Jump to content


Photo

Portugalska


  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#1 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 August 2008 - 01:54 AM

IPB Image

Od 5.10 do 20.10 sem na Portugalskem! kiss.gif
Lizbona, Sintra, Peniche, Porto - lizbona. Sam morm it delat za 1 mesc na polno.
Karto sva dobila za 70 eur iz Milana, v Milano greva z avtom, ga bova kr tm pustila- ker naju bi vlak isto al pa draži pršu, pa še direktne povezave ni in bi se lovila pa tko ...
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#2 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 August 2008 - 07:03 AM

Je pa kar draga parkirnina v Milanu, računajta na najmanj 100 evrov. down.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#3 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 August 2008 - 07:09 AM

Mi smo dali v Munchnu več kot 40€ za parkiranje za en teden (samo za primerjavo). Mogoče bi glede na cene parkinga preračunala, če pride ceneje, da vaju kdo tja pelje in pride tud iskat. Pa še za avto vama ne bo treba skrbet...
  • 0

#4 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 28 August 2008 - 10:06 AM

QUOTE(rea @ 28. 8. 2008 - 2:54) View Post

Od 5.10 do 20.10 sem na Portugalskem! kiss.gif
Lizbona, Sintra, Peniche, Porto - lizbona. Sam morm it delat za 1 mesc na polno.
Karto sva dobila za 70 eur iz Milana, v Milano greva z avtom, ga bova kr tm pustila- ker naju bi vlak isto al pa draži pršu, pa še direktne povezave ni in bi se lovila pa tko ...


Moj brat je šel s punco in še enim parom po Portugalski lansko leto. Se mi zdi, da so bli malo manj kot cel mesec, so pa šli po celotni Portugalski. In so isto avto pustili v Milanu, samo trenutno ti ne morem povedat kok so dal za parkirnino (ga bom prašala, ko se zbudi smile.gif ). Ni pa mel nobenih problemov z avtom ta čas. In tudi Portugalsko so si sami vse rezervirali in splanirali (za nekaj noči celo ne) pa niso nikol imel nobenih problemov. So pohvalili Portugalsko zelo, tako da vrjamem da ti ne bo žal, da si se odločila zanjo. wink.gif
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#5 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 28 August 2008 - 10:39 AM

Portugalska aaaaaaaaaa! Ravno včeraj sem se s kondicijskim trenerjem pogovarjala o tem. Je rekel, da je njega za 2 tedna Andaluzija + Portugalska prišlo vse skupaj 2000€. Koliko bo vama zneslo?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#6 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 29 August 2008 - 12:48 PM

Coco- če bi mene pršlo za 14 dni 2000 eur, za 20 dni pa še mal več, si dam kr prste odtrelt, a si nora, midva greva to na low budget valda.

Fifa- za avto sva se že pozanimala na njihovi spletki kok je in bi naju pršl 90 eur, se prav vsak 45 eur.
Sam pol je kle še pot do tja (benz pa cestnine) in bi še to pršl ene 120 eur, kar je pol za vsazga 60 eur oz. 45+ 60 = 105 eur.
Povratna karta naju pa pride 35 eur za tja, 35 za nazaj pa 17 eur zavarovanja.

Se prav, zabijem 200..

Dol so pa hostli za 2 osebi od 19 do 25 eur, pa pol x 14 ...
Hrana mi je zadnja briga, valda probam njihovo lokalno in to, smao se stem ne obremenjujem.


Problem zdj je pa ta, ker sva midva že kupla preko easy jeta karti, učer sm pa jz vidla v eni agenciji let iz Zagreba do Lizbone za 90 eur s taksami vred. wacko.gif wacko.gif Tja bi naju itak pelal ker je to skor nč vožnje in ne bi midva nč zabila za pot.
Učer sva poslala majl da bi rada skenslala let, in to, ne vem, upam, da potrdijo in vrnejo keš.
Je kera že nrdila to?
U tem primeru bi pršparala 100 eur, s čemer pa lah tm 5 dni prenočim.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 01:12 AM

Kinky, kam na Portugalsko se odpravljaš?


Še slikice...
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 August 2009 - 02:00 AM

joj joj joj, joj joj joj kako sm zdjle naglas zajamrala, mogle bi me slišat, kako lepo potovanje je blo to.
portugalska here i come again someday!!!
smile.gif

kylapso, lepo si se potrudla v tej temi glede slikc pri vseh destinacijah
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 August 2009 - 06:43 PM

Nisem mogla spat. oops.gif Hvala. smile.gif
  • 0

#10 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 August 2009 - 05:44 PM

Jaz grem 3. septembra za en teden v Porto, karto sem že rezervirala - iz Milana cca 110 evrov na osebo, sedaj gledam še hotele, pa se najdejo za cca 150 evrov za 7 nočitev, pa bom po moje kar nekaj takšnega bookirala, moram asap.

