Jump to content


Photo

Vložki


  • Please log in to reply
409 replies to this topic

#341

  • Guests

Posted 22 December 2011 - 01:32 AM

Vem ja, pač ti ni. smile.gif
Fora je v tem, da je sploh ne čutiš, pa čeprav si jo not "zatlačiš" (v bistvu kar sama skoči, tako da ni problemov laugh.gif ).

  • 0

#342 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2011 - 02:21 PM

Verjamem; samo mene ze samo dejanje tlacenja in dobivanja ven odbija. Jaz niti tamponov ne uporabljam.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#343 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82470 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 December 2011 - 04:01 PM


^ Enako.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#344 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 December 2011 - 04:02 PM


Še ena taka.
  • 0
Viens, reste ici!

#345 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2011 - 04:15 PM

+1! Samo to pa sploh nisem vedela, da nas je tok! Jaz sem se vedno počutila čudno kar se tega tiče, ker so vse na tamponih. Jaz priznam, da sem jih tud probala samo enkrat pa ni šlo, ker niti nisem upala, pol pa nisem več probavala. oops.gif
  • 0

#346 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 22 December 2011 - 04:31 PM

Mene tudi ne mika skodelica, tampone pa zadnje čase vse bolj pogosto uporabljam. Se pa vseeno še najbolj udobno in sproščeno počutim ob vložkih.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#347 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2011 - 06:17 PM

Ha ha tudi jaz sem mislila, da so/ste vecinoma na skodelici ter tamponih, ampak sem potem v tej temi ugotovila, da ni res. ;)
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#348

  • Guests

Posted 22 December 2011 - 06:56 PM

Js sem tudi mislila, da ima že skoraj vsaka skodelico. Jaz bi jo imela...mogoče jo kupim, ko bom naslednjič v Lj. Drugače tudi uporabljam tampone, ampak ne zdržim dolgo. Najraje imam VIR 90 ali pa navadno gazo.
  • 0

#349 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 22 December 2011 - 07:02 PM

Jaz skodelice ne bi mogla uporabljat, ker že tamponov nikoli nisem mogla. Skorajda nikoli ga nisem pravilno vstavila, in priznam - morala sem ful hude manevre izvajat da sem vstavila tampon, pa naj bo to anekdota, tudi na hrbtu sem ležala in noge čez glavo ter si tiščala tampon notri, da je šel zrak ven in je pač notri padel laugh.gif laugh.gif , jaja, saj vem, le kako seksam, ma to ni problem, tamponi so pa bleh.
Niso mi ql, raje imam vložke, pa da je kri zunaj in se ne zadržuje v telesu, pa tudi pri 35 stopinjah imam raje vložke. tongue.gif
Kar dosti nas je, ja.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#350 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 December 2011 - 10:06 PM

QUOTE(Plain Jane @ 22. 12. 2011 - 16:15) View Post

+1! Samo to pa sploh nisem vedela, da nas je tok! Jaz sem se vedno počutila čudno kar se tega tiče, ker so vse na tamponih. Jaz priznam, da sem jih tud probala samo enkrat pa ni šlo, ker niti nisem upala, pol pa nisem več probavala. oops.gif

Jaz tudi nisem vedela. Meni naprimer sploh ni nehigienično. Vedno ko grem v wc menjam vložek (in vmes po potrebi), se obrišem z robčkom pa je. Če sem pa doma pa se umijem. Meni enostavno ni da bi nekaj v sebe vtikala. Enkrat sem poskusila s tamponom in mi je bilo tako slabo, kar na bruhanje mi je šlo. Ne vem ali je za to kriv tampon ali moja živčnost, vglavnem, nikoli več.
  • 0
Viens, reste ici!

