Jump to content


Photo

Solarij/reakcija


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 sue

sue

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 05 April 2005 - 03:15 PM

Pozdravljene!

Opazila sem že neki tem o solarijih a o mojem problemu pa še ne.
Ko grem v solarij (razlog zakaj grem je, ker imam alergijo na sonce in če grem parkrat pred tem v solarij mi je potem na morju veliko bolje, vsaj glede izpuščajev)....no, da se vrnem, ne pretiravam z solarijem ampak vseeno mi postane koža na obrazu "zategnjena" in razdražena. Pa se tud potem mažem z kremo, pa ni nič bolje. In ko grem v solarij se namažem s tisto kremo, ki mi jo da kozmetičarka.
A ima še katera take težave? Ali pa kako bi vsaj lahko omilila težave?

LP in hvala
  • 0

#2 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 05 April 2005 - 05:29 PM

Poskusi kaj vlažilnega alpa mogoče celo hladilnega. Očitno to, kar dajo v salonu ni dovolj za tvojo kožo, če ti jo na obrazu, kjer je bolj občutljivo zateguje.
  • 0

#3 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 05 April 2005 - 06:39 PM

drugič ko boš šla v solarij si izklopi predel žarnic za obraz.bo verjetno najboljš
  • 0

#4 Polonca

Polonca

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts

Posted 05 April 2005 - 07:04 PM

Zivjo! Mogoce ta krema res ni dovolj "mocna" za tvoj obraz, poskusi s kaksno svojo, bolj hranilno in bolj vlazilno - namazat se moras preden gres v solarij. Tud jaz sem imela reakcijo na solarij, samo da je mene srbelo po celem telesu, ne po obrazu. Je pa res da sem izklopila zarnico pri obrazu, ker sem dobila prevec pegic:) Mogoce bo to pomagalo.
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 April 2005 - 07:09 PM

Solarij suši kožo, zato potrebuješ vlažilno kremo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 06 April 2005 - 06:33 PM

Tudi jaz hodim v solarij zato, da se izognem aletgiji na pravem soncu. Obraza si nikoli ne sončim, raje izklopim žarnice. Si pa kožo dodatno negujem z vlažilnimi kremami v času ko hodim v solarij. Dostikrat si zvečer naredim na obraz masko za po sončenju ko pridem iz solarija. Sicer pa se dobi neka kremica za nego takoj po sončenju in je primerna za obraz. Ne vem točno kako se reče, se bom pa pozanimala.

LP J
  • 0

#7 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 06 April 2005 - 06:50 PM

Tisto kremo, ki ti jo da kozmetičarka, pusti pri miru. Pred sončenjem v solariju se nič ne maži. Prav tako se ne tuširaj 2 uri prej in 2 uri potem. V glavnem, v sloraij je treba čist "natur".
  • 0

#8 Helena

Helena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 117 posts
  • Location:Izola
  • Interests:kozmetika in ličenje:-)))))

Posted 06 April 2005 - 07:41 PM

Pravijo ja, da se gre v solari čist natur, ampak to velja za tista dekleta, ki nimajo nikakršnih problemov s kožo, le ta ni občutljiva in ne potrebuje posebne nege.
Tvoja koža, pa je precej občutljiva, zaradi tega si se tudi odločla za solarij...Zatorej pa kar pošteno neguj in hrani obraz. Kremo, ki si jo dobila od kozmetičarke še kar uporabljaj..poleg tega obrazu večkrat privošči hranilno masko, ne šparaj z nanosi krem, nanesi jih na debelo in obvezno izbiraj med takimi, ki so zelo zelo vlažilne. Poleg tega pa pij veliko veliko veliko veliko veliko vode.......
  • 0
Ženske se ne delijo na lepe in grde, temveč na urejene in neurejene:-))))

Helena




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users