi lahko kdo pomaga razrešit ta misterij? A si sploh lahko spletna trgovina Vegea privošči takšno razliko v količini/ceni?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2007 - 07:18 PM

Na tvojem mestu bi jim poslala mejl. Povej, da se počutiš ogoljufano in da bi rada zastonj vsaj en šampon.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#3 patty

patty

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 12 December 2007 - 07:33 PM

QUOTE(URŠKA @ 12. 12. 2007 - 19:18) View Post

Na tvojem mestu bi jim poslala mejl. Povej, da se počutiš ogoljufano in da bi rada zastonj vsaj en šampon.



Ne vem zakaj bi ji naj kaj zastonj dali. rolleyes.gif To je njihova svoboda, da določajo ceno svojim artiklom. Lahko jo tudi 10-kratno napihnejo pa jim nič ne moreš, saj je bla cena javno objavljena. Na tebi pa je da se preden kaj kupiš pozanimaš o tem kje je bolj ugodno.
  • 0

#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2007 - 07:39 PM

Naj tale moj motiv malo bolje razložim, da ne bom slučajno narobe razumljena - ne zahtevam nobenih zastonjkarij in gledanja skozi prste, se mi pa zdi, da vseeno bi morale bit neke omejitve oz. pravila glede določanja cen. Pozanimala se glede cene nisem zato, ker ponavadi niso tako velike razlike, seveda cene variirajo od trgovine do trgovine, ampak zgolj za nekaj deset centov ali morda za kakšen evro, kar mi ni panika, ker nisem malenkostna in se mi ne da borit za vsak cent.

Tle pa mi je resnično tole padlo v oči, saj gre za več kot dvakratno ceno, kar pa se mi zdi dobesedno absurdno in me ob enem iskreno zanima obrazložitev, kako si lahko to privoščijo in kako to, da tega nihče ne preverja. Tukaj tudi ne gre za to, da bi jaz zdej njim težila in delala zdrahe al whatever, ampak gre pač za neko mnenje, ki sem si ga ustvarila o spletni trgovini in če ne bom dobila neke logične obrazložitve cene, potem so me definitivno izgubili kot stranko. Pač zahtevam korektnost, nič drugega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 December 2007 - 07:47 PM

To je res čudno, da po trgovinah prodajajo 400ml pakunge, po pošti pa pošiljajo za polovico manjše, zakaj je to dobro? blink.gif Dilema, jaz bi na tvojem mestu napisala en mail in zgolj lepo vprašala čemu je to tako, in zakaj imajo tako blazno čudno prodajno politiko. Da se ni mogoče Jenna zmotila v oceni (zgolj ugibam? biggrin.gif).

Mene pa zanima zakaj ni več v njihovi ponudbi rožmarinovega šampona. Ga samo momentalno ni, ali so ga umaknili, če katera ve?
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2007 - 07:50 PM

Sarah, sva se z Jenno že pogovarjali in mi je zatrdila, da ne gre za pomoto - tudi jaz sem namreč takoj pomislila, da se je zmotila v količini, ali pa v ceni. Ampak očitno imajo pač tako čudno vse skupaj narejeno ...

Rožmarinov šampon pa so očitno res skenslali, ker če ga samo trenutno ni na voljo, ga ne umaknejo s strani, ampak samo napišejo, da ni na zalogi (kot recimo trenutno piše pri balzamu konoplja & meadowfoam). Sicer pa bi bili pomoje vsi primerni zate (imaš bolj mastno lasišče, če se ne motim) ker ne vsebujejo nobenih olj in baje blazno temeljito, squeeky clean očistijo - sem brala ocene.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 December 2007 - 07:51 PM

QUOTE(Sarah @ 12. 12. 2007 - 19:47) View Post

To je res čudno, da po trgovinah prodajajo 400ml pakunge, po pošti pa pošiljajo za polovico manjše, zakaj je to dobro? blink.gif Da se ni mogoče Jenna zmotila v oceni (zgolj ugibam? biggrin.gif).

ni se zmotila, ker sem jaz danes v isti trgovini isto količino dobila za isto ceno, tj. 400 ml za 5,51 €. samo so mi nekam sumljivo male te 400 ml pakunge ... hmm.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#8 patty

patty

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 12 December 2007 - 07:53 PM



Ja Dilema saj jaz te čist razumem, mene take stvari tudi ful razp..... Samo boš vsaj za drugič vedla pa mi vsi drugi tudi.

Kje pa se še kaj drugje da njihove stvari dobit, mislim trgovinah, zanima me Celje in Maribor?
  • 0

#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2007 - 08:01 PM

Špela, veš kok mala je šele moja 200ml? Prav surreal izgleda, resno. laugh.gif

No, jaz jim bom danes pač poslala email, ker me resnično zanima, kaj bodo imeli za povedati - vam bom potem posredovala njihov odgovor.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 December 2007 - 08:05 PM

Le daj, mene prav zanima kaj bodo napisali, res.

A potem praviš tako, da bi bil bilokeri šampon primeren zame, lahko izberem med bilokerim, tudi med tistimi za suhe lase? smile.gif Saj bom samo enega vzela, zgolj iz firbca, če praviš da so agresivni, ker si blazno želim sprobat čoko gel (zdaj ko so Laverinega ukinli), pa se mi za zgolj en izdelek ne da naročat.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2007 - 08:27 PM

Tole sem jim poslala:

Pozdravljeni! K vam se obračam z vprašanjem, ki si ga sama ne znam razložit in me zato resnično zanima vaša obrazložitev.