#351

  • Guests

Posted 22 December 2011 - 10:22 PM

Eh, kot jaz to vidim, vas je vse strah neznanega, neki predsodki in to. laugh.gif
Enkrat probate, ne gre in obupate. tongue.gif
Pa ne me ubit zdaj, ve kar vložkajte, nihče vam ne brani. smile.gif Saj smo tudi tiste, ki smo zdaj na skodelicah, uporabljale vložke, in to dolga, predoolga leta, zato pa lahko pričamo o razlikah v počutju, dojemanju lastnega telesa in izločkov, ki pašejo zraven in ... potem je en tak fajn občutek, da vsaj glede sebe nimaš več nekih tabujev, strahov, zadržkov, gravža whatever. Ja, sliši se banalno, ampak ko kupiš skodelico zato, da se med M boljše in bolj svobodno počutiš, še ne veš, da se ti s tem v bistvu še druge stvari odprejo. No, vsaj meni se je predvsem to, da svoje telo in sebe bolj sprejemam, da mi skoraj nič več v zvezi z njim ni tuje. Ne vem, mogoče ne znam razumljivo razložiti.

Pa še nekaj - tudi jaz sem uporabljala tampone, še posebej v prvih dneh, ko imam močnejšo, pa moram reči, da mi niso bili ravno povšeči, predvsem me je motilo dejstvo, da so mi izsušili sluznico, neprijeten mi je bil občutek vlečenja ven in nenazadnje - vedno me je bilo strah, da ga imam predolgo notri oz. da ga bom pozabila, da mi bo ostal notri itd. Poleg tega pa vsega boga najdeš v teh tamponih (od klora, drugih belil in kemikalij, tako da - ne hvala). Skodelica pa ni nič od tega, skorajda ni primerljiva s tamponi, razen seveda dejstva, da jo daš notri in ven, pa še to večinoma le zjutraj in zvečer pod tušem. Ne izsuši, ne vsebuje kemije, vsakič sproti oz. po koncu M jo razkužiš in spraviš do naslednjega meseca. Tampon sem vedno čutila, še posebej, če si ga nisem dobro namestila, skodelice ne čutim NIKOLI. Če pa še katero kaj za okolje skrbi, je pa tudi idealna, ker pač ne proizvajaš nobenih odpadkov. Ne vem no, plusov je več kot minusov, nekaj tehtnih argumentov za obstaja, zato je samo od posameznice odvisno, s kakšnimi predsodki in preprekami se sama pri sebi srečuje.

Aja, pa še glede čistoče, brisanja, umivanja. Ko si nekje zunaj in se ne moreš umiti, dobro obrisati itd. - pri skodelici nisi čisto NIČ umazana. biggrin.gif Res, nič (razen v primeru, da imaš močno M in ti po dolgem času mogoče malce pušča). To je v bistvu še najbolj fascinantno, ko greš na wc in pozabiš, da imaš M, ker je vse čisto in suho. Pri vložkih mi je šlo vedno najbolj na živce - sploh pozimi! - ta občutek mokrote med nogami, uf, kar zmrazi me, ko pomislim. Pri skodelici teh problemov ni.

  • 0

#352 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2011 - 11:25 PM

Ma meni to ni tabu, strah, gravz, ... in menst. mi nikoli ni bila ovira za karkoli. Sploh ne vem, da jo imam. Menjam vlozek parkrat dnevno, tusiram pac po potrebi in to je to. Ne poznam nobenih cudnih obcutkov mokrote, mrazu, cesarkoli no. Bwo.
Meni se zdi pac nenaravno, da bi si tlacila v noznico nekaj, kar bi v meni (daljse obdobje) zadrzevalo menst. kri, to je vse. Za okolje mi pa v tem primeru zal dol visi. Myself first.

Ve pa kar veselo, nimam nic proti. : )

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#353 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 22 December 2011 - 11:34 PM

Jaz se bojim, da bi nabavila skodelico, potem pa mi je ne bi uspelo spravit noter, bi me bolelo pri vstavljanju in bi obupala in tako vrgla stran tisti denar. Mene prvi dan vedno boli trebuh in ne vem, če bi se uspela pripravit do tega, da bi si karkoli vstavila noter. Tamponov nisem nikoli uporabljala, niti probala jih nisem.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#354 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82470 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 December 2011 - 12:56 AM


To je bil tudi moj pomislek, ker imam pač grozne bolečine prvi dan in si ne predstavljam, da bi imela še kakšen tujek noter. :S
Poleg tega imam tako šibko, da mi dnevni vložki zadostujejo in bi lahko skodelico imela noter par dni, unlol.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#355