Je že katera bila v Portu? Kaj se še posebej splača videti? Je morje tam? laugh.gif laugh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#11 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 23 August 2009 - 07:28 PM

Kaj pa Bed and breakfst? In potuješ? A to pa ne pride v poštev?
  • 0
IPB Image

#12 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2009 - 08:41 PM

Vino portovec sleep.gif

Morje je biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#13 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 August 2009 - 09:53 PM

Ja ja, sem bookirala v bistvu en B&B za 7 nočitev, dala 280 evrov, pač za dve osebi. biggrin.gif Glavno, da je soba posebej in kopalica zase, ker grem namreč na eno poroko, pa se bom morala urediti tongue.gif , potem pa kar ostane časa pa morje. In Porto. Se razume. w00t2.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#14 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2009 - 10:00 PM

Kinky a jaz to prav razumem - nocitev z zajtrkom na dan za dve osebi 40 EUR? Ne zdi se mi drago. woot.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 August 2009 - 10:02 PM

Ni zajtrka. LOL se pravi, da je BED minu BREAKFAST. laugh.gif

Pač sem izbirala med dvema možnostima:

a) za 350 evrov z zajtrkom, a brez klime

b ) za 280 brez zajtrka, s klimo

Govorim pa za 7 nočitev za 2 osebi, double room.

Zajtrk/kosilo bomo že zunaj nekje jedli, sploh se niti malo ne sekiram. Pa itaq je Porto tako majhen kot LJ, tako da lokacija mi tudi ni bila ne vem kako zelo pomembna, dasiravno je pisalo, da je vse dokaj blizu centra.


Poročam več, ko se vrnem.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2009 - 10:06 PM

OK ma se vedno se mi ne zdi drago, absolutno bi izbrala varianto s klimo in brez zajtrka, ja! Meni je zajtrk v hotelih tako ali tako neuporaben, vse prespim, kje se mi pa da na dopustu zjutraj vstajat, zajtrki pa itak vsi samo do 10h. Useless. smile.gif Sva bila pa s pobom aprila v Banja Luki v enem hotelu, kjer je bil zajtrk uradno do 10h, ampak, ko so me okoli poldne ugledali je bilo prvo vprasanje, ste ze imeli zajtrk in, ko sem odkimala so mi ga prijazno postregli. thumbup.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 August 2009 - 01:56 AM

kinky pejt kdaj jest ko boš v portu ob obalo, noro dobr je, in ubistvu ful pocen, ah pizda kok bi šla!!!
pa vinske kleti so na drugi strani obale, kot so te restavracije in mesto.
tist ogled porta z ladjico ko greš za eno uro je total brezveze, nič uporabnega ni, vidiš pa isto kot če bi se sprehodil- okej, lažem, edino kar pudarjajo je, da greš čez ne vem koliko mostov- LOL.
Za zajtrke se ti reeees ni treba sekirat, lej toooo- miljon jih je na vsaki ulci!!
Pa ful je pocen

IPB ImageIPB Image
IPB ImageIPB Image
IPB ImageIPB Image
IPB Image
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 August 2009 - 07:17 AM

w00t2.gif

Hvala za nasvet, rea, se tudi sama že precej veselim, zdaj me je zagrabilo, ko sem prenočišče rezervirala. Tja greva na četrtek, letalo je sicer že ob 06.00 iz Milana, kar pomeni, da bova šla sredi noči tja, ampak ok - ni panike. Mi pa frendica sporoča, da je res full zadev za videt, pa morje. biggrin.gif


Hotel v katerem bom je pa ta:


KLIK

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#19 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2009 - 09:31 AM

A morje je tam dejansko primerno za kopanje? Ne vem, zakaj imam v glavi, da ne. smile.gif Pa ze Frcica je tega biggrin.gif smajlija ob omembi morja risala, sedaj pa se ti Kinky, what's up. biggrin.gif

Joj sedaj ze mene grabi, da bi sla...pfff jaz bi sla povsod. biggrin.gif

Hm imajo tudi kaj slanega za zajtrk? biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#20 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 August 2009 - 09:33 AM

Frendica mi je to napisala:

As you are going to visit a bit bring your swimming suit cause there are very nice beaches in PT smile.gif

happy.gif

Upam, da je mislila Porto in ne Portugalska, anyway, kopalke gredo z mano. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users