Jump to content


Photo

Nega mešane in / ali mastne kože


  • Please log in to reply
1454 replies to this topic

#1281 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 18 August 2017 - 09:18 AM

Ahhhh prepozno, sem jo sla vceraj kupit. :( Ful hvala vseeno! Zakaj pa je neporabljena, nisi tako navdusena kot Jina? :D Jaz sem se vceraj prvic namazala, ok obcutek, ampak drugacen kot pri Pauli!


  • 0

#1282 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2017 - 10:14 PM

Freya, meni je povzročala manjše mozolje, čudno, ampak resnično. :/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1283 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26225 posts

Posted 10 October 2017 - 09:41 AM

No, vceraj in danes sem testirala Derma e tea tree antisepticno kremo. Cez noc se mi ni naredil niti en sam nov mozolj, kar je pri trenutnem stanju na mojem obrazu pravi cudez. Ko jo nanesem je sicer prisotno ralho scemenje ampak samo kako minuto. Pa se a vitamina nima, cesar me je bilo pri prejsnji derma e kar malo strah. Ko se hormonsko stanje uredi imam sicer namen it nazaj na obicajno nego. Za zdaj pa se mi zdi, da mi bo tale super.
  • 0

#1284 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 October 2017 - 12:21 PM

Kolicina Retinyl palmitata ni taka, da bi ti skodovala v nosecnosti. Tudi Belakne bi lahko uporabljala.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1285 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26225 posts

Posted 10 October 2017 - 01:37 PM

Vem, da bi naceloma lahko, ceprav je odsvetovano, ampak je pa zelo zoprno imet nekaj takega nas sabo.
  • 0

#1286 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 October 2017 - 02:19 PM

Bom napisala kar v tole temo, mislim da ne spada v anti-age.

 

Torej, pod vplivom vas :D sem se malo bolj posvetila negi kože in kupila The Ordinary izdelke.

Ker imam normalno-mešano kožo s suho povrhnjico (bi rekla, da celo dehidrirano), sem se odločila za izdelke, ki izdatno vlažijo. Hkrati imam sicer nekaj nepravilnost.

 

Uporabljam pa (zjutraj/zvečer Mixa gel za umivanje obraza ali 4 kids and us črno milo) in potem:

zjutraj: hialuronska kislina, olje šipka - če grem kam pa hialuronska, TO primer in BB krema

zvečer: niacinamide, hialuronska kislina, olje šipka

 

Izdelki so mi všeč, vse kul, uporabljam tole cca 1 teden. Problem pa je, da mi kožo noro zateguje. Zjutraj se zbudim z zategnjeno kožo, niti približno nahranjeno. Če si dam recimo hialuronsko in primer, pa potem BB kremo, imam tudi zategnjeno kožo. 

 

Kaj mi svetujete? Ponavadi sem uporabljala kreme, pa te zategnjenosti ni bilo in sem pričakovala, da bi hialuronska in olje poskrbela za izdatno vlago in nahranjenost, ampak občutek je ravno nasproten...

 

Bom vesela kakih idej. :)


  • 0
Viens, reste ici!

#1287 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 22 October 2017 - 02:40 PM

Mislim, da je tle problem, da hialuronske ne "zaklenes" se z eno bolj vlazilno in hranilno kremo. Po teh serumih ali niacinamidu moras dat se kaj bolj vlazilnega cez. Mene po niacinamidu tudi zateguje. Olje sipka ali skvalan ni nujno dovolj, jaz vcasih dam oboje (olje in kremo), drugace bi si kozo izsusila do lusk (pozimi).

Dobra je recimo NMF krema, ampak jaz osebno jo imam na sumu, da mi malo masi pore, je pa koza res mehka in navlazena po njej. Hvaljena je bila tudi krema od Derma E, Biobaza...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1288 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 October 2017 - 02:45 PM

To glede "zaklepanja" vem, ampak sem brala, da je olje optimalno za zaklepanje.