Najprej naj povem, da sem v nedeljo v vaši spletni trgovini naročila nekaj izdelkov, ki ste mi jih poslali že v torek, bili so lepo zaviti in obloženi, zraven pa ste priložili tudi nekaj testerjev, ki sem se jih zelo razveselila, zato moram posebej poudarit, da se mi je zdela izvršitev naročila korektna in hitra.

Tudi moja prijateljica je uporabnica Faith in Nature kozmetike in zato je včeraj pogovor nanesel na to, kje to kozmetiko kupujemo, kako smo z njo zadovoljne, itd. Prijateljica Faith in Nature kozmetiko kupuje v Ljubljani, v trgovini Kalček in presenetilo me je dejstvo, da v Kalčku prodajajo 400ml balzame po 5,51€, medtem ko sem jaz pri vas za pol manj balzama, torej 200ml, odštela več denarja in sicer 5,56€.

Iskreno me zanima, od kod tako ogromna razlika v količini, sama si tega namreč ne znam razložit. Seveda vem, da cene variirajo od trgovine do trgovine, vendar pa so po mojih izkušnjah ponavadi razlike znatno manjše, glede na razliko v količini sem jaz namreč pri vas za balzam plačala kar 2x več.

Lep pozdrav,
Nastja M______.




Sarah, definitivno lahko vzameš kateregakoli hočeš, ker imajo baje vsi enak učinek.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 12 December 2007 - 08:31 PM

Dilema, ful dobro si napisala. Poročej, kaj ti bodo odgovorili wink.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#13 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 12 December 2007 - 08:39 PM

Res, zelo lepo in korektno napisano smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#14 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 12 December 2007 - 08:53 PM

Jaz se pa odločam med temi tremi šamponi, vsi me mikajo glede na opis. hmm.gif

Šampon nim & propolis Zaradi kombinacije nima in propolisa, ima šampon izrazito proti virusni, proti bakterijski, proti parazitski in proti glivični učinek na lasišče in lase.

Šampon organska aloe vera Ta enkraten šampon obnavlja lase ter normalizira delovanje žlez lojnic na lasišču. Pomirja lasišče, odpravlja prhljaj, ter zmanjšuje odpadanje las, kot posledico seboreje.

Šampon konoplja & meadowfoam Grapefruitov izvleček neguje lase in lasišče, ima antiseptični učinek in spodbuja rast las. Meadowfoam pa je zelišče z mnogimi zdravilnimi učinki.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#15 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 12 December 2007 - 09:04 PM

Jst si bom vrjetno nabavila 2. Sicer za fanta, ker ma neke probleme z lasmi. smile.gif Moram mal poskbet za tega mojga revčka, ker ona sam itak ne bo. biggrin.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2007 - 09:40 PM

Tole so mi odpisali, sem zadovoljna z razlago, pa tudi s hitrostjo odziva.

Spoštovani!

Hvala lepa za vprašanje. Vašo skrb razumemo in radi bi Vam obrazložili od
kje takšna cena.

S Kalčkom sicer ne sodelujemo, niti pristojni nismo, da bi obrazložili, kako
lahko ponudijo določen izdelek pa takšni in takšni ceni. Dejstvo pa je, da
je Kalček že uveljavljena, velika trgovina sredi Ljubljane. S tega razloga
gotovo nabavljajo precej večje količine kakor mi, ki smo komaj na začetku in
nimamo "količinskih" ali kakršnih koli drugih privilegijev. Povemo Vam lahko
le to, da so naše marže minimalne oz. tolikšne, da lahko vodimo trgovino.
Prišteti je potrebno tudi stroške pošiljanja blaga iz tujine, ki so zelo
dragi. Sklepamo, da Kalček naroči iz Anglije cel tovornjak blaga (stroški
dostave se tako porazdelijo na precej večje število artiklov), kar gre spet
v plus nižjim cenam. Močno upamo, da bomo tudi mi kmalu lahko začeli
nabavljati večje količine in bodo tudi cene lahko nižje. Zaenkrat pa si
nižjih marž enostavno ne moremo privoščiti.
V kolikor se s ceno ne morete sprijazniti, nam balzam vrnite in z veseljem
Vam bomo denar povrnili.

Na koncu pa naj dodam prednost, ki jo imamo pred Kalčkom. Pri nas namreč
lahko naročite skorajda katerikoli izdelek Faith in Nature, ki je prikazan
na njihovi original spletni strani (naročimo ga lahko z naslednjim
naročilom), pred tem pa nam pošljite povpraševanje o ceni, da ne bi ponovno
prišlo do nezadovoljstva.

Hvala, da ste se obrnili na nas. Če potrebujete še kakšno razlago, smo Vam
na voljo.

Lep večer iz Vegee,

Irena Gabrovšek

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 15 December 2007 - 01:58 PM

Res dobra razlaga, ful prijazni se mi zdijo.

Koliko pa je poštnine, če naročaš preko spleta ?
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 December 2007 - 04:19 PM

Nad 20€ ne plačaš poštnine, pod 20€ pa ne vem kolk je ... js sm samo enkrat naročila in takrat sem za 24€.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 15 December 2007 - 04:38 PM

Jaz sem enkrat za okoli 9 eur in je pršlo poštnine mislim da okoli 2eur.
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 December 2007 - 04:44 PM

Pomoje je poštnina fiksna, kot pri večini slovenskih internetnih trgovin.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users