Jump to content


Photo

Pralno/sušilni stroj


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#21 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25744 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 06:27 PM

Kot si sama rekla - ti najprej posušiš polovico, nato še drugo polovico. Jaz sušim vse v enem kosu (poln stroj) - dam na 150 minut in dobim ven čisto vedno vse v pikico posušeno, ne zmečkano, ful mehko in dišeče perilo.

Nisem ciljala na moč sušenja, ker nimam pojma, kakšno moč sušenja imajo kombinirani stroji. Samo po logiki so samostojni močnejši, ker praktično skoraj vsi, ki imajo kombiniran stroj, sušijo "v 2 obrokih". Pa nimam nekega high-tec sušilca. Kupila sva ga v Merkurju za 279€, firma Zanussi. Ima sicer senzor vlažnosti, ampak ga neki jebe laugh.gif , zato pač sušim 150 minut (in izberem program - sintetika, bombaž ali nižja temperatura) in je alles OK. smile.gif
  • 0

#22 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 February 2009 - 06:34 PM



Pri meni je problem v tem, da če dam npr. na 120 minut, večinoma posuši, ne pa vse. Ker nimam skos vseh enako tankih/debelih cot noter. Npr. majčke in to posuši, ne posuši pa kavbojk. In zato dam v dveh rundah - naprej tanjše majčke, ipd., nato pa še kavbojke. Me pa rahlo preseneča, da ti čisto nič ne zmečka - nam določene zadeve zmečka, pa tudi vsem, s katerimi sem govorila. Je pa res tudi odvisno od perila ... eno je bolj dovzetno za mečkanje pač.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#23 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 03 February 2009 - 07:30 PM

O tem, da so kombinirani pralno-sušilni stroji slabša opcija napram dvema samostojnima, je dejstvo. Če ni prostora, torej ne gre drugače, itak ni izbire (razen, da se da enega na drugega, kar sploh ni slabo) - če pa imate prostor, je bolje nabaviti posamično. Resda bo nakupna cena dveh strojev višja, ampak se na dolgi rok večkrat poplača, saj se kombiniranci zelo zelo radi kvarijo.
  • 0

#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 February 2009 - 08:36 PM

QUOTE(Ilmatar @ 3. 2. 2009 - 19:30) View Post
O tem, da so kombinirani pralno-sušilni stroji slabša opcija napram dvema samostojnima, je dejstvo.

A lahko to dejstvo podkrepiš morda z nekimi tehtnimi argumenti? Jaz se bi v osnovi skorajda strinjala, ampak ne bi tega mogla glih podkrepit z nekimi dobrimi argumenti (se nisem toliko poglabljala v proučevanje), pa me zanima, glede na tvojo trditev, če lahko ti.


QUOTE
saj se kombiniranci zelo zelo radi kvarijo.

To je spet tak-tak. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo kombiniranca (sicer malo boljšega) že več let in se jim niti enkrat ni pokvaril. Dvomim, da gre za naključje.


Sicer tudi jaz načeloma nisem proti 2v1 zadevam (ker so ponavadi šlampasto narejene), ampak se mi ipak zdi, da se tu malo pretirava. Mi, če bi imeli prostor, bi tudi nabavili vsakega posebej, ampak nam plac ne dopušča.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 February 2009 - 10:30 PM

A pa vam sušilc tud kej skrč zadeve? Men ene zadeve pr M. doma skrč ene pa trde ratajo, čeprav je v večini ostalo perilo zelo mehko
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#26 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18204 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 03 February 2009 - 10:55 PM

Ja sušilc ful dobr skrč cunje, vsaj men, so pol res take oprijete. Še posebi kavbojke, njami biggrin.gif Mamo pa tut mi kombinacijo pralno/sušilni stroj v enem..
  • 0

After all this time?

Always.


#27 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 February 2009 - 12:03 AM




Meni nič ne skrči. Kavbojke so pa itak bile tudi brez sušenja v sušilcu po pranju nekoliko manjše in so se kasneje raztegnile. Je pa res, da nekatere zadeve niso glih višek mehkobe ... ampak te že prej niso bile. Večinoma pa so. Jaz sploh neke razlike v sušenju na zraku in v sušilcu pri oblačilih (poleg tega seveda, da je perilo preeecej hitreje suho ;-) in da ni prisotnega zamudnega obešanja) ne opazim ... razen enega: da zelo diši še dneve in dneve zatem. Zgolj primer: friško oprano posteljnino sem pritovorila v LJ, ga pustila v omari dober mesec, se vrnila in je še vedno noro dišala ... kot da bi jo oprala pred eno uro.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 February 2011 - 08:03 PM



Zanima me, če se še kdo spopada s podobnimi problemi.
Začela sem opažati, da se mi, ko perem temno/črno perilo v pralno-sušilnem stroju, nanj prijemajo bele
sledi od belega perila, ki se je prej sušilo (sploh brisače). Pa ga v notranjosti spucam, občasno dam praznega
plavit, pa se še vseeno poznajo gor na temnem/črnem perilu bele mucke in je to seveda velika težava,
saj izpade kot da sem cote kravi iz riti ven potegnila. down.gif Se še komu dogaja enako in pozna rešitev?
Bi še kaj mogla spucati v bobnu, se da kaj, hm, razstaviti?