 

Najbrž bom res rabila še kremo ja, ker trenutno res ni fajn feeling.


  • 0
Viens, reste ici!

#1289 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 October 2017 - 03:01 PM

Sicer ni ravno odgovor na tvoje vprašanje, ampak imam podoben tip kože in mi olja sploh ne odgovarjajo. Nič mi ne nahranijo kože, samo obsedijo na njej (in ja, nanesem jih na vlažno kožo). Tudi po telesu je enako, tako da sem zaključila, da olja preprosto niso za mojo kožo. Raje uporabljam hranilno kremo, zdaj vanjo vmešam še skvalen. :)

Aja, pa to črno milo je meni obupno izsušilo kožo in sem ga vrgla v smeti. Trda mila vsa izsušujejo in imajo napačen pH.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1290 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17795 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 October 2017 - 03:02 PM

Med hialuronsko in olje probaj dat se kremo, ce te zateguje, kot pravi Matilda. Mene sicer ne zateguje, bom pa pozimi vseeno narocila se kremo od Derma e anti-wrinkle.
  • 0

#1291 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 October 2017 - 03:04 PM

Sicer ni ravno odgovor na tvoje vprašanje, ampak imam podoben tip kože in mi olja sploh ne odgovarjajo. Nič mi ne nahranijo kože, samo obsedijo na njej (in ja, nanesem jih na vlažno kožo). Tudi po telesu je enako, tako da sem zaključila, da olja preprosto niso za mojo kožo. Raje uporabljam hranilno kremo, zdaj vanjo vmešam še skvalen. :)

Aja, pa to črno milo je meni obupno izsušilo kožo in sem ga vrgla v smeti. Trda mila vsa izsušujejo in imajo napačen pH.

 

Meni jojobino paše, to šipkovo pa ne vem, podobno kot ti opisuješ, nekako obsedi na koži...

Imaš kak predlog za kremo? 

 

Črno bilo pa bomo videli, imam ga ravno 3 dni, mu bom dala še malo šanse.


  • 0
Viens, reste ici!

#1292 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 October 2017 - 03:18 PM

Meni se je na začetku milo zdelo OK, potem sem imela pa vedno bolj izsušeno kožo in mi noben izdelek, ki ga imam v negi, ni pomagal.

 

Pomoje bi tudi tebi odgovarjala Derma E krema. Jaz jo jeseni in pozimi uporabljam zjutraj in zvečer, čez poletje pa mi je za čez dan dovolj njihov C-vit serum s hialuronsko. Nad obojim sem navdušena in uporabljam že dolgo časa.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1293 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 October 2017 - 03:27 PM

Top hvala.
Se da to dobit v SLO mogoce?
  • 0
Viens, reste ici!

#1294 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82352 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 October 2017 - 03:33 PM

Imajo v nekaterih lekarnah, ampak ne vseh izdelkov in cene so dosti višje. Jaz skos naročam na iHerb in pride v manj kot tednu.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1295 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 October 2017 - 03:45 PM

Ok, bom tudi jaz narocila.
Hvala vsem!
  • 0
Viens, reste ici!

#1296 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2017 - 12:04 PM

Imajo v nekaterih lekarnah, ampak ne vseh izdelkov in cene so dosti višje. Jaz skos naročam na iHerb in pride v manj kot tednu.

 

Iz kje pa pošiljajo? Katero vrsto dostave vzameš? Delivery by local post?


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1297 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17795 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 23 October 2017 - 12:15 PM

Iz ZDA. Dostavo vzameš tisto, ki je najcenejša.


  • 0

#1298 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2017 - 01:08 PM

Pa vseeno v enem tednu pride? 

Hvala. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1299 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17795 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 23 October 2017 - 01:29 PM

Ja.


  • 0

#1300 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2017 - 02:16 PM

Super. :D Sem naročila tudi jaz. ;) Hvala. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users