Jump to content


Photo

napetost v prebavilih


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#61 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 September 2008 - 09:15 PM

QUOTE(Darla @ 20. 9. 2008 - 14:12) View Post



Princeska, upam, da ti bo kmalu odleglo (če ti ni že). Biti zaprt en teden mora bit grozno. Jaz se spomnim, da enkrat 4 dni nisem šla na wc in sem skoraj znorela, tako me je bolel trebuh.


Jaz sem teden dni živela od sendvičev s kuhanim pršutom, pizz in čokoladnih krofov (ne ravno prostovoljno) in sem bila totalno zaprta, sploh nisem mogla kakat ne nič. Trebuh sem imela ko neka nosečnica, napihnjen in ful boleč. Ko sem prišla domov, sem pojedla jabolko in 3 navadne jogurte in je šlo pol vse iz mene. laugh.gif

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#62 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 20 September 2008 - 11:48 PM

Veliko ljudi ma težave z zaprtostjo ko gredo v tujino, oz. pač stran od doma. Nekaj časa sem jim imela tudi jaz, zdaj pa ne več. Oz. se pojavi da sem zaprta, a to samo kak dan, največ dva.

Mene najbolj jezi, da imam ogromne probleme z zaprtostjo ko sem na terenu rolleyes.gif . Res, to pa ni normalno. Ker delam cel dan, me zvečer redko prime za na wc, čez dan pa lahko živim od jogurtov in kave, pa ne bo nič. Pa me tudi boli črevesje in sem napeta. No saj, mogoče se bom pa čez čas navadila, štejem da gre zgolj za spremembo bioritma (ker res denimo nisem jutranji človek in rabim zjutraj kaki dve urci miru in kave da grem na wc, pod pritiskom in hitenjem pa ni šans).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#63 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2008 - 12:49 PM

QUOTE(Darla @ 20. 9. 2008 - 14:12) View Post

Jaz tudi jem zmleto laneno seme v ovsenih kosmičih. Če to kombiniraš še z dovolj zelenjave, sadja (če ne povzroča težav, seveda) in 3 litri vode vsak dan, ni šans, da ti prebava zaspi.

Princeska, upam, da ti bo kmalu odleglo (če ti ni že). Biti zaprt en teden mora bit grozno. Jaz se spomnim, da enkrat 4 dni nisem šla na wc in sem skoraj znorela, tako me je bolel trebuh.



Jap, zdej je ok smile.gif Je ful bolje, ker me je že tolk bolel trebuh, da ni blo za opisat.

Sem pa začela s tem, da dam zjutraj v kefir ali jogurt zmleto laneno seme in pšenične otrobe. Pomaga smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#64 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 29 September 2008 - 06:37 PM

Sama sem imela 2krat resne težave s prebavo več mesecev, ko sem bila zaprta tudi po 2 tedna. Kasneje se težave minile same od sebe biggrin.gif. Tretnutno imam že doolo cajta ful vredu in hitro prebavo.

Prebavo ti med drugim lahko zjebe hujšanje - to je bilo vedno v mojem primeru.
  • 0

#65 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 October 2008 - 11:18 AM

Dobro če nič ne ješ, ne moreš niti nič posrat, to je logično. Jaz bi se po dveh tednih brez wcja že ubila.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#66 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 01 October 2008 - 11:44 AM


Ja, ampak sama sem imela zjebano prebavo še dolgo po tistem, ko nisem več hujšala in sem normalno jedla - mogoče še preveč jedla...Čutila sem, da bi moralo iti ven iz mene, pa ni šlo, samo trebuh je bil napet in napihnjen ... To so grozni občutki.
  • 0

#67 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2010 - 04:34 PM

Jaz sem mela zdej mal težav s prebavo, sem šla v lekarno in dobila Pro Life kapsule. Je prec minil, tako da sem ful hvaležna, ker je to res izjemno zoprno.
Kaj pa razne Activie, a to res deluje? Ponavad ne nasedam, mi je pa teta rekla da njej dejansko pomaga.
  • 0

#68

  • Guests

Posted 03 April 2010 - 04:39 PM

Kaj pa je to Pro Life?

Aktivia je bolj ali manj nateg. ermm.gif Če hočeš res kvalitetne probiotike, raje denar zapravi za florazym, ker ima neizmerno večje količine pozitivnih bakterij (v aktivii jih je - primerjalno s florazymom - like, em, nič rolleyes.gif).
  • 0

#69 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2010 - 06:27 PM

^^Aha, hvala, se bom pozanimala.

Prolife:
http://www.lekarnar....prolife-kapsule
Naravni regulator črevesne flore, ki pomaga pri ohranjanju in vzpostavitvi ravnovesja normalne črevesne flore. Vsebuje laktobacile, glukooligosaharid in vitamine B kompleksa.

