Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2086 replies to this topic

#61 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 01:51 PM

Vau hudo!

A ti pol ne delaš pavze med poletjem? Zakaj ne?


  • 0

#62 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 August 2015 - 01:59 PM

Povej, če boš. Ni pa naaajbolj prijeten občutek, ker malo izsuši pa taka usnjena rata koža. Ampak vse izgine z nadaljno nego.

 

Vau hudo!

A ti pol ne delaš pavze med poletjem? Zakaj ne?

 

Ker živim na nevarni strani :D Ne vem, mogoče bom kdaj obžalovala, ampak itak se ne sončim, pazim, da me nikoli ne opeče, ne potemnim (vsaj po obrazu), uporabljam kremo itd. Načeloma je s temi retinoidi tako, da naj bi se jih uporabljalo sistematično in neprekinjeno. Si jih pa ne bi upala vsak dan uporabljati poleti, bi bila koža preobremenjena.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#63 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 02:07 PM

Jaz tud ful pazim, bom za vsak slučaj začela čez kakšen mesec. Sem pa ful firbčna.


  • 0

#64 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 August 2015 - 02:12 PM

 

Ja, kar malo na koncu čez oči potegnem, yolo :D Ne nanašam pa prav načrtno velikih količin tam (tudi zato, da produkt ne pride v oči). Nisem nikoli imela nobenih problemov. 

 

 

 

 

OMG kok si hardcore! :o Jaz sem mela itak najhujše opekline po faci od Belakne, klik, pa koža se mi je grozno lupila po vekah in povsod okrog oči samo zaradi odtisov kreme na blazini. Damn, sploh si ne predstavljam. :D Jaz to kremo samo po čelu lahko prenesem, pa še to nepred spanjem, ker si potem s premetavanjem po povštru to raznesem po obrazu in je štala.


  • 0

After all this time?

Always.


#65 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 02:15 PM

U Nincha sej res, se spomnim te slike. S čim si si pa pomagala, da se je to zacelilo?

Jaz sem Differin uporabljala pred desetimi leti tudi na Tajskem... budala, se sploh nisem zavedala.


  • 0

#66 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 26 August 2015 - 02:21 PM

Po vašem nasvetu sem potem šla v lekarno, kjer mi je farmacevt dal tole kremo. Na debelo sem jo namazala na opeklino in šla v ful vročo banjo, in se je potem to vse olupilo stran, spodaj je bila pa nova (ful tanka, občutljiva) koža. Potem sem se kremi nekaj časa izogibala, zdaj mam pa itak spet lepo kožo, tko da jo uporabljam samo še po potrebi.

 

A si mela kakšne težave takrat zaradi sonca?


  • 0

After all this time?

Always.


#67 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2015 - 02:25 PM

Na Tajskem je mene tudi ful opeklo - po lastni krivdi, sicer ne po obrazu, ampak po hrbtu, 2 dni sem imela mehurje. 

Raznih kislin in retinolov si pa poleti ne bi upala nanašat, vsaj junij, julij in avgust. Ziher je ziher. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#68 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2015 - 02:26 PM

Nobenih problemov nisem imela. Nisem se nič sončila, s kremo sem se mazala samo po telesu (po obrazu nič!). Takrat res nisem imela pojma o negi in sem imela Niveo soft za vse :D Sem pa kasneje zarad Roaccutana skrbela za kožo kot en psihič, ker je bila res ful boga in občutljiva.


  • 0

#69 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 August 2015 - 02:45 PM

Jaz imam trenutno isto mozoljev kot ti na tej sliki, Nincha. Vključno s tema dvema na vratu, na obeh straneh. Od česa pa ne vem  :cry: Opekla sem si isto kožo čisto na začetku, ko sem začela z Belakne, ker sem uporabljala vsak dan (pa zdaj sperem pred spanjem tudi).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#70 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 26 August 2015 - 03:44 PM

Vem, da se ti ne bo zdelo, da je od tega... ampak, si ziher, da ni od tega, ker daješ tako močne produkte na kožo? :/


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#71 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 26 August 2015 - 04:48 PM

Od ''močnih'' dajem samo Belakne, ki je zdravilo za akne (blago), 2x na teden za 20 minut. Ne vem, no. V mesecih, ko sem uporabljala samo vodo, je bilo še hujše stanje. Imam jih tudi po dekolteju in ramenih.

Mogoče so teli od Nutelle :D Jih po 15ih letih že prepoznam, če so od hrane, hormonov ali sestavin v izdelkih.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#72 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2015 - 11:38 PM

Povej, če boš. Ni pa naaajbolj prijeten občutek, ker malo izsuši pa taka usnjena rata koža. Ampak vse izgine z nadaljno nego.

Sem probala prej. Malo me je zategovalo in peklo, ampak sem potem itak dala kremo gor. Za vsake toliko dat na obraz bo. :)

 

Gre pa tudi meni na živce, da v najstniških letih nisem imela nobenih težav s kožo, od 20. ali 25. leta naprej pa ti občasni mozolji in obdobja suhe povrhnjice. Saj Mozolji se kar hitro posušijo, imam pa potem še nekaj časa fleke. Ta mesec sem že parkrat uporabila PC 8 % AHA, ko sem bila samo doma, sicer pa tudi jaz nameravam redno spet začeti nekje oktobra, mogoče že kaj prej.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#73 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 27 August 2015 - 08:51 AM

Jaz imam ta PC 8%AHA gel doma, pa mi ni kaj dosti pomagal pri flekih :(.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#74 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 September 2015 - 09:50 AM

Podgana, kakšne izboljšave si pa ti dejansko opazila po retinolu? Zmanjšane pore tudi, poleg zglajene kože?


  • 0

#75 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2015 - 10:18 AM

Bolj enakomeren tentudi. Včasih se zbudim z res velikimi porami, kakšen dan pa kot, da jih ni. Pri porah mi najbolj pomaga, da so sčiščene in, da je koža dobro hidrirana.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#76 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 September 2015 - 02:40 PM

Koliko časa je pa trajalo, da si opazila razliko?


  • 0

#77 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2015 - 02:06 PM

Misliš prav po tem Paulinem? Ker jaz retinol v taki in drugačni obliki uporabljam že leta. To takoj opaziš, po tretji uporabi zihr.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#78 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 September 2015 - 02:11 PM

Aja že leta? Kok si bila pa stara ko si začela. Jaz začnem jutri :D


  • 0

#79 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2015 - 02:17 PM

Sploh se ne spomnim :D Mogoče pred 8 leti. Saj nisem bila zelo konsistentna. Začela sem z Diacnealom pa enkrat vem, da sem nekje iz Indije naročala tretinoin, hehe. Ampak jaz sem to vse zaradi mozoljev.

 

80% je UV zaščita! ;)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#80 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10546 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 September 2015 - 02:38 PM

Jaz sem tud začela zaradi aken 10 let nazaj.

Sej se mažem s spf, ampak imam res pričakovanja glede tega retinola :)


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users