Jump to content


Photo

JABOLČNI KIS - ZJUTRAJ NA TEŠČE


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 katjes

katjes

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 23 May 2007 - 08:25 PM

Živjo!
Zanima me, zakaj je "kraljica Tina" iz BB vsako jutro pila jabolčni kis?
Moja sodelavka mi je rekla, da znižuje holesterol, ampak pri njej pa res ne vem.
Če ima kdo izmed vas kakšno izkušnjo z pitjem kisa na tešče, bi bila vesela, če jo lahko sporoči!
Hvala! hmm.gif

  • 0

#2 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 23 May 2007 - 09:10 PM

Po mojem ga je pila za pospeševanje prebave. Tudi sama sem to nekaj časa počela, ampak sem nehala, ker potem brez njega nisem mogla normalno hoditi na stranišče, pa tudi želodec mi je razdražil - začela me je peči kislina (enako se mi je zgodilo, ko sem nekaj časa na tešče pila limonin sok).
Tudi če ga ne spiješ na tešče, pospeši prebavo, zato bi ti to bolj priporočala. Praznemu želodcu ne odgovarja preveč kisline (vsaj mojemu ne).
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#3 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2007 - 01:40 PM

Mamina kolegica je dobila rano na želodcu od nekajletnega pitja kisa. ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#4 ančica

ančica

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 14 June 2007 - 10:10 AM

Js pijem že več kot pol leta, vsako jutro na tešče. Jabolčni kis je naravni antioksidant, antiinflamatorik, antispazmodik, detoksikant, dermetik, metabolik, hipertenzor, hepatik, kozmetik, kardiotonik, laksativ, mikocid, sekretolik, stimulans, tonik.
Kis je najboljše piti v kombinaciji - 2 žlički kisa, 2 dcl mlake vode, 1 žlička meda. Spodbuja metabolizem, znižuje tlak, spodbuja funkcije v organizmu (želodec, črevesje, srce, ožilje, ledvice, mehur, kožo). Čisti kri in odstranjuje maščobe v krvi. Priporočam..
  • 0

#5 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 June 2007 - 10:38 AM

Pa še kako fino rano na želodcu lahko fašeš, če si nagnjen k temu.

Pol je že boljše pojest 2 jabolki na tešče in spiti skodelico zelenega čaja. Garantirano pospeši prebavo in blagodejno vpliva na ahinoh stvari v našem organizmu.

Priporočam!!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#6 ančica

ančica

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 14 June 2007 - 10:56 AM

Kje si pa prebrala da fašeš rano na želodcu?
  • 0

#7 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 June 2007 - 11:27 AM

To lahko prebereš v vsaki knjigi o prehrani, kjer piše kaj in kaj ne, jesti, če imaš občutljiv želodec.

Že po logiki gre, da če maš povečano delovanje kisline, ne moreš želodcu dovajat še dodatno porcijo le-te.

Sama mam velike težave z želodcem in prav opazim, kako določena živila vplivajo name. Na tešče ali ne (pri slednjem sevdea manj). Tako mi npr. na tešče ne paše piti sok iz stinjenih pomranč, ali limonado. Je zame preagresivno.
Seveda smo si različni.

Težave z želodcem so zelo zahrbtne. Kar naenkrat se pojavijo in ko maš enkrat načeto njegovo sluznico, ni šans, da je brez zdravil in ustrezne prehrane povrneš nazaj. Če sploh jo.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 June 2007 - 05:38 PM

Moj stari je nekaj mescev vsako jutro pil kis, bojda zaradi spodbujevanja prebave, kot ste napisale zgoraj, deloma pa naj bi pomagal pri razgradnji maščobe (tu nisem ziher).
Edini rezultat je, da kisa skoraj ne prebavlja več, dejansko ga sili na bruhanje že če ga zavoha. "lol"
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 02 August 2007 - 12:12 PM

to je ena sama brezvezna marketinška muha! na tešče je dobro piti samo vodo. kis samo zvišuje želodčno kislino in pripomore k nastanku rane na tem predelu.

voda, voda in še enkrat voda!

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users