Ena kapsula vsebuje: Lactobacillus sporogenes (Bacillus coagulans), silicij, vitamin B6, vitamin B2, vitamin B1, vitamin B12, glukooligosaharid, želatino, magnezijevstearat, koloidni silicij in barvila (E171 in E 132).

- Probiotik: Bacillus coagulans (Lactobacillus sporogenes) tvori mlečno kislino, s čimer sproža črevesno peristaltiko ter spodbuja prebavo vlaken, proteinov in lipidov. Ker zmanjšuje količino produktov vrenja (plinov) preprečuje napihnjenost. Hkrati ščiti organizem pred drisko, ker preprečuje rast škodljivih bakterij.
- Prebiotik: Glukooligosaharidi pomagajo pri delovanju laktobacilov, vendar za razliko od nekaterih drugih prebiotikov ne povzročajo napihnjenosti.
- Optimalno količino vitaminov B skupine, potrebnih za splošno zdravje človeškega organizma, še posebej prebavil.



  • 0

#70 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2010 - 07:14 PM

proti napihnjenosti:
zeleni čaj
janež
bazilika
  • 0

#71 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2010 - 07:27 PM

Meni v tem primeru zelo pomaga tisti čaj za dojenčke, ki vsebuje vse to.
Včasih se je imenoval Krtek, zdaj je malo drugačen...
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#72 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2010 - 10:12 PM

Od Hippa čaj s komarčkom (se mi zdi, da je koromač) je tudi en izmed takšnih.
  • 0

#73

  • Guests

Posted 03 April 2010 - 10:14 PM

PJ, potem imaš nekaj podobnega, ne morem pa nič reči o kvaliteti, ker izdelka res ne poznam.

Omenjeni čaj je tudi ok, ampak pomaga bolj trenutno (ne ureja črevesne flore na dolgi rok).
  • 0

#74 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 April 2010 - 11:43 AM

Če se kdo odloči stradat, napačno hujšat ali pa žre antibiotike za vsako vneto grlo in malo vročine....Mnja pol se zna zgodit, da ti prebava štrajka. ALi pa če si konstantno pod stresom, nisi psihično stabilen...

Na dolgi rok pomaga, urejena prehrana in aktivnost-hkrati kura probiotikov (vsaj 14 dnevna) in še kaka psihoterapija po potrebi, pri določenih ljudeh (pretirano sekiranja, nerviranje....). Če imaš pa totalno sesuto čreveno floro-pa zdravniku, kjer ti v skrajnem primeru skozi nos po cevki v črevesje spustijo zdravo blato. (od partnerja ponavadi) thumbup.gif
  • 0
IPB Image

#75 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2010 - 12:03 PM

Meni ful pomaga kefir pa laneno seme.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#76 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 04 April 2010 - 12:20 PM

QUOTE(Anja88 @ 4. 4. 2010 - 12:43) View Post
V skrajnem primeru skozi nos po cevki v črevesje spustijo zdravo blato. (od partnerja ponavadi). thumbup.gif

Wait, what?
  • 0

#77 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2010 - 12:51 PM



blink.gif

Klistir anyone?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#78 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2010 - 02:51 PM

QUOTE(Anja88 @ 4. 4. 2010 - 12:43) View Post

skozi nos po cevki v črevesje spustijo zdravo blato. (od partnerja ponavadi) thumbup.gif


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

A to resno??? ph34r.gif


Tole moja mama uporablja, ker je imela že več let težave, pa ji zelo pomaga:

http://www.waya.eu/

Tudi testerčke pošljejo. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#79 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 April 2010 - 03:30 PM

Ja, jaz tisto resno. Sem crkovala od smeha, ko sem slišala, da to tudi obstaja biggrin.gif Laneno seme je tudi super za presnovo. Pa C vitamin na tešče, sploh kiviji se mi zdijo blazno uporabni....Pa miganje, miganje....Sladkarije te pa itak zabijejo.
  • 0
IPB Image

#80 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 04 April 2010 - 04:09 PM

Ah jaz migam, dost zdravo jem ampak ob vsaki spremembi okolja mi prebava štrajka. To je ponavadi tako, da kadar sm večino časa v Lj, ko pridem domov, ne grem cel vikend, pa konec poletja, ko grem nazaj v Lj ista pesem. Pa mam ful dobro presnovo, ampak čutim, da se mi nekje v predelu danke vse zahakla in posledično pritiska na jajčnike, mehur, maternico in boli za pop***. Ne nuca mi drgugo kot kava na tešče, pa še to ne kadar je res hudo. Če jem jogurt je sploh katastrofa, ker me še napihne. Pač eni mamo že od vedno tako in mi ne pomaga res nič... Samo čakam lahko, da se sproži samo od sebe, sej po enih dveh dneh tako ne morem niti jest ne več.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users