Jump to content


Photo

Recepti - MEŠANO


  • Please log in to reply
1516 replies to this topic

#1501 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 November 2023 - 08:43 PM

Frči, zakon recepti, sploh drugi.

Jaa, mene tudi zanima kje dobiti dober tahini.

 

Moj brat naredi noro sladico, bučo marinira čez noč v sladkorju, naslednji dan jo speče z medom v pečici. Ohlajeno servira s tahinijem, mičken stepene smetane in zdrobljenimi orehi, omg res.

 

Mene pa zanima, če je katera že delala pizzo, kjer je polenta namesto normalnega testa. Se priporočam za nasvet, receptov je ogromno ni panike, ampak me vseeno zanima.


  • 0

#1502 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2023 - 08:47 PM

Nazadnje sem ga kupila v Hofru. Se mi je pa se vsak razdelil v gosto in olje na vrhu. Previdno zmešam, ne vidim druge.
Zatarja nimam, sem ga sama zmesala. Ga pa imam namen kupit. Noro pase na popečen kruh z olivnim oljem.

Frida, lahko recept za bučo? Pa katero bučo?

Za polento to pa ne vem, nikoli ne bo moja niti srednje priljubljena jed. Ali gres. To pa niti ne morem gledati, ko ga drugi jedo 😄
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1503 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 November 2023 - 09:03 PM

Jaz tudi nisem velik fan polente, ampak tole bi pa rada enkrat probala. Gres pa obožujem :D

Recept nalepim v drugo temo. On uporabi kar hokaido, ker jih imamo na vrtu in če mene vprašaš, so najokusnejše.

Zatar pa imajo med drugim v Oliviers&Co, kjer sem včasih delala in je božanski. Jaz ga dajem v grško pito s feto od Nigelle.


  • 0

#1504 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 November 2023 - 09:49 PM

Za'atar iz Hiše začimb na Trubarjevi je (meni) precej zanič, bolje, da ga sam namešaš.

Frida, a misliš prav testo iz polente in moke ali samo polento namesto testa? Jaz sem bila svojčas obsedena s polento in sem jo uporabljala tudi kot bazo za pico, se pa iskreno ne spomnim, mislim, da sem jo po filingu skuhala, dala na pekač in po vrhu nadevala kot pico.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1505 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2023 - 10:03 PM

Za'atar iz Hiše začimb na Trubarjevi je (meni) precej zanič, bolje, da ga sam namešaš.

Frida, a misliš prav testo iz polente in moke ali samo polento namesto testa? Jaz sem bila svojčas obsedena s polento in sem jo uporabljala tudi kot bazo za pico, se pa iskreno ne spomnim, mislim, da sem jo po filingu skuhala, dala na pekač in po vrhu nadevala kot pico.


Coco, hvala, ravno tja sem ga mislila it kupit.Sej mešanica res ni težka.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1506 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 November 2023 - 05:24 AM

Coco ja, namesto moke. Bom normalno skuhala polento, dala not parmezan in maslo, na pekac in v hladilnik za par ur. Potem pa v pecico, da se malo zapece, nadevat in nazaj.

Jaz sem vcasih vedno kupovala zacimbe v Hisi zacimb in je kvaliteta ful padla, saj zato pa ima take cene. Kurkuma je rjavkasta, kardamom rjav namesto zelen, sumac skoraj rjav, namesto zivo rdec, hibiskusov caj umazan, poln finega peska in moras pazit ko pijes, da ne skrta med zobmi... ne hodim vec tja. Frcica, ce bos ze tam, skoci do mestnega trga, ti ne bo zal, res ne.
  • 0

#1507 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 November 2023 - 07:26 AM

Točno, sumac tudi ni ta pravi, sem tudi zadnjič vzela. Škoda. 😩
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1508 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 27 November 2023 - 08:13 PM

Res je padla kvaliteta. Sem 3 tedne nazaj naročila par začimb in sem razočarana. Res škoda!
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#1509 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 12 December 2023 - 03:34 PM

Tole smo danes jedli in so dobesedno postrgali lonce. Ful dobro.


https://midvakuhava....kremno-polento/
  • 0
 

#1510 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 December 2023 - 10:36 AM

o ful hvala. Izgleda odlično! 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1511 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 26 January 2024 - 11:14 AM

Včeraj sem na ponvi spekel svinjski karbenatlc (=kare s kostjo) od krškopoljca. Mesarju sem naročil, naj bo okoli mesa vsaj pol centimetra debela plast maščobe. To pa zato, ker sem ga pekel na nizkem ognju, maščobna plast pa se je lepo topila, zato sem porabil manj druge maščobe. Skratka, lotil sem se ga na način francoskega kuharja Raymonda Blanca. V ponev sem dal žlico masla, nato pa sem na razpuščeno aslo položil odrezek mesa, kateremu sem prej naredil zarezo v maščobo, sicer bi se med peko ukrivil. Meso sem pred uporabo dobro posušil, da ni bilo mokro. Razen soli nisem uporabil nobene druge začimbe. Na nizkem ognju sem pekel meso slabih deset minut na vsaki strani. Tik pred koncem peke sem prilil malo vode. Ko je izhlapela, je bilo meso fertik. Maščobo sem odrezal in jo zvrgel. Ostalo je lepo pečeno meso, nežnega ukusa. Solata in kozarec vina za zraven (brez prikuhe in kruha). To je to.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#1512 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 March 2024 - 05:43 PM

A mate kakšen fin recept za avokado, da bi kaj spekla? Sladko al pa slano, vseeno mi je.


  • 0

#1513 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 March 2024 - 06:50 PM

Puding naredi s kakavom in malo medu, 2 min dela. :) Ali namaz s čičeriko in avokadom in ga ješ s kruhki.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#1514 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 March 2024 - 07:25 PM

Za spect ne, meni je drugače dober v summer rolls. Naredim podobno, kot tule:

https://cookieandkat...g-rolls-recipe/

Notri daš lahko vse sorte (jaz ponavadi kumari, korenček, popečen tofu, avokado, koriander, mlado čebulico), zraven pa dip s sojino omako in arasidovim maslom.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1515 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 02 March 2024 - 02:16 PM

V glavnem, tole je pri nas hit.

Zmesas s palicnim: 100 g ovsenih, 200 ml mandljevega mleka, eno banano, eno jajce, pol cajne z pecilnega, 1 cz cimeta, 1 cz vanilijeve esence, 2 cz agavinega sirupa in 1 cz nesladkanega kakava. Zblendas da je tekoce, das v te mini posodice ala za soufle (jaz s tem nafilam 4) in peces 20 min na 180. Na vrh potem dam ko je se vroce 3 cokoladne kapljice na vsako.
To jima je fuul vsec.
Lahko dodatno notri v vsako vrzes se kaksno malino/borovnico, ko so ze v posodicah.
  • 0
 

#1516 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2024 - 02:25 PM

Hvala coco in anouk. Vceraj sem bila tako lacna in sem rabila nekaj v 5 minutah in da to niso jajca na oko. Sem zblendala avokado, cesen, olje, sol in dala zraven narezane susene paradiznike, pa rizeve rezance sem namocila in je bila prav okusna vecerja.
  • 0

#1517 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15068 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 25 April 2024 - 07:54 PM

Danes sem jima tole delala za vecerjo in jima jw bilo ful vsec.

https://www.allrecip...us-hash-browns/
  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users