Jump to content


Photo

HITRI RECEPTI


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#41 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 20 June 2007 - 09:38 AM

QUOTE(DiLeMa @ 20. 6. 2007 - 9:02) View Post
bio zelenjavni kocki z olivnim oljem (mam ene noro dobre iz DM-a, ki so res best ever, tak dišijo, da bi jih kr same človek jedel)

Hm, to pa velja preveriti!

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#42

  • Guests

Posted 20 June 2007 - 10:08 AM

Ja, tele bio kocke iz DM so tudi meni super! smile.gif
  • 0

#43 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 21 June 2007 - 12:14 PM



D best :=) To je blo pa res mljaskasto. Sojina omaka da posebno dober okus, edino tofu bi lahko se majcken popekla, ce sem malo samokriticna. A za prvic je blo odlicno!

Drugic bo pa, se razume se odlicnejse, bom poskusla se druge kombinacije. Recimo tofu z zelenjavo. A das ti Dilema kalcke tudi poleg takrat, ali je boljse brez?
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#44 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 June 2007 - 12:15 PM

kaj kalčke date ve iz pločevinke ali sveže?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#45 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 21 June 2007 - 12:22 PM


Jaz sem mela kalcke pakirane v vrecki, iz Tusa. Po moje to nema veze, nisem jih pa se zasledila v plocevinki, se te sem komaj nasla.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#46 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 21 June 2007 - 12:24 PM

O ja, pa je velika razlika. Oni iz pločevinke so namreč zanič!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#47 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2007 - 12:25 PM

QUOTE(black_sweety @ 21. 6. 2007 - 13:14) View Post

A das ti Dilema kalcke tudi poleg takrat, ali je boljse brez?


Pri mojem receptu z rezanci ne dam kalčkov, se mi zdi, da ne pašejo oz. ne bi prišli do izraza, ker je že okus brez njih izredno poln. Ni tko, kot pri Rei, kjer so kalčki dejansko glavni sestavni del jedi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#48 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 June 2007 - 12:26 PM

QUOTE(Hsul @ 21. 6. 2007 - 13:24) View Post

O ja, pa je velika razlika. Oni iz pločevinke so namreč zanič!

Tu se pa totalno strinjam!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#49 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 June 2007 - 12:26 PM

Tudi jaz. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#50 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 21 June 2007 - 01:51 PM


Potem pa se dobro, da sem vzela te sveze. Je pa tak logis, vsaka stvar boljsa sveza, kot pa s konzerve.

Ja, je bil odgovor po pricakovanjih, Dilema hvala. Porazgubi se pol tisti svoj okus jedi, ce prevec mesas, ane. Zato jaz isto nisem upala kaj ful dodajat, pa vseeno me je zanimala tvoja taktika.:=)
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#51 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2007 - 02:29 PM

En moj super hiter recept (ravnokar to jem):

IPB Image

Pirine Palačinke z drobnjakom

Sestavine:
- 250g polnozrnate pirine moke (+, -)
- voda, ali mleko (jaz dam mleko 0.5mm)
- ščep soli
- drobnjak (svež ali posušen)
- žlička olivnega olja

Moko, mleko (ali vodo), sol in drobnjak zmešamo v gladko maso. Jaz naredim bolj gosto, da so palačinke malo debelejše in bolj sočne.
Pečemo na olivnem olju.
Zraven postrežemo navadni jogurt ali solato.
Lahko jih premažemo s skuto in zavijemo v rolice, zraven pa postrežemo na koščke narezan paradižnik.

Poleg tega, da so te palačinke super okusne, imajo tudi nizek GI (glikemični indeks) in so primerne za prehrano po Montignacu. wink.gif


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#52 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 07 July 2007 - 10:11 PM

Porcija na osebo:

-350g kozic na osebo
-pol čebule
-po želji tok pa tok kalčkov (lah druga zelenjava)
-pest mandljev
-heinz sweet&sour souce

Najprej zelenjavo v tem primeru čebulo in kalčke naenkerat vržeš not in na hitro popražš za minuto potem dodaš kozice, katere pražš ene 5 minut, dodaš omake in madlje, premešaš in ugasneš. Vse skp traja ene 6 do 7 minut.