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45488 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2011 - 08:05 PM

Ne vem sicer kakšen stroj imaš, ampak oba, ki ju jaz uporabljam imata filter, ki ga je potrebno po vsakem sušenju sčistit.
  • 0

#30 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 February 2011 - 08:09 PM





Ja, filter tudi sčistim, sicer ne po vsakem sušenju. Zadnjič ga sem temeljito, dala še enkrat plavit samega,
potem prat črne cote in je bilo skoraj isto, malo manj sicer. down.gif
Zgleda da nekje drugje se mora nekaj nabirati.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45488 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2011 - 08:12 PM

Potem pa nimam pojma kaj bi lahko bilo narobe. hmm.gif
  • 0

#32 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 February 2011 - 09:16 PM




Ma ja, beda, ker se res precej vidi. :/ Bom še malo po netu pobrskala ...

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#33 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 17 February 2011 - 01:04 AM

Pomoje je problem v filtru, res ga je treba vsakič posesat.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#34 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 March 2011 - 02:23 PM


Pri meni ni bil problem v filtru, ker tudi, ko je bil popolnoma čist, se mi je to dogajalo.
Problem sem rešila tako, da po vsakem sušenju belih brisač, dam stroj na spiranje za pol ure.
Od takrat še ni več sledi po temnih oblačilih, sama sreča.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#35 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18204 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 13 April 2012 - 05:54 PM

Mi mamo pralni stroj od Boscha in je KATASTROFA, pokvaril se nam je že 10x, pa ful je bil drag (okrog 800 smo dali zanj, če se ne motim). Boben je drajsal po stroju in se je guma lupila dol, morali bi zamenjati cel boben, in ker je to pač predrago, nam je uradni servis poslal serviserja, ki je boben malo ukrivil. In zdaj je njihov komentar, da saj dela, mi pa ne upamo prat občutljivih cunj, ker je pač rob bobna ukrivljen in bi se zlahka kaj zapelo notri. Pa skos ga elektronika mede, kr eni znakci se prikazujejo, pa centrifuge se ne da vklopit, pa svašta. Ampak njim je to vse "normalno", idioti.
  • 0

After all this time?

Always.


#36 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2012 - 11:22 AM

Za utility. :lol:
Posted Image
  • 0

#37 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 May 2012 - 11:28 AM

^^ Haha zakon, takoj bi imela to v utilitiju :D
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45488 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 October 2012 - 02:24 PM

Nadaljujem debato glede sušilca. Jaz ga ne uporabjam preveč rada, ker se mi zdi, da se oblačila hitreje uničijo in zbledijo. Kljub temu pa se uporabi ne morm izognit, ker je preprosto preveč praktičen. Pozimi je nepogrešljiv, še posebej pri sušenju posteljnine in brisač. Neprijetnega vonja v sušilcu sušenih stvari ne zaznam.
Kar se likanja tiče... tako najin kot tisti ki ga imamo doma pri starših, če takoj ko konča sušit in je perilo še toplo, le tega vzemeš iz njega in ga zložiš, stvari ni potrebno likat. Povsem je drugače, če pozabiš in pustiš da stvari nekaj časa stojijo. Potem so še spodnje hlače zmečkane. :)
  • 0

#39 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16215 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 October 2012 - 10:50 AM

Pri nas doma ga uporabljmamo zelo redko. Mislim, da sta ga starša nabavila, ko je bila sestra mala, in je prišel še kako prav, ko je bilo treba neprestano prat in sušit goro plenic, slinčkov, oblačil, ... Zdaj je njegova uporaba omejena predvsem na zimo, ker se cote počasi sušijo, in včasih dobesedno nimam kaj za oblečt, ker je polovica cot mokrih + nimamo pravega prostora, kjer bi lahko sušili, in je tako vedno trpel hodnik.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#40 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30786 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 October 2012 - 11:24 AM

Pri nas doma ga nismo imeli in ga še vedno nimajo, tudi z dvema majhnima otrokoma očitno gre brez, je pa res, da lahko vedno sušijo zunaj, pozimi pa v garažnih prostorih in kurilnici.
Jaz ga tudi ne bom kupila.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users