  • Guests

Posted 23 December 2011 - 01:46 AM

Hm, mogoče si tole vstavljanje notri napačno predstavljate. Tampon se npr. res zatlači globoko notri, skodelica pa ne. Skodelico namestiš tako, da ti lovi kri spodaj, tik preden bi iztekla ven, tako da se kri ne zadržuje globoko v telesu (edino če delaš stoje na glavi biggrin.gif ) tako kot pri tamponu, ampak je namesto v vložku, kjer se začne hitro razkrajati, ujeta v skodelico, cm stran od vložka oz. hlačk. Tudi ni znan noben primer tistega šoka oz. zastrupitve krvi pri uporabi skodelice, ki lahko nastane pri uporabi tampona.

Sicer pa po domače rečeno, vstavljanje zgleda tako, da ko sediš na školjki, daš noge malo narazen, skodelico, zvito na noter primeš in jo s tem zvitkom podstaviš pod odprtino, rahlo potisneš notri, spusiš in se sama razpre, ustvari nekakšen vakuum in voila, to je to. Nobenega globokega tlačenja. Ven pa potegneš za repek. Na začetku je treba malo vaje, parkrat notri in ven in to je to. Saj ko prvič kondom natikaš, je tudi drugače, kot pa ko ga že n-tič, a ni? tongue.gif

Tudi mene prvi dan boli trebuh in to tako močno, da moram ponavadi vzeti tableto (zdaj se trudim, da bi to nekako omilila oz. preprečila in ta mesec mi je prvič uspelo biti brez tablete, jupi smile.gif). Ampak trebuh boli višje zgodaj, ne tik pred "izhodom" (vsaj mene, no, a vas tudi pri luli vse boli, al kako? hmm.gif smile.gif ), zato vstavljanje skodelice nima nobene zveze z bolečino. Lahko pa je prvi dan tudi nimaš, pa jo uporabiš naslednji dan in do konca.

Jinadaze, če imaš tako šibko, da prideš čez celo M z dnevnimi vložki skozi, potem verjetno res ne rabiš skodelice, edino v situacijah, ko npr. cel dan ne bi mogla menjati vložkov, v topicah, na morju, smučanju, pri športu itd. To bi sicer bilo zame idealno, ker imam na žalost dva dni res močno.

Planet, glede na to, da si "Planet", me je to, da te boli za okolje, rahlo do pretežno šokiralo. Sem imela ves čas občutek, da ti ni čisto vseeno za - planet. hmm.gif tongue.gif

  • 0

#356 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 23 December 2011 - 12:17 PM

Planet went off the track. : O
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#357

  • Guests

Posted 23 December 2011 - 01:08 PM

Jaz imam namen kupiti skodelico. Z vstavljanjem ne bo težav, glede na to, da uporabljam diafragmo. Si predstavljam, da je pač podobno. (upam, da se ne motim smile.gif )
  • 0

#358 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 23 December 2011 - 01:11 PM

Nila, si me prepričala. Mogoče ji dam priložnost, ko se mi M uredi. eno svojo bom pričakala z vložki (če kdaj pride? ermm.gif ) potem pa mogoče nabavim to čudo.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#359

  • Guests

Posted 23 December 2011 - 01:13 PM

A to prodajajo v Mulerju? Sej vem, da sigurno kje v tej temi piše vse, sam se mi ne da iskat oops.gif Pa kok stane približno, če katera ve? Aja...pa a preferirate kako posebno znamko?
Mah...grem v temo Menstrualne skodelice...budala sem se zdele spomnila, da obstaja. Bom tam vprašala...

  • 0

#360 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 12 January 2012 - 06:39 PM

QUOTE(Frčica @ 21. 12. 2011 - 7:33) View Post

Baje Jessejevi vložki niso kaj dosti stestriani, Tosamini pa so kar se tiče testov obup.

A res? Kje pa si to slišala? Kaj pa vložki Organyc, Masmi, Natracare, poznaš kaj? Ti so tudi naravni in nekateri so celo pod 3 €.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users