IPB Image
IPB Image

Zraven sva jedla še basmati riž
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#53 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 July 2007 - 06:29 AM

mal 'posebna' omleta

sneg iz enega beljaka
rumenjak
nekaj žlic polnozrnate moke
nekaj žlic ječmenovih kosmičev
na kocke narezana zelenjava (paprika/paradižnik/koruza/.../)
mleko

zmešamo, pustimo 5-10 min (da se kosmiči zmehčajo), spečemo na olivnem olju kot palačinke (oz. js spečem eno fajn debelo smile.gif ).


fotk pa nimam, ma sestra fotoaparat ... bom v kratkem ponovila tole, pa prilepim še slikce.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#54 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 10 August 2007 - 08:32 PM


Kaka omakca se kaj pase k pasti s kalcki razen sojina?
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#55 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 August 2007 - 06:04 PM





Popečen tofu z basmati rižem, lisičkami in bambusom

Basmati riž pripravimo, kot ga pač vsak pri sebi pripravlja - jaz ga pripravim tako, da na olivnem olju prepražim malo čebule, jo solim, nato dam na to riž, da se malo popeče. Potem ga presipljem v stekleno posodo, nalijem gor vodo (v kateri raztopim eno zelenjavno kocko in pol goveje - ponavadi mam to dovolj glede na količino... sicer pa to "uravnavamo" glede na količino riža), malo še posipam z žefraniko in dam v mikrovalovko, kjer ga kuham na 600w cca. 20 minut. Med tem časom narežem tofu na kocke, ga malo solim, pokapljam gor s sojino omako, dam majhno žličko gorčice in premešam. Na kapljici olivnega olja ga fino popečem. Ko je pečen, ga vzamem ven. Nato v tej ponvi spet čist malo prepražim čebule, jo solim, nato dam gor pod vodo splaknjene bambusove vršičke in očiščene lisičke. Spet malo posolim in pražim. Ko je prepraženo, je tudi riž že kuhan, katerega presipljem v to ponev in dodam še prej pečen tofu in voila, izredno okusna jed je gotova.

Prilagam slike tekom kuhanja:


IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image




QUOTE(Jenna @ 19. 6. 2007 - 23:03) View Post
Kalčki, tofu... to ziher ne more bit dobro. twisted.gif

Nekako zdaj jemljem že to nazaj... tofu mi je čedalje bolj dober. wacko.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#56 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 31 August 2007 - 10:47 PM

Danes sem delal variacijo na klasične Aglio E Oglio špagete. Torej (na osebo):

-100g špagetov
-strok česna
-pol svežega rdečega feferona, ali malo posušenega nadrobljenega, čisto po okusu
-žlica extra deviškega oljčnega olja
-10-15 dobrih neizkoščičenih oliv, npr. kalabrijske ali sicilijanske iz Spara
-nasekljan svež petršilj po želji

Špagete skuhajte al dente v osoljeni vodi. Medtem Nasekljajte česen in feferon, segrejte ponev, dodajte polovico olja in nakratko popražite, potem pa dodajte olive z malo njihovega olja oz. tekočine v kateri so. Zgoraj omenjene olive so v takem super začinjeni mešanici olja in začimb že ko jih kupite. Ne skrajno odcejene špagete dodajte v ponev, kjer ste pražili česen in dobro premešajte. Če postane presuho, kapnite kanček vodi, minimalen, na koncu pa dodajte še drugo polovico oljčnega olja in servirajte. Za še dodatno variacijo lahko dodate malo nasekljanega petršilja na koncu. Vse skupaj, če imate tanke špagete in hitro zavreto vodo, traja res 10 min.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#57 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 31 August 2007 - 11:09 PM

Ena izemd mojih najljubših načinov priprave paste. Le, da delam brez oliv. Naslednjič poskusi potresti še sveže nasekljan peteršilj njam.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#58 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 01 September 2007 - 09:54 AM

QUOTE
Špagete skuhajte al dente v osoljeni vodi. Medtem Nasekljajte česen in feferon, segrejte ponev, dodajte polovico olja in nakratko popražite, potem pa dodajte olive z malo njihovega olja oz. tekočine v kateri so. Zgoraj omenjene olive so v takem super začinjeni mešanici olja in začimb že ko jih kupite. Ne skrajno odcejene špagete dodajte v ponev, kjer ste pražili česen in dobro premešajte. Če postane presuho, kapnite kanček vodi, minimalen, na koncu pa dodajte še drugo polovico oljčnega olja in servirajte. Za še dodatno variacijo lahko dodate malo nasekljanega petršilja na koncu. Vse skupaj, če imate tanke špagete in hitro zavreto vodo, traja res 10 min.


I already did! Reading glasses?
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#59 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2007 - 10:01 AM

Eh, daj!
Ovo dol sploh nisem brala! LOL

Naslednjič ga dodaj med sestavine! IPB Image
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#60 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 01 September 2007 - 10:03 AM

Namenoma ga nisem dal med sestavine!!! Ker pač je na koncu za dodat po želji! Ampak ga bom sedaj dodal tudi med sestavine, za tiste, ki vsega ne berejo.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users